kalzium - en to et translation catalogue (1074 entries)

en: Problem while opening the file
et: Probleem faili avamisel

en: Cannot open the specified file.
et: Määratud faili avamine nurjus.

en: Sorry
et: Vabandust

en: Cannot save to the specified file.
et: Määratud faili salvestamine nurjus.

en: Kalzium OpenGL Part
et: Kalziumi OpenGL-i komponent

en: A cool thing
et: Lahe asi

en: (c) 2006, Carsten Niehaus
et: (C) 2006: Carsten Niehaus

en: State of matter
et: Agregaatolek

en: Form of a substance; dependant on form stability and whether it takes up a definite volume: solid, liquid or gaseous.
et: Aine olekuvorm, mis sõltub selle stabiilsusest ja võib olla kas tahke, vedel või gaasiline.

en: Chemical Symbol
et: Keemiline sümbol

en: One, two, or three letter abbreviation; set through international convention.
et: Ühe-, kahe- või kolmetäheline lühend, mis on kehtestatud rahvusvahelise kokkuleppega.

en: Chromatography
et: Kromatograafia

en: Matter separation in a moving medium (mobile phase) through differentiated absorption on a static medium (stationary phase).
et: Aine lahutamine kandevkeskkonna (liikuv faas) ja staatilise keskkonna (liikumatu faas) erinevat sorbeerumist kasutades.

en: Distillation
et: Destillatsioon

en: Separation of a liquid solution (homogeneous mix) into its components through evaporation and condensation. In a fractionary distillation the process is repeated several times in a column.
et: Vedeliklahuse (homogeense segu) lahutamine komponentideks aurustamise ja kondenseerimise abil. Fraktsioneeriva destillatsiooni korral korratakse protsessi kolonnis mitu korda.

en: Matter that cannot be broken down into simpler matter. Chemical elements are cornerstones of Materials. Elements consist of atoms that consist of a nucleus of positive protons, neutral neutrons, and a shell of electrons.
et: Aine, mida ei saa jagada lihtsamateks aineteks. Ainete aluseks on keemilised elemendid. Elemendid koosnevad aatomitest, mis koosnevad positiivsetest prootonitest tuumast, neutraalsetest neutronitest ja elektronide kestast.

en: Emulsion
et: Emulsioon

en: Heterogeneous mix of two liquids.
et: Kahe vedeliku heterogeenne segu.

en: Extraction
et: Ekstraheerimine

en: Processing a homogeneous or heterogeneous mix to get pure matter.
et: Homogeense või heterogeense segu töötlemine puhta aine saamiseks.

en: Mix
et: Segu

en: Filtering
et: Filtreerimine

en: Separation of a solid matter from a liquid matter or gaseous matter with a filter (porous separation wall).
et: Tahke aine lahutamine vedelikust või gaasist filtri (poorse vaheseina) abil.

en: Matter consisting of differentiated matter, combined in non-set ratios. [i]Homogeneous mixes[/i] have a coherent look, [i]heterogeneous mixes[/i] consist of multiple phases.
et: Erinevatest ainetest koosnev aine. [i]Homogeensetel segudel[/i] on ühtlane välimus, [i]heterogeensed segud[/i] koosnevad mitmest faasist.

en: Accuracy
et: Mõõtetäpsus

en: Consisting of accidental and systematic errors.
et: Sisaldab juhuslikke ja süstemaatilisi vigu.

en: Law of Conservation of Mass
et: Massi jäävuse seadus

en: During a chemical reaction mass is neither lost nor gained. The sum mass of the material going into the reaction equals the sum of the mass of the products of the reaction.
et: Keemilise reaktsiooni käigus ei teki ainet juurde ega jää vähemaks. Reaktsiooni alguses oleva aine massi summa võrdub reaktsiooni saaduste massi summaga.

en: Law of multiple proportions
et: Püsiva vahekorra seadus

en: An alloy always contains the same elements in the same mass ratio. Should two or more elements bind together then the mass ratio is constant.
et: Sulam sisaldab alati samu elemente sama massivahekorraga. Kahe või enama elemendi liitumisel on nende massivahekord konstantne.

en: Crystallization
et: Kristalliseerimine

en: Separation of solid, crystalline matter from a solution, or the liquid or gaseous phases.
et: Tahke kristalse aine lahutamine lahusest või vedelikust või gaasist.

en: Solution
et: Lahus

en: Homogeneous mix of multiple pure materials
et: Mitme puhta aine homogeenne segu

en: Measurement of an amount of matter.
et: Ainehulga mõõt.

en: Matter
et: Aine

en: All that takes up space and has mass.
et: Kõik, mis hõlmab mingit ruumi ja on mingi massiga.

en: Phase
et: Faas

en: Through chemical composition and physical attributes, homogeneous portion of matter that separated from its environment in its expansion through a surface.
et: Keemilise koostise ja füüsikaliste omadustega määratud aine homogeenne olekuvorm.

en: Accuracy and precision
et: (Mõõte)täpsus ja kordustäpsus

en: Expressed through standard deviation: Values given over accidental errors.
et: Väljendatakse standardhälbega: väärtused juhusliku vea kujul.

en: Correctness
et: Korrektsus

en: Values given over accidental errors.
et: Väärtused juhusliku vea kujul.

en: SI-Unit
et: SI ühik

en: Measurement unit using International Symbols.
et: Rahvusvahelise mõõtühikute süsteemi ühik.

en: Significant figures
et: Tüvenumbrid

en: The number of digits which are meaningful in a number.
et: Arvu numbrid, millel on antud arvus tähendus.

en: Standard deviation
et: Standardhälve

en: An amount with which the precision of a measurement can be estimated.
et: Hulk, millega hinnata mõõtmise kordustäpsust.

en: Suspension
et: Suspensioon

en: Heterogeneous mix consisting of a liquid and solid matter.
et: Vedelikust ja tahkest ainest koosnev heterogeenne segu.

en: Alloys
et: Sulam

en: Pure matter consisting of multiple elements in a set ratio.
et: Määratud vahekorral mitmest elemendist koosnev puhas aine.

en: Alpha rays
et: Alfakiired

en: Rays consisting of alpha particles, consisting of two protons and two neutrons that are emitted from the Atoms of certain radioactive elements.
et: Kahest prootonist ja kahest neutronist koosnevatest alfaosakestest koosnevad kiired, mida kiirgavad teatud radioaktiivsete elementide aatomid.

en: Atom
et: Aatom

en: Atoms are chemically inseparable and building blocks of matter. Atoms of one kind are called an Element.
et: Aatomid on keemiliselt jagamatud aine osad. Ühesuguseid aatomeid nimetatakse elemendiks.

en: Electron
et: Elektron

en: Proton
et: Prooton

en: Atomic nucleus
et: Aatomituum

en: The small, positively-charged center of an Atom, in which Protons and Neutrons are found.
et: Väike positiivse laenguga aatomi kese, kus paiknevad prootonid ja neutronid.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Mass
et: Aatommass

en: Mass of an atom, taken on a scale where the mass of a carbon atom is 12u. In elements that consist of different isotopes the mid-range mass of the isotope mix is given.
et: Aatomi mass, mille aluseks on skaala, millel süsinikuaatomi massiks on 12u. Erinevatest isotoopidest koosnevate elemendite korral arvestatakse isotoobisegu keskmist massi.

en: Isotope
et: Isotoop

en: Isotopes are forms of a chemical element whose nuclei have the same atomic number, Z, but different atomic masses, A. The word isotope, meaning at the same place, comes from the fact that all isotopes of an element are located at the same place on the periodic table.
et: Isotoobid on keemilise elemendi vormid, mille tuumadel on sama laenguarv Z, kuid erinev aatommass A. Sõna isotoop, mis kreeka keeles tähendab 'sama koht', väljendab tõsiasja, et elemendi kõik isotoobid paiknevad perioodilisustabelis ühes ja samas kohas.

en: Spin
et: Spinn

en: The spin is an intrinsic angular momentum associated with microscopic particles. It is a purely quantum mechanical phenomenon without any analogy in classical mechanics. Whereas classical angular momentum arises from the rotation of an extended object, spin is not associated with any rotating internal masses, but is intrinsic to the particle itself.
et: Spinn on mikroosakeste omaimpulsimoment ja puhtalt kvantmehaanikaga seotud nähtus, millel klassikalises mehaanikas pole analoogiat. Kui klassikalises mehaanikas tekib omaimpulsimoment objekti pöörlemisel, siis spinn ei ole seotud osakese liikumisolekuga, vaid on osakese enda lahutamatu omadus.

en: Magnetic Moment
et: Magnetmoment

en: The magnetic moment of an object is a vector relating the aligning torque in a magnetic field experienced by the object to the field vector itself. It is measured in units of the nuclear magneton µ[sub]n[/sub]=(5.0507866 ± 0.0000017) 10[sup]-27[/sup] JT[sup]-1[/sup]
et: Magnetmoment on vektor, mis on seotud jõumomendiga magnetväljas, mis mõjutab objekti. Seda mõõdetakse nukleaarmagnetoni ühikutes: µ[sub]n[/sub]=(5.0507866 ± 0.0000017) 10[sup]-27[/sup] JT[sup]-1[/sup]

en: Decay Mode
et: Lagunemise liik

en: The decay mode describes a particular way a particle decays. For radioactive decay (the decay of nuclides) the decay modes are:[br] -> alpha decay (emission of a Helium-4 nucleus).[br] -> ß[sup]-[/sup] decay (emission of an electron)[br] -> ß[sup]+[/sup] decay (emission of a positron) [br] -> electron capture (EC) [br] -> proton emission [br] -> spontaneous fission [br] Typically one decay mode predominates for a particular nuclide.
et: Lagunemise liik kirjeldab osakeste radioaktiivse lagunemise konkreetset laadi. See saab olla järgmine:[br] -> alfalagunemine (heelium-4 tuuma kiirgumine).[br] -> ß[sup]-[/sup]-lagunemine (elektroni kiirgumine)[br] -> ß[sup]+[/sup]-lagunemine (positroni kiirgumine) [br] -> elektronihaare (EC) [br] -> prootoni kiirgumine [br] -> spontaanne lõhustumine [br] Tavaliselt domineerib konkreetse isotoobi korral üks kindel lagunemise liik.

en: Decay Energy
et: Lagunemisenergia

en: The decay energy is the energy released by a nuclear decay.
et: Lagunemisenergia on radioaktiivlagunemisel vabanev energia.

en: Nuclides
et: Nukliidid

en: [i]see isotopes[/i]
et: [i]vaata isotoobid[/i]

en: Isotone
et: Isotoon

en: Nuclear Isomer
et: Tuumaisomeer

en: Isobars
et: Isobaarid

en: Two nuclides are isotones if they have the same number N of neutrons.
et: Kaks tuuma on isotoonid, kui neil on ühesugune arv neutrone (N).

en: Isobars are nuclides having the same mass number, i.e. sum of protons plus neutrons.
et: Isobaarid on ühesuguse massiarvuga, s.t. prootonite ja neutronite summaga tuumad.

en: A nuclear isomer is a metastable or isomeric state of an atom caused by the excitation of a proton or neutron in its nucleus so that it requires a change in spin before it can release its extra energy. They decay to lower energy states of the nuclide through two isomeric transitions:[br] -> γ- emission (emission of a high-energy photon)[br] -> internal conversion (the energy is used to ionize the atom)[br] Contrast this with the definition of a chemical isomer, the more common use of the word. Also contrast with the meaning of isotope, in which the difference is the number of neutrons in the nucleus. Metastable isomers of a particular atom are usually designated with an "m" (or, in the case of atoms with more than one isomer, 2m, 3m, and so on). This designation is usually placed after the atomic symbol and number of the atom (e.g., Co-58m), but is sometimes placed as a superscript before (e.g., [sup]m[/sup]Co-58 or [sup]58m[/sup]Co).
et: Tuumaisomeer on aatomi metastabiilne või isomeeriline olek, mille on tinginud selle tuuma prootoni või neutroni ergastus, mistõttu see vajab enne lisaenergia vabastamist spinni muutumist. Aatomid liiguvad madalama energiaga olekusse kahe isomeerse muundumise kaudu:[br] -> γ-emissioon (suure energiaga prootoni emissioon)[br] -> sisemine konversioon (energiat kasutatakse aatomi ioniseerimiseks)[br] Võrdle seda mõnevõrra levinuma keemilise isomeeri mõistega. Samuti tasub seda võrrelda isotoobi mõistega, mille puhul erinevuseks on neutronite arv tuumas. Aatomite metastabiilseid isomeere tähistatakse tavaliselt tähega "m" (või kui aatomil on enam kui üks isomeer, siis 2m, 3m jne.). See tähistus seatakse tavaliselt aatomi sümboli ja numbri järele (nt. Co-58m), kuid vahel ka ülaasetusega selle ette (nt. [sup]m[/sup]Co-58 või [sup]58m[/sup]Co).

en: Beta rays
et: Beetakiired

en: Rays consisting of electrons that are emitted from Atoms of radioactive elements.
et: Elektronidest koosnevad kiired, mis kiirguvad radioaktiivsete elementide aatomitest.

en: The electron is a subatomic particle with a mass of m[sub]e[/sub]=(9.1093897 ± 0.0000054)e-31 kg and a negative charge of [i]e[/i]=(1.60217733 ± 0.00000049)e-19 C
et: Elektron on aatomiosake massiga m[sub]e[/sub]=(9.1093897 ± 0.0000054)e-31 kg ja negatiivse laenguga [i]e[/i]=(1.60217733 ± 0.00000049)e-19 C

en: The proton is a subatomic particle with a mass of m[sub]e[/sub]=(1.6726231 ± 0.0000010) 10[sup]-27[/sup] kg and a positive charge of [i]e[/i]=(1.60217733 ± 0.00000049) 10[sup]-19[/sup] C which occurs in the nucleus of an atom.
et: Prooton on aatomiosake massiga m[sub]e[/sub]=(1,6726231 ± 0,0000010) 10[sup]-27[/sup] kg ja positiivse laenguga [i]e[/i]=(1,60217733 ± 0,00000049) 10[sup]-19[/sup] C, mis esineb aatomi tuumas.

en: The neutron is a subatomic particle with a mass of m[sub]e[/sub]=(1.6749286 ± 0.0000010) 10[sup]-27[/sup] kg which occurs in the nucleus of an atom.
et: Neutron on aatomiosake massiga m[sub]e[/sub]=(1,6749286 ± 0,0000010) 10[sup]-27[/sup] kg, mis esineb aatomi tuumas.

en: Cathode Rays
et: Katoodkiired

en: Cathode rays are streams of electrons observed in vacuum tubes, i.e. evacuated glass tubes that are equipped with at least two electrodes, a cathode (negative electrode) and an anode (positive electrode) in a configuration known as a diode.
et: Katoodkiired on elektronide voog vaakumseadmes, enamasti klaastorus, milles on vähemalt kaks elektroodi: katood (negatiivne) ja anood (positiivne), mis moodustavad dioodi.

en: Ionic Radius
et: Ioonraadius

en: The Ionic Radius is the radius of a charged atom, known as an ion. The ion can have a positive or a negative charge. The charge of the ion with the radius shown is also displayed in Kalzium. A positive ion has fewer electrons in its shell than the atom, a negative ion has more electrons. Therefore, a positive ion has a smaller radius than its atom and vice versa.
et: Ioonraadius on laenguga aatomi ehk iooni raadius. Ioonil võib olla positiivne või negatiivne laeng. Iooni laengut, mille raadiust sa näed, näitab ka Kalzium. Positiivsel ioonil on vähem elektrone kui aatomil, negatiivsel ioonil rohkem. Seepärast on ka positiivselt ioonil väiksem raadius ja negatiivsel suurem.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicCovalentRadiusGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Covalent Radius
et: Kovalentsiraadius

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Radius
et: Aatomiraadius

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicVanDerWaalsRadiusGradient)
en: Van der Waals Radius
et: Van der Waalsi raadius

en: The van der Waals radius of an atom is the radius of an imaginary hard sphere which can be used to model the atom for many purposes. Van der Waals radii are determined from measurements of atomic spacing between pairs of unbonded atoms in crystals.
et: Aatomi van der Waalsi raadius on kujutletava kera raadius, mida saab kasutada aatomi mudelina väga paljudel eesmärkidel. Van der Waalsi raadius määratakse kindlaks aatomite vahemaad omavahel sidumata aatomipaaride vahel kristallides mõõtes.

