kalzium - en to lt translation catalogue (626 entries)

en: Problem while opening the file
lt: Problema atveriant failą

en: Cannot open the specified file.
lt: Nepavyko atverti nurodyto failo.

en: Cannot save to the specified file.
lt: Nepavyko išsaugoti į nurodytą failą.

en: A cool thing
lt: Puikus dalykas

en: State of matter
lt: Agregatinė būsena

en: Form of a substance; dependant on form stability and whether it takes up a definite volume: solid, liquid or gaseous.
lt: Medžiagos fizikinė būsena; gali būti kieta, skysta arba dujinė.

en: Chemical Symbol
lt: Cheminis simbolis

en: One, two, or three letter abbreviation; set through international convention.
lt: Vienos, dviejų arba trijų raidžių elemento pavadinimo sutrumpinimas, priimtas tarptautiniais susitarimais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Element
lt: Elementas

en: Chromatography
lt: Chromatografija

en: Matter separation in a moving medium (mobile phase) through differentiated absorption on a static medium (stationary phase).
lt: Materijos atskyrimo būdas, kai per kolonėlę, pripildytą susmulkinto nejudančio sorbento (nejudančiosios fazės), leidžiamas dujų, garų ar tirpalo srautas (judančioji fazė).

en: Distillation
lt: Distiliavimas

en: Separation of a liquid solution (homogeneous mix) into its components through evaporation and condensation. In a fractionary distillation the process is repeated several times in a column.
lt: Skysto tirpalo (homogeninės sistemos) skaidymas į komponentus, kai naudojamas garinimas ir kondensacija. Frakcinės distiliacijos metu, procesas kolonėlėje kartojamas kelis syk.

en: Matter that cannot be broken down into simpler matter. Chemical elements are cornerstones of Materials. Elements consist of atoms that consist of a nucleus of positive protons, neutral neutrons, and a shell of electrons.
lt: Materija kurios nebegalima suskaidyti į paprastesnę materiją. Cheminiai elementai yra medžiagų kertiniai akmenys. Elementai sudaryti iš atomų, pastarąjį sudaro iš teigiamų protonų ir neigiamų neutronų sudarytas branduolys, kurį gaubia elektronų apvalkalas.

en: Emulsion
lt: Emulsija

en: Heterogeneous mix of two liquids.
lt: Skystis, kuriame yra mažyčių kito skysčio lašelių

en: Extraction
lt: Ekstrakcinis

en: Processing a homogeneous or heterogeneous mix to get pure matter.
lt: Procesas, kai apdorojant homogeninį ar heterogeninį mišinį gaunama gryna medžiaga.

en: Mix
lt: Mišinys

en: Filtering
lt: Filtravimas

en: Separation of a solid matter from a liquid matter or gaseous matter with a filter (porous separation wall).
lt: Kietų dalelių atskyrimas nuo skysčio arba dujų naudojant filtrą.

en: Matter consisting of differentiated matter, combined in non-set ratios. [i]Homogeneous mixes[/i] have a coherent look, [i]heterogeneous mixes[/i] consist of multiple phases.
lt: Substancija, sudaryta iš dviejų ar daugiau skirtingų materijų, kurios tarpusavyje chemiškai nereaguoja. [i]Homogeninio mišinio[/i] sudėtis ir savybės yra tolygios visame jo tūryje, o [i]heterogeninio mišinio[/i] — netolygios.

en: Accuracy
lt: Nuokrypis

en: Consisting of accidental and systematic errors.
lt: atsitiktiniųš atsiktinių ir sisteminių paklaidų.

en: Law of Conservation of Mass
lt: Masės tvermės dėsnis

en: During a chemical reaction mass is neither lost nor gained. The sum mass of the material going into the reaction equals the sum of the mass of the products of the reaction.
lt: Vykstant cheminei reakcijai, masė niekur nedingsta. Elementų masių suma prieš reakcija lygi masių sumai po cheminės reakcijos.

en: Law of multiple proportions
lt: Kartotinių santykių dėsnis

en: An alloy always contains the same elements in the same mass ratio. Should two or more elements bind together then the mass ratio is constant.
lt: Jei du elementai vienas su kitu sudaro kelis junginius, tai bet kurio iš elementų masių dalys sutinka kaip nedideli sveikieji skaičiai.

en: Crystallization
lt: Kristalizacija

en: Separation of solid, crystalline matter from a solution, or the liquid or gaseous phases.
lt: Kristalų susidarymas iš tirpalo, skysčio ar dujų

en: Solution
lt: Tirpalas

en: Homogeneous mix of multiple pure materials
lt: Skystis, kuriame kas nors ištirpę

note: i18n("Name"), ChemicalDataObject::name)); i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmtType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmtType) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicMassGradient)
en: Mass
lt: Masė

en: Measurement of an amount of matter.
lt: Medžiagos kiekio matas.

en: Matter
lt: Medžiaga

en: All that takes up space and has mass.
lt: Tai kas užima tam tikrą erdvę ir turi masę

en: Phase
lt: Fazė

en: Through chemical composition and physical attributes, homogeneous portion of matter that separated from its environment in its expansion through a surface.
lt: Erdvės dalis, kurioje medžiagos cheminė sudėtis ir fizikinės savybės yra tolygios; mechaniškai atskirta heterogeninės sistemos homogeninė dalis.

en: Accuracy and precision
lt: Nuokrypis ir tikslumas

en: Expressed through standard deviation: Values given over accidental errors.
lt: Išreiškiamas per standartinį nuokrypį: apibūdina verčių sklaidą.

en: Correctness
lt: Tikrumas

en: Values given over accidental errors.
lt: Sutapimo tarp didelės serijos verčių vidurkio ir tikrosios vertės artimumas.

en: SI-Unit
lt: SI sistemos vienetai

en: Measurement unit using International Symbols.
lt: Tarptautinė vienetų sistema — tai suderintoji vienetų sistema, kurią patvirtino ir rekomendavo Generalinė svarsčių ir matų konferencija.

en: Significant figures
lt: Reikšminis skaitmuo

en: The number of digits which are meaningful in a number.
lt: Skaitmuo, turintis įtakos skaičiaus vertei: jį pašalinus pakinta skaičiaus vertė.

en: Standard deviation
lt: Standartinis nuokrypis

en: An amount with which the precision of a measurement can be estimated.
lt: Tai tiriamojo požymio reikšmių sklaidos apibūdinimas.

en: Suspension
lt: Suspensija

en: Heterogeneous mix consisting of a liquid and solid matter.
lt: Skystis su išsimaišiusiomis kietomis medžiagos dalelėmis

en: Alloys
lt: Lydinys

en: Pure matter consisting of multiple elements in a set ratio.
lt: Dviejų ar daugiau cheminių elementų, iš kurių bent vienas yra metalas, mišinys, turįs metalų savybių.

en: Alpha rays
lt: Alfa spinduliai

en: Rays consisting of alpha particles, consisting of two protons and two neutrons that are emitted from the Atoms of certain radioactive elements.
lt: α spinduliai – tai helio branduoliai (juos sudaro du protonai ir du neutronai), kuriuos išspinduliuoja kai kurie radioaktyvūs elementai.

en: Atom
lt: Atomas

en: Atoms are chemically inseparable and building blocks of matter. Atoms of one kind are called an Element.
lt: <b>Atomas yra mažiausia chemiškai nedaloma medžiagos dalelė.</b> Tos pačios rūšies (t.y. turintys vienodą branduolio krūvį) atomai vadinami Elementu. Taigi protonų skaičius atomo branduolyje nusako, koks yra elementas. Atomas yra neutralus: atome elektronų ir protonų yra po lygiai.

en: Electron
lt: Elektronas

en: Proton
lt: Protonas

en: Neutron
lt: Neutronas

en: Atomic nucleus
lt: Atomo branduolys

en: The small, positively-charged center of an Atom, in which Protons and Neutrons are found.
lt: Maža atomo centrinė dalis. Atomo branduolį sudaro protonai ir neutronai. Turi teigiamą krūvį.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Mass
lt: Atominė masė

en: Mass of an atom, taken on a scale where the mass of a carbon atom is 12u. In elements that consist of different isotopes the mid-range mass of the isotope mix is given.
lt: Atomo masė, tariant, kad anglies C12 izotopo masė lygi 12 u (a.m.v. -atominių masės vienetų). Jei elementas turi izotopų, tada lentelėje pateikiama elemento izotopų masių vidurkis (atsižvelgiant į izotopų paplitimą gamtoje).

