kalzium - en to eo translation catalogue (379 entries)

en: Problem while opening the file
eo: Problemo okazis malfermante ĉi tiun dosieron

en: Cannot open the specified file.
eo: Ne eblas malfermi la difinitan dosieron.

en: Cannot save to the specified file.
eo: Ne eblas konservi la difinitan dosieron.

en: A cool thing
eo: Mojosaĵo

en: Marcus D. Hanwell
eo: Marcus D. Hanwell.

en: State of matter
eo: Materia stato

en: Chemical Symbol
eo: Ĥemika Simbolo

en: One, two, or three letter abbreviation; set through international convention.
eo: Unu-, du- aŭ trilitera mallongigo; elekta per internacia konvencio.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Element
eo: Elemento

en: Chromatography
eo: Kromatografio

en: Distillation
eo: Distilado

en: Emulsion
eo: Emulsio

en: Heterogeneous mix of two liquids.
eo: Heterogena miksaĵo de du likvoj.

en: Extraction
eo: Ekstraktado

en: Mix
eo: Mikso

en: Filtering
eo: Filtrado

en: Accuracy
eo: Akurateco

en: Crystallization
eo: Kristaliĝo

en: Solution
eo: Solvaĵo

note: i18n("Name"), ChemicalDataObject::name)); i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmtType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmtType) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicMassGradient)
en: Mass
eo: Maso

en: Matter
eo: Materio

en: Phase
eo: Fazo

en: Accuracy and precision
eo: Ekzakto kaj precizeco

en: Correctness
eo: Korekteco

en: SI-Unit
eo: SI-unuo

en: Significant figures
eo: Signifaj figuroj

en: Standard deviation
eo: Norma devio

en: An amount with which the precision of a measurement can be estimated.
eo: Sumo per kiu la precizeco de mezurado povas esti taksata.

en: Suspension
eo: Suspensio

en: Heterogeneous mix consisting of a liquid and solid matter.
eo: Heterogena miksaĵo el likva kaj solida materio.

en: Alloys
eo: Alojoj

en: Alpha rays
eo: Alfa-radioj

en: Atom
eo: Atomo

en: Electron
eo: Elektrono

en: Proton
eo: Protono

en: Neutron
eo: Neŭtrono

en: Atomic nucleus
eo: Atoma nukleo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Mass
eo: Atommaso

en: Isotope
eo: Izotopo

en: Spin
eo: Spino

en: Magnetic Moment
eo: Magneta momanto

en: Decay Mode
eo: Disiĝa modo

en: [i]see isotopes[/i]
eo: [i]vidu izotopojn[/i]

en: Isotone
eo: Izotono

en: Nuclear Isomer
eo: Nuklea izomero

en: Isobars
eo: Izobaroj

en: Beta rays
eo: Beta-radioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicCovalentRadiusGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Covalent Radius
eo: Kovalanta radiuso