en: The atomic radius is the distance from the atomic nucleus to the outmost stable electron orbital in a atom that is at equilibrium.
et: Aatomiraadius on vahemaa aatomituumast kõige kaugemal asuva stabiilse elektronorbitaalini tasakaalus paiknevas aatomis.

en: The covalent radius in chemistry corresponds to half of the distance between two identical atomic nuclei, bound by a covalent bond.
et: Kovalentsiraadius tähendab keemias poolt vahemaad kahe identse aatomituuma vahel, mida seob kovalentsusside.

en: Watchglass
et: Uuriklaas

en: Watchglasses are round glass panes with a diameter of around 5 - 10cm, used in various experimental techniques. The border is bent upwards to allow the watchglass to hold small amounts of liquids in order to let them evaporate. The evaporation can be accelerated by heating the watchglass with a Bunsen burner. Watchglasses can also be used to cover Petri dishes or beakers, and are also suited to weighing small amounts of matter or drying them in an airing cupboard. The term watchglass is derived from the former pocket watches' protection glass which was often domed.
et: Uuriklaasid on ümmargused klaastahvlid läbimõõduga 5-10 cm, mida kasutatakse laboratoorsetel töödel. Nende serv on veidi üles kallutatud, nii et neile võib valada näiteks veidi vedelikku, mida aurata lasta. Aurumist võib kiirendada uuriklaasi Bunseni põletiga kuumutades. Uuriklaase võib kasutada ka Petri tasside või keeduklaaside katmiseks. Lisaks sobivad uuriklaasid väikeste ainehulkade mõõtmiseks või nende kuivatamiseks tuulutuskapis. Mõiste 'uuriklaas' tuleneb käekellade kaitseklaasist, mis vanasti oli peaaegu alati kumer.

en: Dehydrator
et: Eksikaator

en: A dehydrator is a piece of laboratory apparatus, often made of glass, and which serves to dry chemical matters; that is, to remove water or liquid from a sample.
    			In principle it is a glass bowl with cap that has a planar grinding, so that the bowl is air-tight. The dehydrator's lower part is ordinarily filled with a drying agent such as calcium chloride, silica gel, phosphoric anhydride or sulphuric acid. The sample to be dried is placed on a diaphanous cartridge of plastic or ceramic above the drying agent.
    			The drying agent is hygroscopic, which means that it dehumidifies its environment by absorbing water vapor. The dry atmosphere then takes up water from the sample to be dried.
et: Eksikaator on laboriaparaat, mis enamasti on klaasist ja mida kasutatakse kemikaalide kuivatamiseks, s.t. vee või vedeliku eemaldamiseks.
    			Põhimõtteliselt on tegu kaanega klaaspotiga, mida on võimalik õhukindlalt sulgeda. Eksikaatori alumisse ossa asetatakse tavaliselt kuivatusaine, näiteks kaltsiumkloriid, ränidioksiidi geel, fosforanhüdriid või väävelhape. Kuivatamist vajav aine asetatakse aure läbilaskvale plastikust või keraamikast alusele kuivatusaine kohal.
    			Kuivatusaine on hügroskoopne, mis tähendab, et see kuivatab ümbritseva keskkonna sellest veeaure endasse imades. Seejärel imab keskkond kuivatatavast ainest välja vajaliku vee.

en: Spatula
et: Spaatel

en: The spatula is a laboratory tool to scrape off, grind, and transport chemicals. The material they are made of (e.g. iron, titanium, platinum) and their design (e.g. flat spatula or spoon spatula) varies.
et: Spaatel on laboritööriist kemikaalide kraapimiseks, tükeldamiseks ja liigutamiseks. Neid on väga erinevast materjalist (nt. raud, titaan, plaatina) ja kujuga (nt. lamedad või lusikakujulised).

en: Water Jet Pump
et: Veejoapump

en: The water jet pump has two entry pipes and one exit, and consists, in principle, of two pipes one inside the other. At the water entry a water jet shoots under full pressure out of a nozzle into a slightly larger pipe. The water jet thereby carries away air or fluid from the second entry. <br> This is caused by the negative pressure in a drifting fluid, and thus it is an application of the hydrodynamic paradox (objects close to drifting fluids are aspirated instead of being pushed away).
et: Veejoapumbal on kaks sisendtoru ning see koosnebki põhimõtteliselt kahest teineteise sisse asetatud torust. Veesisendist liigub vesi surve all veidi suuremasse torusse. Nii tõrjub veejuga eemale teisest sisendist siseneva õhu või vedeliku. <br> Seda põhjustab veejoa mõjul tekkiv negatiivne rõhk. See ilmestab hüdrodünaamilist paradoksi, mis sedastab, et joale lähedased objektid tõmmatakse selle sisse, mitte aga ei tõrjuta eemale.

en: Refractometer
et: Refraktomeeter

en: With a refractometer the refractive index of optical media is determined. If the refractive index of a chemical is known it can be used after a synthesis to determine the sample's purity or to audit the synthesis' success.
et: Refraktomeetris saab määrata murdumisnäitajat. Kui kemikaali murdumisnäitaja on teada, saab seda pärast sünteesi kasutada saaduse puhtuse või sünteesi edukuse hindamiseks.

en: Mortar
et: Uhmer

en: A mortar is used for manually grinding solids. It can also be used to homogenize a mixture of powders by grinding. A club-shaped tool known as a pestle is used with the mortar for grinding.
et: Uhmris saab mehaaniliselt purustada tahket ainet. Samuti saab selles muuta segud, näiteks soolad ühtlaseks. Vahendit, millega uhmris tegutsetakse, nimetatakse uhmrinuiaks.

en: Heating Coil
et: Kuumutusplaat

en: Heating coils are used to heat flasks and other containers. Multiple heating coils can be connected with a thermometer so that the heat will not exceed a specified temperature. It is possible to use a magnetic field inside the heating coil to stir fluids with a magnetic stirrer. This will homogenize the fluid in terms of temperature and composition.
et: Kuumutusplaatidel kuumutatakse mitmesuguseid laborinõusid. Plaatidega võib ühendada termomeetri, et kuumus ei ületaks määratud temperatuuri. Kuumutusplaadi sees võib kasutada ka magnetsegajat, et vedelikud paremini seguneksid - nii muutuvad nad nii temperatuuri kui koostise mõttes ühtlasemaks.

en: Cork Ring
et: Korkrõngas

en: Large containers like round-bottomed flasks are placed on rings made of cork, a special soft lightweight wood with good insulating qualities to protect fragile instruments.
et: Suuremad anumad, näiteks ümarapõhjalised kolvid, asetatakse korgist valmistatud rõngastele. See spetsiaalne väga kerge puit, millel on hea soojusimavus, kaitseb õrnu laborinõusid.

en: Dropping Funnel
et: Jaotuslehter

en: A dropping funnel can be used to drop precise amounts of fluid. The dropping speed can be controlled with a valve.
et: Jaotuslehtrit kasutatakse täpse koguse vedeliku väljastamiseks. Kogust saab kontrollida ventiiliga.

en: Separating Funnel
et: Eralduslehter

en: A separating funnel can be used to separate a mixture of fluids of differing densities. A valve at the bottom allows the denser fluid to be drained for transfer to another container.
et: Eralduslehtreid saab kasutada vedelike segu eraldamiseks nende erinevat tihedust ära kasutades. All asuv ventiil võimaldab tihedama vedeliku muusse anumasse suunata.

en: Test Tube Rack
et: Katseklaasistatiiv

en: This rack is useful when many small amounts of chemicals are to be tested in a row; or alternatively, to dry test tubes.
et: Selline statiiv on väga kasulik, kui soovid teha üheaegselt mitu katset väikeste kemikaalikogustega või näiteks katseklaase kuivatada.

en: Vortexer
et: Loksutaja

en: A vortexer serves to homogenize reagents found in laboratories. The container containing liquid to be homogenized is put on a platform. The platform shakes by rotary agitation up to 3000RPM at which point a contact sensor is activated. In this way extremely small volumes of fluid can be homogenized quickly. It is the opposite of a centrifuge, used to separate fluids.
et: Loksutajate eesmärk on laboritöödel kasutatavate kemikaalide muutmine homogeenseks. Ühtlaseks muutmist vajava vedelikuga nõu asetatakse alusele. Kontaktsensori aktiveerimisel raputatakse platvormi kiirusega kuni kuni 3000 pööret minutis (RPM). Nii saab muuta ühtlaseks ka väga väikseid vedelikukoguseid. See on vedelike lahutamiseks kasutatava tsentrifuugi vastand.

en: Wash Bottle
et: Veepudel

en: These bottles are used for many purposes. In most laboratories they are usually filled with water, salt, acid or other commonly used fluids. They make it easy to apply the fluid if a precisely measured amount is not needed.
et: Neid pudeleid kasutatakse väga mitmeks otstarbeks. Enamasti täidetakse need veega, soola, happe või mõne muu sagedamini vajatava vedelikuga. Nende abil on hõlpus lisada vajalikku vedelikku, kui selle täpne kogus pole väga oluline.

en: Rotary Evaporator
et: Pöördauruti

en: A rotary evaporator consists of a round flask in a bath of hot water, and is designed to evaporate solvents. The flask is rotated and the solvent collects under a vacuum onto a condenser and drips into a condensate collecting flask. In this way solutions can be concentrated or purified. By attaching a vacuum pump, the air pressure and therefore the boiling point of the fluid can be decreased.
et: Pöördauruti koosneb ümarkolvist, mis on asetatud lahuste aurutamiseks mõeldud kuumaveeanumasse. Kolbi keerutatakse ning lahus koguneb vaakumis kondensaatorisse ja tilgub sealt kondensaadina kogumiskolbi. Sel moel saab lahuseid puhastada või valmistada nende kontsentraati. Vaakumpumba abil saab vedeliku keemispunkti vähendada.

en: Reflux Condenser
et: Tagasivoolujahuti

en: A reflux condenser subjects fluid to a process where a gas produced by heating is collected on the reflux condenser. The fluid is cooled until it condenses and runs back into the original fluid. Usually it is put on a round-bottomed flask or several neck flasks.
et: Tagasivoolujahuti on vahend, mis kogub endasse vedeliku kuumutamisel tekkinud gaasi. Gaas jahtub jahutis, veeldub ja voolab tagasi algsesse vedelikku. Tavaliselt asetatakse tagasivoolujahuti kolbide või katseklaaside kaela.

en: Pipette Bulb
et: Kummiballoon

en: A pipette bulb is used to fill pipettes. Squeezing then releasing the bulb produces a negative pressure, causing fluid to flow into the pipette; squeezing the bulb then causes the fluid to flow out of the pipette.
et: Kummiballooni kasutatakse pipettide täitmiseks. Selle pigistamine tekitab negatiivse rõhu, mis tõmbab vedeliku pipetti. Kui õhk tagasi ballooni lasta, surutakse vedelik pipetist välja.

en: Test Tube
et: Katseklaas

en: In a test tube small reactions or experiments are performed. There are many different types of tubes. For example some have connectors, some are etched for measurements, some are hardened for durability.
et: Katseklaasides sooritatakse tavaliselt väiksemaid katseid või reaktsioone. Katseklaase on väga erinevaid: mõnel on näiteks mõõtühikud peale kantud, mõned tugevamast ainest valmistatud, mõned täiendavate ühendusvõimalustega.

en: Protective Goggles
et: Kaitseprillid

en: Most laboratories insist that protective goggles are worn. Without them, it is too risky to work with most chemicals. Usually, the lens is a special type of plastic that affords protection from both mechanical impacts, and acid and base chemicals.
et: Paljudes laborites on kaitseprillide kandmine kohustuslik. Ilma nendeta on enamiku kemikaalidega üsna ohtlik töötada. Tavaliselt on läätsed valmistatud spetsiaalsest plastikust, mis kaitseb hapete ja aluste pritsete eest.

en: Round-Bottomed Flask
et: Ümarkolb

en: A round-bottomed flask is used for many reactions. Some can be connected to other items, as the frosting on the neck shows. With cork rings they can be placed on a table.
et: Ümara põhjaga anum, mida kasutatakse katsetes väga palju. Mõningaid võib ühendada teiste anumatega. Turvaliselt lauale asetamiseks pannakse nende alla korkrõngad.

en: Full Pipette
et: Mahtpipett

en: Unlike a regular pipette, a full pipette only has one marking for a specific volume.
et: Erinevalt tavalisest pipetist on mahtpipetil ainult üks tähis konkreetse ainehulga jaoks.

en: Drying Tube
et: Kuivatustoru

en: Some reactions need to be kept free of water: to make this possible a drying tube can be used. Drying tubes contains a hygroscopic chemical to absorb water from the atmosphere.
et: Mõnes reaktsioonis ei tohi osaleda vesi. Selleks kasutatakse kuivatustoru. See sisaldab hügroskoopilist kemikaali, mis imab kogu vee.

en: Test Tube Holder
et: Katseklaasinäpits

en: Test tube holders make it easier to hold test tubes. By using a holder, there is a safe distance between ones hand and the test tube when the tube is hot. Typically, test tube holders are used to hold test tubes over open flames.
et: Katseklaasinäpitsaga on väga hea katseklaase hoida. Nii saab hoida katseklaasi käest ohutust kaugusel ning katseklaasi on võimalik hoida või liigutada ka siis, kui see on kuum. Eriti kasulik on näpits katseklaasi kuumutamisel lahtise tule kohal.

en: Measuring Cylinder
et: Mõõtesilinder

en: A measuring cylinder can be used to measure amounts of liquids relatively precisely. Furthermore, the cylinder allows particulate matter to sink: following this, the particulates can be separated from the fluid by decanting.
et: Mõõtesilindriga saab suhteliselt täpselt mõõta vedeliku kogust. Samuti sobib see teatud ainete setitamiseks. Viimane annab võimaluse seejärel ained lahutada nõrutamise teel.

en: Thermometer
et: Termomeeter

en: A thermometer can be used to determine the temperature of a sample. In a laboratory, special thermometers are used which can also be used within acids or bases.
et: Termomeetriga saab määrata kindlaks temperatuuri. Laborites kasutatakse sageli spetsiaalseid termomeetreid, mida võib asetada ka happelisse või aluselisse keskkonda.

en: Magnetic Stir Bar
et: Magnetsegaja varras

en: Magnetic stir bars are highly chemically inert, small magnetic bars. Most heaters have a built-in magnet which can rotate: this causes the stir bar to rotate and the mixture to become homogenized.
et: Magnetsegaja vardad on väikesed keemiliselt inertsed magnetvardad. Enamikul kuumutajatest on sisse ehitatud magnet, mis võib pöörelda. See paneb liikuma vardad ning lahus, milles need asetsevad, muutub homogeenseks.

en: Magnetic Stir Bar Retriever
et: Magnetsegaja varraste eemaldaja

en: A magnetic stir bar retriever can be used to retrieve magnetic stir bars from containers. The retriever is a bar with a magnet at the end which attracts the stir bars.
et: Magnetsegaja varraste eemaldaja abil saab anumast vardad eemaldada. Selle ühes otsas on magnet, mis tõmbab vardad enda külge.

en: Pipette
et: Pipett

en: Pipettes are used to introduce small quantities of liquids in laboratories. A pipette has a volume scale and, as a rule, pipette bulbs are used as droppers for liquids. Both sorts of pipettes are calibrated for fluids with a temperature of 20°C and for time of outflow (signified by "Ex."). If needed, times of outflow are indicated on the pipettes.
et: Pipetiga doseeritakse laborites vedelikke. Pipeti peale on kantud mahuühikute skaala. Tavaliselt kasutatakse kummiballooniga pipette. Mõlemat tüüpi pipetid on kohandatud vedelikele temperatuuriga 20°C ja väljavoolule (Ex.). Vajaduse korral on pipetile kantud ka väljavoolu ajad.