en: Isotope
lt: Izotopas

en: Isotopes are forms of a chemical element whose nuclei have the same atomic number, Z, but different atomic masses, A. The word isotope, meaning at the same place, comes from the fact that all isotopes of an element are located at the same place on the periodic table.
lt: To paties elemento atomas, turintis branduolyje tą patį protonų (Z),  tačiau kitą neutronų ir atominės masės (A) skaičių.

en: Spin
lt: Sukinys

en: The spin is an intrinsic angular momentum associated with microscopic particles. It is a purely quantum mechanical phenomenon without any analogy in classical mechanics. Whereas classical angular momentum arises from the rotation of an extended object, spin is not associated with any rotating internal masses, but is intrinsic to the particle itself.
lt: Viena pagrindinių elementariųjų dalelių ir atomų branduolių savybių, nusakančių dalelės ar branduolio sukimosi būseną, t.y. jo savąjį judėjimo kiekio mo­mentą. Tai grynai kvantinės mechanikos reiškinys, neturintis analogijų klasikinėje mechanikoje.

en: Magnetic Moment
lt: Magnetinis Momentas

en: Decay Mode
lt: Skilimo tipas

en: Decay Energy
lt: Skilimo energija

en: The decay energy is the energy released by a nuclear decay.
lt: Skilimo energija, tai energija išsiskyrusi skylant branduoliui

en: Nuclides
lt: Nuklidai

en: [i]see isotopes[/i]
lt: [i]žiūr. „Izotopas“[/i]

en: Isotone
lt: Izotonas

en: Nuclear Isomer
lt: Branduolinis izomeras

en: Isobars
lt: Izobarai

en: Two nuclides are isotones if they have the same number N of neutrons.
lt: Du nuklidai yra izotonai, jei jie turi tą patį neutronų skaičių N.

en: Isobars are nuclides having the same mass number, i.e. sum of protons plus neutrons.
lt: Izobarai, tai nuklidai, kurių masės numeriai (protonų ir neutronų suma) sutampa.

en: Beta rays
lt: Beta spinduliai

en: Rays consisting of electrons that are emitted from Atoms of radioactive elements.
lt: Spinduliai sudaryti iš elektronų, kuriuos spinduliuoja kai kurie radioaktyvieji elementai.

en: Cathode Rays
lt: Katodiniai spinduliai

en: Cathode rays are streams of electrons observed in vacuum tubes, i.e. evacuated glass tubes that are equipped with at least two electrodes, a cathode (negative electrode) and an anode (positive electrode) in a configuration known as a diode.
lt: Katodiniai spinduliai, tai vakuuminiame vamzdelyje stebimi elektronų srautai. Minėtą prietaisą sudaro stiklinis vamzdelis, kuriame sudarytas vakuumas, bei mažiausiai du elektrodai: katodas (neigiamas elektrodas) ir anodas (teigiamas elektrodas) sudarantys taip vadinamą diodą.

en: Ionic Radius
lt: Joninis spindulys

en: The Ionic Radius is the radius of a charged atom, known as an ion. The ion can have a positive or a negative charge. The charge of the ion with the radius shown is also displayed in Kalzium. A positive ion has fewer electrons in its shell than the atom, a negative ion has more electrons. Therefore, a positive ion has a smaller radius than its atom and vice versa.
lt: Joninis spindulys, tai įkrauto atomo (vadinamo jonu) spindulys. Jonas gali turėti teigiamą arba neigiamą krūvį. Kalzium programoje pateikiamas ne tik jono spindulys, bet ir jo krūvis. Teigiamo jono apvalkale yra mažiau elektronų nei atomo apvalkale, o neigiamo — daugiau. Tad, teigiamo jono spindulys yra mažesnis nei atomo, ir atvirkščiai.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicCovalentRadiusGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Covalent Radius
lt: Kovalentinis spindulys

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Radius
lt: Atominis spindulys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicVanDerWaalsRadiusGradient)
en: Van der Waals Radius
lt: Van der Valso spindulys

en: The van der Waals radius of an atom is the radius of an imaginary hard sphere which can be used to model the atom for many purposes. Van der Waals radii are determined from measurements of atomic spacing between pairs of unbonded atoms in crystals.
lt: Atominis Van der Valso spindulys, tai įsivaizduojamos kietos sferos — atomo modelio spindulys. Van der Valso spinduliu laikoma pusė tarpbranduolinio atstumo tarp tos pačios rūšies, cheminiais ryšiais nesusietų kristalo atomų.

en: The atomic radius is the distance from the atomic nucleus to the outmost stable electron orbital in a atom that is at equilibrium.
lt: Atominis spindulys, tai atstumas nuo pusiausvyroje esančio atomo branduolio iki labiausiai nutolusios ir stabilios jo elektrono orbitalės.

en: The covalent radius in chemistry corresponds to half of the distance between two identical atomic nuclei, bound by a covalent bond.
lt: Chemijoje kovalentinis spindulys — tai pusė atstumo tarp dviejų identiškų branduolių, surištų kovalentiniu ryšiu.

en: Watchglass
lt: Laikrodžio stiklas

en: Watchglasses are round glass panes with a diameter of around 5 - 10cm, used in various experimental techniques. The border is bent upwards to allow the watchglass to hold small amounts of liquids in order to let them evaporate. The evaporation can be accelerated by heating the watchglass with a Bunsen burner. Watchglasses can also be used to cover Petri dishes or beakers, and are also suited to weighing small amounts of matter or drying them in an airing cupboard. The term watchglass is derived from the former pocket watches' protection glass which was often domed.
lt: Laikrodžio stiklas, tai apvali, 5-10 cm skersmens stiklinė lėkštelė, naudojama įvairiuose eksperimentuose. Lėkštelės kraštas yra lenktas į viršų, todėl tokioje lėkštelėje galima garinti mažus skysčio kiekius. Garinimą galima pagreitinti lėkštelę kaitinant Bunseno degikliu. Be to, ši lėkštelė naudojama sveriant mažus medžiagos kiekius, arba juos džiovinant džiovinimo spintoje. Lėkštelės pavadinimas „Laikrodžio stiklas“ kilęs nuo senovinio kišeninio laikrodžio apsauginio stiklo, kuris dažniausiai būdavo kupolo pavidalo.

en: Dehydrator
lt: Dehidratorius

en: A dehydrator is a piece of laboratory apparatus, often made of glass, and which serves to dry chemical matters; that is, to remove water or liquid from a sample.
    			In principle it is a glass bowl with cap that has a planar grinding, so that the bowl is air-tight. The dehydrator's lower part is ordinarily filled with a drying agent such as calcium chloride, silica gel, phosphoric anhydride or sulphuric acid. The sample to be dried is placed on a diaphanous cartridge of plastic or ceramic above the drying agent.
    			The drying agent is hygroscopic, which means that it dehumidifies its environment by absorbing water vapor. The dry atmosphere then takes up water from the sample to be dried.
lt: Dehidratorius yra laboratorinis prietaisas, dažniausiai stiklinis, kuris skirtas džiovinti chemines medžiagas, t.y. iš mėginio pašalinti vandenį arba skystį.
    			Iš principo tai stiklinis rutulys su plokščiai šlifuotu dangteliu, kad indas būtu gerai hermetizuotas. Apatinėje dehidratoriaus dalis įprastai būna pripildoma džiovinančių agentu, tokiu kaip kalcio chloridas, silikagelis, fosforinis anhidridas ar sieros rūgštis. Džiovinamasis mėginys dedamas plastikinę ar keraminę permatomą kasetę, kuri randasi virš džiovinančio agento.
    			Džiovinantis agentas yra higroskopinis, todėl jis iš aplinkos absorbuoja vandens molekules. Tada, sausa atmosfera sugeria vandenį iš bandinio.

en: Spatula
lt: Mentelė

en: The spatula is a laboratory tool to scrape off, grind, and transport chemicals. The material they are made of (e.g. iron, titanium, platinum) and their design (e.g. flat spatula or spoon spatula) varies.
lt: Mentelė yra laboratorinė priemonė, kuria cheminės medžiagos yra gremžiamos, trinamos bei pernešamos. Jos gaminamos iš įvairių medžiagų (pvz.: plieno, titano, platinos), ir jų formos būna įvairios (pvz.: plokščia mentelė arba mentelė su šaukšteliu).

en: Water Jet Pump
lt: Vandens čiurkšlės siurblys

en: The water jet pump has two entry pipes and one exit, and consists, in principle, of two pipes one inside the other. At the water entry a water jet shoots under full pressure out of a nozzle into a slightly larger pipe. The water jet thereby carries away air or fluid from the second entry. <br> This is caused by the negative pressure in a drifting fluid, and thus it is an application of the hydrodynamic paradox (objects close to drifting fluids are aspirated instead of being pushed away).
lt: Vandens čiurkšlės siurblyje yra dvi įėjimo ir viena išėjimo anga, iš principo tai vamzdelis vamzdelyje. Per vandeniui skirtą angą paduodamas vanduo, kuris, veikiamas slėgio, per tūtelę trykšta į šiek tiek didesnį vamzdelį. Tuo būdu vandens čiurkšlė iš antrosios angos šalina orą arba skystį.<br>Tai vyksta dėl judančio skysčio kuriamo žemesnio slėgio. Čia susiduriame su hidrodinaminio paradokso apraiška, kuris sako, kad arti judančio skysčio esantys objektai ne nustumiami, o įtraukiami.

en: Refractometer
lt: Refraktometras

en: With a refractometer the refractive index of optical media is determined. If the refractive index of a chemical is known it can be used after a synthesis to determine the sample's purity or to audit the synthesis' success.
lt: Refraktometru matuojamas optinės medžiagos refrakcijos indeksas. Jei cheminės medžiagos refrakcijos indeksas yra žinomas, tai jį galima naudoti nustatant mėginio grynį ar sintezės sėkmę.

en: Mortar
lt: Grūstuvė

en: A mortar is used for manually grinding solids. It can also be used to homogenize a mixture of powders by grinding. A club-shaped tool known as a pestle is used with the mortar for grinding.
lt: Grūstuvėje su piesta rankiniu būdu trupinamos ir trinamos medžiagos. Ji taip pat naudojama trynimo būdu homogenizuojant miltelių mišinį.

en: Heating Coil
lt: Kaitinamoji spiralė

en: Heating coils are used to heat flasks and other containers. Multiple heating coils can be connected with a thermometer so that the heat will not exceed a specified temperature. It is possible to use a magnetic field inside the heating coil to stir fluids with a magnetic stirrer. This will homogenize the fluid in terms of temperature and composition.
lt: Kaitinamąja spirale kaitinamos kolbos bei kitokie indai. Kad temperatūra neviršytu užduotos, kaitinamosios spiralės gali būti sujungtos su termometru. Į kaitinamąsias spirales gali būti įmontuoti magnetiniai maišytuvai, kurie skirti skysčių maišymui.

en: Cork Ring
lt: Kamštinis žiedas

en: Large containers like round-bottomed flasks are placed on rings made of cork, a special soft lightweight wood with good insulating qualities to protect fragile instruments.
lt: Didelės talpos, tokios kaip kolba apvaliu dugnu, tam, kad nesudužtu statomos ant kamštinių žiedų. Jie pagaminti iš minkštos ir lengvos, gerai izoliuojančios medienos.

en: Dropping Funnel
lt: Lašelinė

en: A dropping funnel can be used to drop precise amounts of fluid. The dropping speed can be controlled with a valve.
lt: Lašelinė naudojama tada, kai reikia lėtai ir reikiamu debetu lašinti skysti. Lašėjimo greitis keičiamas lašelinėje įmontuotu čiaupu.

en: Separating Funnel
lt: Atskyrimo piltuvėlis

en: A separating funnel can be used to separate a mixture of fluids of differing densities. A valve at the bottom allows the denser fluid to be drained for transfer to another container.
lt: Atskyrimo piltuvėlyje mišinys, sudarytas iš skirtingo tankio medžiagų, skaidomas į komponentus. Į piltuvėlį įpylus mišinio, laikui bėgant, mažesnio tankio medžiaga iškyla į tankesnės medžiagos paviršių, pastaroji išleidžiama pro piltuvėlio apačioje esančią angą.

en: Test Tube Rack
lt: Mėgintuvėlių stovas

en: Vortexer
lt: Purtytuvas

en: A vortexer serves to homogenize reagents found in laboratories. The container containing liquid to be homogenized is put on a platform. The platform shakes by rotary agitation up to 3000RPM at which point a contact sensor is activated. In this way extremely small volumes of fluid can be homogenized quickly. It is the opposite of a centrifuge, used to separate fluids.
lt: Purtytuvu homogenizuojami reagentai. Talpa su mišiniu, kurį reikia homogenizuoti, galu prispaudžiama prie padėklo. Suveikus davikliui, padėklas pradeda kratytis horizontaliai — talpos ir padėklo lietimosi taškas sukasi (padėklas nesisuka) apie 3000 aps. per minutę greičiu. Šiuo būdu ypač greitai homogenizuojami maži mišinių kiekiai. Purtytuvas yra priešprieša centrifugai, kuri naudojama skaidyti mišinį į sudėtines dalis.

en: Wash Bottle
lt: Plautuvas

en: These bottles are used for many purposes. In most laboratories they are usually filled with water, salt, acid or other commonly used fluids. They make it easy to apply the fluid if a precisely measured amount is not needed.
lt: Plautuvas naudojamas įvairiai. Daugumoje laboratorijų plautuvas pripildomas vandeniu, druska, rūgštimi ar kitais bendrai naudojamais skysčiais. Juo pilamas skystis ten, kur nėra būtina pripilti tikslaus šios skysčio kiekio.

en: Rotary Evaporator
lt: Sukusis garintuvas

en: A rotary evaporator consists of a round flask in a bath of hot water, and is designed to evaporate solvents. The flask is rotated and the solvent collects under a vacuum onto a condenser and drips into a condensate collecting flask. In this way solutions can be concentrated or purified. By attaching a vacuum pump, the air pressure and therefore the boiling point of the fluid can be decreased.
lt: Sukiuoju garintuvu garinami tirpikliai. Mėginys dedamas į apvalią lėkštutę, kuri pamerkta į karšto vandens vonelę. Iš besisukančioje lėkštelėje esančio bandinio, vakuume garuojantis skiediklis kondensuojasi ant kondensatoriaus ir nuteka į surinkimo indą. Šiuo būdu skiediklius galima koncentruoti arba išgryninti. Prijungus vakuuminį siurblį sumažinamas oro slėgis, ir tuo pačiu sumažėja skysčio virimo temperatūra.

en: Reflux Condenser
lt: Grįžtamasis kondensatorius

en: A reflux condenser subjects fluid to a process where a gas produced by heating is collected on the reflux condenser. The fluid is cooled until it condenses and runs back into the original fluid. Usually it is put on a round-bottomed flask or several neck flasks.
lt: Grįžtamasis kondensatorius sudarytas iš dviejų kondensatorių. Pirmajame kondensatoriuje distiliuojamas skystis, bei iš garo pašalinamas vanduo bei priemaišos. Po to, apvalytas garas keliauja į antrąjį kondensatorių, kuriame šaldomas ir kondensuojamas.

en: Pipette Bulb
lt: Pipetės kriaušė

en: Test Tube
lt: Mėgintuvėlis

en: In a test tube small reactions or experiments are performed. There are many different types of tubes. For example some have connectors, some are etched for measurements, some are hardened for durability.
lt: Mėgintuvėliuose vykdomos mažų kiekių medžiagų reakcijos ar eksperimentai. Mėgintuvėliai būna įvairūs. Pavyzdžiui, kai kurie turi jungtis, kiti graviruoti ir skirti matavimams, treti sukietinti padidinant jų ilgaamžiškumą.

en: Protective Goggles
lt: Apsauginiai akiniai

en: Most laboratories insist that protective goggles are worn. Without them, it is too risky to work with most chemicals. Usually, the lens is a special type of plastic that affords protection from both mechanical impacts, and acid and base chemicals.
lt: Daugumoje laboratorijų privaloma dėvėti apsauginius akinius. Be jų pernelyg pavojinga dirbti su dauguma chemikalų. Įprastai akinių stiklas gaminamas iš specialaus plastiko, kuris apsaugo ne tik nuo chemikalų bet ir nuo mechaninio poveikio.

en: Round-Bottomed Flask
lt: Apvaliadugnė kolba

en: A round-bottomed flask is used for many reactions. Some can be connected to other items, as the frosting on the neck shows. With cork rings they can be placed on a table.
lt: Apvaliadugnėse kolbose dažniausiai vykdomos cheminės reakcijos. Vienas iš jų galima prijungti prie kitų įrenginių. Kad negriūtu, kolbos statomos ant kamštinių žiedų.

en: Full Pipette
lt: Pilnoji pipetė

en: Unlike a regular pipette, a full pipette only has one marking for a specific volume.
lt: Kitaip nei įprastinė pipetė, pilnoji pipetė graduota tik vienam skysčio tūriui.

en: Drying Tube
lt: Džiovinimo vamzdelis

en: Test Tube Holder
lt: Mėgintuvėlio laikiklis

en: Measuring Cylinder
lt: Matavimo cilindras

en: A measuring cylinder can be used to measure amounts of liquids relatively precisely. Furthermore, the cylinder allows particulate matter to sink: following this, the particulates can be separated from the fluid by decanting.
lt: Matavimo cilindru galima tiksliai atmatuoti reikiamą skysčio kiekį. Be to, cilindre galima nusodinti susmulkintą medžiagą.

en: Thermometer
lt: Termometras

en: A thermometer can be used to determine the temperature of a sample. In a laboratory, special thermometers are used which can also be used within acids or bases.
lt: Termometru galima išmatuoti bandinio temperatūrą. Laboratorijose naudojami specialūs termometrai, kuriais galima matuoti rūgščių ar šarmų temperatūrą.

en: Magnetic Stir Bar
lt: Magnetinė maišymo lazdelė

en: Magnetic stir bars are highly chemically inert, small magnetic bars. Most heaters have a built-in magnet which can rotate: this causes the stir bar to rotate and the mixture to become homogenized.
lt: Magnetinė maišymo lazdelė, tai magnetas su chemiškai inertišku apvalkalu. Dauguma kaitinamųjų spiralių generuoja besisukantį magnetinį lauką, kuris suka kolboje patalpintą magnetinę lazdelę. Besisukanti lazdelė maišo mišinį.

en: Magnetic Stir Bar Retriever
lt: Magnetinės maišymo lazdelės griebtuvas

en: A magnetic stir bar retriever can be used to retrieve magnetic stir bars from containers. The retriever is a bar with a magnet at the end which attracts the stir bars.
lt: Griebtuvu iš kolbos ištraukiama magnetinė maišymo lazdelė. Griebtuvo gale yra magnetas, kuris ir pritraukia minėtą lazdelę.

en: Pipette
lt: Pipetė

en: Pipettes are used to introduce small quantities of liquids in laboratories. A pipette has a volume scale and, as a rule, pipette bulbs are used as droppers for liquids. Both sorts of pipettes are calibrated for fluids with a temperature of 20°C and for time of outflow (signified by "Ex."). If needed, times of outflow are indicated on the pipettes.
lt: Laboratorijose pipete mažais kiekiais dozuojamas skystis. Visos pipetės kalibruotos 20 ℃ temperatūros skysčiui ir ištekėjimo greičiui (žymima „Ex“). Prireikus, ištekėjimo greitis užrašomas ant pipetės.

en: Erlenmeyer Flask
lt: Plokščiadugnė kolba

en: An Erlenmeyer flask, named after the chemist Emil Erlenmeyer (1825-1909), is different to a beaker in that it comes with an inverted conical base and a cylindrical neck. There are different types of Erlenmeyer flasks for laboratory applications: the narrow neck and wide neck forms. Depending on the application the flask may have precision grinding to allow good connection to other containers.
    			<br>
    			The narrow neck reduces the risk of fluid escaping, especially when boiling or during reactions which agitate the contents.
    			<br>
    			An Erlenmeyer flask is useful for mixing fluids or accelerating reactions by stirring or shaking, for example. The Erlenmeyer flask is particularly suited for a magnetic stirrer, since it can be placed directly on the stirring platform. A round-bottomed flask, by contrast, must be placed on a cork ring on the stirring platform.
lt: Laboratorijose naudojamos įvairių tipų plokščiadugnės kolbos: siaurakaklės, plačiakaklės. Priklausomai nuo paskirties, kolbų kakleliai gali būti tiksliai šlifuoti, tam kad jas būtu galima patikimai sujungti su kitomis talpomis.
    			<br>
    			Naudojant siaurakakles kolbas sumažėja skysčio išsiliejimo rizika, ypač tada, kai skystis verdamas ar audringų reakcijų metu.
    			<br>
    Plokščiadugnės kolbos patogios skysčių maišymui ar reakcijų greitinimui, maišant ar purtant. Šios kolbos ypač tinkamos kai naudojami magnetiniai maišytuvai, nes magnetinę maišymo lazdelę galima padėti tiesiog ant kolbos dugno. Apvaliadugnes kolbas, kitaip nei plokščiadugnes, būtina statyti ant kamštinio žiedo arba maišymo platformos.

en: Ultrasonic Bath
lt: Ultragarso vonelė

en: For some chemical reactions it is important that the solvent is gas free. To achieve this the reaction vessel is put for some time into a ultrasonic bath. Due to the high sound frequency, the vapor locks peel away and ascend. This procedure is called out-gassing.
lt: Kai kurioms reakcijoms būtina, kad reagentuose nebūtu dujų. Dujos šalinamos talpą su reagentais kuriam laikui palaikant ultragarso vonelėje. Reagentuose esantys dujų burbuliukai, veikiami aukšto dažnio garso bangų, pasišalina. Šis procesas vadinamas degazacija.

en: Scales
lt: Svarstyklės

en: Distillation bridge
lt: Distiliavimo tiltelis

en: Syringe
lt: Švirkštas

en: A syringe consists of two parts, a glass tube and a plunger, both normally made of glass. Gasses flow into the glass tube, and as the syringe is a closed system, the plunger moves outwards. This can be used to measure the volume of a reaction.
lt: Švirkštas susideda iš dviejų dalių: vamzdelio ir stūmoklio. Dažniausiai jie abu daromi iš stiklo. Dujos patenka į švirkšto vidų. Kadangi švirkštas yra uždara sistema, tai stūmoklis, veikiamas dujų slėgio, pradeda judėti. Švirkštu matuojama reakcijos apimtis.

en: Separation Beaker
lt: Separacijos menzūra

en: Burner
lt: Degiklis

en: There are several types of burners; this picture shows a Teclu-Burner. Each type of burner has specific uses, and they vary in peak temperature and overall heating capacity.
lt: Yra kelerių tipų degiklių. Paveiksle pavaizduotas Teklu degiklis. Degiklio naudojimo specifika priklauso nuo jo tipo. Degikliai gali skirtis tiek pagal jų išvystomą aukščiausią temperatūrą, tiek pagal kaitinimo galimybes.

en: Extractor Hood
lt: Traukos spinta

en: Contact Thermometer
lt: Valdantysis termometras

en: Clamps
lt: Žnyplės

en: Laboratory clamps make it easier to hold many kinds of tools.
lt: Laboratorinėmis žnyplėmis galima laikyti įvairias laboratorijos priemones.

en: Indicator Paper
lt: Indikatorinis popierius

en: Short-Stem Funnel
lt: Trumpakaklis piltuvėlis

en: A funnel can be used to fill a narrow-necked vessel with a liquid or fine powder.
lt: Piltuvas naudojamas tada, kai miltelius prireikia supilti į kokį nors indą.

en: Buret
lt: Biuretė

en: Beaker
lt: Menzūra

en: DSC (Differential Scanning Calorimeter)
lt: DSK (diferencinė skenavimo kalorimetrija)

en: Dewar Vessel
lt: Termosas

note: i18n: tag label attribute value
en: Hydrogen
lt: Vandenilis

note: i18n: tag label attribute value
en: Helium
lt: Helis

note: i18n: tag label attribute value
en: Lithium
lt: Litis

note: i18n: tag label attribute value
en: Beryllium
lt: Berilis

note: i18n: tag label attribute value
en: Boron
lt: Boras

note: i18n: tag label attribute value
en: Carbon
lt: Anglis

note: i18n: tag label attribute value
en: Nitrogen
lt: Azotas

note: i18n: tag label attribute value
en: Oxygen
lt: Deguonis

note: i18n: tag label attribute value
en: Fluorine
lt: Fluoras

note: i18n: tag label attribute value
en: Neon
lt: Neonas

note: i18n: tag label attribute value
en: Sodium
lt: Natris

note: i18n: tag label attribute value
en: Magnesium
lt: Magnis

note: i18n: tag label attribute value
en: Aluminium
lt: Aliuminis

note: i18n: tag label attribute value
en: Silicon
lt: Silicis

note: i18n: tag label attribute value
en: Phosphorus
lt: Fosforas

note: i18n: tag label attribute value
en: Sulfur
lt: Siera

note: i18n: tag label attribute value
en: Chlorine
lt: Chloras

note: i18n: tag label attribute value
en: Argon
lt: Argonas

note: i18n: tag label attribute value
en: Potassium
lt: Kalis

note: i18n: tag label attribute value
en: Calcium
lt: Kalcis

note: i18n: tag label attribute value
en: Scandium
lt: Skandis

note: i18n: tag label attribute value
en: Titanium
lt: Titanas

note: i18n: tag label attribute value
en: Vanadium
lt: Vanadis

note: i18n: tag label attribute value
en: Chromium
lt: Chromas

note: i18n: tag label attribute value
en: Manganese
lt: Manganas

note: i18n: tag label attribute value
en: Iron
lt: Geležis

note: i18n: tag label attribute value
en: Cobalt
lt: Kobaltas

note: i18n: tag label attribute value
en: Nickel
lt: Nikelis

note: i18n: tag label attribute value
en: Copper
lt: Varis

note: i18n: tag label attribute value
en: Zinc
lt: Cinkas

note: i18n: tag label attribute value
en: Gallium
lt: Galis

note: i18n: tag label attribute value
en: Germanium
lt: Germanis

note: i18n: tag label attribute value
en: Arsenic
lt: Arsenas

note: i18n: tag label attribute value
en: Selenium
lt: Selenas

note: i18n: tag label attribute value
en: Bromine
lt: Bromas

note: i18n: tag label attribute value
en: Krypton
lt: Kriptonas

note: i18n: tag label attribute value
en: Rubidium
lt: Rubidis

note: i18n: tag label attribute value
en: Strontium
lt: Stroncis

note: i18n: tag label attribute value
en: Yttrium
lt: Itris

note: i18n: tag label attribute value
en: Zirconium
lt: Cirkonis

note: i18n: tag label attribute value
en: Niobium
lt: Niobis

note: i18n: tag label attribute value
en: Molybdenum
lt: Molibdenas

note: i18n: tag label attribute value
en: Technetium
lt: Technecis

note: i18n: tag label attribute value
en: Ruthenium
lt: Rutenis

note: i18n: tag label attribute value
en: Rhodium
lt: Rodis

note: i18n: tag label attribute value
en: Palladium
lt: Paladis

note: i18n: tag label attribute value
en: Silver
lt: Sidabras

note: i18n: tag label attribute value
en: Cadmium
lt: Kadmis

note: i18n: tag label attribute value
en: Indium
lt: Indis

note: i18n: tag label attribute value
en: Tin
lt: Alavas

note: i18n: tag label attribute value
en: Antimony
lt: Stibis

note: i18n: tag label attribute value
en: Tellurium
lt: Telūras

note: i18n: tag label attribute value
en: Iodine
lt: Jodas

note: i18n: tag label attribute value
en: Xenon
lt: Ksenonas

note: i18n: tag label attribute value
en: Caesium
lt: Cezis

note: i18n: tag label attribute value
en: Barium
lt: Baris

note: i18n: tag label attribute value
en: Lanthanum
lt: Lantanas

note: i18n: tag label attribute value
en: Cerium
lt: Ceris

note: i18n: tag label attribute value
en: Praseodymium
lt: Prazeodomis

note: i18n: tag label attribute value
en: Neodymium
lt: Neodimis

note: i18n: tag label attribute value
en: Promethium
lt: Prometis

note: i18n: tag label attribute value
en: Samarium
lt: Samaris

note: i18n: tag label attribute value
en: Europium
lt: Europis

note: i18n: tag label attribute value
en: Gadolinium
lt: Gadolinis

note: i18n: tag label attribute value
en: Terbium
lt: Terbis

note: i18n: tag label attribute value
en: Dysprosium
lt: Disprozis

note: i18n: tag label attribute value
en: Holmium
lt: Holmis

note: i18n: tag label attribute value
en: Erbium
lt: Erbis

note: i18n: tag label attribute value
en: Thulium
lt: Tulis

note: i18n: tag label attribute value
en: Ytterbium
lt: Iterbis

note: i18n: tag label attribute value
en: Lutetium
lt: Lutecis

note: i18n: tag label attribute value
en: Hafnium
lt: Hafnis

note: i18n: tag label attribute value
en: Tantalum
lt: Tantalas

note: i18n: tag label attribute value
en: Tungsten
lt: Volframas

note: i18n: tag label attribute value
en: Rhenium
lt: Renis

note: i18n: tag label attribute value
en: Osmium
lt: Osmis

note: i18n: tag label attribute value
en: Iridium
lt: Iridis

note: i18n: tag label attribute value
en: Platinum
lt: Platina

note: i18n: tag label attribute value
en: Gold
lt: Auksas

note: i18n: tag label attribute value
en: Mercury
lt: Gyvsidabris

note: i18n: tag label attribute value
en: Thallium
lt: Talis

note: i18n: tag label attribute value
en: Lead
lt: Švinas

note: i18n: tag label attribute value
en: Bismuth
lt: Bismutas

note: i18n: tag label attribute value
en: Polonium
lt: Polonis

note: i18n: tag label attribute value
en: Astatine
lt: Astatis

note: i18n: tag label attribute value
en: Radon
lt: Radonas

note: i18n: tag label attribute value
en: Francium
lt: Francis

note: i18n: tag label attribute value
en: Radium
lt: Radis

note: i18n: tag label attribute value
en: Actinium
lt: Aktinis

note: i18n: tag label attribute value
en: Thorium
lt: Toris

note: i18n: tag label attribute value
en: Protactinium
lt: Protaktinis

note: i18n: tag label attribute value
en: Uranium
lt: Uranas

note: i18n: tag label attribute value
en: Neptunium
lt: Neptūnis

note: i18n: tag label attribute value
en: Plutonium
lt: Plutonis

note: i18n: tag label attribute value
en: Americium
lt: Americis

note: i18n: tag label attribute value
en: Curium
lt: Kiuris

note: i18n: tag label attribute value
en: Berkelium
lt: Berklis

note: i18n: tag label attribute value
en: Californium
lt: Kalifornis

note: i18n: tag label attribute value
en: Einsteinium
lt: Einšteinis

note: i18n: tag label attribute value
en: Fermium
lt: Fermis

note: i18n: tag label attribute value
en: Mendelevium
lt: Mendelevis

note: i18n: tag label attribute value
en: Nobelium
lt: Nobelis

note: i18n: tag label attribute value
en: Lawrencium
lt: Laurencis

note: i18n: tag label attribute value
en: Rutherfordium
lt: Rezerfordis

note: i18n: tag label attribute value
en: Dubnium
lt: Dubnis

note: i18n: tag label attribute value
en: Seaborgium
lt: Syborgis

note: i18n: tag label attribute value
en: Bohrium
lt: Boris

note: i18n: tag label attribute value
en: Hassium
lt: Hasis

note: i18n: tag label attribute value
en: Meitnerium
lt: Meitneris

note: i18n: tag label attribute value
en: Darmstadtium
lt: Darmstadtis

note: i18n: tag label attribute value
en: Roentgenium
lt: Rentgenis

note: i18n: tag label attribute value
en: Copernicium
lt: Koperniumas

en: Transition Elements
lt: Pereinamieji elementai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree)
en: Introduction
lt: Įvadas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, nuclear)
en: Nuclear Calculator
lt: Branduolių skaičiuotuvas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, gas)
en: Gas Calculator
lt: Dujų skaičiuotuvas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Concentration Calculator
lt: Koncentracijos skaičiuotuvas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree)
en: Molecular mass Calculator
lt: Molekulės masės skaičiuotuvas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tree)
en: Calculators
lt: Skaičiuotuvai

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data
lt: Duomenys

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: years
lt: metų

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: seconds
lt: sekundžių

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: minutes
lt: minučių

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: hours
lt: valandų

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: days
lt: dienų

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: weeks
lt: savaičių

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Other data
lt: Kiti duomenys

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, mode)
en: Initial Amount
lt: Pradinis kiekis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, mode)
en: Final Amount
lt: Galutinis kiekis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, mode)
en: Time
lt: Laikas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmtType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmtType)
en: moles
lt: moliai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: grams
lt: gramai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: tons
lt: tonos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: pounds
lt: svarai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: ounces
lt: uncijos

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Mass Calculator
lt: Masės skaičiuotuvas

en: Experimental values
lt: Eksperimentinės vertės

en: Error
lt: Klaida

en: Theoretical curve
lt: Teorinė kreivė

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Choose what you want to do:
lt: Pasirinkite ką norite daryti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Parameter
lt: Parametras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
lt: Reikšmė

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: X axis:
lt: X ašis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Y axis:
lt: Y ašis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Notes:
lt: Pastabos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X max:
lt: X maks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Y max:
lt: Y maks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newfile)
en: New
lt: Naujas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, open)
en: Open
lt: Atverti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, save)
en: Save
lt: Įrašyti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rapidhelp)
en: Example
lt: Pavyzdys

en: No element selected
lt: Elementas dar nepažymėtas

en: No graphic found
lt: Grafika nerasta

[ctx: Next element]
en: Next
lt: Kitas

en: Goes to the next element
lt: Sekantis chem. elementas

[ctx: Previous element]
en: Previous
lt: Ankstesnis

en: Goes to the previous element
lt: Ankstesnis chem. elementas

en: It was discovered by %1.
lt: Tai atrado %1.

en: Origin of the name:<br/>%1
lt: Pavadinimo kilmė:<br/> %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicMeltingPointGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Melting Point
lt: Lydymosi temperatūra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicBoilingPointGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Boiling Point
lt: Virimo temperatūra

en: Electron Affinity
lt: El. trauka

en: Electronic configuration
lt: Elektronų konfigūracija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Atomic mass
lt: Atominė masė

en: Ionization energy
lt: Jonizavimo energija

en: First Ionization energy
lt: Pirmoji jonizacijos energija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicElectronegativityGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Electronegativity
lt: Elektroneigiamumas

[ctx: Link to element's Wikipedia page, %1 is localized language name]
en: Wikipedia (%1)
lt: Vikipedija (%1)

en: Neutrons
lt: Neutronai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Percentage
lt: Paplitimas

en: Half-life period
lt: Pusėjimo trukmė

en: Energy and Mode of Decay
lt: Skilimo energija

en: Spin and Parity
lt: Sukinys ir lygiškumas

en: %1 u
lt: %1a.m.v.

note: i18n("Overview")); item->setHeader(i18n("Overview")); item->setIcon(QIcon("overview")); QVBoxLayout *overviewLayout = new QVBoxLayout(m_pOverviewTab); overviewLayout->setMargin(0); dTab = new DetailedGraphicalOverview(m_pOverviewTab); dTab->setObjectName("DetailedGraphicalOverview"); overviewLayout-
en: Data Overview
lt: Duomenų apžvalga

en: Atom Model
lt: Atomo modelis

en: Isotopes
lt: Izotopai

en: Miscellaneous
lt: Įvairūs

en: Spectrum
lt: Spektras

en: Extra information
lt: Papildoma informacija

en: Extra Information
lt: Papildoma informacija

en: No spectrum of %1 found.
lt: Elemento (%1) spektras nerastas.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Number
lt: Numeris

[ctx: Help text for the chemical equation solver]
en: The equation solver allows you to balance a chemical equation.<br> <br><b>Using Variables</b><br>To express variable quantities of an element, put a single character in front of the element's symbol, as shown in this example:<br><i>aH + bO -> 5H2O</i> (Result: <b>10</b> H + <b>5</b> O -&gt; <b>5</b> H<sub>2</sub>O)<br>Solving this expression will give you the needed amount of Hydrogen and Oxygen.<br><br><b>Defining electric charges</b><br>Use box brackets to specify the electric charge of an element, as shown in this example:<br><i>4H[+] + 2O -> cH2O[2+]</i> (Result: <b>4</b> H<b><sup>+</sup></b> + <b>2</b> O -&gt; <b>2</b> H<b><sub>2</sub></b>O<b><sup>2+</sub></b>)
lt: Lygčių sprendiku galima išlyginti įvestas chemines lygtis.<br> <br><b>Kintamųjų naudojimas</b><br> Kintamas medžiagos kiekis išreiškiamas simboliu, kuris rašomas prieš tos medžiagos simbolį, pavyzdžiui:<br> <i>aH + bO -> 5H2O</i> (Rezultatas: <b>10</b> H + <b>5</b> O -&gt; <b>5</b> H<sub>2</sub>O)<br> Išsprendus šią lygtį Jūs sužinosite reikiamus vandenilio bei deguonies kiekius.<br><br><b> Elektrinių krūvių nusakymas</b><br> Elemento elektrinis krūvis rašomas tarp laužtinių skliaustų, pavyzdžiui:<br> <i>4H[+] + 2O -> cH2O[2+]</i> (Rezultatas: <b>4</b> H<b><sup>+</sup></b> + <b>2</b> O -&gt; <b>2</b> H<b><sub>2</sub></b>O<b><sup>2+</sub></b>)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equation:
lt: Lygtis:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Enter the equation you want to balance in this field.
lt: Šiame laukelyje įveskite lygtį, kurią norite subalansuoti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: &Calculate
lt: &Skaičiuoti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCopy)
en: Copy to Clipboard
lt: Kopijuoti į iškarpinę

en: OK
lt: Gerai

en: Elements
lt: Elementai

en: Properties
lt: Ypatybės

en: Symbol
lt: Simbolis

en: Exact Mass
lt: Tiksli masė

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicIonizationGradient)
en: Ionization
lt: Jonizacija

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFamily)
en: Family
lt: Šeima

en: File already exists. Do you want to overwrite it?
lt: Failas jau yra. Perrašyti jį?

en: Could not open file for writing.
lt: Nepavyksta failo atverti rašymui.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File:
lt: Failas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
lt: Formatas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Scheme:
lt: Schema:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gradient:
lt: &radientas:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, gradient_slider)
en: Slide to change current temperature
lt: Šliaužikliu keičiama dabartinė temperatūra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, Play)
en: Click to Play / Pause the increase in temperature.
lt: Temperatūra didinama paspaudus mygtuką Leisti/Pauzė.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed
lt: Tempas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, Speed)
en: Slide to change the speed of increase in temperature.
lt: Šliaužikliu galima keisti temperatūros didėjimo tempą.

en: Elements with melting point around this temperature:
lt: Elementai, kurių lydymosi temperatūros artimos parinktajai:

en: No elements with a melting point around this temperature
lt: Nėra tokių elementų, kurių lydymosi temperatūros būtu artimos parinktajai

en: Elements with boiling point around this temperature:
lt: Elementai, kurių virimo temperatūros artimos parinktajai:

en: No elements with a boiling point around this temperature
lt: Nėra tokių elementų, kurių virimo temperatūros būtu artimos parinktajai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Zoom IN / OUT
lt: Didinti/mažinti mastelį

en: Isotope of Element %1 (%2)
lt: Elemento %1 (%2) izotopas

[ctx: alpha ray emission]
en: alpha
lt: alfa

[ctx: Electron capture method]
en: EC
lt: EP

[ctx: Many ways]
en: Multiple
lt: Daugelis

[ctx: Beta minus ray emission]
en: Beta -
lt: Beta –

[ctx: Stable isotope]
en: Stable
lt: Stilius

en: Magnetic moment: %1
lt: Magnetinis momentas: %1

en: Halflife: %1 %2
lt: Pusėjimo trukmė: %1 %2

en: Halflife: Unknown
lt: Pusėjimo trukmė: nežinoma

en: Abundance: %1 %
lt: Gausa: %1 %

en: Number of nucleons: %1
lt: Nukleonų skaičius: %1

en: Spin: %1
lt: Spinas: %1

en: Exact mass: %1 u
lt: Tiksli masė: %1 a.m.v.

en: &Export Data...
lt: &Eksportuoti duomenis...

en: &Scheme
lt: &Schema

en: &Gradients
lt: &Gradientai

en: &Tables
lt: &Lentelės

en: &Numeration
lt: &Numeracija

en: &Plot Data...
lt: Duomenų braižyklė...

en: &Isotope Table...
lt: &Izotopų lentelė...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This table shows all of the known isotopes of the chemical elements.
lt: Šioje lentelėje matyti visi žinomi cheminių elementų izotopai.

en: &Glossary...
lt: &Terminų žodynas...

en: &R/S Phrases...
lt: &R/S frazės...

en: Convert chemical files...
lt: Keisti chemijos failus...

