kalgebra - en to fi translation catalogue (73 entries)

en: Options: %1
fi: Asetukset: %1

en: Paste "%1" to input
fi: Liitä ”%1” syötteeseen

en: Paste to Input
fi: Liitä syötteeseen

en: <ul class='error'>Error: <b>%1</b><li>%2</li></ul>
fi: <ul class='error'>Virhe: <b>%1</b><li>%2</li></ul>

en: Imported: %1
fi: Tuotiin: %1

en: <ul class='error'>Error: Could not load %1. <br /> %2</ul>
fi: <ul class='error'>Virhe: ei voitu ladata: %1.<br /> %2</ul>

en: Information
fi: Tietoja

en: Add/Edit a function
fi: Lisää funktio tai muokkaa funktiota

en: Preview
fi: Esikatselu

en: From:
fi: Alaraja:

en: To:
fi: Yläraja:

en: Options
fi: Asetukset

[ctx: @action:button]
en: Remove
fi: Poista

en: The options you specified are not correct
fi: Määrittämäsi asetukset eivät ole oikein

en: Downlimit cannot be greater than uplimit
fi: Alaraja ei voi olla ylärajaa suurempi

en: Plot 2D
fi: 2D-kaavio

en: Plot 3D
fi: 3D-kaavio

en: Session
fi: Istunto

en: Variables
fi: Muuttujat

en: &Calculator
fi: &Laskin

en: C&alculator
fi: &Laskin

[ctx: @item:inmenu]
en: &Load Script...
fi: &Avaa skripti…

en: Recent Scripts
fi: Viimeaikaiset skriptit

[ctx: @item:inmenu]
en: &Save Script...
fi: &Tallenna skripti…

[ctx: @item:inmenu]
en: &Export Log...
fi: &Vie loki…

[ctx: @item:inmenu]
en: &Insert ans...
fi: L&isää vastaus…

en: Execution Mode
fi: Laskutapa

[ctx: @item:inmenu]
en: Calculate
fi: Laske

[ctx: @item:inmenu]
en: Evaluate
fi: Sievennä

en: Functions
fi: Funktiot

en: List
fi: Luettelo

en: &Add
fi: &Lisää

en: Viewport
fi: Näkymä

en: &2D Graph
fi: &2D-kuvaaja

en: 2&D Graph
fi: 2&D-kuvaaja

en: &Grid
fi: &Ruudukko

en: &Keep Aspect Ratio
fi: &Säilytä kuvasuhde

en: Resolution
fi: Tarkkuus

[ctx: @item:inmenu]
en: Poor
fi: Huono

[ctx: @item:inmenu]
en: Normal
fi: Tavallinen

[ctx: @item:inmenu]
en: Fine
fi: Hyvä

[ctx: @item:inmenu]
en: Very Fine
fi: Erittäin hyvä

en: &3D Graph
fi: &3D-kuvaaja

en: 3D &Graph
fi: 3D-&kuvaaja

en: &Reset View
fi: &Alusta näkymä

en: Dots
fi: Pisteet

en: Lines
fi: Viivat

en: Solid
fi: Tasainen

en: Operations
fi: Toiminnot

en: &Dictionary
fi: &Sanasto

en: Look for:
fi: Etsi:

en: &Editing
fi: &Muokkaus

en: Choose a script
fi: Valitse skripti

en: Script (*.kal)
fi: Skripti (*.kal)

en: HTML File (*.html)
fi: HTML-tiedosto (*.html)

en: Errors: %1
fi: Virheet: %1

en: Select where to put the rendered plot
fi: Valitse minne piirretty kaavio laitetaan

en: Image File (*.png);;SVG File (*.svg)
fi: Kuvatiedosto (*.png);;SVG-tiedosto (*.svg)

[ctx: @info:status]
en: Ready
fi: Valmis

en: Add variable
fi: Lisää muuttuja

en: Enter a name for the new variable
fi: Anna uuden muuttujan nimi

en: A portable calculator
fi: Kannettava laskin

en: (C) 2006-2016 Aleix Pol i Gonzalez
fi: © 2006–2016 Aleix Pol i Gonzalez

en: Add/Edit a variable
fi: Lisää muuttuja tai muokkaa muuttujaa

en: Remove Variable
fi: Poista muuttuja

en: Edit '%1' value
fi: Muokkaa arvoa: ”%1”

en: not available
fi: ei käytettävissä

en: <b style='color:red'>WRONG</b>
fi: <b style='color:red'>VÄÄRIN</b>

en: Left:
fi: Vasen:

en: Top:
fi: Ylä:

en: Width:
fi: Leveys:

en: Height:
fi: Korkeus:

en: Apply
fi: Käytä
