kalzium - en to lv translation catalogue (866 entries)

en: Problem while opening the file
lv: Problēma atverot failu

en: Cannot open the specified file.
lv: Neizdevās atvērt norādīto failu.

en: Cannot save to the specified file.
lv: Neizdevās saglabāt norādīto failu.

en: Kalzium OpenGL Part
lv: Kalzium OpenGL daļa

en: A cool thing
lv: Forša mantiņa

en: Carsten Niehaus
lv: Karstens Nīhauss (Carsten Niehaus)

en: State of matter
lv: Matērijas stāvoklis

en: Form of a substance; dependant on form stability and whether it takes up a definite volume: solid, liquid or gaseous.
lv: Substances forma; atkarīga no formas stabilitātes, un vai tā ieņem noteiktu tilpumu: cieta viela, šķidrums vai gāzveida.

en: Chemical Symbol
lv: Ķīmiskais simbols

en: One, two, or three letter abbreviation; set through international convention.
lv: Viena, divu vai trīs burtu saīsinājums, starptautiskās konvencijas noteikts.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Element
lv: Elements

en: Chromatography
lv: Hromatogrāfija

en: Matter separation in a moving medium (mobile phase) through differentiated absorption on a static medium (stationary phase).
lv: Vielas atdalīšana no kustīgas vides (kustīgā fāze), pamatojoties uz vielu atšķirīgo absorbciju statiskajā vidē (stacionārā fāze).

en: Distillation
lv: Destilēšana

en: Separation of a liquid solution (homogeneous mix) into its components through evaporation and condensation. In a fractionary distillation the process is repeated several times in a column.
lv: Šķīduma (homogēns maisījums) sadalīšana pa tā komponentēm, to iztvaicējot un pēc tam kondensējot. Frakcionētajā destilēšanā process tiek atkārtots vairākas reizes.

en: Matter that cannot be broken down into simpler matter. Chemical elements are cornerstones of Materials. Elements consist of atoms that consist of a nucleus of positive protons, neutral neutrons, and a shell of electrons.
lv: Viela, kas nevar tikt sadalīta vienkāršākās vielās. Ķīmiskie elementi ir materiālu pamats. Elementi sastāv no atomiem, kas savukārt sastāv no nukleīdiem - pozitīvajiem protoniem, neitrālajiem neitroniem un elektronu apvalka.

en: Emulsion
lv: Emulsija

en: Heterogeneous mix of two liquids.
lv: Neviendabīgs divu šķidrumu maisījums.

en: Extraction
lv: Ekstrakcija

en: Processing a homogeneous or heterogeneous mix to get pure matter.
lv: Viendabīgu vai neviendabīgu maisījumu apstrāde, lai iegūtu tīru vielu.

en: Mix
lv: Maisījums

en: Filtering
lv: Filtrēšana

en: Separation of a solid matter from a liquid matter or gaseous matter with a filter (porous separation wall).
lv: Cietvielas atdalīšana no šķidras vai gāzveida vielas, tiek veikta ar filtru (porainu atdalīšanas sienu).

en: Matter consisting of differentiated matter, combined in non-set ratios. [i]Homogeneous mixes[/i] have a coherent look, [i]heterogeneous mixes[/i] consist of multiple phases.
lv: Vielas, kas sastāv no dažādām vielām, sajauktas nenoteiktās attiecībās. [i] Viendabīgi maisījumi[/i] izskatās koherenti, [i]neviendabīgi maisījumi[/i] sastāv no vairākām fāzēm.

en: Accuracy
lv: Precizitāte

en: Consisting of accidental and systematic errors.
lv: Sastāv no nejaušām un sistemātiskām kļūdām.

en: Law of Conservation of Mass
lv: Masas nezūdamības likums.

en: During a chemical reaction mass is neither lost nor gained. The sum mass of the material going into the reaction equals the sum of the mass of the products of the reaction.
lv: Ķīmiskās reakcijas gaitā masa ne palielinās, ne samazinās. Reakcijas izejvielu masas summa ir vienāda ar reakcijas produktu masas summu.

