kalzium - en to br translation catalogue (139 entries)

en: Extraction
br: Eztennañ

en: Filtering
br: Silerezh

note: i18n("Name"), ChemicalDataObject::name)); i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmtType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmtType) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicMassGradient)
en: Mass
br: Pouez

en: Phase
br: Prantadoù

en: SI-Unit
br: Unander SI

en: Electron
br: Elektron

en: Isotope
br: Isotop

en: Scales
br: Balañs

en: Burner
br: Engraver

note: i18n: tag label attribute value
en: Lithium
br: Litiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Beryllium
br: Berylliom

note: i18n: tag label attribute value
en: Carbon
br: Karbon

note: i18n: tag label attribute value
en: Fluorine
br: Fluor

note: i18n: tag label attribute value
en: Sodium
br: Sodiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Magnesium
br: Malhesiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Chlorine
br: Klor

note: i18n: tag label attribute value
en: Potassium
br: Potassiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Calcium
br: Kalciom

note: i18n: tag label attribute value
en: Scandium
br: Skandiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Titanium
br: Titaniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Vanadium
br: Vanadiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Chromium
br: Chromiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Nickel
br: Nikel

note: i18n: tag label attribute value
en: Gallium
br: Galliom

note: i18n: tag label attribute value
en: Selenium
br: Seleniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Rubidium
br: Rubidiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Strontium
br: Strontiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Yttrium
br: Yttriom

note: i18n: tag label attribute value
en: Zirconium
br: Zirkoniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Niobium
br: Niobiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Molybdenum
br: Molybdenom

note: i18n: tag label attribute value
en: Technetium
br: Teknetiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Ruthenium
br: Ruteniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Rhodium
br: Rodiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Palladium
br: Palladiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Cadmium
br: Kadmiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Indium
br: Indiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Antimony
br: Stibiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Tellurium
br: Telluriom

note: i18n: tag label attribute value
en: Iodine
br: Iod

note: i18n: tag label attribute value
en: Caesium
br: Sesiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Barium
br: Bariom

note: i18n: tag label attribute value
en: Cerium
br: Ceriom

note: i18n: tag label attribute value
en: Praseodymium
br: Praseodymiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Neodymium
br: Neodymiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Samarium
br: Samariom

note: i18n: tag label attribute value
en: Europium
br: Europiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Gadolinium
br: Gadoliniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Terbium
br: Terbiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Dysprosium
br: Dysprosiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Erbium
br: Erbiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Thulium
br: Thuliom

note: i18n: tag label attribute value
en: Ytterbium
br: Yterbiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Lutetium
br: Lutetiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Hafnium
br: Hafniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Tantalum
br: Tantalom

note: i18n: tag label attribute value
en: Rhenium
br: Rheniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Osmium
br: Osmiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Iridium
br: Iridiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Platinum
br: Platinom

note: i18n: tag label attribute value
en: Mercury
br: Merc'her

note: i18n: tag label attribute value
en: Thallium
br: Thalliom

note: i18n: tag label attribute value
en: Lead
br: Plom

note: i18n: tag label attribute value
en: Bismuth
br: Bismut

note: i18n: tag label attribute value
en: Polonium
br: Poloniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Radium
br: Radiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Thorium
br: Toriom

note: i18n: tag label attribute value
en: Protactinium
br: Protaktiniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Uranium
br: Uraniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Neptunium
br: Neptuniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Plutonium
br: Plutoniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Curium
br: Kuriom

note: i18n: tag label attribute value
en: Berkelium
br: Berkeliom

note: i18n: tag label attribute value
en: Californium
br: Kaliforniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Einsteinium
br: Einsteiniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Fermium
br: Fermiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Lawrencium
br: Laorenciom

note: i18n: tag label attribute value
en: Rutherfordium
br: Rutherfordiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Dubnium
br: Dubniom

note: i18n: tag label attribute value
en: Seaborgium
br: Seaborgiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Bohrium
br: Boriom

note: i18n: tag label attribute value
en: Hassium
br: Hassiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Meitnerium
br: Meitneriom

note: i18n: tag label attribute value
en: Darmstadtium
br: Darmstadtiom

note: i18n: tag label attribute value
en: Roentgenium
br: Roentgeniom

[ctx: Next element]
en: Next
br: A-heul

en: Goes to the next element
br: Mont a ra d'an dra a-heul

[ctx: Previous element]
en: Previous
br: A-raok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Percentage
br: Dregantad

en: Miscellaneous
br: A bep seurt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFamily)
en: Family
br: Familh

en: &Scheme
br: &Steuñv

en: &Tables
br: &Taolennoù

en: &Numeration
br: &Nivererezh

en: &Glossary...
br: &Geriaoueg ...

en: &Tables...
br: &Taolennoù

en: Tools
br: Ostilhoù

[ctx: For example: "Carbon (6), Mass: 12.0107 u"]
en: %1 (%2), Mass: %3 u
br: %1 (%2), Pouez : %3 u

en: No Numeration
br: N&ivererezh ebet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGroups)
en: Groups
br: Strolladoù

en: Group 1
br: Strollad 1

en: Group 2
br: Strollad 2

en: Group 3
br: Strollad 3

en: Group 4
br: Strollad 4

en: Group 5
br: Strollad 5

en: Group 6
br: Strollad 6

en: Group 7
br: Strollad 7

en: Group 8
br: Strollad 8

en: Colors
br: Livioù

en: Kalzium
br: Kalziom

en: Invalid input
br: Enmont siek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display:
br: Diskwel :

en: Units
br: Unanennoù

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Group 1:
br: Strollad 1 :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Group 2:
br: Strollad 2 :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Group 3:
br: Strollad 3 :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Group 4:
br: Strollad 4 :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Group 5:
br: Strollad 5 :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Group 6:
br: Strollad 6 :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Group 7:
br: Strollad 7 :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Group 8:
br: Strollad 8 :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Solid:
br: Leun :

en: Temperature:
br: Gwrez :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Minimum value:
br: &Gwerzh izelañ :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Maximum &value:
br: &Gwerzh uhelañ :

en: Uppercase
br: Lizherennoù vras

en: Lowercase
br: Lizherennoù vihan

en: alpha
br: alfa

en: theta
br: teta

en: rho
br: ro

en: tau
br: to

en: phi
br: fi

en: chi
br: ki

en: Numbers
br: Niver

en: Number
br: Niveroù

en: 0.5
br: 0,5

en: 1.5
br: 1,5

en: 2.5
br: 2,5

en: &Copy
br: &Eilañ