en: Erlenmeyer Flask
et: Erlenmeyeri kolb

en: An Erlenmeyer flask, named after the chemist Emil Erlenmeyer (1825-1909), is different to a beaker in that it comes with an inverted conical base and a cylindrical neck. There are different types of Erlenmeyer flasks for laboratory applications: the narrow neck and wide neck forms. Depending on the application the flask may have precision grinding to allow good connection to other containers.
    			<br>
    			The narrow neck reduces the risk of fluid escaping, especially when boiling or during reactions which agitate the contents.
    			<br>
    			An Erlenmeyer flask is useful for mixing fluids or accelerating reactions by stirring or shaking, for example. The Erlenmeyer flask is particularly suited for a magnetic stirrer, since it can be placed directly on the stirring platform. A round-bottomed flask, by contrast, must be placed on a cork ring on the stirring platform.
et: See keemik Emil Erlenmeyeri (1825-1909) järgi nime saanud kolb on erinevalt näiteks keeduklaasist koonilise kujuga ja silindrilise kaelaga. Erlenmeyeri kolbe on mitut tüüpi, näiteks kitsa ja laia kaelaga. Samuti võib kolvi kael olla töödeldud, et seda saaks edukalt ühendada muude anumatega.
    			<br>
    			Kitsas kael kahandab vedeliku väljumise ohtu, mis on eriti oluline kuumutamisel või reaktsioonide ajal, kus sisemuses midagi pulbitsema hakkab.
    			<br>
    			Erlenmeyeri kolb sobib eriti hästi vedelike segamiseks, aga ka näiteks reaktsioonide kiirendamiseks segamise või raputamise teel. Väga hästi saab kolbi kasutada ka magnetsegajaga, sest seda saab otse segajale asetada, samas kui näiteks ümara põhjaga kolb tuleb täiendavalt seada korkrõngale.

en: Ultrasonic Bath
et: Ultraheliahi

en: For some chemical reactions it is important that the solvent is gas free. To achieve this the reaction vessel is put for some time into a ultrasonic bath. Due to the high sound frequency, the vapor locks peel away and ascend. This procedure is called out-gassing.
et: Mõningate reaktsioonide korral on oluline, et lahuses ei oleks gaase. Selleks asetatakse reaktsioonianum mõneks ajaks ultraheliahju. Kõrgesageduslik ultraheli tõrjub gaasimullid välja. Seda nimetatakse degaseerimiseks.

en: Scales
et: Kaalud

en: In a laboratory, very precise quantities of reagents often have to be weighed out. High precision scales can measure masses down to 1/10000 gram. As such, they stand on granite blocks to avoid vibrations and are protected against changes in airflow by a dome.
et: Laboris tuleb sageli reagendid väga täpselt välja kaaluda. Täppiskaalud võivad mõõta täpsusega kuni kümnetuhandik grammi. Seepärast asetsevad nad graniitalusel, mis väldib vibreerimist, ning õhuvoolu või muu välise mõju eest kaitseb neid kuppel.

en: Distillation bridge
et: Destillatsioonitoru

en: One means of separating a mixture is to use distillation. In this setting, a distillation bridge acts as a conduit between the two pots. One pot contains the mixture to be separated, and through heating, a gas forms which is lead through the bridge. At the end of the bridge the gas phase is condensed and drips into a round flask. Typically, the bridge is cooled by return flow. Also, there is often a thermometer for controlling the temperature of the distillation bridge.
et: Segu lahutamiseks kasutatakse muu hulgas destilleerimist. Destillatsioonitoru ühendab kaht anumat. Ühes anumas paikneb segu, mida soovitakse lahutada. Kuumutamisel tekib gaas, mis suundub torru. Toru teises otsas veeldub gaas uuesti ja tilgub kolbi. Reeglina jahutatakse toru tagasivooluga. Lisaks kontrollib sageli destillatsioonitoru temperatuuri termomeeter.

en: Syringe
et: Süstal

en: A syringe consists of two parts, a glass tube and a plunger, both normally made of glass. Gasses flow into the glass tube, and as the syringe is a closed system, the plunger moves outwards. This can be used to measure the volume of a reaction.
et: Süstal koosneb kahest osast: klaastoru ja kolvist. Tavaliselt on mõlemad klaasist. Gaas siseneb klaastorru. Et süstal on suletud süsteem, peab kolb tagasi nihkuma. Nii saab mõõta reaktsioonil tekkiva gaasi hulka.

en: Separation Beaker
et: Destillatsioonikolb

en: First, four small caps are placed at the four ends of the separation beaker. Then, whilst distilling, the beaker is turned by 60 degrees after a certain temperate has been reached. In doing so, at the end of the distillation, all four caps contain a specific liquid, depending on the boiling point of the liquid distilled.
et: Destillatsioonikolvi nelja otsa seatakse väikesed pudelid. Destilleerimisel keeratakse kolbi teatud temperatuuri saavutamisel 60 kraadi võrra. Sel moel satub vastavalt vedelike keemispunktile igasse pudelisse lõpuks erinev vedelik.

en: Burner
et: Põleti

en: There are several types of burners; this picture shows a Teclu-Burner. Each type of burner has specific uses, and they vary in peak temperature and overall heating capacity.
et: Põleteid on väga erinevaid ning tihtipeale on nad mõeldud mingi konkreetse ülesande täitmiseks. Samuti erinevad nende maksimumtemperatuur ning üldised kuumutamisomadused.

en: Extractor Hood
et: Tõmbekapp

en: Extractor hoods are used to filter out gases from chemical reactions. The air, once cleaned, is pumped outside of the building.
et: Enamikus laborites on tõmbekapp, mis filtreerib reaktsioonidel tekkivaid gaase ja pumpab väljaspoolt hoonet sisse värsket õhku.

en: Contact Thermometer
et: Kontakttermomeeter

en: Contact thermometers differ from regular thermometers in that they are connected to a heating coil, and are hence able to both sense and control the current temperature. In doing so, they allow experiments to be performed under a constant temperature. Contact thermometers work using a negative feedback loop: once the desired temperature has been reached, the heating coil is deactivated; when the temperature falls, the heating coil is reactivated.
et: Tavalise ja kontakttermomeetri erinevus seisneb selles, et viimasel on elektriline sensor. Kuumutusseadme määratud temperatuuri saavutamisel annab kontakttermomeeter sellele märku töö lõpetada. Sel moel saab katse ajal tagada suhteliselt täpse temperatuuri.

en: Clamps
et: Näpitsad

en: Laboratory clamps make it easier to hold many kinds of tools.
et: Näpitsatega saab laboris kinni hoida igasuguseid vahendeid.

en: Indicator Paper
et: Lakmuspaber

en: There are multiple ways of measuring the pH value of a solution, one of which is to use indicator paper. Indicator paper changes color depending on the pH of the solution applied to it, and by comparing to a chart a fairly accurate measure of the solution's pH can be obtained. If a more accurate measure is needed, a glass electrode can be used, which works by measuring the conductivity of the solution.
et: Lahuse pH-taset saab mõõta mitmel moel. Lakmuspaber võimaldab seda teha väga lihtsalt ja üsna täpselt. Värv osutab väärtusele. Kui vaja läheb täpsemat väärtust, tuleb kasutada pH-meetrit, mis mõõdab lahuse elektrijuhtivust.

en: Short-Stem Funnel
et: Lehter

en: A funnel can be used to fill a narrow-necked vessel with a liquid or fine powder.
et: Lehtrit kasutatakse laboris millegi puistamiseks kuhugi.

en: Buret
et: Bürett

en: Burets are used to titrate liquids. A buret is filled with a specific volume of a liquid, and placed beneath it is a container such as an Erlenmeyer flask. By opening the valve on the buret, the liquid in the container will then be titrated. High-quality burets have a venting mechanism with which they can be very easily refilled with the exact volume for which the buret is calibrated.
et: Büretti kasutatakse vedelike tiitrimisel. Bürett täidetakse kindla koguse vedelikuga. Selle alla asetatakse teatud mahuti, näiteks Erlenmeyeri kolb. Kraani avamisel titreeritakse mahutis olev vedelik. Kõrge kvaliteediga bürettidel on kalibreeritud ning neid saab hõlpsasti täita just vajaliku koguse vedelikuga.

en: Beaker
et: Keeduklaas

en: Beakers can be used for many tasks. For instance, they are used to store chemicals and to perform chemical reactions. They are often also used for titrations.
et: Keeduklaase kasutatakse väga mitmesuguste ülesannete jaoks. Neid tarvitatakse kemikaalide hoidmiseks, mida katses kasutada, kuid mõnikord ka vahetult katse jaoks. Samuti kasutatakse neid sageli tiitrimiseks.

en: DSC (Differential Scanning Calorimeter)
et: Otsene kalorimeetria

en: A DSC measures the heat flow volume of a compound. This value is very specific for every kind of matter, and thus a DSC can be used to identify chemicals or to describe them.
et: Otsese kalorimeetria korral mõõdetakse ühendi soojushulka. Selle väärtus sõltub väga tugevasti konkreetsest ainest. Seepärast kasutatakse otsest kalorimeetriat (DSC) kemikaalide tuvastamiseks või kirjeldamiseks.

en: Dewar Vessel
et: Dewari anum

en: A Dewar vessel (or Dewar flask), named after the physicist Sir James Dewar (1842-1923), is a double-walled vacuum flask, designed to provide good thermal insulation. As such, they are useful for keeping liquids cool or warm. One well-known example of a Dewar vessel is a Thermos flask.
et: Dewari anum, mis on saanud nime füüsik Sir James Dewari (1842-1923) järgi, on loodud sihiga vähendada maksimaalselt soojusvahetust. See koosneb kahest kihist, mille vahel paikneb vaakum. Nii sobib see hästi vedelike säilitamiseks kas külmana või soojana. Dewari anuma üks näiteid on tavaline termos.

note: i18n: tag label attribute value
en: Dummy
et: Fiktiivne

note: i18n: tag label attribute value
en: Hydrogen
et: Vesinik

note: i18n: tag label attribute value
en: Helium
et: Heelium

note: i18n: tag label attribute value
en: Lithium
et: Liitium

note: i18n: tag label attribute value
en: Beryllium
et: Berüllium

note: i18n: tag label attribute value
en: Boron
et: Boor

note: i18n: tag label attribute value
en: Carbon
et: Süsinik

note: i18n: tag label attribute value
en: Nitrogen
et: Lämmastik

note: i18n: tag label attribute value
en: Oxygen
et: Hapnik

note: i18n: tag label attribute value
en: Fluorine
et: Fluor

note: i18n: tag label attribute value
en: Neon
et: Neoon

note: i18n: tag label attribute value
en: Sodium
et: Naatrium

en: The name comes from Latin 'sodanum' which means 'headache remedy'. The symbol comes from Latin 'natrium' for Arabic 'natrun' or English 'soda'.
et: Nimi tuleneb uusladina sõnast "natrium" ja see omakorda egiptuse sõnast "natron", mida kasutati loodusliku soola kohta. Ingliskeelne "sodium" ("sooda") tuleneb ladina sõnast "sodanum", mida hakati kasutama seepärast, et avastamisajal nimetati lähteainet "kaustiliseks soodaks".

note: i18n: tag label attribute value
en: Magnesium
et: Magneesium

note: i18n: tag label attribute value
en: Aluminium
et: Alumiinium

note: i18n: tag label attribute value
en: Silicon
et: Räni

note: i18n: tag label attribute value
en: Phosphorus
et: Fosfor

note: i18n: tag label attribute value
en: Sulfur
et: Väävel

note: i18n: tag label attribute value
en: Chlorine
et: Kloor

note: i18n: tag label attribute value
en: Argon
et: Argoon

note: i18n: tag label attribute value
en: Potassium
et: Kaalium

en: The name comes from the English 'potash' ('pot ashes') because it is found in caustic potashes. The symbol comes from the Latin 'kalium' for the original Arabic 'al qaliy' which means alkali.
et: Nimi tuleneb uusladina sõnast "kalium", see omakorda araabia sõnast "al qaly", mis tähendab alkalit ehk alust. Ingliskeelne "potassium" tuleneb kaaliumi lähteainest potasest.

note: i18n: tag label attribute value
en: Calcium
et: Kaltsium

note: i18n: tag label attribute value
en: Scandium
et: Skandium

note: i18n: tag label attribute value
en: Titanium
et: Titaan

note: i18n: tag label attribute value
en: Vanadium
et: Vanaadium

note: i18n: tag label attribute value
en: Chromium
et: Kroom

note: i18n: tag label attribute value
en: Manganese
et: Mangaan

en: It was discovered near a town named Magnesia in black earth. Thus, it was named 'magnesia nigra', or for short, Manganese.
et: See avastati Magnesia linna lähedal mustast mullast ning sai selle järgi nimeks 'magnesia nigra', mis lühenes ajapikku mangaaniks.

note: i18n: tag label attribute value
en: Iron
et: Raud

note: i18n: tag label attribute value
en: Cobalt
et: Koobalt

note: i18n: tag label attribute value
en: Nickel
et: Nikkel

note: i18n: tag label attribute value
en: Copper
et: Vask

note: i18n: tag label attribute value
en: Zinc
et: Tsink

note: i18n: tag label attribute value
en: Germanium
et: Germaanium

note: i18n: tag label attribute value
en: Arsenic
et: Arseen

note: i18n: tag label attribute value
en: Selenium
et: Seleen

note: i18n: tag label attribute value
en: Bromine
et: Broom

note: i18n: tag label attribute value
en: Krypton
et: Krüptoon

note: i18n: tag label attribute value
en: Rubidium
et: Rubiidium

note: i18n: tag label attribute value
en: Strontium
et: Strontsium

note: i18n: tag label attribute value
en: Yttrium
et: Ütrium

en: Named after the small town of Ytterby near Stockholm in Sweden. Terbium, Ytterbium and Erbium are also named after this town.
et: Nimetatud Rootsis Stockholmi lähedal paikneva Ytterby järgi, mis on andnud nime ka terbiumile, üterbiumile ja erbiumile.

note: i18n: tag label attribute value
en: Zirconium
et: Tsirkoonium

note: i18n: tag label attribute value
en: Niobium
et: Nioobium

en: Named after Niobe, the daughter of the Greek god Tantalus.
et: Nimetatud Kreeka mütoloogilise tegelase Tantalose tütre Niobe järgi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Molybdenum
et: Molübdeen

en: This name has Greek roots. It means 'like Platinum' - it was difficult to distinguish Molybdenum from Platinum.
et: See tuleneb kreekakeelsest sõnast 'molybdos', mis tähendab pliid - neid kaht oli väga raske eristada

note: i18n: tag label attribute value
en: Technetium
et: Tehneetsium

note: i18n: tag label attribute value
en: Ruthenium
et: Ruteenium

note: i18n: tag label attribute value
en: Rhodium
et: Roodium

note: i18n: tag label attribute value
en: Palladium
et: Pallaadium

note: i18n: tag label attribute value
en: Silver
et: Hõbe

note: i18n: tag label attribute value
en: Cadmium
et: Kaadmium

note: i18n: tag label attribute value
en: Tin
et: Tina

note: i18n: tag label attribute value
en: Antimony
et: Antimon

note: i18n: tag label attribute value
en: Tellurium
et: Telluur

note: i18n: tag label attribute value
en: Iodine
et: Jood

en: Greek 'ioeides' for 'violet'.
et: Kreeka keeles tähendab 'ioeides' 'violetne'.

note: i18n: tag label attribute value
en: Xenon
et: Ksenoon

note: i18n: tag label attribute value
en: Caesium
et: Tseesium

en: Latin 'caesius' for 'heaven blue'.
et: Ladina keeles tähendab 'caesius' 'hallikassinine'.

note: i18n: tag label attribute value
en: Barium
et: Baarium

note: i18n: tag label attribute value
en: Lanthanum
et: Lantaan

en: Greek 'lanthanein' for 'hidden'. The Lanthanoids are also called the 'rare earth' elements.
et: Kreeka keeles tähendab 'lanthanein' 'peidetud', lantanoide nimetatakse ka haruldasteks muldmetallideks.

note: i18n: tag label attribute value
en: Cerium
et: Tseerium

note: i18n: tag label attribute value
en: Praseodymium
et: Praseodüüm

note: i18n: tag label attribute value
en: Neodymium
et: Neodüüm

note: i18n: tag label attribute value
en: Promethium
et: Promeetium

en: Named after the Greek Prometheus. Prometheus stole the fire from the gods and gave it to mankind.
et: Nimetatud kreeka kangelase Prometheuse järgi, kes varastas jumalatelt tule ja kinkis selle inimkonnale.