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Radius
eo: Atoma radiuso

en: Spatula
eo: Spatelo

en: Cork Ring
eo: Korka Ringo

en: Test Tube
eo: Provtubo

en: Thermometer
eo: Termometro

en: Scales
eo: Skaloj

en: Syringe
eo: Injektilo

en: Burner
eo: Flamingo

note: i18n: tag label attribute value
en: Lithium
eo: Litio

note: i18n: tag label attribute value
en: Beryllium
eo: Berilo

note: i18n: tag label attribute value
en: Carbon
eo: Karbono

note: i18n: tag label attribute value
en: Nitrogen
eo: Nitrogeno

note: i18n: tag label attribute value
en: Fluorine
eo: Fluoro

note: i18n: tag label attribute value
en: Sodium
eo: Natrio

note: i18n: tag label attribute value
en: Magnesium
eo: Magnezio

note: i18n: tag label attribute value
en: Sulfur
eo: Sulfuro

note: i18n: tag label attribute value
en: Chlorine
eo: Kloro

note: i18n: tag label attribute value
en: Argon
eo: Argono

note: i18n: tag label attribute value
en: Potassium
eo: Kalio

note: i18n: tag label attribute value
en: Calcium
eo: Kalcio

note: i18n: tag label attribute value
en: Scandium
eo: Skandio

note: i18n: tag label attribute value
en: Titanium
eo: Titano

note: i18n: tag label attribute value
en: Vanadium
eo: Vanado

note: i18n: tag label attribute value
en: Chromium
eo: Kromo

note: i18n: tag label attribute value
en: Nickel
eo: Nikelo

note: i18n: tag label attribute value
en: Gallium
eo: Galio

note: i18n: tag label attribute value
en: Selenium
eo: Seleno

note: i18n: tag label attribute value
en: Krypton
eo: Kriptono

note: i18n: tag label attribute value
en: Rubidium
eo: Rubidio

note: i18n: tag label attribute value
en: Strontium
eo: Stroncio

note: i18n: tag label attribute value
en: Yttrium
eo: Itrio

note: i18n: tag label attribute value
en: Zirconium
eo: Zirkonio

note: i18n: tag label attribute value
en: Niobium
eo: Niobo

note: i18n: tag label attribute value
en: Molybdenum
eo: Molibdeno

note: i18n: tag label attribute value
en: Technetium
eo: Teknecio

note: i18n: tag label attribute value
en: Ruthenium
eo: Rutenio

note: i18n: tag label attribute value
en: Rhodium
eo: Rodio

note: i18n: tag label attribute value
en: Palladium
eo: Paladio

note: i18n: tag label attribute value
en: Cadmium
eo: Kadmio

note: i18n: tag label attribute value
en: Indium
eo: Indio

note: i18n: tag label attribute value
en: Antimony
eo: Antimono

note: i18n: tag label attribute value
en: Tellurium
eo: Teluro

note: i18n: tag label attribute value
en: Iodine
eo: Jodo

note: i18n: tag label attribute value
en: Xenon
eo: Ksenono

note: i18n: tag label attribute value
en: Caesium
eo: Cezio

note: i18n: tag label attribute value
en: Barium
eo: Bario

note: i18n: tag label attribute value
en: Cerium
eo: Cerio

note: i18n: tag label attribute value
en: Praseodymium
eo: Prazeodimo

note: i18n: tag label attribute value
en: Neodymium
eo: Neodimo

note: i18n: tag label attribute value
en: Samarium
eo: Samario

note: i18n: tag label attribute value
en: Europium
eo: Eŭropio

note: i18n: tag label attribute value
en: Gadolinium
eo: Gadolino

note: i18n: tag label attribute value
en: Terbium
eo: Terbio

note: i18n: tag label attribute value
en: Dysprosium
eo: Disprozio

note: i18n: tag label attribute value
en: Erbium
eo: Erbio

note: i18n: tag label attribute value
en: Thulium
eo: Tulio

note: i18n: tag label attribute value
en: Ytterbium
eo: Iterbio

note: i18n: tag label attribute value
en: Lutetium
eo: Lutecio

note: i18n: tag label attribute value
en: Hafnium
eo: Hafnio

note: i18n: tag label attribute value
en: Tantalum
eo: Tantalo

note: i18n: tag label attribute value
en: Tungsten
eo: Volframo

note: i18n: tag label attribute value
en: Rhenium
eo: Renio

note: i18n: tag label attribute value
en: Osmium
eo: Osmio

note: i18n: tag label attribute value
en: Iridium
eo: Iridio

note: i18n: tag label attribute value
en: Platinum
eo: Plateno

note: i18n: tag label attribute value
en: Gold
eo: Oro

note: i18n: tag label attribute value
en: Mercury
eo: Hidrargo

note: i18n: tag label attribute value
en: Thallium
eo: Talio

note: i18n: tag label attribute value
en: Lead
eo: Plumbo

note: i18n: tag label attribute value
en: Bismuth
eo: Bizmuto

note: i18n: tag label attribute value
en: Polonium
eo: Polonio

note: i18n: tag label attribute value
en: Astatine
eo: Astato

note: i18n: tag label attribute value
en: Radon
eo: Radono

note: i18n: tag label attribute value
en: Radium
eo: Radiumo

note: i18n: tag label attribute value
en: Thorium
eo: Torio

note: i18n: tag label attribute value
en: Protactinium
eo: Protaktinio

note: i18n: tag label attribute value
en: Uranium
eo: Uranio

note: i18n: tag label attribute value
en: Neptunium
eo: Neptunio

note: i18n: tag label attribute value
en: Plutonium
eo: Plutonio

note: i18n: tag label attribute value
en: Americium
eo: Americio

note: i18n: tag label attribute value
en: Curium
eo: Kuriumo

note: i18n: tag label attribute value
en: Berkelium
eo: Berkelio

note: i18n: tag label attribute value
en: Californium
eo: Kalifornio

note: i18n: tag label attribute value
en: Einsteinium
eo: Ejnstejnio

note: i18n: tag label attribute value
en: Fermium
eo: Fermio

note: i18n: tag label attribute value
en: Lawrencium
eo: Laŭrencio

note: i18n: tag label attribute value
en: Rutherfordium
eo: Ruterfordio

note: i18n: tag label attribute value
en: Dubnium
eo: Dubnio

note: i18n: tag label attribute value
en: Seaborgium
eo: Seborgio

note: i18n: tag label attribute value
en: Bohrium
eo: Borio

note: i18n: tag label attribute value
en: Hassium
eo: Hasio

note: i18n: tag label attribute value
en: Meitnerium
eo: Mejtnerio

note: i18n: tag label attribute value
en: Darmstadtium
eo: Darmŝtatio

note: i18n: tag label attribute value
en: Roentgenium
eo: Rentgenio

en: Classic Periodic Table
eo: Klasika perioda tabelo

en: Short Periodic Table
eo: Mallonga perioda tabelo

en: Transition Elements
eo: Transiraj elementoj

en: Percentage should be less than 100.0, please enter a valid value.
eo: Procento ne estu pli ol cent, bonvolu entajpi validan valoron.

en: Density cannot be zero, please enter a valid value.
eo: Denseco ne povas esti nulo, bonvolu entajpi validan valoron.

en: Mass cannot be zero, please enter a valid value.
eo: Maso ne povas esti nulo, bonvolu entajpi validan valoron.

en: Volume cannot be zero, please enter a valid value.
eo: Volumeno ne estu nulo, bonvolu entajpi validan valoron.

en: Number of moles cannot be zero, please enter a valid value.
eo: Nombro de Moloj ne estu nulo, bonvolu entajpi validan valoron.

en: Molar mass of solvent is zero, please enter a valid value.
eo: Mola maso de solvilo ne estu nulo, bonvolu entajpi validan valoron.

en: Concentration is zero, please enter a valid value.
eo: Enteno estas nulo, bonvolu entajpi validan valoron.

en: Insufficient data to calculate the required value, please specify normality.
eo: Ne sufiĉas datumoj por kalkuli la nepran valoron, bonvolu specifi ekvivalentan entenon.

en: Molar mass cannot be zero, please enter a valid value.
eo: Mola maso ne povas esti nulo, bonvolu entajpi validan valoron.

en: Equivalent mass cannot be zero, please enter a valid value.
eo: Ekvivalenta maso ne estu nulo, bonvolu entajpi validan valoron.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data
eo: Datumoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: liter^2 atmosphere/mol^2
eo: litro^2 atmosfero/molo^2

en: Initial amount cannot be zero.
eo: Inicia kvanto ne estu nulo

en: Final amount cannot be zero.
eo: Fina kvanto ne estu nulo

en: Time is zero, please enter a valid value.
eo: Tempo estas nulo, bonvolu entajpi validan valuon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: seconds
eo: sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: minutes
eo: minutoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: hours
eo: hHoroj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: days
eo: tagoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: weeks
eo: Semajnoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, mode)
en: Time
eo: Tempo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmtType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmtType)
en: moles
eo: moloj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: grams
eo: gramoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: tons
eo: tunoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: carats
eo: karatoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: pounds
eo: funtoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: ounces
eo: uncoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: troy ounces
eo: trojaj uncoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_mass)
en: Amount is always specified in term of mass
eo: Kvanto ĉiam estu specifita kiel maso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_soluteMass)
en: Amount of solute is always specified in terms of mass
eo: Kvanto de solvaĵo ĉiam estu specifita laŭ maso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_solventVolume)
en: Amount of solvent is always specified in terms of volume
eo: Kvanto de solvilo ĉiam estu specifita laŭ volumeno

en: nothing
eo: nenio

en: Error
eo: Eraro

en: Unable to open %1
eo: Ne eblis malfermi %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 1
eo: Langeto 1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
eo: Langeto 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Parameter
eo: Parametro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
eo: Valuo

en: No element selected
eo: Neniu elemento elekta

en: No graphic found
eo: Neniu bildo trovita

en: Goes to the next element
eo: Iru al la sekva elemento

[ctx: Previous element]
en: Previous
eo: Antaŭa

en: Goes to the previous element
eo: Iru al la antaŭa elemento

en: It was discovered by %1.
eo: Ĝi eltrovitis de %1.

