kalgebra - en to pa translation catalogue (34 entries)

en: KAlgebra Mobile
pa: ਕੇ-ਐਲਜਬਰਾ ਮੋਬਾਇਲ

en: A simple scientific calculator
pa: ਸਰਲ ਵਿਗਿਆਨਕ ਕੈਲਕੂਲੇਟਰ

en: Calculator
pa: ਕੈਲਕੂਲੇਟਰ

en: Variables
pa: ਵੇਰੀਬਲ

en: Load Script
pa: ਸਕ੍ਰਿਪਟ ਲੋਡ ਕਰੋ

en: Script (*.kal)
pa: ਸਕ੍ਰਿਪਟ (*.kal)

en: Save Script
pa: ਸਕ੍ਰਿਪਟ ਸੰਭਾਲੋ

en: Evaluate
pa: ਮੁਲਾਂਕਣ

en: Calculate
pa: ਕੈਲਕੂਲੇਟ

en: Clear Log
pa: ਲਾਗ ਮਿਟਾਓ

en: 2D Plot
pa: 2ਡੀ ਵਾਹੋ

en: 3D Plot
pa: 3ਡੀ ਵਾਹੋ

en: Copy "%1"
pa: "%1" ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Clear All
pa: ਸਭ ਮਿਟਾਓ

en: Name:
pa: ਨਾਂ:

en: KAlgebra
pa: ਕੇ-ਐਲਜਬਰਾ

en: Graph 2D
pa: ਗਰਾਫ 2ਡੀ

en: Graph 3D
pa: ਗਰਾਫ 3ਡੀ

en: Value Tables
pa: ਮੁੱਲ ਸਾਰਣੀਆਂ

en: Dictionary
pa: ਡਿਕਸ਼ਨਰੀ

en: About KAlgebra
pa: ਕੇ-ਐਲਜਬਰਾ ਬਾਰੇ

en: Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ

en: View Grid
pa: ਗਰਿੱਡ ਵੇਖੋ

en: Results
pa: ਨਤੀਜੇ

en: Value tables
pa: ਮੁੱਲ ਸਾਰਣੀਆਂ

en: Errors: The start and end are the same
pa: ਗਲਤੀਆਂ: ਸ਼ੁਰੂ ਤੇ ਅੰਤ ਇੱਕ ਹੀ ਹਨ

en: Errors: %1
pa: ਗ਼ਲਤੀਆਂ: %1

en: Input
pa: ਇਨਪੁਟ

en: From:
pa: ਤੋਂ:

en: To:
pa: ਤੱਕ:

en: Step
pa: ਪੜਾਅ

en: Run
pa: ਚਲਾਓ

en: A portable calculator
pa: ਪੋਰਟੇਬਲ ਕੈਲਕੂਲੇਟਰ

en: (C) 2006-2020 Aleix Pol i Gonzalez
pa: (C) 2006 Aleix Pol i Gonzalez