note: i18n: tag label attribute value
en: Samarium
et: Samaarium

note: i18n: tag label attribute value
en: Europium
et: Euroopium

note: i18n: tag label attribute value
en: Gadolinium
et: Gadoliinium

en: Named after the Swedish town of Ytterby and the mineral ytterbite from which Terbium was first refined. Yttrium, Erbium and Ytterbium are also named after this town.
et: Nimetatud Rootsi asula Ytterby järgi, mis on andnud nime ka ütriumile, erbiumile ja üterbiumile

note: i18n: tag label attribute value
en: Dysprosium
et: Düsproosium

en: Named after the Swedish town of Ytterby where the mineral gadolinite (from which Erbium was first refined) was first mined. Yttrium, Terbium and Ytterbium are also named after this town.
et: Nimetatud Rootsi asula Ytterby järgi, mis on andnud nime ka ütriumile, terbiumile ja üterbiumile

note: i18n: tag label attribute value
en: Thulium
et: Tuulium

en: Named after the old name of Scandinavia, 'Thule'.
et: Nimetatud Skandinaavia muistse nimetuse Thule järgi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Ytterbium
et: Üterbium

en: Like Yttrium, Terbium and Erbium, this is named after the Swedish town of Ytterby.
et: Nimetatud Rootsi asula Ytterby järgi, mis on andnud nime ka ütriumile, terbiumile ja erbiumile.

note: i18n: tag label attribute value
en: Lutetium
et: Luteetsium

note: i18n: tag label attribute value
en: Tantalum
et: Tantaal

note: i18n: tag label attribute value
en: Tungsten
et: Volfram

en: The name comes from the Swedish 'tung sten' which means 'heavy stone'. The symbol comes from the old German name for the element 'wolfram', which described how tungsten interacts with tin 'like a wolf eats a sheep (ram)'.
et: Nimi tuleneb saksa sõnast "wolfram", mille aluseks oli tähelepanek, et volfram reageerib tinaga nii, "nagu hunt [wolf] õgib lambaid [ram]". Ingliskeelne "tungsten" tuleneb aga rootsi keelest, milles see tähendab "raske kivi".

note: i18n: tag label attribute value
en: Rhenium
et: Reenium

en: Named after the German river Rhine (latin 'Rhenium').
et: Nimetatud Saksa jõe Reini ladinakeelse nimetuse Rhenium järgi.

en: Greek for 'smell'. Its oxides smell strongly like radishes.
et: Kreeka keeles tähendab 'osme' 'lõhn' - osmiumioksiidid lõhnavad rõika järgi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Iridium
et: Iriidium

note: i18n: tag label attribute value
en: Platinum
et: Plaatina

note: i18n: tag label attribute value
en: Gold
et: Kuld

note: i18n: tag label attribute value
en: Mercury
et: Elavhõbe

note: i18n: tag label attribute value
en: Thallium
et: Tallium

note: i18n: tag label attribute value
en: Lead
et: Plii

note: i18n: tag label attribute value
en: Bismuth
et: Vismut

en: The old name of Bismuth is 'Wismut', which stood for 'white mass'.
et: Tuleneb saksakeelsest sõnast 'Weissmut', mis tähendab 'valge metall'.

note: i18n: tag label attribute value
en: Polonium
et: Poloonium

note: i18n: tag label attribute value
en: Astatine
et: Astaat

note: i18n: tag label attribute value
en: Radon
et: Radoon

en: Named after Radium. It ends with 'on' to make it clear that it is a noble gas.
et: Nimetatud raadiumi järgi, lõpp -oon viitab väärisgaasi olemusele.

note: i18n: tag label attribute value
en: Francium
et: Frantsium

note: i18n: tag label attribute value
en: Radium
et: Raadium

note: i18n: tag label attribute value
en: Actinium
et: Aktiinium

note: i18n: tag label attribute value
en: Thorium
et: Toorium

en: Named after the Norse god of thunder: Thor
et: Nimetatud germaani kõuejumala Thori järgi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Protactinium
et: Protaktiinium

note: i18n: tag label attribute value
en: Uranium
et: Uraan

en: Greek 'ouranos' for 'heaven'. Named after the planet Uranus.
et: Kreeka keeles tähendab 'ouranos' 'taevas', nimetatud planeedi Uraan järgi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Neptunium
et: Neptuunium

en: Named after the planet Neptune.
et: Nimetatud planeedi Neptuun järgi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Plutonium
et: Plutoonium

en: Named after the planet Pluto.
et: Nimetatud planeedi Pluuto järgi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Americium
et: Ameriitsium

en: Named after America.
et: Nimetatud Ameerika järgi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Curium
et: Kuurium

en: Named after Marie Curie.
et: Nimetatud Marie Curie' järgi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Berkelium
et: Berkeelium

en: Named after the town Berkeley where it was discovered.
et: Nimetatud Berkeley linna järgi, kus see avastati

note: i18n: tag label attribute value
en: Californium
et: Kalifornium

en: Named after the US-State of California.
et: Nimetatud USA California osariigi järgi

en: Named after the scientist Albert Einstein.
et: Nimetatud teadlase Albert Einsteini järgi

en: Named after the scientist Enrico Fermi.
et: Nimetatud teadlase Enrico Fermi järgi

note: i18n: tag label attribute value
en: Mendelevium
et: Mendeleevium

en: Named after the scientist D.I. Mendeleev.
et: Nimetatud teadlase Dmitri Mendelejevi järgi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Nobelium
et: Nobeelium

en: Named after the scientist Alfred Nobel.
et: Nimetatud teadlase Alfred Nobeli järgi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Lawrencium
et: Lavrentsium

en: Named after the scientist Ernest Orlando Lawrence.
et: Nimetatud teadlase Ernest Orlando Lawrence'i järgi.

en: Named after the scientist G. Theodore Seaborg.
et: Nimetatud teadlase Theodore Seaborgi järgi.

en: Named after the scientist Niels Bohr.
et: Nimetatud teadlase Niels Bohri järgi.

en: Latin 'hassia' for the German county Hessen. In Hessen a lot elements have been discovered.
et: Nimetatud Saksamaa liidumaa Hesseni (ladinapäraselt Hassia) järgi, kus on avastatud palju elemente.

note: i18n: tag label attribute value
en: Meitnerium
et: Meitneerium

en: Named after the scientist Lise Meitner.
et: Nimetatud teadlase Lise Meitneri järgi.

en: Named after the German city Darmstadt where many elements have been discovered.
et: Nimetatud Saksa linna Darmstadti järgi, kus on avastatud palju elemente.

note: i18n: tag label attribute value
en: Roentgenium
et: Röntgeenium

en: Named after Wilhelm Conrad Röntgen.
et: Nimetatud Wilhelm Conrad Röntgeni järgi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Copernicium
et: Koperniitsium

en: Historically known as eka-mercury. Named after the astronomer Nicolaus Copernicus.
et: Varem tuntud ka nimega ununbium. Sai nime astronoom Nicolaus Copernicuse (Mikołaj Kopernik) järgi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Nihonium
et: Nihoonium

en: Named after 'Nihon', the romanized spelling for 'Japan' in Japanese. The element was the first element discovered in Japan, at the RIKEN Nishina Center for Accelerator-Based Science. Historically known as eka-thallium.
et: Nimetatud Nihoni ehk Jaapani jaapanikeelse nime romaniseeritud variandi järgi. See oli esimene element, mis avastati Jaapanis RIKEN-i Nishina kiirendikeskuses. Varem nimetati seda ununtriumiks või ekatalliumiks.

note: i18n: tag label attribute value
en: Flerovium
et: Fleroovium

en: Historically known as eka-lead. Named after Flerov Laboratory of Nuclear Reactions (Dubna, Russia) where superheavy elements are synthesized.
et: Varem kandis nime ununkvaadium. Sai nime Flerovi tuumareaktsioonide labori (Dubna, Venemaa) järgi, kus sünteesitakse üliraskeid elemente.

note: i18n: tag label attribute value
en: Moscovium
et: Moskoovium

en: Named for the Moscow, Russia, region which is home to the Joint Institute for Nuclear Research that was a co-discoverer of this element. Historically known as eka-bismuth.
et: Nimetatud Venemaa pealinna Moskva järgi, kus asub tuumauuringute instituut, mis oli üks elemendi avastajaid. Varem nimetati seda ununpentiumiks või ekavismutiks.

note: i18n: tag label attribute value
en: Livermorium
et: Livermoorium

en: Historically known as eka-polonium. Named after Livermore National Laboratory (USA).
et: Varem kandis nime ununheksium. Sai nime Livermore'i riikliku labori (USA) järgi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Tennessine
et: Tennessiin

en: Named for the American state of Tennessee which is home to the Oak Ridge National Laboratory and Vanderbilt University whom were co-discoverers of this element. Historically known as eka-astatine.
et: Nimetatud Ameerika Tennessee osariigi järgi, kus asuvad Oak Ridge'i riiklik labor ja Vanderbilti ülikool, mis olid selle elemendi kaasavastajad. Varem nimetati seda ununseptiumiks või ekaastaadiks.

note: i18n: tag label attribute value
en: Oganesson
et: Oganessoon

en: Named in honor of Professor Yuri Oganessian's trans-actinide element research. Historically known as eka-radon, eka-emanation before 1960.
et: Nimetatud raskeid elemente uurinud professor Juri Oganesjani järgi. Varem nimetati seda ununoktiumiks või edaradooniks, enne 1960. aastat ka ekaemanatsiooniks.

en: Classic Periodic Table
et: Klassikaline perioodilisustabel

en: Long Periodic Table
et: Pikk perioodilisustabel

en: Short Periodic Table
et: Lühike perioodilisustabel

en: Transition Elements
et: Siirdeelemendid

en: DZ Periodic Table
et: DZ perioodilisustabel

en: Equation Balancer
et: Võrrandite tasakaalustaja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree)
en: Introduction
et: Sissejuhatus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, nuclear)
en: Nuclear Calculator
et: Tuumakalkulaator

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, gas)
en: Gas Calculator
et: Gaasikalkulaator

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Concentration Calculator
et: Kontsentratsiooni kalkulaator

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree)
en: Molecular mass Calculator
et: Molekulmassi kalkulaator

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree)
en: Titration Calculator
et: Tiitrimiskalkulaator

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: <big>Select the calculator that you want to use</big>
et: <big>Kasutatava kalkulaatori valimine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, tree)
en: This is the index of the various calculators available. For more information on each calculator, click on 'Introduction'.
et: See on saadaolevate kalkulaatorite nimekiri. Täpsema teabe saamiseks nende kohta klõpsa "Sissejuhatusel".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tree)
en: Calculators
et: Kalkulaatorid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <h1>The Kalzium Calculators</h1>
et: <h1>Kalziumi kalkulaatorid</h1>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTextEdit, ktextedit)
en: <big>Information about the various calculators</big>
et: <big>Teave eri kalkulaatorite kohta</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, ktextedit)
en: This is the description of the function of each calculator in Kalzium
et: See on kõigi Kalziumi kalkulaatorite ülesannete kirjeldus

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, ktextedit)
en: <big>Welcome to the Kalzium calculators!<br /></big>
    <p>This calculator contains a variety of calculators for different tasks performing different calculations.</p>
    <p>You can find the following calculators in Kalzium:</p>
    <ul><li><b>Molecular mass calculator<br /></b>This calculator helps you calculate the molecular masses of different molecules.<br />You can specify short form of the molecule names add more such aliases.</li>
    <li><b>Concentrations calculator<br /></b>You can calculate quantities which include:</li>
    <ul type="circle"><li>Amount of substance</li>
    <li>Volume of solvent</li>
    <li>Concentration of substance</li></ul>
    <p>There are a wide range of units to choose from and different methods to specify quantities.</p>
    <li><b>Nuclear calculator<br /></b>This calculator makes use of the nuclear data available in Kalzium to predict the expected masses of a material after time.</li>
    <li><b>Gas calculator<br /></b>This calculator can calculate the values of Temperature, pressure, volume, amount of gas etc. for various ideal as well as non-ideal gases.</li>
    <li><b>Equation Balancer<br /></b>This calculator can balance chemical equations.</li>
    <li><b>Titration calculator<br /></b>This calculator tries to find out the equivalence point of a pH-meter followed titration best fitting it with an hyperbolic tangent. You can also let it solve an equilibrium system of equations and see how the concentration of a species changes in function of another one.</li></ul>
et: <big>Tere tulemast kasutama Kalziumi kalkulaatoreid!<br /></big>
    <p>See kalkulaator koosneb mitmest kalkulaatorist, mis võimaldavad sooritada erinevaid arvutusi.</p>
    <p>Kalzium pakub järgmisi kalkulaatoreid:</p>
    <ul><li><b>Molekulmassi kalkulaator<br /></b>See kalkulaator aitab arvutada eri molekulide molekulmassi.<br />Võimalik on kindlaks määrata molekulinimede lühivorme ja selliseid aliaseid ka lisada.</li>
    <li><b>Kontsentratsiooni kalkulaator<br /></b>Sellega saab arvutada mitmesuguseid koguseid, sealhulgas</li>
    <ul type="circle"><li>Aine kogus</li>
    <li>Lahusti maht</li>
    <li>Aine kontsentratsioon</li></ul>
    <p>Koguste määramisel saab kasutada tervet hulka ühikuid ja mitmeid eri meetodeid.</p>
    <li><b>Tuumakalkulaator<br /></b>See kalkulaator võimaldab Kalziumile kättesaadavate tuumaandmete põhjal ennustada aine massi teatava aja möödudes.</li>
    <li><b>Gaasikalkulaator<br /></b>See kalkulaator võib välja arvutada nii ideaalsete kui reaalsete gaaside temperatuuri, rõhu, mahu, koguse ja muud väärtused.</li>
    <li><b>Võrrandite tasakaalustaja<br /></b>See kalkulaator aitab tasakaalustada keemilisi võrrandeid.</li>
    <li><b>Tiitrimiskalkulaator<br /></b>See kalkulaator püüab leida Ph-mõõdiku ekvivalentpunkti pärast tiitrimist, sobitades seda parima hüperboolse tangensiga. Samuti võib selle abil lahendada tasakaaluvõrrandeid ja näha, kuidas komponentide kontsentratsioon funktsiooni muutes muutub.</li></ul>

en: Percentage should be less than 100.0, please enter a valid value.
et: Protsent peab olema väiksem kui 100,0, palun sisesta korrektne väärtus.

en: Density cannot be zero, please enter a valid value.
et: Tihedus ei saa olla null, palun sisesta korrektne väärtus.

en: Mass cannot be zero, please enter a valid value.
et: Mass ei saa olla null, palun sisesta korrektne väärtus.

en: Volume cannot be zero, please enter a valid value.
et: Maht ei saa olla null, palun sisesta korrektne väärtus.

en: Number of moles cannot be zero, please enter a valid value.
et: Moolide arv ei saa olla null, palun sisesta korrektne väärtus.

en: Molar mass of solvent is zero, please enter a valid value.
et: Lahusti molaarmass ei saa olla null, palun sisesta korrektne väärtus.

en: Number of equivalents is zero. Cannot calculate equivalent mass.
et: Ekvivalentide arv on null. Ekvivalentmassi ei saa arvutada.

en: Concentration is zero, please enter a valid value.
et: Kontsentratsioon ei saa olla null, palun sisesta korrektne väärtus.

en: The volume of the solvent cannot be zero.
et: Lahusti maht ei saa olla null.

en: The number of moles of the solvent cannot be zero.
et: Lahusti moolide arv ei saa olla null.

en: The mass of the solvent cannot be zero.
et: Lahusti mass ei saa olla null.

en: Insufficient data to calculate the required value, please specify normality.
et: Nõutud väärtuse arvutamiseks napib andmeid, palun määra normaalsus.

en: Insufficient data, specify molarity / mole fraction / molality to calculate.
et: Andmeid napib, palun määra arvutamiseks molaarsus, mooliprotsent või molaarsus.

en: The amount is specified in moles, cannot calculate molar/equivalent masses. Please specify mass/volume.
et: Kogus on määratud moolidena, molaar/ekvivalentmassi ei saa arvutada. Palun määra kogus massi või mahuna.

en: You can calculate the molar mass of solvent only if the mole fraction is specified.
et: Lahusti molaarmassi saab arvutada ainult siis, kui määratud on mooliprotsent

en: Molar mass cannot be zero, please enter a valid value.
et: Molaarmass ei saa olla null, palun sisesta korrektne väärtus.

en: Equivalent mass cannot be zero, please enter a valid value.
et: Ekvivalentmass ei saa olla null, palun sisesta korrektne väärtus.

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, ktextedit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:12pt; font-weight:600;">Some of the following data is not necessary. For instance, if you specify the amount of solute in moles, you do not have to specify the molar mass of the solute.</span></p></body></html>
et: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:12pt; font-weight:600;">Osa järgnevatest andmetest ei ole vajalikud.  Kui näiteks määrad lahustunud aine koguse moolides, ei ole vaja määrata lahustunud aine molaarmassi.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data
et: Andmed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_36)
en: <big><b>Amount of solute:</b></big>
et: <big><b>Lahustunud aine kogus:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, amtSolute)
en: <big>Specify the amount of solute</big>
et: <big>Lahustunud aine koguse määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, amtSolute)
en: This is the box used to specify the amount of solute in the solution.
et: Selles kastis saab määrata lahustunud aine koguse lahuses.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, amtSltType)
en: The method by which you want to specify the amount of solute
et: Meetod lahustunud aine koguse määramiseks

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, amtSltType)
en: This box is used to change the mode in which the amount of solute is specified, i.e. mass, moles or volume.
et: Selles kastis saab muuta, kuidas määratakse lahustunud aine kogust: mass, moolid või maht..

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: <big><b>Molar mass of solute:</b></big>
et: <big><b>Lahustunud aine molaarmass:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, molarMass)
en: <big>Specify the molar mass of the solute</big>
et: <big>Lahustunud aine molaarmassi määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, molarMass)
en: This box is used to specify the molar mass of the substance.
et: Selles kastis saab määrata aine molaarmassi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: <big><b>Equivalent mass of solute:</b></big>
et: <big><b>Lahustunud aine ekvivalentmass:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, eqtMass)
en: <big>Specify the equivalent mass of the solute</big>
et: <big>Lahustunud aine ekvivalentmassi määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, eqtMass)
en: This box is used to specify the equivalent mass of the solute. This is required only if concentration in terms of normality is involved.
    Normality = Number of Equivalents / liter of solution
et: Selles kastis saab määrata lahustunud aine ekvivalentmassi. Seda on vaja ainult siis, kui mängus on normaalne kontsentratsioon.
    Normaalne kontsentratsioon = ekvivalentide arv lahuse liitri kohta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_52)
en: <big><b>Density of solute:</b></big>
et: <big><b>Lahustunud aine tihedus:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, densitySolute)
en: <big>Specify the density of the solute</big>
et: <big>Lahustunud aine tiheduse määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, densitySolute)
en: This box is used to specify the value of the density of the solute. This is required only if you are specifying the amount of solute in terms of volume.
et: Selles kastis saab määrata lahustunud aine tiheduse väärtuse. Seda on vaja ainult siis, kui lahustunud aine kogust määratakse mahuna.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: <big><b>Amount of Solvent:</b></big>
et: <big><b>Lahusti kogus:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, amtSolvent)
en: <big>Specify the amount of solvent</big>
et: <big>Lahusti koguse määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, amtSolvent)
en: This box is used to specify the amount of solvent in the solution.
et: Selles kastis saab määrata lahusti koguse lahuses.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, amtSlvtType)
en: <big>The method by which you want to specify volume</big>
et: <big>Meetod mahu määramiseks</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, amtSlvtType)
en: This box is used to change the mode in which amount of solvent is specified, i.e. mass, moles or volume.
et: Selles kastis saab muuta, kuidas määratakse lahusti kogust: mass, moolid või maht..

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_42)
en: <big><b>Molar mass of solvent:</b></big>
et: <big><b>Lahusti molaarmass:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, molarMassSolvent)
en: <big>Specify the molar mass of the solvent</big>
et: <big>Lahusti molaarmassi määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, molarMassSolvent)
en: This box is used to specify the molar mass of the solvent.
et: Selles kastis saab määrata lahusti molaarmassi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55)
en: <big><b>Density of Solvent:</b></big>
et: <big><b>Lahusti tihedus:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, densitySolvent)
en: <big>Specify the density of the solvent</big>
et: <big>Lahusti tiheduse määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, densitySolvent)
en: This box is used to specify the density of the solution and is required only if the amount of solution is specified/needed in terms of mass.
et: Selles kastis saab määrata lahuse tiheduse ja seda on vaja ainult siis, kui lahuse kogust määratakse massina.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: <big><b>Concentration:</b></big>
et: <big><b>Kontsentratsioon:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, concentration)
en: <big>Specify the concentration of the solution</big>
et: <big>Lahuse kontsentratsiooni määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, concentration)
en: This box is used to specify the concentration of the solution in respective units to the right.
et: Selles kastis saab määrata lahuse kontsentratsiooni paremal asuvates ühikutes.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_37) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <big><b>Calculate:</b></big>
et: <big><b>Arvutamine:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mode)
en: <big>Specify what you want to calculate</big>
et: <big>Määramine, mida arvutada</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mode)
en: This is the list of quantities that you can calculate. Choose one of the quantities and specify the other required values to calculate it.
et: See on koguste loend, millega saab arvutada. Vali neist üks ja määra vajalikud väärtused selle arvutamiseks.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, densSlvt_unit)
en: Specify the units for density of solvent
et: Lahusti tiheduse ühiku määramine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, conc_unit)
en: <big>Specify the unit/method for specifying concentration</big>
et: <big>Kontsentratsiooni määramise ühiku/meetodi määramine</big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, amtSlvt_unit)
en: <big>The units for amount of solvent</big>
et: <big>Lahusti koguse ühik</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, amtSlvt_unit)
en: This box is used to specify the units for the amount of solvent in the solution.
et: Selles kastis saab määrata lahusti koguse ühiku lahuses.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_19)
en: <big>The units for molar mass of solvent</big>
et: <big>Lahusti molaarmassi ühik</big>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: (g/mole)
et: (g/mol)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, densSlt_unit)
en: <big>Specify the units of density</big>
et: <big>Tiheduse ühiku määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, densSlt_unit)
en: This box is used to specify the units of the density of the solute. This is required only if you are specifying the amount of solute in terms of volume.
et: Selles kastis saab määrata lahustunud aine tiheduse ühiku. Seda on vaja ainult siis, kui lahustunud aine kogust määratakse mahuna.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, amtSlt_unit)
en: <big>Specify the units for the amount of solute</big>
et: <big>Lahustunud aine koguse ühiku määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, amtSlt_unit)
en: This box is used to specify the units for the amount of solute in the solution.
et: Selles kastis saab määrata lahustunud aine koguse ühiku lahuses.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_17)
en: <big>Units for molar mass of solute</big>
et: <big>Lahustunud aine molaarmassi ühik</big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_18)
en: <big>Units for equivalent mass of solute</big>
et: <big>Lahustunud aine ekvivalentmassi ühik</big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, reset)
en: <big>Reset all values to initial values</big>
et: <big>Kõigi väärtuste lähtestamine algväärtustele</big>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reset)
en: Reset
et: Lähtesta

en: Molar mass cannot be zero, please enter a non-zero value.
et: Molaarmass ei saa olla null, palun sisesta nullist erinev väärtus.

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, ktextedit)
en: <big><b>Change the quantities and observe the other quantities change dynamically.<br />Mass and moles are directly dependent for a given gas.</b></big>
et: <big><b>Muuda koguseid ja vaata, kuidas dünaamiliselt muutuvad teised kogused.<br />Mass ja moolid sõltuvad otseselt valitud gaasist.</b></big>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <big><b>Molar mass of the gas:</b></big>
et: <big><b>Gaasi molaarmass:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, molarMass)
en: <big>Specify the molar mass of the gas</big>
et: <big>Gaasi molaarmassi määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, molarMass)
en: This box can be used to specify the molar mass of the gas, e.g. 2 for Hydrogen gas.
et: Selles kastis saab määrata gaasi molaarmassi, mis on näiteks vesinikgaasi puhul 2.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: <big><b>Moles:</b></big>
et: <big><b>Moolid:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, moles)
en: <big>Specify the number of moles of the gas</big>
et: <big>Gaasi moolide arvu määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, moles)
en: This box can be used to specify the number of moles of the gas.
    Moles = mass / molar mass
et: Selles kastis saab määrata gaasi moolide arvu.
    Moolid = mass / molaarmass

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, mass)
en: <big>Specify the Mass of the gas</big>
et: <big>Gaasi massi määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, mass)
en: This box can be used to specify the mass of the gas.
    Mass = moles * molar mass
et: Selles kastis saab määrata gaasi massi.
    Mass = moolid * molaarmass

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mass_unit)
en: <big>Specify the unit of mass of the gas</big>
et: <big>Gaasi massi ühiku määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mass_unit)
en: This box is used to change the units of mass.
et: Selles kastis saab muuta massi ühikut.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: <big><b>Pressure:</b></big>
et: <big><b>Rõhk:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pressure)
en: <big>Specify the Pressure of the gas</big>
et: <big>Gaasi rõhu määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, pressure)
en: This box can be used to change the pressure of the gas.
et: Selles kastis saab muuta gaasi rõhku.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, pressure_unit)
en: <big>Specify the units for pressure of the gas</big>
et: <big>Gaasi rõhu ühiku määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, pressure_unit)
en: This box can be used to specify the units of pressure, e.g. atmospheres, bars, etc.
et: Selles kastis saab määrata rõhu ühiku: atmosfäärid, baarid vms.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: <big><b>Temperature:</b></big>
et: <big><b>Temperatuur:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, temp)
en: <!----><big>Specify the temperature of the gas</big>
et: <!----><big>Gaasi temperatuuri määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, temp)
en: This box can be used to specify the temperature of the gas.
et: Selles kastis saab määrata gaasi temperatuuri.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, temp_unit)
en: <big>Specify the units for the temperature of the gas</big>
et: <big>Gaasi temperatuuri ühiku määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, temp_unit)
en: This box can be used to specify the units of temperature, e.g. Kelvin, Celsius, etc.
et: Selles kastis saab määrata temperatuuri ühiku: Kelvin, Celsius vms.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: <big><b>Volume:</b></big>
et: <big><b>Maht:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, volume)
en: <big>Specify the volume of the gas</big>
et: <big>Gaasi mahu määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, volume)
en: This box can be used to specify the volume of the gas.
et: Selles kastis saab määrata gaasi mahu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, volume_unit)
en: <big>Specify the units for volume of the gas</big>
et: <big>Gaasi mahu ühiku määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, volume_unit)
en: This box can be used to change the units of volume, e.g. liters.
et: Selles kastis saab muuta mahu ühikut (nt liitrid).

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, non_ideal)
en: Data for non-ideal gases
et: Reaalsete gaaside andmed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: <big><b>Van der Waals constant 'b':</b></big>
et: <big><b>Van der Waalsi konstant 'b':</b></big>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: <big><b>Van der Waals constant 'a':</b></big>
et: <big><b>Van der Waalsi konstant 'a':</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, b)
en: Specify the units of the van der Waals constant 'b'
et: Van der Waalsi konstandi b ühiku määramine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, b)
en: This box can be used to specify the van der Waals constant 'b' for the gas. This is required only for a real gas. It can be marked as 0.0 for an ideal gas.
et: Selles kastis saab määrata gaasi van der Waalsi konstandi b. Seda on vaja ainult reaalse gaasi puhul, ideaalse gaasi puhul on see 0,0.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, a)
en: Specify the units of the van der Waals constant 'a'
et: Van der Waalsi konstandi a ühiku määramine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, a)
en: This box can be used to specify the van der Waals constant 'a' for the gas. This is required only for a real gas. It can be marked as 0.0 for an ideal gas.
et: Selles kastis saab määrata gaasi van der Waalsi konstandi a. Seda on vaja ainult reaalse gaasi puhul, ideaalse gaasi puhul on see 0,0.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, b_unit)
en: The units of the van der Waals constant 'b'
et: Van der Waalsi konstandi b ühik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, b_unit)
en: This can be used to specify the units of the van der Waals constant 'b'.
et: Sellega saab määrata van der Waalsi konstandi b ühiku.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: per mole
et: mooli kohta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: liter^2 atmosphere/mol^2
et: liiter^2 atmosfäär/mol^2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, reset)
en: Click to reset all values to initial values
et: Klõpsa kõigi väärtuste lähtestamiseks

en: Initial amount cannot be zero.
et: Algkogus ei saa olla null.

en: Final amount cannot be zero.
et: Lõppkogus ei saa olla null.

en: Time is zero, please enter a valid value.
et: Aeg ei saa olla null, palun sisesta korrektne väärtus.

en: The final amount is greater than the initial amount.
et: Lõppkogus on suurem kui algkogus.

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, ktextedit)
en: <span style=" font-size:12pt; font-weight:600;">Select what you want to calculate from the combo box next to the "calculate" label and change the values / units to calculate.</span>
et: <span style=" font-size:12pt; font-weight:600;">Vali liitkastis pealdise "Arvutamine" all, mida soovid arvutada, ning muuda arvutatavaid väärtusi või ühikuid.</span>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Elemental data
et: Elementide andmed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <big><b>Element Name:</b></big>
et: <big><b>Elemendi nimi:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, element)
en: <big>Specify the Element you want to consider</big>
et: <big>Elemendi valimine, millega soovid tutvuda</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, element)
en: This box is used to specify the element on which calculation is to be performed.
et: Selles kastis saab määrata elemendi, millega arvutusi sooritatakse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: <big><b>Isotope mass:</b></big>
et: <big><b>Isotoobi mass:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, isotope)
en: <big>Specify an isotope of the current element</big>
et: <big>Aktiivse elemendi isotoobi määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, isotope)
en: This box is used to specify the isotope of the above element on which calculation is performed.
et: Selles kastis saab määrata ülal valitud elemendi isotoobi, millega arvutusi sooritatakse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <big><b>Half-life:</b></big>
et: <big><b>Poolestusaeg:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, halfLife)
en: <big>Specify the half-life of the radioactive isotope</big>
et: <big>Radioaktiivse isotoobi poolestusaja määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, halfLife)
en: This box is used to specify the half-life of the above isotope.
et: Selles kastis saab määrata ülal valitud isotoobi poolestusaja.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, halfLife_unit)
en: <big>The unit of Half-life</big>
et: <big>Poolestusaja ühik</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, halfLife_unit)
en: This box is used to specify the unit of half-life, e.g. years, seconds, etc.
et: Selles kastis saab määrata poolestusaja ühiku: aastad, sekundid vms.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: years
et: aastat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: seconds
et: sekundit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: minutes
et: minutit

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: hours
et: tundi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: days
et: päeva

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: weeks
et: nädalat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <big><b>Atomic mass:</b></big>
et: <big><b>Aatommass:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, mass)
en: <big>Atomic mass of the isotope selected</big>
et: <big>Valitud isotoobi aatommass</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mass)
en: This label displays the atomic mass of the isotope in grams per mole.
et: See näitab isotoobi aatommassi grammides mooli kohta.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: <big>The unit of atomic mass</big>
et: <big>Aatommassi ühik</big>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: grams / mole
et: grammi mooli kohta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Other data
et: Muud andmed

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mode)
en: This box is used to decide what you want to calculate, choose among 'Time', 'Initial amount of the substance' and 'Final amount of the substance'.
et: Selles kastis saab määrata, mida arvutada. Valida on aeg, aine algkogus või aine lõppkogus.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, mode)
en: Initial Amount
et: Algkogus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, mode)
en: Final Amount
et: Lõppkogus

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, mode)
en: Time
et: Aeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_69)
en: <big><b>Initial amount:</b></big>
et: <big><b>Algkogus:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, initAmt)
en: <big>Specify the initial amount of the substance</big>
et: <big>Aine algkoguse määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, initAmt)
en: This box is used to specify the initial amount of the radioactive substance.
et: Selles kastis saab määrata radioaktiivse aine algkoguse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_72)
en: <big><b>Final amount:</b></big>
et: <big><b>Lõppkogus:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, finalAmt)
en: <big>Specify the final amount of the substance</big>
et: <big>Aine lõppkoguse määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, finalAmt)
en: This box is used to specify the final amount of the radioactive substance.
et: Selles kastis saab määrata radioaktiivse aine lõppkoguse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: <big><b>Time:</b></big>
et: <big><b>Aeg:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, time)
en: <big>Specify the time elapsed here</big>
et: <big>Kulunud aja määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, time)
en: This box is used to specify the time after which the initial amount decreases to the final amount.
et: Selles kastis saab määrata aja, mille jooksul algkogusest on järele jäänud lõppkogus.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, initAmtType)
en: <big>The method by which you want to specify mass</big>
et: <big>Meetod massi määramiseks</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, initAmtType)
en: This box can be used to change the mode in which you want to specify the initial amount of the substance, i.e. mass or moles.
et: Selles kastis saab muuta seda, kuidas on määratud aine algkogus: kas massina või moolides.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmtType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmtType)
en: moles
et: moolid