en: Origin of the name:<br/>%1
eo: Origino de la nomo:<br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicMeltingPointGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Melting Point
eo: Fandpunkto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicBoilingPointGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Boiling Point
eo: Bolpunkto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicElectronegativityGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Electronegativity
eo: Elektronegativo

en: Neutrons
eo: Neŭtronoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Percentage
eo: Elcentaĵo

en: Half-life period
eo: Duoniĝtempa periodo

en: Energy and Mode of Decay
eo: Energio kaj modo de disiĝo

en: Spin and Parity
eo: Spino kaj pareco

note: i18n("Overview")); item->setHeader(i18n("Overview")); item->setIcon(QIcon("overview")); QVBoxLayout *overviewLayout = new QVBoxLayout(m_pOverviewTab); overviewLayout->setMargin(0); dTab = new DetailedGraphicalOverview(m_pOverviewTab); dTab->setObjectName("DetailedGraphicalOverview"); overviewLayout-
en: Data Overview
eo: Datuma superrigardo

en: Atom Model
eo: Atoma modelo

en: Isotopes
eo: Izotopoj

en: Miscellaneous
eo: Diversaj

[ctx: @title:window]
en: Plot Data
eo: Desegna datumo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equation:
eo: Ekvacio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: &Calculate
eo: &Kalkulu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCopy)
en: Copy to Clipboard
eo: Kopii al la poŝo

en: OK
eo: Bone

en: Properties
eo: Ecoj

en: Symbol
eo: Simbolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicIonizationGradient)
en: Ionization
eo: Jonigo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFamily)
en: Family
eo: Familio

en: Could not open file for writing.
eo: Ne eblis malfermi por skribado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File:
eo: Dosiero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
eo: Formato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed
eo: Rapido

en: Isotope of Element %1 (%2)
eo: Izotopo de elemento %1 (%2)

[ctx: @title:window]
en: Isotope Table
eo: Izotopa tabelo

[ctx: alpha ray emission]
en: alpha
eo: alfo

[ctx: Many ways]
en: Multiple
eo: Multipliko

[ctx: Unknown magnetic moment]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: Unknown spin]
en: Unknown
eo: Nekonata

en: &Scheme
eo: &Skemo

en: &Numeration
eo: &Numerado

en: &Plot Data...
eo: &Desegnu datumon...

en: &Isotope Table...
eo: &Izotopa tabelo...

en: &Glossary...
eo: &Glosaro...

en: &Tables...
eo: &Tabeloj...

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Knowledge
eo: Sciaĵo

en: Tools
eo: Iloj

en: Kalzium Error
eo: Kalziumo eraris

en: This system does not support OpenGL.
eo: Tiu sistemo ne subtenas OpenGL.

[ctx: For example: "Carbon (6), Mass: 12.0107 u"]
en: %1 (%2), Mass: %3 u
eo: %1 (%2), Maso: %3 u

[ctx: No Gradient]
en: None
eo: Neniu

en: Electronegativity (Pauling)
eo: Elektronegativo (Pauling)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicElectronaffinityGradient)
en: Electronaffinity
eo: Elektrona akordemo

en: First Ionization
eo: Unua jonigo

en: No Numeration
eo: Ne numeru

en: Old IUPAC
eo: Malnovan IUPAC

en: Monochrome
eo: Unukolora

en: All the Elements
eo: Ĉiuj elementoj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBlocks)
en: Blocks
eo: Blokoj

en: s-Block
eo: s-bloko

en: p-Block
eo: p-bloko

en: d-Block
eo: d-bloko

en: f-Block
eo: f-bloko

en: Alkaline
eo: Teralkala metalo

en: Rare Earth
eo: Rara tero

en: Non-Metals
eo: Nemetalo

en: Alkalie Metal
eo: Alkala metalo

en: Other Metal
eo: Alia metalo

en: Halogen
eo: Halogeno

en: Transition Metal
eo: Transirmetalo

en: Noble Gas
eo: Nobla gaso

en: Metalloid
eo: Metaloido

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGroups)
en: Groups
eo: Grupoj

en: Group 1
eo: Grupo 1

en: Group 2
eo: Grupo 2

en: Group 3
eo: Grupo 3

en: Group 4
eo: Grupo 4

en: Group 5
eo: Grupo 5

en: Group 6
eo: Grupo 6

en: Group 7
eo: Grupo 7

en: Group 8
eo: Grupo 8

en: Colors
eo: Koloroj

note: i18n: ectx: Menu (file_menu)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (table_menu)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: Menu (miscmenu)
en: &Tools
eo: &Iloj

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: Value not defined
eo: Nedifinita valoro

en: Unknown Value
eo: Nekonata valoro

en: This element was known to ancient cultures.
eo: Ĉi tiu elemento estis konata de la antikvaj kulturoj.

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Solid
eo: Solida

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Liquid
eo: Likva

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Vaporous
eo: Gasa

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: one of the two types of gradients available]
en: logarithmic
eo: logaritma

[ctx: one of the two types of gradients available]
en: linear
eo: lineara

[ctx: Minimum value of the gradient]
en: Minimum: %1
eo: Minimumo: %1

[ctx: Maximum value of the gradient]
en: Maximum: %1
eo: Maksimumo: %1

en: Scheme: %1
eo: Skemo: %1

en: Kalzium
eo: Kalziumo

en: A periodic table of the elements
eo: Perioda tabelo de la elementoj

en: A lot of small things and the documentation
eo: Multego da umetoj kaj la manlibro

en: Several icons in the information dialog
eo: Pluraj piktogramoj kaj la informdialogo

en: Invalid input
eo: Nevalida enigo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, calcTab)
en: Calculator
eo: Kalkulilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calcButton)
en: Calc
eo: Kalk

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, details)
en: Details
eo: Detaloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Composition
eo: Kunmetaĵo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aliasTab)
en: Aliases
eo: Aliasoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X-Axis
eo: X-akso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Average value:
eo: Meznombra valoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Maximum value:
eo: Maksimuma valoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Minimum value:
eo: Minimuma valoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display:
eo: Montri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: First element:
eo: Unua elemento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Last element:
eo: Lasta elemento:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: Element Names
eo: Elementaj nomoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: Element Symbols
eo: Elementaj simboloj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Y-Axis
eo: Y-akso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, filterButton)
en: &Filter
eo: &Filtrilo

en: Search...
eo: Serĉi...

en: Units
eo: Unuoj

en: Isotope Table
eo: Izotopa tabelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: s-Block:
eo: s-bloka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: p-Block:
eo: p-bloka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: d-Block:
eo: d-bloka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: f-Block:
eo: f-bloka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Group 1:
eo: Grupo 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Group 2:
eo: Grupo 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Group 3:
eo: Grupo 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Group 4:
eo: Grupo 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Group 5:
eo: Grupo 5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Group 6:
eo: Grupo 6:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Group 7:
eo: Grupo 7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Group 8:
eo: Grupo 8:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabStateOfMatter)
en: State of Matter
eo: Materia stato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Solid:
eo: Solida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Liquid:
eo: Likva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Vaporous:
eo: Gasa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2_2)
en: Alkali metals:
eo: Alkalaj metaloj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Rare earth:
eo: Raraj teroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Non-metals:
eo: Nemetaloj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Alkaline earth metals:
eo: Teralkalaj metaloj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2)
en: Other metals:
eo: Aliaj metaloj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2)
en: Halogens:
eo: Halogenoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2)
en: Transition metals:
eo: Transirmetaloj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: Noble gases:
eo: Noblaj gasoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3_2)
en: Metalloids:
eo: Metaloidoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2_2)
en: All the elements:
eo: Ĉiuj elementoj:

en: Temperature:
eo: Temperaturo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Unit:
eo: Unuo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Type:
eo: Tipo:

en: Intensity
eo: Intenseco

en: Uppercase
eo: Majuskla

en: Lowercase
eo: Minuskla

[ctx: The name of the greek letter in your language. For example 'Alpha' for the first letter.]
en: Name
eo: Nomo

en: alpha
eo: alfo

en: beta
eo: beto

en: gamma
eo: gamo

en: delta
eo: delto

en: epsilon
eo: epsilono

en: zeta
eo: zeto

en: eta
eo: eto

en: theta
eo: teto

en: iota
eo: joto

en: kappa
eo: kapo

en: lambda
eo: lambdo

en: mu
eo: muo

en: nu
eo: nuo

en: xi
eo: ksio

en: omicron
eo: omikrono

en: pi
eo: pio

en: rho
eo: roto

en: sigma
eo: sigmo

en: tau
eo: taŭo

en: upsilon
eo: upsilono

en: phi
eo: fio

en: chi
eo: ĥio

en: psi
eo: psio

en: omega
eo: omego

en: Numbers
eo: Numeroj

en: Number
eo: Numero

[ctx: For example 'Mono' for 1 and 'Tri' for 3]
en: Prefix
eo: Prefikso

en: &Copy
eo: &Kopiu

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStyle)
en: Style:
eo: Stilo:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, display)
en: Display
eo: Montri

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, edit)
en: Edit
eo: Redakti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Statistics
eo: Statistikoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weight:
eo: Graseco:

en: Convert
eo: Konvertu

en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteFileButton)
en: &Remove
eo: Fo&rigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFileButton)
en: &Add
eo: &Aldoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Convert from:
eo: Konverti de:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Convert to:
eo: Konverti al:
