kalgebra - en to nds translation catalogue (64 entries)

en: Options: %1
nds: Optschonen: %1

en: Paste "%1" to input
nds: "%1" na Ingaav infögen

en: <ul class='error'>Error: <b>%1</b><li>%2</li></ul>
nds: <ul class='error'>Fehler: <b>%1</b><li>%2</li></ul>

en: Imported: %1
nds: Importeert: %1

en: <ul class='error'>Error: Could not load %1. <br /> %2</ul>
nds: <ul class='error'>Fehler: "%1" lett sik nich laden. <br /> %2</ul>

en: Information
nds: Informatschonen

en: Add/Edit a function
nds: En Funkschoon tofögen/bewerken

en: Preview
nds: Vöransicht

en: From:
nds: Vun:

en: To:
nds: Na:

en: Options
nds: Optschonen

[ctx: @action:button]
en: Remove
nds: Wegmaken

en: The options you specified are not correct
nds: De angeven Optschonen sünd leeg

en: Downlimit cannot be greater than uplimit
nds: Neddergrenz kann nich grötter as Bövergrenz wesen.

en: Plot 2D
nds: 2D-Diagramm

en: Plot 3D
nds: 3D-Diagramm

en: Session
nds: Törn

en: Variables
nds: Variabeln

[ctx: @item:inmenu]
en: &Load Script...
nds: Skript &laden...

en: Recent Scripts
nds: Tolest bruukt Skripten

[ctx: @item:inmenu]
en: &Save Script...
nds: Skript &sekern...

[ctx: @item:inmenu]
en: &Export Log...
nds: Logbook &exporteren...

en: Execution Mode
nds: Utföhrbedrief

[ctx: @item:inmenu]
en: Calculate
nds: Utreken

[ctx: @item:inmenu]
en: Evaluate
nds: Utweerten

en: Functions
nds: Funkschonen

en: &Add
nds: &Tofögen

en: Viewport
nds: Kiekrebeet

en: &2D Graph
nds: &2D-Graph

en: 2&D Graph
nds: 2&D-Graph

en: &Grid
nds: &Gadder

en: &Keep Aspect Ratio
nds: Proportschoon &wohren

en: Resolution
nds: Oplösen

[ctx: @item:inmenu]
en: Poor
nds: Groff

[ctx: @item:inmenu]
en: Normal
nds: Normaal

[ctx: @item:inmenu]
en: Fine
nds: Fien

[ctx: @item:inmenu]
en: Very Fine
nds: Bannig fien

en: &3D Graph
nds: &3D-Graph

en: 3D &Graph
nds: 3D-&Graph

en: &Reset View
nds: Ansicht to&rüchsetten

en: Dots
nds: Pünkt

en: Lines
nds: Streek

en: Solid
nds: Vull

en: Operations
nds: Akschonen

en: &Dictionary
nds: &Wöörbook

en: Look for:
nds: Kieken na:

en: &Editing
nds: &Bewerken

en: Choose a script
nds: En Skript utsöken

en: Script (*.kal)
nds: Skript (*.kal)

en: HTML File (*.html)
nds: HTML-Datei (*.html)

en: Errors: %1
nds: Fehlers: %1

[ctx: @info:status]
en: Ready
nds: Praat

en: Add variable
nds: Variabel tofögen

en: Enter a name for the new variable
nds: Giff en Naam för de niege Variabel in

en: Add/Edit a variable
nds: En Variabel tofögen/bewerken

en: Remove Variable
nds: Variabel wegmaken

en: Edit '%1' value
nds: Weert "%1" bewerken

en: not available
nds: nich verföögbor

en: <b style='color:red'>WRONG</b>
nds: <b style='color:red'>Falsch</b>

en: Left:
nds: Linkerhand:

en: Top:
nds: Baven:

en: Width:
nds: Breed:

en: Height:
nds: Hööchd:

en: Apply
nds: Bruken