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, finalAmtType)
en: <big>Method by which you want to specify the final amount</big>
et: <big>Meetod lõppkoguse määramiseks</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, finalAmtType)
en: This box can be used to change the mode in which you want to specify the final amount of the substance, i.e. mass or moles.
et: Selles kastis saab muuta seda, kuidas on määratud aine lõppkogus: kas massina või moolides.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, initAmt_unit)
en: <big>Specify the unit of initial amount of the substance</big>
et: <big>Aine algkoguse ühiku määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, initAmt_unit)
en: This box can be used to specify the units of the initial amount of the substance. e.g. grams, pounds, etc.
et: Selles kastis saab määrata aine algkoguse ühiku: grammid, naelad vms.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: grams
et: grammid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: tons
et: tonni

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: carats
et: karaati

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: pounds
et: naela

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: ounces
et: untsi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: troy ounces
et: kullauntsi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: <big>Specify the units of the final amount</big>
et: <big>Lõppkoguse ühiku määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: This box can be used to specify the units of the final amount of the substance. e.g. grams, pounds, etc.
et: Selles kastis saab määrata aine lõppkoguse ühiku: grammid, naelad vms.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, time_unit)
en: <big>Specify the units for the time elapsed</big>
et: <big>Kulunud aja ühiku määramine</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, time_unit)
en: This box is used to specify the units of time. e.g. years, seconds, etc.
et: Selles kastis saab määrata aja ühiku: aastad, sekundid vms.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: <big><b>Time in half-lives</b></big>
et: <big><b>Aeg poolestusaegadena</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: <big>Specify the time elapsed by moving the slider</big>
et: <big>Kulunud aja määramine liugurit liigutades</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider)
en: This slider can be used to specify the time in terms of number of half-lives between 0 half-lives to 10 half-lives.
et: Selle liuguriga saab määrata aja poolestusaegade arvuna vahemikus 0 kuni 10 poolestusaega.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, numHalfLives)
en: <big>The number of half-lives elapsed</big>
et: <big>Kulunud poolestusaegade arv</big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, error)
en: Information/Error message
et: Teabe- või veateade

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: <big>The settings of the molecular concentration calculator</big>
et: <big>Molekuli kontsentratsiooni kalkulaatori seadistused</big>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_mass)
en: Amount is always specified in term of mass
et: Kogus on alati määratud massina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ideal)
en: Assume Gas is ideal (i.e. do not show Van der Waals co-efficients)
et: Gaasi pidamine ideaalseks (s.t van der Waalsi koefitsientide mittenäitamine)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Mass Calculator
et: Massikalkulaator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alias)
en: Show details such as aliases
et: Üksikasjade, näiteks aliaste näitamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Show the add alias tab
et: Aliase lisamise kaardi näitamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_soluteMass)
en: Amount of solute is always specified in terms of mass
et: Lahustunud aine kogus on alati määratud massina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_solventVolume)
en: Amount of solvent is always specified in terms of volume
et: Lahusti kogus on alati määratud mahuna

en: Experimental values
et: Katse väärtused

en: Theoretical equations
et: Teoreetilised võrrandid

en: nothing
et: puudub

en: Error
et: Viga

en: Unable to find an equation for Y-axis variable.
et: Y-telje muutujale ei leitud võrrandit.

en: Theoretical curve
et: Teoreetiline kõver

en: Approximated curve
et: Ligikaudne kõver

en: Equivalence point
et: Ekvivalentpunkt

en: Save work
et: Töö salvestamine

en: Icee File (*.icee)
et: Icee-fail (*.icee)

en: Unable to create %1
et: %1 loomine nurjus

en: Open work
et: Töö avamine

en: Unable to open %1
et: %1 avamine nurjus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveimage)
en: Save plot
et: Salvesta joonis

en: Svg image (*.svg)
et: Svg-pilt (*.svg)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Choose what you want to do:
et: Mida ette võtta:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 1
et: Kaart 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Find the equivalence point from experimental values:
et: Ekvivalentpunkti leidmine katse väärtuste põhjal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget_2)
en: Volume(X)
et: Maht(X)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
et: Kaart 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Solve an equilibrium system and see how the concentration of one ion (Y) changes in function of another one (X)
et: Tasakaaluvõrrandi lahendamine, mis näitab, kuidas ühe iooni (Y) kontsentratsioon muutub vastavalt teise (X) muutumisele

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Parameter
et: Parameeter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
et: Väärtus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: X axis:
et: X-telg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Y axis:
et: Y-telg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Draw Plot
et: Joonista joonis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Notes:
et: Märkused:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: X min:
et: X min.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X max:
et: X maks.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Y min:
et: Y min.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Y max:
et: Y maks.:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newfile)
en: New
et: Uus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, open)
en: Open
et: Ava

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, save)
en: Save
et: Salvesta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rapidhelp)
en: Example
et: Näide

en: No element selected
et: Ühtegi elementi pole valitud

en: No graphic found
et: Pilti ei leitud.

[ctx: Next element]
en: Next
et: Järgmine

en: Goes to the next element
et: Liigub järgmisele elemendile

[ctx: Previous element]
en: Previous
et: Eelmine

en: Goes to the previous element
et: Liigub eelmisele elemendile

en: It was discovered by %1.
et: Selle avastas %1

en: Origin of the name:<br/>%1
et: Nime päritolu:<br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicMeltingPointGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Melting Point
et: Sulamispunkt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicBoilingPointGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Boiling Point
et: Keemispunkt

en: Electron Affinity
et: Elektronafiinsus

en: Electronic configuration
et: Elektronkonfiguratsioon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Atomic mass
et: Aatommass

en: Ionization energy
et: Ionisatsioonienergia

en: First Ionization energy
et: 1. ionisatsioonienergia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicElectronegativityGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Electronegativity
et: Elektronegatiivsus

en: Oxidation states
et: Oksüdatsiooniastmed

en: Neutrons
et: Neutronid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Percentage
et: Protsent

en: Half-life period
et: Poolestusaeg

en: Energy and Mode of Decay
et: Lagunemise tüüp ja energia

en: Spin and Parity
et: Spinn ja paarsus

en:  %1<sup>-</sup>, fission
et:  %1<sup>-</sup>, lõhustumine

note: i18n("Overview")); item->setHeader(i18n("Overview")); item->setIcon(QIcon("overview")); QVBoxLayout *overviewLayout = new QVBoxLayout(m_pOverviewTab); overviewLayout->setMargin(0); dTab = new DetailedGraphicalOverview(m_pOverviewTab); dTab->setObjectName("DetailedGraphicalOverview"); overviewLayout-
en: Data Overview
et: Andmete ülevaade

en: Atom Model
et: Aatomimudel

en: Isotopes
et: Isotoobid

en: Miscellaneous
et: Muud

en: Spectrum
et: Spekter

en: Extra information
et: Lisateave

en: Extra Information
et: Lisateave

en: No spectrum of %1 found.
et: %1: spektrit ei leitud.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Number
et: Aatomite arv

[ctx: Help text for the chemical equation solver]
en: The equation solver allows you to balance a chemical equation.<br> <br><b>Using Variables</b><br>To express variable quantities of an element, put a single character in front of the element's symbol, as shown in this example:<br><i>aH + bO -> 5H2O</i> (Result: <b>10</b> H + <b>5</b> O -&gt; <b>5</b> H<sub>2</sub>O)<br>Solving this expression will give you the needed amount of Hydrogen and Oxygen.<br><br><b>Defining electric charges</b><br>Use box brackets to specify the electric charge of an element, as shown in this example:<br><i>4H[+] + 2O -> cH2O[2+]</i> (Result: <b>4</b> H<b><sup>+</sup></b> + <b>2</b> O -&gt; <b>2</b> H<b><sub>2</sub></b>O<b><sup>2+</sub></b>)
et: Võrrandite lahendaja võimaldab tasakaalustada keemilisi võrrandeid.<br> <br><b>Muutujate kasutamine</b><br>Elemendi varieeruva koguse väljendamiseks kirjuta sümboli ette üks täht, näiteks:<br><i>aH + bO -> 5H2O</i> (tulemus: <b>10</b> H + <b>5</b> O -&gt; <b>5</b> H<sub>2</sub>O)<br>Selle võrrandi lahendamine annab tulemuseks vajaliku vesiniku ja hapniku koguse.<br><br><b>Laengu määramine</b><br>Elemendi laengu määramiseks kasuta nurksulge, näiteks:<br><i>4H[+] + 2O -> cH2O[2+]</i> (tulemus: <b>4</b> H<b><sup>+</sup></b> + <b>2</b> O -&gt; <b>2</b> H<b><sub>2</sub></b>O<b><sup>2+</sub></b>)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equation:
et: Võrrand:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Enter the equation you want to balance in this field.
et: Sisesta siia võrrand, mida soovid tasakaalustada.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calculateButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, calculateButton)
en: If you press this button the equation above will be balanced.
et: Sellele nupule klõpsates tasakaalustatakse ülal antud võrrand.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: &Calculate
et: &Arvuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCopy)
en: Copy to Clipboard
et: Kopeeri lõikepuhvrisse

en: Elements
et: Elemendid

en: Properties
et: Omadused

en: Symbol
et: Sümbol

en: Exact Mass
et: Täpne mass

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicIonizationGradient)
en: Ionization
et: Ionisatsioon

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFamily)
en: Family
et: Perekond

en: File already exists. Do you want to overwrite it?
et: Fail on juba olemas. Kas kirjutada see üle?

en: Could not open file for writing.
et: Faili avamine kirjutamiseks nurjus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File:
et: Fail:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
et: Vorming:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Scheme:
et: Skeem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gradient:
et: Astmik:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, gradient_slider)
en: Slide to change current temperature
et: Liuguriga saab muuta aktiivset temperatuuri

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, Play)
en: Click to Play / Pause the increase in temperature.
et: Klõpsa nupule esitus/paus temperatuuri tõstmiseks.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed
et: Kiirus

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, Speed)
en: Slide to change the speed of increase in temperature.
et: Liuguriga saab muuta temperatuuri tõusmise kiirust

en: Elements with melting point around this temperature:
et: Sellel temperatuuril sulamispunktiga elemendid:

en: No elements with a melting point around this temperature
et: Sellel temperatuuril pole ühegi elemendi sulamispunkti

en: Elements with boiling point around this temperature:
et: Sellel temperatuuril keemispunktiga elemendid:

en: No elements with a boiling point around this temperature
et: Sellel temperatuuril pole ühegi elemendi keemispunkti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Zoom IN / OUT
et: Suurendamine/vähendamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p><b>Information</b></p>
    <p>Right click on an element to view information about it.</p>
    <p>Zoom in and out using your mouse wheel / zoom feature.</p>
    <p>Scroll using left-clicking and dragging / scroll feature.</p>
et: <p><b>Teave</b></p>
    <p>Tee elemendil paremklõps selle kohta teabe nägemiseks.</p>
    <p>Suurenda ja vähenda hiireratta abil.</p>
    <p>Kerimiseks klõpsa ja lohista või keri.</p>

en: Isotope of Element %1 (%2)
et: Elemendi %1 (%2) isotoop (%2)

[ctx: alpha ray emission]
en: alpha
et: alfa

[ctx: Many ways]
en: Multiple
et: Mitu võimalust

[ctx: Beta plus ray emission]
en: Beta +
et: Beeta +

[ctx: Beta minus ray emission]
en: Beta -
et: Beeta -

[ctx: Stable isotope]
en: Stable
et: Stabiilne

[ctx: Unknown Decay]
en: unknown
et: teadmata

[ctx: Unknown magnetic moment]
en: Unknown
et: Teadmata

en: Magnetic moment: %1
et: Magnetmoment: %1

en: Halflife: %1 %2
et: Poolestusiga: %1 %2

en: Halflife: Unknown
et: Poolestusiga: teadmata

en: Abundance: %1 %
et: Leidumine: %1 %

en: Number of nucleons: %1
et: Nukleonide arv: %1

[ctx: Unknown spin]
en: Unknown
et: Teadmata

en: Spin: %1
et: Spinn: %1

en: Exact mass: %1 u
et: Täpne mass: %1 u

en: &Export Data...
et: &Ekspordi andmed...

en: &Scheme
et: &Skeem

en: &Gradients
et: Ast&mikud

en: &Tables
et: &Tabelid

en: &Numeration
et: N&ummerdamine

en: &Plot Data...
et: Sea andmed &graafikule...

en: Perform &Calculations...
et: Soorita ar&vutusi...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This is the calculator, it performs basic chemical calculations.
et: See on kalkulaator, mis võimaldab sooritada lihtsamaid keemilisi arvutusi.

en: &Isotope Table...
et: &Isotoobitabel...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This table shows all of the known isotopes of the chemical elements.
et: See tabel näitab kõiki teadaolevaid keemiliste elementide isotoope.

en: &Glossary...
et: Sõ&naraamat...

en: &R/S Phrases...
et: &R/S-laused...

en: Convert chemical files...
et: Keemiafailide teisendamine...

[ctx: WhatsThis Help]
en: With this tool, you can convert files containing chemical data between various file formats.
et: See tööriist võimaldab teisendada keemilisi andmeid sisaldavaid faile erinevatesse vormingutesse.

en: Molecular Editor...
et: Molekuliredaktor...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This tool allows you to view and edit 3D molecular structures.
et: See tööriist võimaldab näha ja muuta ruumilisi molekulaarstruktuure.

en: &Tables...
et: &Tabelid...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will open a dialog with listings of symbols and numbers related to chemistry.
et: See avab dialoogi, milles leiab keemias kasutatavad sümbolid ja arvud.

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will show or hide the legend for the periodic table.
et: See võimaldab näidata või peita perioodilisustabeli legendi.

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will show or hide a sidebar with additional information and a set of tools.
et: See võimaldab näidata või peita külgriba, mis pakub lisateavet ja valiku tööriistu.

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will show or hide a sidebar with additional information about the table.
et: See võimaldab näidata või peita külgriba, mis pakub lisateavet tabeli kohta.

en: Table Information
et: Teave tabeli kohta

en: Information
et: Teave

en: Overview
et: Ülevaade

en: View
et: Vaade

en: Save Kalzium's Table In
et: Kalziumi tabeli salvestamine

en: Image files (*.png *.xpm *.jpg *.svg)
et: Pildifailid (*.png *.xpm *.jpg *.svg)

en: Knowledge
et: Teadmised

en: Tools
et: Tööriistad

en: Kalzium Error
et: Kalziumi viga

en: This system does not support OpenGL.
et: Sinu süsteem ei toeta OpenGL-i...

[ctx: For example: "Carbon (6), Mass: 12.0107 u"]
en: %1 (%2), Mass: %3 u
et: %1 (%2), mass: %3 u

[ctx: No Gradient]
en: None
et: Puudub

en: Electronegativity (Pauling)
et: Elektronegatiivsus (Pauling)

en: Discovery date
et: Avastamisaeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicElectronaffinityGradient)
en: Electronaffinity
et: Elektronafiinsus

en: First Ionization
et: 1. ionisatsioon

en: No Numeration
et: Nummerdamata

en: Old IUPAC
et: Vana IUPAC

en: Monochrome
et: Ühevärviline

en: All the Elements
et: Kõik elemendid

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBlocks)
en: Blocks
et: Plokid

en: s-Block
et: s-plokk

en: p-Block
et: p-plokk

en: d-Block
et: d-plokk

en: f-Block
et: f-plokk

en: Iconic
et: Ikoonid

en: Each element is represented by an icon which represents its use.
et: Iga elementi tähistab ikoon, mis väljendab selle kasutamisala.

en: Alkaline
et: Leeliseline

en: Rare Earth
et: Haruldane muldmetall

en: Non-Metals
et: Mittemetallid

en: Alkalie Metal
et: Leeliseline metall

en: Other Metal
et: Muud metallid

en: Halogen
et: Halogeen

en: Transition Metal
et: Poolmetall

en: Noble Gas
et: Väärisgaas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGroups)
en: Groups
et: Rühmad

en: Group 1
et: Rühm 1

en: Group 2
et: Rühm 2

en: Group 3
et: Rühm 3

en: Group 4
et: Rühm 4

en: Group 5
et: Rühm 5

en: Group 6
et: Rühm 6

en: Group 7
et: Rühm 7

en: Group 8
et: Rühm 8

en: Colors
et: Värvid

note: i18n: ectx: Menu (file_menu)
en: &File
et: &Fail

note: i18n: ectx: Menu (table_menu)
en: &View
et: &Vaade

note: i18n: ectx: Menu (miscmenu)
en: &Tools
et: &Tööriistad

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
et: Peamine tööriistariba

en: Value not defined
et: Väärtus pole määratud

en: Unknown Value
et: Tundmatu väärtus

en: This element was discovered in the year %1.
et: See element avastati %1. aastal.

en: The element has not yet been officially recognized by the IUPAC.
et: IUPAC ei ole seda elementi veel ametlikult tunnistanud.

en: This element was known to ancient cultures.
et: See element oli tuntud antiikajal.

en: No Data
et: Andmed puuduvad

en: Glossary
et: Sõnaraamat

en: References
et: Viited

en: Go to '%1'
et: Mine "%1" juurde

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Solid
et: Tahke

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Liquid
et: Vedelik

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Vaporous
et: Gaasiline

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Unknown
et: Tundmatu

[ctx: one of the two types of gradients available]
en: logarithmic
et: logaritmiline

[ctx: one of the two types of gradients available]
en: linear
et: lineaarne

[ctx: Minimum value of the gradient]
en: Minimum: %1
et: Miinimumväärtus: %1

[ctx: Maximum value of the gradient]
en: Maximum: %1
et: Maksimumväärtus: %1

en: Scheme: %1
et: Skeem: %1

en: A periodic table of the elements
et: Elementide perioodilisustabel

en: (C) 2002-2016 Carsten Niehaus & the KDE Edu Developers
et: (C) 2002-2016: Carsten Niehaus & KDE Edu arendajad

en: Large code contributions; resident guru helping the other developers
et: Suur panus koodikirjutamisse; alatine teiste arendajate abistaja

en: Base work on the molecular viewer, mentored Marcus during his SoC
et: Molekulike näitaja põhikood, Marcuse mentor SoC ajal

en: SoC on the molecular viewer and libavogadro porting/integration
et: Molekulide näitaja SoC käigus ning libavogadro port ja lõimimine

en: SoC on the calculator widget and a few smaller improvements
et: Kalkulaatorividin Google'i suvekoodi programmi raames ja mõned väiksemad parandused

en: EqChem, the equation solver
et: Võrrandilahendaja EqChem

en: Code cleaning, parser for the molecule weight calculator, and a lot of smaller improvements
et: Koodi puhastamine, molekulide massi arvutamise parsija ja hulk väiksemaid parandusi

en: A lot of small things and the documentation
et: Hulk pisikesi asju ja dokumentatsioon

en: Code and documentation contributions to the equation solver and molecular viewer
et: Panus võrrandilahendaja ja molekulide näitaja koodi ja dokumentatsiooni

en: Many beautiful element icons
et: Palju ilusaid elementide ikoone

en: Many beautiful element icons, too!
et: Samuti palju ilusaid elementide ikoone

en: Several icons
et: Mitu ikooni

en: Several icons in the information dialog
et: Infodialoogi mitmed ikoonid

en: Contributed most isotope information
et: Annetas suurema osa isotoopide infost

en: Some icons and inspiration for others
et: Mõned ikoonid ja teiste innustamine

en: Daniel Haas
et: Daniel Haa

en: The design of the information dialog
et: Infodialoogi disain

en: The orbits icon
et: Orbitaalide ikoon

en: New interface design and usability improvements
et: Liidese uus kujundus ja kasutamisalased parandused

en: Danilo Balzaque
et: Daniel Balzaque

en: Adding new sizable Periodic System
et: Uue muudetava suurusega perioodilisustabeli lisamine

en: Open the given molecule file
et: Määratud molekulifaili avamine

en: Can't open more than one molecule at a time
et: Korraga saab avada ainult ühe molekuli

en: Enter a formula in the
    widget above and
    click on 'Calc'.
    E.g. #Et#OH
et: Alustamiseks kirjuta
    valem ülal asuvasse
    vidinasse ja klõpsa
    nupule 'Arvuta'.
    Näide: #Et#OH

en: Molecular mass:
et: Molekulmass:

en: Invalid input
et: Vigane sisend

en: Symbol should consist of two or more letters.
et: Sümbol peab koosnema vähemalt kahest tähest.

en: Symbol already being used
et: Sümbol on juba kasutusel

en: Expansion is invalid, please specify a valid expansion
et: Laiendus on vigane, palun määra korrektne laiendus

en: done!
et: tehtud!

en: Unable to find the user defined alias file.
et: Kasutaja määratud aliaste faili ei leitud.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, calcTab)
en: Calculator
et: Kalkulaator

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, formulaEdit)
en: Enter molecular formula here
et: Sisesta siia molekuli valem

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, formulaEdit)
en: This box can be used to enter the formula for the molecule.
    e.g. 1.> CaCO3
    e.g. 2.> MeOH
    e.g. 3.> #EDTA#
et: Selles kastis saab sisestada molekuli valemi.
    nt. 1.> CaCO3
    nt. 2.> MeOH
    nt. 3.> #EDTA#

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calcButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, calcButton)
en: Click on this button to calculate.
et: Klõpsa arvutamiseks sellele nupule.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calcButton)
en: Calc
et: Arvuta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, details)
en: Details
et: Üksikasjad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Composition
et: Koostis

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, table)
en: Elemental composition
et: Elementide koostis

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableWidget, table)
en: This table previews the elemental composition of the molecule, i.e. the percentage of each element in the molecule.
et: See tabel näitab molekuli elementide koostist, s.t iga elemendi protsenti molekulis.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Atoms
et: Aatomid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Total mass
et: Kogumass

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Aliases used
et: Kasutatud aliased

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, alias_list)
en: Aliases used in the formula
et: Valemis kasutatud aliased

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableWidget, alias_list)
en: This displays all the aliases used in the molecule.
    For instance, in the molecule MeOH, the alias used is Me = CH3.
et: See näitab kõiki molekulis kasutatud aliaseid.
    Näiteks molekulis MeOH on kasutatud aliast Me = CH3.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alias_list)
en: aliases
et: aliased

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aliasTab)
en: Aliases
et: Aliased

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, aliasBox)
en: Define alias
et: Aliase määratlus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Short-form
et: Lühivorm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, shortForm)
en: Short form of the alias
et: Aliase lühivorm

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, shortForm)
en: You can specify the short form of the alias used here, 
    for instance, Me.
et: Siin saab määrata kasutatava aliase lühivormi, 
    näiteks Me.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Full-form
et: Täisvorm

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fullForm)
en: You can enter the full form of the alias in this box, 
    for instance, CH3.
et: Selles kastis saab määrata aliase täisvormi, 
    näiteks CH3.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, alias)
en: Click to add the alias
et: Klõpsa aliase lisamiseks

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, alias)
en: Click to add the alias if it is valid.
et: Klõpsa aliase lisamiseks, kui see on korrektne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, alias)
en: Add Alias
et: Lisa alias

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Pre-defined aliases
et: Valmisaliased

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: User-defined aliases
et: Kasutaja määratud aliased

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, pre_defined)
en: List of pre-defined aliases.
et: Valmisaliaste loend.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableWidget, pre_defined)
en: This table displays all the pre-defined aliases.
et: See tabel näitab kõiki valmisaliaseid.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, user_defined)
en: List of user-defined aliases.
et: Kasutaja määratud aliaste loend.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableWidget, user_defined)
en: This is the list of aliases that you or some other user has added.
et: See on kõigi aliaste loend, mida sina või mõni muu kasutaja on lisanud.

en: Unknown Electron Distribution
et: Tundmatu elektronlaeng

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QPushButton, swapXYAxis)
en: Swap
et: Vaheta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, swapXYAxis)
en: Swap X and Y axis
et: X- ja Y-telje vahetamine

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X-Axis
et: X-telg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Average value:
et: Keskmine väärtus:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KCB_y)
en: Here you can define what you want to plot
et: Siin saab määrata, mida kujutada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Maximum value:
et: Maksimumväärtus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Minimum value:
et: Miinimumväärtus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display:
et: Kuvamine:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Element Type:
et: Elemendi tüüp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: First element:
et: Esimene element:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Last element:
et: Viimane element:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, full) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: All elements
et: Kõik elemendid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Metals
et: Metallid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Non-Metals / Metalloids
et: Mittemetallid/metaloidid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: s block elements
et: s-ploki elemendid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: p block elements
et: p-ploki elemendid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: d block elements
et: d-ploki elemendid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: f block elements
et: f-ploki elemendid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Noble gases
et: Väärisgaasid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Alkalie metals
et: Leeliselised metallid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Alkaline earth metals
et: Leeliselised muldmetallid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Lanthanides
et: Lantanoidid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Actinides
et: Aktinoidid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Radio-active elements
et: Radioaktiivsed elemendid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: No Labels
et: Pealdised puuduvad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: Element Names
et: Elementide nimed

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: Element Symbols
et: Elementide sümbolid

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Y-Axis
et: Y-telg

en: n/a
et: -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: R-Phrases:
et: R-laused:

en: S-Phrases:
et: Ohutuslaused:

en: You asked for no R/S-Phrases.
et: Sa ei soovinud näha ühtegi R/S-lauset.

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S1: Keep locked up
et: S1: Hoida luku taga

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S2: Keep out of the reach of children
et: S2: Hoida lastele kättesaamatult

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S3: Keep in a cool place
et: S3: Hoida jahedas

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S4: Keep away from living quarters
et: S4: Mitte hoida eluruumides

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S5: Keep contents under ... ( appropriate liquid to be specified by the manufacturer )
et: S5: Hoida sisu ... all (sobiva vedeliku määrab valmistaja)

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S6: Keep under ... ( inert gas to be specified by the manufacturer )
et: S6: Hoida ... all (inertgaasi määrab valmistaja)

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S7: Keep container tightly closed
et: S7: Hoida pakend tihedalt suletuna

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S8: Keep container dry
et: S8: Hoida kuivana

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S9: Keep container in a well-ventilated place
et: S9: Hoida hästi ventileeritavas kohas

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S12: Do not keep the container sealed
et: S12: Mitte hoida hermeetiliselt suletud pakendis

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S13: Keep away from food, drink and animal feedingstuffs
et: S13: Hoida eemal toiduainetest, joogist ja loomasöödast

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S14: Keep away from ... ( incompatible materials to be indicated by the manufacturer )
et: S14: Hoida eraldi... (kokkusobimatud kemikaalid määrab valmistaja)

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S15: Keep away from heat
et: S15: Hoida eemal soojusallikast

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S16: Keep away from sources of ignition - No smoking
et: S16: Hoida eemal süttimisallikast - Mitte suitsetada!

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S17: Keep away from combustible material
et: S17: Hoida eemal süttivatest ainetest

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S18: Handle and open container with care
et: S18: Käidelda ja avada pakend ettevaatlikult

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S20: When using do not eat or drink
et: S20: Käitlemisel söömine ja joomine keelatud

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S21: When using do not smoke
et: S21: Käitlemisel suitsetamine keelatud

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S22: Do not breathe dust
et: S22: Vältida tolmu sissehingamist

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S23: Do not breathe gas/fumes/vapour/spray ( appropriate wording to be specified by the manufacturer )
et: S23: Vältida gaasi/suitsu/auru/udu (sobiva mõiste määrab valmistaja) sissehingamist

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S24: Avoid contact with skin
et: S24: Vältida nahale sattumist

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S25: Avoid contact with eyes
et: S25: Vältida silma sattumist

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S26: In case of contact with eyes, rinse immediately with plenty of water and seek medical advice
et: S26: Silma sattumisel loputada otsekohe rohke veega ja pöörduda arsti poole

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S27: Take off immediately all contaminated clothing
et: S27: Võtta otsekohe seljast saastunud riietus

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S28: After contact with skin, wash immediately with plenty of ... ( to be specified by the manufacturer )
et: S28: Nahale sattumisel pesta otsekohe rohke ... (kemikaali määrab valmistaja)

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S29: Do not empty into drains
et: S29: Mitte valada kanalisatsiooni

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S30: Never add water to this product
et: S30: Kemikaalile vett mitte lisada

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S33: Take precautionary measures against static discharges
et: S33: Vältida staatilise elektrilaengu tekkimist

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S35: This material and its container must be disposed of in a safe way
et: S35: Kemikaal ja pakend tuleb kahjutustada ohutult

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S36: Wear suitable protective clothing
et: S36: Kanda sobivat kaitseriietust

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S37: Wear suitable gloves
et: S37: Kanda sobivaid kaitsekindaid

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S38: In case of insufficient ventilation wear suitable respiratory equipment
et: S38: Ebapiisava ventilatsiooni korral kanda sobivat hingamiselundite kaitsevahendit/maski

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S39: Wear eye/face protection
et: S39: Kanda silmade või näokaitset

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S40: To clean the floor and all objects contaminated by this material use ... ( to be specified by the manufacturer )
et: S40: Kemikaaliga saastunud pindade ja esemete puhastamiseks kasuta ... (määrab valmistaja)

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S41: In case of fire and/or explosion do not breathe fumes
et: S41: Tulekahju ja/või plahvatuse korral vältida suitsu sissehingamist

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S42: During fumigation/spraying wear suitable respiratory equipment ( appropriate wording to be specified by the manufacturer )
et: S42: Suitsutamisel/gaseerimisel/piserdamisel kanda sobivat hingamiselundite kaitsevahendit/maski vastavalt valmistaja juhenditele

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S43: In case of fire use ... ( indicate in the space the precise type of fire-fighting equipment. If water increases the risk add - Never use water )
et: S43: Tulekahju korral kasutada ... (näidata täpne tule kustutamise viis, kustutusvahendi tüüp. Kui vesi suurendab ohtu, lisada: Vett mitte kasutada)

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S45: In case of accident or if you feel unwell seek medical advice immediately ( show the label where possible )
et: S45: Õnnetusjuhtumi või halva enesetunde korral pöörduda viivitamatult arsti poole ja näidata kemikaali pakendit või etiketti

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S46: If swallowed, seek medical advice immediately and show this container or label
et: S46: Kemikaali allaneelamise korral pöörduda viivitamatult arsti poole ja näidata kemikaali pakendit või etiketti

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S47: Keep at temperature not exceeding ... °C ( to be specified by the manufacturer )
et: S47: Hoida temperatuuril mitte üle  ... °C (määrab valmistaja)

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S48: Keep wet with ... ( appropriate material to be specified by the manufacturer )
et: S48: Hoida niisutatult ... (sobiva kemikaali määrab valmistaja)

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S49: Keep only in the original container
et: S49: Hoida ainult originaalpakendis

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S50: Do not mix with ... ( to be specified by the manufacturer )
et: S50: Mitte kokku segada ... (sobimatu kemikaali määrab valmistaja)

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S51: Use only in well-ventilated areas
et: S51: Käidelda hästi ventileeritavas kohas

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S52: Not recommended for interior use on large surface areas
et: S52: Mitte käidelda suletud ruumis laiadel pindadel

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S53: Avoid exposure - obtain special instructions before use
et: S53: Ohutu kasutamise tagamiseks tutvuda enne käitlemist kasutusjuhendiga

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S56: Dispose of this material and its container at hazardous or special waste collection point
et: S56: Kemikaal ja selle pakend tuleb viia ohtlike jäätmete kogumispunkti

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S57: Use appropriate containment to avoid environmental contamination
et: S57: Keskkonnasaaste vältimiseks kasutada sobivat pakendit

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S59: Refer to manufacturer/supplier for information on recovery/recycling
et: S59: Hankida valmistajalt teave kemikaali uuskasutamise või taaskasutamise kohta

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S60: This material and its container must be disposed of as hazardous waste
et: S60: Kemikaal ja/või selle pakend kahjutustada kui ohtlikud jäätmed

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S61: Avoid release to the environment. Refer to special instructions/safety data sheet
et: S61: Vältida kemikaali sattumist keskkonda. Tutvuda erinõuetega/ohutuskaardiga

