kalgebra - en to ro translation catalogue (69 entries)

en: Options: %1
ro: Opțiuni: %1

en: Paste "%1" to input
ro: Lipește  „%1” ca intrare

en: Paste to Input
ro: Lipește ca intrare

en: <ul class='error'>Error: <b>%1</b><li>%2</li></ul>
ro: <ul class='error'>Eroare: <b>%1</b><li>%2</li></ul>

en: Imported: %1
ro: Importat: %1

en: <ul class='error'>Error: Could not load %1. <br /> %2</ul>
ro: <ul class='error'>Eroare: Nu s-a putut încărca %1. <br /> %2</ul>

en: Information
ro: Informație

en: Add/Edit a function
ro: Adăugare/editare funcție

en: Preview
ro: Previzualizare

en: From:
ro: De la:

en: To:
ro: Către:

en: Options
ro: Opțiuni

en: OK
ro: Bine

[ctx: @action:button]
en: Remove
ro: Elimină

en: The options you specified are not correct
ro: Opțiunile specificate nu sunt corecte

en: Downlimit cannot be greater than uplimit
ro: Limita inferioară nu poate fi mai mare decat cea superioară

en: Plot 2D
ro: Schița 2D

en: Plot 3D
ro: Schița 3D

en: Session
ro: Sesiune

en: Variables
ro: Variabile

[ctx: @item:inmenu]
en: &Load Script...
ro: Înc&arcă script…

en: Recent Scripts
ro: Scripturi recente

[ctx: @item:inmenu]
en: &Save Script...
ro: &Salvează Scriptul…

[ctx: @item:inmenu]
en: &Export Log...
ro: &Exportă jurnalul…

[ctx: @item:inmenu]
en: &Insert ans...
ro: &Inserează „ans”…

en: Execution Mode
ro: Regim de execuție

[ctx: @item:inmenu]
en: Calculate
ro: Calculează

[ctx: @item:inmenu]
en: Evaluate
ro: Evaluează

en: Functions
ro: Funcții

en: List
ro: Listă

en: &Add
ro: &Adaugă

en: Viewport
ro: Zonă de vizualizare

en: &2D Graph
ro: Grafic &2D

en: 2&D Graph
ro: Grafic 2&D

en: &Grid
ro: &Grilă

en: &Keep Aspect Ratio
ro: &Păstrează raportul de aspect

en: Resolution
ro: Rezoluție

[ctx: @item:inmenu]
en: Poor
ro: Slabă

[ctx: @item:inmenu]
en: Normal
ro: Normală

[ctx: @item:inmenu]
en: Fine
ro: Bună

[ctx: @item:inmenu]
en: Very Fine
ro: Foarte bună

en: &3D Graph
ro: Grafic &3D

en: 3D &Graph
ro: &Grafic 3D

en: &Reset View
ro: &Reinițializează vizualizarea

en: Dots
ro: Puncte

en: Lines
ro: Linii

en: Operations
ro: Operații

en: &Dictionary
ro: &Dicționar

en: Look for:
ro: Caută:

en: &Editing
ro: &Editare

en: Choose a script
ro: Alegeți un script

en: HTML File (*.html)
ro: Fișier HTML  (*.html)

en: Errors: %1
ro: Erori: %1

en: Select where to put the rendered plot
ro: Alegeți unde să fie pus graficul randat

en: Image File (*.png);;SVG File (*.svg)
ro: Fișier cu imagine (*.png);;Fișier SVG (*.svg)

[ctx: @info:status]
en: Ready
ro: Pregătit

en: Add variable
ro: Adaugă variabilă

en: Enter a name for the new variable
ro: Introduceți denumirea noii variabile

en: A portable calculator
ro: Un calculator portabil

en: Add/Edit a variable
ro: Adaugă/modifică o variabilă

en: Remove Variable
ro: Elimină variabila

en: Edit '%1' value
ro: Modifică valoarea „%1”

en: not available
ro: indisponibil

en: <b style='color:red'>WRONG</b>
ro: <b style='color:red'>GREȘIT</b>

en: Left:
ro: Stânga:

en: Top:
ro: Sus:

en: Width:
ro: Lățime:

en: Height:
ro: Înălțime:

en: Apply
ro: Aplică
