kalgebra - en to hne translation catalogue (30 entries)

en: Information
hne: जानकारी

en: Add/Edit a function
hne: फंक्सन जोड़व/संपादित करव

en: OK
hne: ठीक

en: Variables
hne: चर

en: Functions
hne: फंक्सन्स

en: List
hne: सूची

en: &Add
hne: जोड़व (&A)

en: &2D Graph
hne: &2डी ग्राफ

en: 2&D Graph
hne: 2डी ग्राफ (&D)

en: &Grid
hne: ग्रिड (&G)

en: Resolution
hne: रिसाल्यूसन

[ctx: @item:inmenu]
en: Poor
hne: खराब

[ctx: @item:inmenu]
en: Normal
hne: सामान्य

[ctx: @item:inmenu]
en: Fine
hne: बढ़िया

[ctx: @item:inmenu]
en: Very Fine
hne: बहुत बढ़िया

en: &3D Graph
hne: &3डी ग्राफ

en: 3D &Graph
hne: ३डी ग्राफ (&G)

en: &Reset View
hne: दृस्य रीसेट करव (&R)

en: Dots
hne: बिन्दुव

en: Lines
hne: पंक्तियाँ

en: Solid
hne: ठोस

en: &Dictionary
hne: सब्दकोस (&D)

en: &Editing
hne: संपादन (&E)

en: Choose a script
hne: स्क्रिप्ट चुनव

en: Script (*.kal)
hne: स्क्रिप्ट (*.kal)

[ctx: @info:status]
en: Ready
hne: तैयार

en: Add/Edit a variable
hne: कोई चर जोड़व/संपादित करव

en: Edit '%1' value
hne: मूल्य '%1' संपादित करव

en: not available
hne: नइ मिलत

en: <b style='color:red'>WRONG</b>
hne: <b style='color:red'>गलत</b>
