kalgebra - en to el translation catalogue (74 entries)

en: Options: %1
el: Επιλογές: %1

en: Paste "%1" to input
el: Επικόλληση "%1" στην είσοδο

en: Paste to Input
el: Επικόλληση στην είσοδο

en: <ul class='error'>Error: <b>%1</b><li>%2</li></ul>
el: <ul class='error'>Σφάλμα: <b>%1</b><li>%2</li></ul>

en: Imported: %1
el: Εισάχθηκε: %1

en: <ul class='error'>Error: Could not load %1. <br /> %2</ul>
el: <ul class='error'>Σφάλμα: Αδυναμία φόρτωσης του %1. <br /> %2</ul>

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Add/Edit a function
el: Προσθήκη/επεξεργασία μιας συνάρτησης

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: From:
el: Από:

en: To:
el: Προς:

en: Options
el: Επιλογές

en: OK
el: Εντάξει

[ctx: @action:button]
en: Remove
el: Αφαίρεση

en: The options you specified are not correct
el: Οι επιλογές που καθορίσατε δεν είναι σωστές

en: Downlimit cannot be greater than uplimit
el: Το κατώτατο όριο δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από το ανώτατο όριο.

en: Plot 2D
el: Γραφική απεικόνιση 2D

en: Plot 3D
el: Γραφική απεικόνιση 3D

en: Session
el: Συνεδρία

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: &Calculator
el: Αρι&θμομηχανή

en: C&alculator
el: Αριθμομηχ&ανή

[ctx: @item:inmenu]
en: &Load Script...
el: &Φόρτωση σεναρίου...

en: Recent Scripts
el: Πρόσφατα σενάρια

[ctx: @item:inmenu]
en: &Save Script...
el: &Αποθήκευση σεναρίου...

[ctx: @item:inmenu]
en: &Export Log...
el: &Εξαγωγή καταγραφής...

[ctx: @item:inmenu]
en: &Insert ans...
el: Ε&ισαγωγή απάν...

en: Execution Mode
el: Τρόπος εκτέλεσης

[ctx: @item:inmenu]
en: Calculate
el: Υπολογισμός

[ctx: @item:inmenu]
en: Evaluate
el: Αποτίμηση

en: Functions
el: Συναρτήσεις

en: List
el: Λίστα

en: &Add
el: &Προσθήκη

en: Viewport
el: Παράθυρο προβολής

en: &2D Graph
el: &2D γράφημα

en: 2&D Graph
el: 2&D γράφημα

en: &Grid
el: &Κάνναβος

en: &Keep Aspect Ratio
el: &Διατήρηση αναλογιών

en: Resolution
el: Ανάλυση

[ctx: @item:inmenu]
en: Poor
el: Φτωχή

[ctx: @item:inmenu]
en: Normal
el: Κανονική

[ctx: @item:inmenu]
en: Fine
el: Λεπτομερής

[ctx: @item:inmenu]
en: Very Fine
el: Πολύ λεπτομερής

en: &3D Graph
el: &3D γράφημα

en: 3D &Graph
el: 3D &γράφημα

en: &Reset View
el: &Επαναφορά προβολής

en: Dots
el: Τελείες

en: Lines
el: Γραμμές

en: Solid
el: Συμπαγές

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: &Dictionary
el: &Λεξικό

en: Look for:
el: Αναζήτηση για:

en: &Editing
el: &Επεξεργασία

en: Choose a script
el: Επιλέξτε ένα σενάριο

en: Script (*.kal)
el: Σενάριο (*.kal)

en: HTML File (*.html)
el: Αρχείο HTML (*.html)

en: Errors: %1
el: Σφάλματα: %1

en: Select where to put the rendered plot
el: Επιλέξτε τη θέση του σχεδίου

en: Image File (*.png);;SVG File (*.svg)
el: Αρχείο εικόνας (*.png);;SVG αρχείο (*.svg)

[ctx: @info:status]
en: Ready
el: Έτοιμο

en: Add variable
el: Προσθήκη μεταβλητής

en: Enter a name for the new variable
el: Εισάγετε όνομα για τη νέα μεταβλητή

en: A portable calculator
el: Ένας συμβατός υπολογιστής

en: (C) 2006-2016 Aleix Pol i Gonzalez
el: (C) 2006-2016 Aleix Pol Gonzalez

en: Add/Edit a variable
el: Προσθήκη/επεξεργασία μιας μεταβλητής

en: Remove Variable
el: Αφαίρεση μεταβλητής

en: Edit '%1' value
el: Επεξεργασία τιμής της '%1'

en: not available
el: μη διαθέσιμο

en: <b style='color:red'>WRONG</b>
el: <b style='color:red'>ΛΑΘΟΣ</b>

en: Left:
el: Αριστερά:

en: Top:
el: Επάνω:

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Height:
el: Ύψος:

en: Apply
el: Εφαρμογή