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S62: If swallowed, do not induce vomiting: seek medical advice immediately and show this container or label
et: S62: Kemikaali allaneelamisel mitte esile kutsuda oksendamist, pöörduda viivitamatult arsti poole ja näidata pakendit või etiketti

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S63: In case of accident by inhalation: remove casualty to fresh air and keep at rest
et: S63: Kemikaali sissehingamisel minna värske õhu kätte ja heita pikali

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S64: If swallowed, rinse mouth with water ( only if the person is conscious )
et: S64: Allaneelamisel loputada suud veega (kui isik on teadvusel)

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R1: Explosive when dry
et: R1: Plahvatusohtlik kuivana

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R2: Risk of explosion by shock, friction, fire or other sources of ignition
et: R2: Plahvatusohtlik löögi, hõõrdumise, tule või muu süttimisallika toimel

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R3: Extreme risk of explosion by shock, friction, fire or other sources of ignition
et: R3: Eriti plahvatusohtlik löögi, hõõrdumise, tule või muu süttimisallika toimel

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R4: Forms very sensitive explosive metallic compounds
et: R4: Moodustab väga plahvatusohtlikke metalliühendeid

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R5: Heating may cause an explosion
et: R5: Kuumenemine võib põhjustada plahvatuse

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R6: Explosive with or without contact with air
et: R6: Plahvatusohtlik õhuga kokkupuutel või kokkupuuteta

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R7: May cause fire
et: R7: Võib põhjustada tulekahju

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R8: Contact with combustible material may cause fire
et: R8: Kokkupuutel süttiva ainega võib põhjustada tulekahju

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R9: Explosive when mixed with combustible material
et: R9: Plahvatusohtlik segatult süttiva ainega

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R10: Flammable
et: R10: Tuleohtlik

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R11: Highly flammable
et: R11: Väga tuleohtlik

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R12: Extremely flammable
et: R12: Eriti tuleohtlik

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R14: Reacts violently with water
et: R14: Reageerib ägedalt veega

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R15: Contact with water liberates extremely flammable gases
et: R15: Kokkupuutel veega eraldub väga tuleohtlik gaas

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R16: Explosive when mixed with oxidising substances
et: R16: Plahvatusohtlik segatult oksüdeerivate ainetega

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R17: Spontaneously flammable in air
et: R17: Isesüttiv õhu käes

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R18: In use, may form flammable/explosive vapour-air mixture
et: R18: Kasutamisel võib moodustuda tule-/plahvatusohtlik auru-õhu segu

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R19: May form explosive peroxides
et: R19: Võib moodustada plahvatusohtlikke peroksiide

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R20: Harmful by inhalation
et: R20: Kahjulik sissehingamisel

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R21: Harmful in contact with skin
et: R21: Kahjulik nahale sattumisel

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R22: Harmful if swallowed
et: R22: Kahjulik allaneelamisel

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R23: Toxic by inhalation
et: R23: Mürgine sissehingamisel

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R24: Toxic in contact with skin
et: R24: Mürgine nahale sattumisel

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R25: Toxic if swallowed
et: R25: Mürgine allaneelamisel

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R26: Very toxic by inhalation
et: R26: Väga mürgine sissehingamisel

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R27: Very toxic in contact with skin
et: R27: Väga mürgine nahale sattumisel

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R28: Very toxic if swallowed
et: R28: Väga mürgine allaneelamisel

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R29: Contact with water liberates toxic gas.
et: R29: Kokkupuutel veega eraldub mürgine gaas

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R30: Can become highly flammable in use
et: R30: Kasutamisel võib muutuda väga tuleohtlikuks

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R31: Contact with acids liberates toxic gas
et: R31: Kokkupuutel hapetega eraldub mürgine gaas

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R32: Contact with acids liberates very toxic gas
et: R32: Kokkupuutel hapetega eraldub väga mürgine gaas

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R33: Danger of cumulative effects
et: R33: Kumulatiivse toime oht

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R34: Causes burns
et: R34: Põhjustab söövitust

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R35: Causes severe burns
et: R35: Põhjustab tugevat söövitust

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R36: Irritating to eyes
et: R36: Ärritab silmi

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R37: Irritating to respiratory system
et: R37: Ärritab hingamiselundeid

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R38: Irritating to skin
et: R38: Ärritab nahka

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R39: Danger of very serious irreversible effects
et: R39: Väga tõsiste pöördumatute kahjustuste oht

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R40: Limited evidence of a carcinogenic effect
et: R40: Võimalik vähktõve põhjustaja

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R41: Risk of serious damage to eyes
et: R41: Tõsine silmade kahjustamise oht

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R42: May cause sensitisation by inhalation
et: R42: Sissehingamisel võib põhjustada ülitundlikkust (allergiat)

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R43: May cause sensitisation by skin contact
et: R43: Nahale sattudes võib põhjustada ülitundlikkust (allergiat)

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R44: Risk of explosion if heated under confinement
et: R44: Plahvatusohtlik kuumutamisel kinnises mahutis

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R45: May cause cancer
et: R45: Võib põhjustada vähktõbe

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R46: May cause heritable genetic damage
et: R46: Võib põhjustada pärilikke geneetilisi kahjustusi

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R48: Danger of serious damage to health by prolonged exposure
et: R48: Pikaajalisel toimel tõsise tervisekahjustuse oht

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R49: May cause cancer by inhalation
et: R49: Sissehingamisel võib põhjustada vähktõbe

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R50: Very toxic to aquatic organisms
et: R50: Väga mürgine veeorganismidele

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R51: Toxic to aquatic organisms
et: R51: Mürgine veeorganismidele

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R52: Harmful to aquatic organisms
et: R52: Kahjulik veeorganismidele

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R53: May cause long-term adverse effects in the aquatic environment
et: R53: Võib avaldada pikaajalist veekeskkonda kahjustavat toimet

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R54: Toxic to flora
et: R54: Mürgine taimedele

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R55: Toxic to fauna
et: R55: Mürgine loomadele

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R56: Toxic to soil organisms
et: R56: Mürgine mullaorganismidele

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R57: Toxic to bees
et: R57: Mürgine mesilastele

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R58: May cause long-term adverse effects in the environment
et: R58: Võib avaldada pikaajalist keskkonda kahjustavat toimet

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R59: Dangerous for the ozone layer
et: R59: Ohtlik osoonikihile

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R60: May impair fertility
et: R60: Võib kahjustada sigivust

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R61: May cause harm to the unborn child
et: R61: Võib kahjustada loodet

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R62: Possible risk of impaired fertility
et: R62: Võimalik sigivuse kahjustamise oht

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R63: Possible risk of harm to the unborn child
et: R63: Võimalik loote kahjustamise oht

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R64: May cause harm to breast-fed babies
et: R64: Võib olla ohtlik imikule rinnapiima kaudu

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R65: Harmful: may cause lung damage if swallowed
et: R65: Kahjulik: allaneelamisel võib põhjustada kopsukahjustusi

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R66: Repeated exposure may cause skin dryness or cracking
et: R66: Korduv toime võib põhjustada naha kuivust või lõhenemist

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R67: Vapours may cause drowsiness and dizziness
et: R67: Aurud võivad põhjustada uimasust ja peapööritust

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R68: Possible risk of irreversible effects
et: R68: Pöördumatute kahjustuste oht

en: At least one of the specified phrases is invalid.
et: Vähemalt üks määratud lausetest on vigane.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: S-Phrases:
et: S-laused:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, r_le)
en: Enter the R-Phrases you want to read. Only "-" is allowed as a delimiter. The combinations with "/" are not yet implemented.
et: Sisesta riskilaused, mida soovid lugeda. Eraldajata tohib kasutada ainult kriipsu "-". Kombinatsioonid märgiga "/" ei ole veel võimalikud.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, r_le)
en: Enter the R-Phrases you want to read
et: Riskilausete sisestamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, s_le)
en: Enter the S-Phrases you want to read. Only "-" is allowed as a delimiter. The combinations with "/" are not yet implemented.
et: Sisesta ohutuslaused, mida soovid lugeda. Eraldajana tohib kasutada ainult kriipsu "-". Kombinatsioonid märgiga "/" ei ole veel võimalikud.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, s_le)
en: Enter the S-Phrases you want to read
et: Ohutuslausete sisestamine

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, filterButton)
en: Click here to search for the phrases you entered on the left
et: Klõpsa siia vasakule sisestatud lausete otsimiseks.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, filterButton)
en: &Filter
et: &Filtreeri

en: Search...
et: Otsi ...

en: Schemes
et: Skeemid

en: Gradients
et: Astmikud

en: Units
et: Ühikud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: s-Block:
et: s-plokk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: p-Block:
et: p-plokk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: d-Block:
et: d-plokk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: f-Block:
et: f-plokk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Group 1:
et: Rühm 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Group 2:
et: Rühm 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Group 3:
et: Rühm 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Group 4:
et: Rühm 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Group 5:
et: Rühm 5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Group 6:
et: Rühm 6:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Group 7:
et: Rühm 7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Group 8:
et: Rühm 8:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabStateOfMatter)
en: State of Matter
et: Agregaatolek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Solid:
et: Tahke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Liquid:
et: Vedelik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Vaporous:
et: Gaasiline:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2_2)
en: Alkali metals:
et: Leeliselised metallid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Rare earth:
et: Haruldased muldmetallid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Non-metals:
et: Mittemetallid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Alkaline earth metals:
et: Leeliselised muldmetallid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2)
en: Other metals:
et: Muud metallid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2)
en: Halogens:
et: Halogeenid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2)
en: Transition metals:
et: Siirdemetallid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: Noble gases:
et: Väärisgaasid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3_2)
en: Metalloids:
et: Metaloidid:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNoColor)
en: No Color Scheme
et: Värviskeem puudub

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2_2)
en: All the elements:
et: Kõik elemendid:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_noscheme) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_noscheme)
en: This color will be used if no other scheme is selected
et: Kui muud värviskeemi pole valitud, kasutatakse seda värvi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instead of using a linear gradient to display the given property of an element in the periodic table, Kalzium can also use a logarithmic gradient.
    
    Check the properties you want to have displayed with a logarithmic gradient.
et: Lineaarse astmiku asemel perioodilisustabeli elemendi mõne omaduse kujutamisel võib Kalzium kasutada ka logaritmilist astmiku.
    
    Märgi omadused, mida tuleks kujutada logaritmilise astmikuga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicDiscoverydateGradient)
en: Discovery Date
et: Avastamisaeg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximal Value Color:
et: Maksimumväärtuse värv:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimal Value Color:
et: Miinimumväärtuse värv:

en: Energy:
et: Energia:

en: Length:
et: Pikkus:

en: Temperature:
et: Temperatuur:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, SpectrumView)
en: This page gives an overview of the spectrum of this element. Using the mouse you can zoom into the spectrum.
et: Siin näeb antud elemendi spektrit. Hiirega saab seda suurendada ja vähendada.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, SpectrumView)
en: This page gives an overview of the spectrum of this element.
et: Siin näeb antud elemendi spektrit.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SpectrumWidget, m_spectrumWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (SpectrumWidget, m_spectrumWidget)
en: This is the spectrum of the element.
et: See on elemendi spekter.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Minimum value:
et: &Miinimumväärtus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minimumValue) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, minimumValue)
en: This sets the leftmost wavelength of the spectrum.
et: See määrab spektri vasakpoolseima lainepikkuse.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Maximum &value:
et: Maksimum&väärtus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maximumValue) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maximumValue)
en: This sets the rightmost wavelength of the spectrum.
et: See määrab spektri parempoolseima lainepikkuse.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Spectrum Settings
et: Spektri seadistused

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_spectrumType)
en: Emission spectrum
et: Emissioonispekter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_spectrumType)
en: Absorption spectrum
et: Neelduvusspekter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Unit:
et: Ühik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Type:
et: Tüüp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_resetZoom)
en: Reset zoom
et: Lähtesta suurendus

en: Wavelength
et: Lainepikkus

en: Intensity
et: Intensiivsus

en: Greek alphabet
et: Kreeka tähestik

en: Uppercase
et: Suurtähed

en: Lowercase
et: Väiketähed

[ctx: The name of the greek letter in your language. For example 'Alpha' for the first letter.]
en: Name
et: Nimi

en: alpha
et: alfa

en: beta
et: beeta

en: zeta
et: dzeeta

en: eta
et: eeta

en: theta
et: teeta

en: iota
et: ioota

en: kappa
et: kapa

en: mu
et: müü

en: nu
et: nüü

en: xi
et: ksii

en: omicron
et: onikron

en: pi
et: pii

en: rho
et: roo

en: upsilon
et: üpsilon

en: phi
et: fii

en: chi
et: hii

en: psi
et: psii

en: omega
et: oomega

en: Numbers
et: Arvud

en: Numeric Prefixes and Roman Numerals
et: Arvude eesliited ja rooma numbrid

en: Number
et: Arv

[ctx: For example 'Mono' for 1 and 'Tri' for 3]
en: Prefix
et: Eesliide

en: Roman Numerals
et: Rooma numbrid

en: 0.5
et: 0,5

en: 1.5
et: 1,5

en: 2.5
et: 2,5

en: &Copy
et: &Kopeeri

en: Load Molecule
et: Molekuli laadimine

en: Download New Molecules
et: Uute molekulide allalaadimine

en: Save Molecule
et: Molekuli salvestamine

en: No tools loaded - it is likely that the Avogadro plugins could not be located.
et: Ühtegi tööriista pole laaditud - tõenäoliselt ei leitud Avogadro pluginaid.

en: No tools loaded - it is likely that the Avogadro plugins could not be located. No molecules can be viewed until this issue is resolved.
et: Ühtegi tööriista pole laaditud - tõenäoliselt ei leitud Avogadro pluginaid. Probleemi lahendamiseni ei saa molekule näidata.

en: Common molecule formats
et: Levinud molekulivormingud

en: All files
et: Kõik failid

en: Choose a file to open
et: Avatava faili valik

en: Could not load molecule
et: Molekuli laadimine nurjus

en: Loading the molecule failed.
et: Molekuli laadimine nurjus.

en: Choose a file to save to
et: Salvestatava faili valik

en: Failed to download molecule %1 to %2.
et: Molekuli %1 allalaadimine asukohta %2 nurjus.

en: The molecules that could be downloaded have been saved to %1.
et: Molekulid, mida sai alla laadida, salvestati asukohta %1.

en: The molecules have been saved to %1.
et: Molekulid salvestati asukohta %1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStyle)
en: Style:
et: Stiil:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, display)
en: Display
et: Kuvamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Load a molecule and use the mouse pointer and scroll wheel to change the view point.
et: Laadi molekul ning kasuta hiirekursorit ja kerimisratast vaatepunkti muutmiseks.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, edit)
en: Edit
et: Muutmine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, optimizeButton)
en: Optimize
et: Optimeeri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDrawingButton)
en: Clear drawing
et: Puhasta joonistus

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, measure)
en: Measure
et: Mõõtmine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Click on 2 atoms to measure a distance, on 3 atoms to measure an angle, on 4 atoms to measure a dihedral angle.
et: Klõpsa 2 aatomil vahemaa mõõtmiseks, 3 aatomil nurga mõõtmiseks, 4 aatomil kahetahulise nurga mõõtmiseks.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Statistics
et: Statistika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Name:
et: Nimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Formula:
et: Valem:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weight:
et: Mass:

en: Convert
et: Teisenda

en: Open Molecule File
et: Molekulifaili avamine

en: All Files
et: Kõik failid

en: You must select some files first.
et: Kõigepealt tuleb valida mõned failid

en: No files selected
et: Ühtegi faili pole valitud

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite if possible?
et: Fail %1 on juba olemas. Kas kirjutada see üle (kui see on võimalik)?

en: The File %1 Already Exists -- KOpenBabel
et: Fail %1 on juba olemas -- KOpenBabel

en: Is it okay to run these commands? -- KOpenBabel
et: Kas käivitada need käsud? -- KOpenBabel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Files to convert
et: Teisendatavad failid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllFileButton)
en: &Select all
et: &Vali kõik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteFileButton)
en: &Remove
et: &Eemalda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFileButton)
en: &Add
et: Lis&a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, FileListView)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You see the files which will be converted here. Use the buttons to add and remove files from the list.</p></body></html>
et: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Siin näeb teisendatavaid faile. Nuppudega saab failide nimekirja lisada ja sealt eemaldada.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Convert from:
et: Algvorming:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Convert to:
et: Lõppvorming:
