kalgebra - en to ru translation catalogue (38 entries)

en: KAlgebra Mobile
ru: Мобильная KAlgebra

en: A simple scientific calculator
ru: Простой инженерный калькулятор

en: Calculator
ru: Калькулятор

en: Variables
ru: Переменные

en: Load Script
ru: Загрузить сценарий

en: Script (*.kal)
ru: Сценарии (*.kal)

en: Save Script
ru: Сохранить сценарий

en: Export Log
ru: Экспорт журнала

en: HTML (*.html)
ru: Файлы HTML (*.html)

en: Evaluate
ru: Упростить

en: Calculate
ru: Вычислить

en: Clear Log
ru: Очистить журнал

en: 2D Plot
ru: Двумерный график

en: 3D Plot
ru: Трёхмерный график

en: Copy "%1"
ru: Копировать «%1»

en: Clear All
ru: Очистить всё

en: Expression to calculate...
ru: Выражение для вычисления...

en: Name:
ru: Имя:

en: Graph 2D
ru: Плоский график

en: Graph 3D
ru: Объёмный график

en: Value Tables
ru: Таблицы значений

en: Dictionary
ru: Словарь

en: About KAlgebra
ru: О программе KAlgebra

en: Save
ru: Сохранить

en: View Grid
ru: Сетка

en: Reset Viewport
ru: Очистить область построения

en: Results
ru: Результаты

en: Value tables
ru: Таблицы значений

en: Errors: The step cannot be 0
ru: Ошибки: шаг не может быть равен нулю

en: Errors: The start and end are the same
ru: Ошибки: начало и конец отрезка совпадают

en: Errors: %1
ru: Ошибки: %1

en: Input
ru: Входные данные

en: From:
ru: От:

en: To:
ru: До:

en: Step
ru: Шаг

en: Run
ru: Выполнить

en: A portable calculator
ru: Мобильный калькулятор

en: (C) 2006-2020 Aleix Pol i Gonzalez
ru: © Aleix Pol i Gonzalez, 2006—2020