[ctx: WhatsThis Help]
en: With this tool, you can convert files containing chemical data between various file formats.
lt: Šia priemone galima keisti cheminių duomenų failo formatą.

en: Molecular Editor...
lt: Molekulių rengyklė...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This tool allows you to view and edit 3D molecular structures.
lt: Šia priemone galima žiūrėti ir keisti trimates molekulių struktūras.

en: &Tables...
lt: &Lentelės...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will open a dialog with listings of symbols and numbers related to chemistry.
lt: Tai atvers langą, kuriame bus pateikti su chemija siejamų simbolių ir skaičių sąrašai.

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will show or hide the legend for the periodic table.
lt: Tai lieps rodyti ar slėpti periodinės lentelės legendą.

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will show or hide a sidebar with additional information and a set of tools.
lt: Tai lieps rodyti arba slėpti šoninę juostą, kurioje pateikiama papildoma informacija bei talpinamas priemonių rinkinys.

en: Legend
lt: Legenda

en: Table Information
lt: Lentelės informacija

en: Information
lt: Informacija

en: Overview
lt: Apžvalga

en: View
lt: Rodymas

en: Save Kalzium's Table In
lt: Kalzium lentelę įrašyti į

en: Knowledge
lt: Teorija

en: Tools
lt: Įrankiai

en: Kalzium Error
lt: Kalzium klaida

en: This system does not support OpenGL.
lt: Ši sistema nepalaiko OpenGL.

[ctx: For example: "Carbon (6), Mass: 12.0107 u"]
en: %1 (%2), Mass: %3 u
lt: %1 (%2), Masė: %3 a.m.v.

en: Electronegativity (Pauling)
lt: Elektroneigiamumas pagal Polingą

en: Discovery date
lt: Atradimo data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicElectronaffinityGradient)
en: Electronaffinity
lt: El. trauka

en: First Ionization
lt: Pirmoji jonizacija

en: No Numeration
lt: Be numeracijos

en: Old IUPAC
lt: Senasis IUPAC

en: Monochrome
lt: Vienspalvė

en: All the Elements
lt: Visi elementai

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBlocks)
en: Blocks
lt: Blokai

en: s-Block
lt: s-blokas

en: p-Block
lt: p-blokas

en: d-Block
lt: d-blokas

en: f-Block
lt: f-blokas

en: Iconic
lt: Ženkliukai

en: Each element is represented by an icon which represents its use.
lt: Kiekvieną elementą vaizduoja ženkliukas, kuriame pavaizduotas to elemento panaudojimas.

en: Alkaline
lt: Šarminiai

en: Rare Earth
lt: Lantanidai

en: Non-Metals
lt: Nemetalai

en: Alkalie Metal
lt: Šarminiai žemės metalai

en: Other Metal
lt: Kiti metalai

en: Halogen
lt: Halogenai

en: Transition Metal
lt: Pereinamieji metalai

en: Noble Gas
lt: Inertinės dujos

en: Metalloid
lt: Pusmetaliai

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGroups)
en: Groups
lt: Grupės

en: Group 1
lt: 1 grupė

en: Group 2
lt: 2 grupė

en: Group 3
lt: 3 grupė

en: Group 4
lt: 4 grupė

en: Group 5
lt: 5 grupė

en: Group 6
lt: 6 grupė

en: Group 7
lt: 7 grupė

en: Group 8
lt: 8 grupė

en: Colors
lt: Spalvos

note: i18n: ectx: Menu (file_menu)
en: &File
lt: &Failas

note: i18n: ectx: Menu (table_menu)
en: &View
lt: &Rodymas

note: i18n: ectx: Menu (miscmenu)
en: &Tools
lt: &Priemonės

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
lt: Pagrindinė įrankinė

en: Value not defined
lt: vertė neapibrėžta

en: Unknown Value
lt: Nežinoma vertė

[ctx: x u (units). The atomic mass.]
en: %1 u
lt: %1 a.m.v.

en: The element has not yet been officially recognized by the IUPAC.
lt: Šio elemento IUPAC oficialiai dar nepripažino.

en: This element was known to ancient cultures.
lt: Šis elementas buvo žinomas jau senovės civilizacijoms.

en: No Data
lt: Nėra duomenų

en: Glossary
lt: Terminų žodynas

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Solid
lt: Kietas

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Liquid
lt: Skystas

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Vaporous
lt: Dujinis

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Unknown
lt: Nežinoma

[ctx: one of the two types of gradients available]
en: logarithmic
lt: logaritminis

[ctx: one of the two types of gradients available]
en: linear
lt: tiesinis

[ctx: Minimum value of the gradient]
en: Minimum: %1
lt: Minimumas: %1

[ctx: Maximum value of the gradient]
en: Maximum: %1
lt: Maksimumas: %1

en: Scheme: %1
lt: Schema: %1

en: A periodic table of the elements
lt: Periodinė elementų lentelė

en: Large code contributions; resident guru helping the other developers
lt: Pateikė daug kodo; kitiems programuotojams nuolat talkinantis guru

en: Base work on the molecular viewer, mentored Marcus during his SoC
lt: Pagrinde kūrė molekulių žiūryklę, GSoC metu draugiškai talkino Marcusui

en: SoC on the molecular viewer and libavogadro porting/integration
lt: GSoc metu kūrė molekulių žiūryklę ir adaptavo/integravo libavogadro

en: EqChem, the equation solver
lt: Sukūrė EqChem, lygties sprendiką

en: Code cleaning, parser for the molecule weight calculator, and a lot of smaller improvements
lt: Apvalė kodą, sukūrė nagrinėtoja molekulės svorio skaičiuotuvui, bei sukūrė daugelį mažų patobulinimų

en: A lot of small things and the documentation
lt: Padarė daug smulkių darbų ir parašė dokumentaciją

en: Code and documentation contributions to the equation solver and molecular viewer
lt: Talkino rašant kodą ir dokumentaciją, skirtą lygties sprendikui ir molekulės žiūryklei

en: Many beautiful element icons
lt: Sukūrė daug gražių elementų ženkliukų

en: Many beautiful element icons, too!
lt: Taip pat sukūrė daugelio elementų nuostabius ženkliukus!

en: Several icons
lt: Keletas ženkliukų

en: Several icons in the information dialog
lt: Sukūrė keletą ženkliukų informacijos dialogui

en: Contributed most isotope information
lt: Suteikė didžiąją dalį informacijos apie izotopus

en: Some icons and inspiration for others
lt: Sukūrė keletą ženkliukų, bei buvo įkvėpėjas kitiems

en: The design of the information dialog
lt: Sukomponavo informacinį dialogą

en: The orbits icon
lt: Sukūrė ženkliukus orbitoms

en: New interface design and usability improvements
lt: Naujai sukomponavo sąsają, bei padidino tinkamumą

en: Invalid input
lt: Įvesta neteisingai

en: done!
lt: atlikta!

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, calcTab)
en: Calculator
lt: Skaičiuotuvas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calcButton)
en: Calc
lt: Skaičiuoti

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, details)
en: Details
lt: Detalės

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Atoms
lt: Atomai

en: Unknown Electron Distribution
lt: Nežinomas elektronų pasiskirstymas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X-Axis
lt: X ašis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Average value:
lt: Vidutinė vertė:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KCB_y)
en: Here you can define what you want to plot
lt: Čia jūs galite nurodyti ką vaizduoti brėžinyje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Maximum value:
lt: Didžiausia vertė:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Minimum value:
lt: Mažiausia vertė:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display:
lt: Rodyti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Element Type:
lt: Elemento tipas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: First element:
lt: Pirmasis elementas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Last element:
lt: Paskutinysis elementas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, full) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: All elements
lt: Visi elementai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Metals
lt: Metalai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Non-Metals / Metalloids
lt: Nemetalai / metaloidai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: s block elements
lt: s bloko elementai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: p block elements
lt: p bloko elementai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: d block elements
lt: d bloko elementai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: f block elements
lt: f bloko elementai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Noble gases
lt: Inertinės dujos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Alkalie metals
lt: Šarminiai metalai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Alkaline earth metals
lt: Šarminiai žemės metalai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Lanthanides
lt: Lantanidai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Actinides
lt: Aktinidai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Radio-active elements
lt: Radioaktyvūs elementai

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: No Labels
lt: Jokių etikečių

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: Element Names
lt: Elementų pavadinimai:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: Element Symbols
lt: Elementų simboliai:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Y-Axis
lt: Y ašis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: R-Phrases:
lt: R–frazės (rizikos frazės):

en: S-Phrases:
lt: S–frazės:

en: You asked for no R/S-Phrases.
lt: Jūs nenurodėte R/S frazių.

en: At least one of the specified phrases is invalid.
lt: Bent viena iš nurodytų frazių yra klaidinga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: S-Phrases:
lt: S–frazės (saugos frazės):

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, r_le)
en: Enter the R-Phrases you want to read. Only "-" is allowed as a delimiter. The combinations with "/" are not yet implemented.
lt: Įveskite R–frazę, kurią norite perskaityti. Kaip skirtuką naudokite tik simbolį „-“. Kombinacijos, naudojant simbolį „/“, dar nėra įgyvendintos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, r_le)
en: Enter the R-Phrases you want to read
lt: Įveskite R–frazę, kurią norite perskaityti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, s_le)
en: Enter the S-Phrases you want to read. Only "-" is allowed as a delimiter. The combinations with "/" are not yet implemented.
lt: Įveskite S–frazę, kurią norite perskaityti. Kaip skirtuką naudokite tik simbolį „-“. Kombinacijos, naudojant simbolį „/“, dar nėra įgyvendintos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, s_le)
en: Enter the S-Phrases you want to read
lt: Įveskite S–frazę, kurią norite perskaityti

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, filterButton)
en: Click here to search for the phrases you entered on the left
lt: Paspaudus šį mygtuką, bus ieškoma kairėje įvestų frazių

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, filterButton)
en: &Filter
lt: &Filtruoti

en: Schemes
lt: Schemos

en: Gradients
lt: Gradientai

en: Units
lt: Vienetai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: s-Block:
lt: s-blokas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: p-Block:
lt: p-blokas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: d-Block:
lt: d-blokas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: f-Block:
lt: f-blokas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Group 1:
lt: 1 grupė

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Group 2:
lt: 2 grupė

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Group 3:
lt: 3 grupė

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Group 4:
lt: 4 grupė

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Group 5:
lt: 5 grupė

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Group 6:
lt: 6 grupė

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Group 7:
lt: 7 grupė

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Group 8:
lt: 8 grupė

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabStateOfMatter)
en: State of Matter
lt: Agregatinė būsena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Solid:
lt: Kieta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Liquid:
lt: Skysta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Vaporous:
lt: Dujinė:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2_2)
en: Alkali metals:
lt: Šarminiai metalai:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Rare earth:
lt: Lantanidai-Aktinidai:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Non-metals:
lt: Nemetalai:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Alkaline earth metals:
lt: Šarminiai žemės metalai:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2)
en: Other metals:
lt: Kiti metalai:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2)
en: Halogens:
lt: Halogenai:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2)
en: Transition metals:
lt: Pereinamieji metalai:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: Noble gases:
lt: Inertinės dujos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3_2)
en: Metalloids:
lt: Puslaidininkiai

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNoColor)
en: No Color Scheme
lt: Be spalvų derinio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2_2)
en: All the elements:
lt: Visi elementai:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_noscheme) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_noscheme)
en: This color will be used if no other scheme is selected
lt: Ši spalva bus naudojama bendruoju atveju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instead of using a linear gradient to display the given property of an element in the periodic table, Kalzium can also use a logarithmic gradient.
    
    Check the properties you want to have displayed with a logarithmic gradient.
lt: Kalzium programa periodinės lentelės elemento duotąją savybę
    gali pateikti tiek tiesiniu, tiek logaritminiu gradientu.
    
    Pažymėkite savybes, kurios turi rodomos naudojant logaritminį gradientą.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicDiscoverydateGradient)
en: Discovery Date
lt: Atradimo metai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximal Value Color:
lt: Didžiausios vertės spalva:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimal Value Color:
lt: Mažiausios vertės spalva:

en: Energy:
lt: Energija:

en: Length:
lt: Ilgis:

en: Temperature:
lt: Temperatūra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, SpectrumView)
en: This page gives an overview of the spectrum of this element. Using the mouse you can zoom into the spectrum.
lt: Šiame lape pateikiama šio elemento spektro apžvalga. Pele galite keisti spektro mastelį.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, SpectrumView)
en: This page gives an overview of the spectrum of this element.
lt: Šiame lape pateikiama šio elemento spektro apžvalga.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SpectrumWidget, m_spectrumWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (SpectrumWidget, m_spectrumWidget)
en: This is the spectrum of the element.
lt: Čia rodomas emisinis elemento spektras.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Minimum value:
lt: &Mažiausia vertė:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minimumValue) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, minimumValue)
en: This sets the leftmost wavelength of the spectrum.
lt: Nustatyti mažiausią (kairėje) rodomą spektro bangos ilgį.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Maximum &value:
lt: Didžiausia vertė:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maximumValue) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maximumValue)
en: This sets the rightmost wavelength of the spectrum.
lt: Nustatyti didžiausią (dešinėje) rodomą spektro bangos ilgį.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Unit:
lt: Vienetas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Type:
lt: Tipas:

en: Wavelength
lt: Bangos ilgis

en: Intensity
lt: Intensyvumas

en: Greek alphabet
lt: Graikiška abėcėlė

en: Uppercase
lt: Didžiosios raidės

en: Lowercase
lt: Mažosios raidės

[ctx: The name of the greek letter in your language. For example 'Alpha' for the first letter.]
en: Name
lt: Pavadinimas

en: alpha
lt: alfa

en: Numbers
lt: Skaičiai

en: Numeric Prefixes and Roman Numerals
lt: Skaitmeniniai priešdėliai ir Romėniški skaitmenys

en: Number
lt: Skaičius

[ctx: For example 'Mono' for 1 and 'Tri' for 3]
en: Prefix
lt: Priešdėlis

en: Roman Numerals
lt: Romėniški skaitmenys

en: 0.5
lt: 0,5

en: 1.5
lt: 1,5

en: 2.5
lt: 2,5

en: &Copy
lt: &Kopijuoti

en: Load Molecule
lt: Įkelti molekulę

en: Download New Molecules
lt: Atsisiųsti naujų molekulių

en: Save Molecule
lt: Išsaugoti molekulę

en: No tools loaded - it is likely that the Avogadro plugins could not be located.
lt: Nėra įkelt

en: No tools loaded - it is likely that the Avogadro plugins could not be located. No molecules can be viewed until this issue is resolved.
lt: Nėra įkeltų priemonių — tai greičiausiai dėl to, kad nepavyko rasti Avogadro papildinių. Kol ši problema nebus išspręsta, tol nebus rodomos molekulės.

en: Common molecule formats
lt: Bendrieji molekulių formatai

en: All files
lt: Visi failai

en: Choose a file to open
lt: Parinkite kokį failą atverti

en: Choose a file to save to
lt: Parinkite į kokį failą rašyti

[ctx: This 'u' stands for the chemical unit (u for 'units'). Most likely this does not need to be translated at all!]
en: %1 u
lt: %1 a.m.v.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStyle)
en: Style:
lt: Stilius:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, display)
en: Display
lt: Rodymas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, edit)
en: Edit
lt: Keisti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, optimizeButton)
en: Optimize
lt: Optimizuoti

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, measure)
en: Measure
lt: Matuoti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Click on 2 atoms to measure a distance, on 3 atoms to measure an angle, on 4 atoms to measure a dihedral angle.
lt: Pažymėjus du atomus bus matuojamas atstumas tarp jų, tris atomus — kampas, keturis — dvisienis kampas.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Statistics
lt: Statistika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Name:
lt: Pavadinimas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Formula:
lt: Formulė:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weight:
lt: Svoris:

en: Convert
lt: Keisti

en: All Files
lt: Visi failai

en: You must select some files first.
lt: Pirma reikia pažymėti vieną ar kelis failus.

en: No files selected
lt: Nepasirinkta jokių failų

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite if possible?
lt: Failas pavadinimu „%1“ jau egzistuoja. Jei įmanoma, Perrašyti failą?

en: The File %1 Already Exists -- KOpenBabel
lt: Failas pavadinimu „%1“ jau egzistuoja — KOpenBabel

en: Is it okay to run these commands? -- KOpenBabel
lt: Vykdyti šias komandas? — KOpenBabel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Files to convert
lt: Keičiami failai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllFileButton)
en: &Select all
lt: Pažymėti &viską

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteFileButton)
en: &Remove
lt: Pa&šalinti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFileButton)
en: &Add
lt: &Pridėti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, FileListView)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You see the files which will be converted here. Use the buttons to add and remove files from the list.</p></body></html>
lt: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Sąraše pateikiami failai, kurie bus keičiami. Failai pridedami į sąrašą, ar pašalinami iš jo naudojant mygtukus.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Convert from:
lt: Keisti iš:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Convert to:
lt: Keisti į:
