kalgebra - en to nn translation catalogue (37 entries)

en: KAlgebra Mobile
nn: KAlgebra mobil

en: A simple scientific calculator
nn: Enkel vitskapleg kalkulator

en: Calculator
nn: Kalkulator

en: Variables
nn: Variablar

en: Load Script
nn: Opna skript

en: Script (*.kal)
nn: Skript (*.kal)

en: Save Script
nn: Lagra skript

en: Export Log
nn: Eksporter logg

en: Evaluate
nn: Evaluer

en: Calculate
nn: Rekn ut

en: Clear Log
nn: Tøm logg

en: 2D Plot
nn: 2D-plott

en: 3D Plot
nn: 3D-plott

en: Copy "%1"
nn: Kopier «%1»

en: Clear All
nn: Tøm alt

en: Expression to calculate...
nn: Uttrykk å rekna ut …

en: Name:
nn: Namn:

en: Graph 2D
nn: 2D-graf

en: Graph 3D
nn: 3D-graf

en: Value Tables
nn: Verditabellar

en: Dictionary
nn: Ordbok

en: About KAlgebra
nn: Om KAlgebra

en: Save
nn: Lagra

en: View Grid
nn: Vis rutenett

en: Reset Viewport
nn: Tilbakestill visingsrute

en: Results
nn: Resultat

en: Value tables
nn: Verditabellar

en: Errors: The step cannot be 0
nn: Feil: Steget kan ikkje vera 0

en: Errors: The start and end are the same
nn: Feil: Start- og sluttverdiane er like

en: Errors: %1
nn: Feil: %1

en: Input
nn: Inndata

en: From:
nn: Frå:

en: To:
nn: Til:

en: Step
nn: Steg

en: Run
nn: Køyr

en: A portable calculator
nn: Portabel kalkulator

en: (C) 2006-2020 Aleix Pol i Gonzalez
nn: © 2006–2020 Aleix Pol i Gonzalez
