kalgebra - en to pl translation catalogue (36 entries)

en: KAlgebra Mobile
pl: Przenośna KAlgebra

en: A simple scientific calculator
pl: Posty kalkulator naukowy

en: Calculator
pl: Kalkulator

en: Variables
pl: Zmienne

en: Load Script
pl: Wczytaj skrypt

en: Script (*.kal)
pl: Skrypt (*.kal)

en: Save Script
pl: Zapisz skrypt

en: Export Log
pl: Wyeksportuj dziennik

en: Evaluate
pl: Wykonaj

en: Calculate
pl: Oblicz

en: Clear Log
pl: Wyczyść dziennik

en: 2D Plot
pl: Wykres 2D

en: 3D Plot
pl: Wykres 3D

en: Copy "%1"
pl: Skopiuj "%1"

en: Clear All
pl: Wyczyść wszystko

en: Expression to calculate...
pl: Wyrażenie do obliczenia...

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Graph 2D
pl: Wykres 2D

en: Graph 3D
pl: Wykres 3D

en: Value Tables
pl: Tabela wartości

en: Dictionary
pl: Słownik

en: About KAlgebra
pl: O KAlgebrze

en: Save
pl: Zapisz

en: View Grid
pl: Pokaż siatkę

en: Reset Viewport
pl: Wyzeruj pole widzenia

en: Results
pl: Wyniki

en: Value tables
pl: Tabela wartości

en: Errors: The step cannot be 0
pl: Błąd: Krok nie może być 0

en: Errors: The start and end are the same
pl: Błędy: Początek i koniec są takie same

en: Errors: %1
pl: Błąd: %1

en: Input
pl: Wejście

en: From:
pl: Od:

en: To:
pl: Do:

en: Step
pl: Krok

en: Run
pl: Uruchom

en: A portable calculator
pl: Przenośny kalkulator
