kalgebra - en to oc translation catalogue (11 entries)

en: Information
oc: Entresenhas

en: OK
oc: Validar

en: Functions
oc: Foncions

en: List
oc: Tièra

en: &Add
oc: &Apondre

en: Resolution
oc: Resolucion

en: Dots
oc: Punts

en: Lines
oc: Linhas

en: Operations
oc: Operacions

[ctx: @info:status]
en: Ready
oc: Prèst

en: not available
oc: pas disponible