en: Law of multiple proportions
lv: Daudzkārtējās proporcijas likums

en: An alloy always contains the same elements in the same mass ratio. Should two or more elements bind together then the mass ratio is constant.
lv: Sakausējums vienmēr satur tos pašus elementus tajās pašās masas attiecībās. Ja divi vai vairāki elementi tiek salikti kopā, to masas proporcijas ir nemainīgas.

en: Crystallization
lv: Kristalizācija

en: Separation of solid, crystalline matter from a solution, or the liquid or gaseous phases.
lv: Cietas, kristāliskas vielas atdalīšana no šķīduma, šķidruma, vai gāzveida fāzes.

en: Solution
lv: Šķīdums

en: Homogeneous mix of multiple pure materials
lv: Viendabīgs maisījums no vairākām tīrām vielām.

note: i18n("Name"), ChemicalDataObject::name)); i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmtType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmtType) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicMassGradient)
en: Mass
lv: Masa

en: Measurement of an amount of matter.
lv: Vielas dauzuma mērīšana.

en: Matter
lv: Viela

en: All that takes up space and has mass.
lv: Viss, kas ieņem vietu un kam ir masa.

en: Phase
lv: Fāze

en: Through chemical composition and physical attributes, homogeneous portion of matter that separated from its environment in its expansion through a surface.
lv: Pēc ķīmiskā sastāva un fizikālajām īpašībām homogēna vielas daļa, kas ar virsmu ir atdalīta no apkārtējās vides.

en: Accuracy and precision
lv: Rūpīgums un precizitāte

en: Expressed through standard deviation: Values given over accidental errors.
lv: Izteikta kā standarta novirze: vērtības, kas dotas nejaušu kļūdu rezultātā.

en: Correctness
lv: Korektums

en: Values given over accidental errors.
lv: Vērtības, kas dotas nejaušu kļūdu rezultātā.

en: SI-Unit
lv: SI mērvienība

en: Measurement unit using International Symbols.
lv: Lieluma mērvienība, izmantojot starptautiskos simbolus.

en: Significant figures
lv: Zīmīgie cipari

en: The number of digits which are meaningful in a number.
lv: Ciparu skaits skaitlī, kuriem ir nozīme.

en: Standard deviation
lv: Standarta novirze

en: An amount with which the precision of a measurement can be estimated.
lv: Daudzums, ar kādu var novērtēt lieluma precizitāti.

en: Suspension
lv: Suspensija

en: Heterogeneous mix consisting of a liquid and solid matter.
lv: Neviendabīgs maisījums, kas sastāv no šķidruma un cietvielas.

en: Alloys
lv: Sakausējumi

en: Pure matter consisting of multiple elements in a set ratio.
lv: Tīra vielas, kas sastāv no vairākiem elemntiem noteiktā attiecībā.

en: Alpha rays
lv: Alfa stari

en: Rays consisting of alpha particles, consisting of two protons and two neutrons that are emitted from the Atoms of certain radioactive elements.
lv: Stari, kas sastāv no alfa daļiņām, kas savukārt sastāv no diviem protoniem un diviem neitroniem, izstarotiem no noteiktu radioaktīvu elemntu atomiem.

en: Atom
lv: Atoms

en: Atoms are chemically inseparable and building blocks of matter. Atoms of one kind are called an Element.
lv: Atomi ir ķīmiski nedalāmi un veido vielu. Viena veida atomi tiek saukti par elementu.

en: Electron
lv: Elektrons

en: Proton
lv: Protons

en: Neutron
lv: Neitrons

en: Atomic nucleus
lv: Atoma kodols

en: The small, positively-charged center of an Atom, in which Protons and Neutrons are found.
lv: Mazs, pozitīvi lādēts atoma centrs, kurā atrodas protoni un neitroni.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Mass
lv: Atommasa

en: Mass of an atom, taken on a scale where the mass of a carbon atom is 12u. In elements that consist of different isotopes the mid-range mass of the isotope mix is given.
lv: Atoma masa, tiek atrasta pēc skalas, kurā oglekļa atoma masa ir 12u. Elementos, kas sastāv no dažādiem izotopiem, tiek dota izotopu maisījuma vidējā masa.

en: Isotope
lv: Izotops

en: Isotopes are forms of a chemical element whose nuclei have the same atomic number, Z, but different atomic masses, A. The word isotope, meaning at the same place, comes from the fact that all isotopes of an element are located at the same place on the periodic table.
lv: Izotopi ir viena un tā paša ķīmiskā elementa atomu paveidi; tiem ir vienāds atomnumurs, 'Z', bet atšķirīgas atommasas, 'A'. Vārda izotops, kas nozīmē 'tajā pašā vietā', rašanās iemesls ir fakts, ka visi elementa izotopi periodiskajā tabulā atrodas vienā vietā.

en: Spin
lv: Spins

en: The spin is an intrinsic angular momentum associated with microscopic particles. It is a purely quantum mechanical phenomenon without any analogy in classical mechanics. Whereas classical angular momentum arises from the rotation of an extended object, spin is not associated with any rotating internal masses, but is intrinsic to the particle itself.
lv: Spins ir iekšējais leņķiskais moments, kas ir saistīts ar mikroskopiskajām daļiņām. Tas ir kvantu mehānikas fenomens, kam nav līdzīga klasiskajā mehānikā, kur klasiskais leņķiskais moments rodas izklaidu objekta rotācijas rezultātā. Spins nav saistīts ar  iekšējās masas rotāciju, bet ir raksturīgs pašai daļiņai.

en: Magnetic Moment
lv: Magnētiskais moments

en: The magnetic moment of an object is a vector relating the aligning torque in a magnetic field experienced by the object to the field vector itself. It is measured in units of the nuclear magneton µ[sub]n[/sub]=(5.0507866 ± 0.0000017) 10[sup]-27[/sup] JT[sup]-1[/sup]
lv: Objekta magnētiskais moments ir vektoriāls fizikāls lielums, kas raksturo magnētisku vielu magnetizācijas pakāpi. Magnētisko momentu rada atsevišķu atomu un molekulu magnētisko momentu orientācija. Tas tiek mērīts nuklāro magnetonu vienībās µ[sub]n[/sub]=(5.0507866 ± 0.0000017) 10[sup]-27[/sup] JT[sup]-1[/sup]

en: Decay Mode
lv: Sabrukšnas veids

en: The decay mode describes a particular way a particle decays. For radioactive decay (the decay of nuclides) the decay modes are:[br] -> alpha decay (emission of a Helium-4 nucleus).[br] -> ß[sup]-[/sup] decay (emission of an electron)[br] -> ß[sup]+[/sup] decay (emission of a positron) [br] -> electron capture (EC) [br] -> proton emission [br] -> spontaneous fission [br] Typically one decay mode predominates for a particular nuclide.
lv: Sabrukšanas veids apraksta noteiktu veidu, kādā daļiņa sabrūk. Radioaktīvās sabrukšanas (nuklīdu sabrukšanas) - sabrukšanas veidi ir:[br] -> alfa sabrukšana (Hēlija-4 nuklīdu emisija).[br] -> ß[sup]-[/sup] sabrukšana (elektrona emisija)[br] -> ß[sup]+[/sup] sabrukšana (positrona emisija) [br] -> elektrona iegūšana  [br] -> protonu emisija [br] -> spontāna šķelšana [br] Parasti viens sabrukšanas veids noteiktam nuklīdam ir dominantais.

en: Decay Energy
lv: Sabrukšanas enerģija

en: The decay energy is the energy released by a nuclear decay.
lv: Sabrukšanas enerģija ir enerģija, kas tiek atbrīvota kodola sabrukšanas rezultātā.

en: Nuclides
lv: Nuklīdi

en: [i]see isotopes[/i]
lv: [i]skatīt izotopus[/i]

en: Isotone
lv: Izotons

en: Nuclear Isomer
lv: Kodola izomērs

en: Isobars
lv: Izobāri

en: Two nuclides are isotones if they have the same number N of neutrons.
lv: Divi nuklīdi ir izotoni, ja tiem ir vienāds skaits N neitronu.

en: Isobars are nuclides having the same mass number, i.e. sum of protons plus neutrons.
lv: Izobāri ir nukleīdi, kam ir vienādi masas skaitļi, t.i., protonu un neitronu summa.

en: A nuclear isomer is a metastable or isomeric state of an atom caused by the excitation of a proton or neutron in its nucleus so that it requires a change in spin before it can release its extra energy. They decay to lower energy states of the nuclide through two isomeric transitions:[br] -> γ- emission (emission of a high-energy photon)[br] -> internal conversion (the energy is used to ionize the atom)[br] Contrast this with the definition of a chemical isomer, the more common use of the word. Also contrast with the meaning of isotope, in which the difference is the number of neutrons in the nucleus. Metastable isomers of a particular atom are usually designated with an "m" (or, in the case of atoms with more than one isomer, 2m, 3m, and so on). This designation is usually placed after the atomic symbol and number of the atom (e.g., Co-58m), but is sometimes placed as a superscript before (e.g., [sup]m[/sup]Co-58 or [sup]58m[/sup]Co).
lv: Kodola izomērs ir metastabils vai izomērs atoma stāvoklis, kas ir izraisīts protona vai neitrona uzbudinājuma to kodolos rezultātā, tādējādi ir nepieciešamas izmaiņas spinā, lai atbrīvotu papildu enerģiju. Divu izomērisku pāreju rezultātā tie pāriet uz zemākiem kodola enerģijas līmeņiem:[br] -> γ-emisija (augstas enerģijas protonu emisija)br][br] -> ķīmiska izomēra iekšējā pārvēršanās (enerģija tiek izmatota, lai jonizētu atomu)[br] Pretstatiet to ķīmiska izomēra definīcijai, un izotopa nozīmei, kur atšķirība ir neitronu skaitam kodolā. Noteikta atoma nestabilie izomēri parasti tiek apzīmēti ar "m" (vai arī atomiem, kuriem ir vairāki izomēri - 2m, 3m utt.). Šis apzīmējums parasti tiek rakstīts pēc atoma simbola un atomnumura (piemēram, Co-58m), bet dažreiz tiek rakstīts arī pirms tā (piemēram,  [sup]m[/sup]Co-58 vai [sup]58m[/sup]Co).

en: Beta rays
lv: Beta stari

en: Rays consisting of electrons that are emitted from Atoms of radioactive elements.
lv: Stari, kas sastāv no elektroniem, izstarotiem no radioaktīvu elementu atomiem.

en: The electron is a subatomic particle with a mass of m[sub]e[/sub]=(9.1093897 ± 0.0000054)e-31 kg and a negative charge of [i]e[/i]=(1.60217733 ± 0.00000049)e-19 C
lv: Elektrons ir lādēta daļiņa ar masu m[sub]e[/sub]=(9.1093897 ± 0.0000054)e-31 kg un negatīvo lādiņu [i]e[/i]=(1.60217733 ± 0.00000049)e-19 C

en: The proton is a subatomic particle with a mass of m[sub]e[/sub]=(1.6726231 ± 0.0000010) 10[sup]-27[/sup] kg and a positive charge of [i]e[/i]=(1.60217733 ± 0.00000049) 10[sup]-19[/sup] C which occurs in the nucleus of an atom.
lv: Protons ir lādēta daļiņa ar masu m[sub]e[/sub]=(1.6726231 ± 0.0000010) 10[sup]-27[/sup] kg  un pozitīvo lādiņu [i]e[/i]=(1.60217733 ± 0.00000049) 10[sup]-19[/sup] C, kas atrodas atoma kodolā.

en: The neutron is a subatomic particle with a mass of m[sub]e[/sub]=(1.6749286 ± 0.0000010) 10[sup]-27[/sup] kg which occurs in the nucleus of an atom.
lv: Neitrons ir daļiņa ar masu m[sub]e[/sub]=(1.6749286 ± 0.0000010) 10[sup]-27[/sup] kg, kas atrodas atoma kodolā.

en: Cathode Rays
lv: Katoda stari

en: Cathode rays are streams of electrons observed in vacuum tubes, i.e. evacuated glass tubes that are equipped with at least two electrodes, a cathode (negative electrode) and an anode (positive electrode) in a configuration known as a diode.
lv: Katoda stari ir elektronu straumes, kas ir novērojamas vakuma caurulēs. Piemēram, izsūknētas stikla caurules, kas ir aprīkotas ar vismaz diviem elekrodiem - katodu (negatīvs elektrods) un anodu (pozitīvs elektrods) - savienojumos, kas ir zināmas kā diode.

en: Ionic Radius
lv: Joniskais rādiuss

en: The Ionic Radius is the radius of a charged atom, known as an ion. The ion can have a positive or a negative charge. The charge of the ion with the radius shown is also displayed in Kalzium. A positive ion has fewer electrons in its shell than the atom, a negative ion has more electrons. Therefore, a positive ion has a smaller radius than its atom and vice versa.
lv: Joniskais rādiuss ir lādēta atoma (jeb jona) rādiuss. Jonam var būt gan pozitīvs, gan negatīvs lādiņs. Lādiņš jonam, kura rādiusu jūs varat redzēt, ir attēlots arī Kalzium. Pozitīvam jonam čaulā ir mazāk elektronu nekā atomā, negatīvam jonam ir vairāk elektronu. Tādēļ pozitīvam jonam ir mazāks rādiuss nekā tā atomam un otrādi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicCovalentRadiusGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Covalent Radius
lv: Kovalentais rādiuss

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Radius
lv: Atoma rādiuss

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicVanDerWaalsRadiusGradient)
en: Van der Waals Radius
lv: Van der Vālsa rādiuss

en: The van der Waals radius of an atom is the radius of an imaginary hard sphere which can be used to model the atom for many purposes. Van der Waals radii are determined from measurements of atomic spacing between pairs of unbonded atoms in crystals.
lv: Van der Vālsa rādiuss atomam ir iedomātas cietas lodes rādiuss, kas var tikt izmantots, lai dažādiem nolūkiem modelētu atomu. Van der Vālsa rādiuss tiek noteikts, mērot atstarpes starp nesaistītu  atomu pāriem kristālos.

en: The atomic radius is the distance from the atomic nucleus to the outmost stable electron orbital in a atom that is at equilibrium.
lv: Atomiskais rādiuss ir attālums no atoma kodola līdz vistālākajai stabilajai elektronu orbitālei atomā, kas ir līdzsvarā.

en: The covalent radius in chemistry corresponds to half of the distance between two identical atomic nuclei, bound by a covalent bond.
lv: Kovalentais rādiuss ķīmijā atbilst pusei no attāluma starp diviem identiskiem atoma kodoliem, saistītiem ar kovalento saiti.

en: Watchglass
lv: Pulksteņstikliņš

en: Watchglasses are round glass panes with a diameter of around 5 - 10cm, used in various experimental techniques. The border is bent upwards to allow the watchglass to hold small amounts of liquids in order to let them evaporate. The evaporation can be accelerated by heating the watchglass with a Bunsen burner. Watchglasses can also be used to cover Petri dishes or beakers, and are also suited to weighing small amounts of matter or drying them in an airing cupboard. The term watchglass is derived from the former pocket watches' protection glass which was often domed.
lv: Pulkstenstikliņš ir apaļa stikla rūts, apmēram 5 - 10 cm diametrā, kas tiek izmantots dažādās eksperimentu tehnikās. Apmale ir izliekta uz augšu, lai pulksteņstikliņā ielietie mazie šķidruma daudzumi varētu iztvaikot.Iztvaikošana var tikt paātrināta, sildot pulkstenstikliņu uz Bunzena degļa. Pulksteņstikliņi var arī tikt izmantoti, lai apvākotu Petri traukus vai mērglāzes, turklāt tie ir piemēroti mazu vielas daudzumu svēršanai vai to žāvēšanai žāvēšanas skapī. Termins 'pulksteņstikliņš' ir cēlies no kabatas pulksteņu aizsargstikla, kas bieži ir kupolveidīgs.

en: Dehydrator
lv: Atūdeņotājs

en: A dehydrator is a piece of laboratory apparatus, often made of glass, and which serves to dry chemical matters; that is, to remove water or liquid from a sample.
    			In principle it is a glass bowl with cap that has a planar grinding, so that the bowl is air-tight. The dehydrator's lower part is ordinarily filled with a drying agent such as calcium chloride, silica gel, phosphoric anhydride or sulphuric acid. The sample to be dried is placed on a diaphanous cartridge of plastic or ceramic above the drying agent.
    			The drying agent is hygroscopic, which means that it dehumidifies its environment by absorbing water vapor. The dry atmosphere then takes up water from the sample to be dried.
lv: Atūdeņotājs ir laboratorijas aparāts, kas bieži ir veidots no stikla un kalpo, lai izžāvētu ķīmiskas vielas, t.i., lai atbrīvotu paraugu no ūdens vai cita šķidruma.
    			Principā tā ir stikla bļoda ar aizbāzni, kas ir veidots plakans tā, ka bļoda ir pilnībā noslēdzama. Atūdeņotāja zemākā daļa parasti ir piepildīta ar  sausinošu līdzekli, piemēram, kalcija hlorīdu, silīcija dioksīdu, fosforisku anhidrīdu vai sērskābi. Paraugs, kas jāizžāvē, tiek novietots uz caurumotas plastmasas vai keramikas kasetes virs sausinošā līdzekļa.
    			Sausinošais līdzeklis ir higroskopisks, kas nozīmē, ka tas aizvada no vides mitrumu, absorbējot ūdens tvaiku. Tad sausā atmosfēra uzņem ūdeni no parauga, kas tiek žāvēts.

en: Spatula
lv: Lāpstiņa

en: The spatula is a laboratory tool to scrape off, grind, and transport chemicals. The material they are made of (e.g. iron, titanium, platinum) and their design (e.g. flat spatula or spoon spatula) varies.
lv: Lāpstiņa ir laboratorijas instruments ķimikāliju noskrāpēšanai, malšanai un pārvietošanai. Gan materiāls, no kā tās tiek izgatavotas (piem., dzelzs, titāns, platīns), gan to dizains (piem., plakana vai karotveidīga) var būt atšķirīgs.

en: Water Jet Pump
lv: Ūdensstrūklas sūknis

en: The water jet pump has two entry pipes and one exit, and consists, in principle, of two pipes one inside the other. At the water entry a water jet shoots under full pressure out of a nozzle into a slightly larger pipe. The water jet thereby carries away air or fluid from the second entry. <br> This is caused by the negative pressure in a drifting fluid, and thus it is an application of the hydrodynamic paradox (objects close to drifting fluids are aspirated instead of being pushed away).
lv: Ūdens strūklas sūknim ir divas ieejošās caurules un viena izejošā, un tas sastāv no divām caurulēm, kas atrodas viena otrā. Sākot sūknēt ūdeni, strūkla zem pilna spiediena pa sprauslu iešaujas mazliet lielākajā caurulē. Tādā veidā ūdens strūkla aiznes gaisu no otrās ieejas. <br> To izraisa negatīvais spiediens plūstošajā šķidrumā, tādējādi tā ir hidrodinamiskā paradoksa izmantošana. Šis likums saka, ka objekti, kas ir tuvumā plūstošam šķidrumam, tiecas tam tuvāk nevis tiek atstumti.

en: Refractometer
lv: Refractometrs

en: With a refractometer the refractive index of optical media is determined. If the refractive index of a chemical is known it can be used after a synthesis to determine the sample's purity or to audit the synthesis' success.
lv: Ar refractometru nosaka optiskās vides atstarošanas indeksu. Ja ir zināms ķimikālijas atstarošanas indekss, tad to pēc sintēzes var izmantot, lai noteiktu parauga tīrumu vai pārbaudītu, vai sintēze ir izdevusies.

en: Mortar
lv: Miezeris

en: A mortar is used for manually grinding solids. It can also be used to homogenize a mixture of powders by grinding. A club-shaped tool known as a pestle is used with the mortar for grinding.
lv: Miezeris tiek lietots, lai sasmalcinātu cietas vielas. To var izmantot arī, lai homogenizētu pulveru maisījumu. Vālītes veida rīks (piesta) tiek lietots kopā ar miezeri smalcināšanai.

en: Heating Coil
lv: Plītiņa

en: Heating coils are used to heat flasks and other containers. Multiple heating coils can be connected with a thermometer so that the heat will not exceed a specified temperature. It is possible to use a magnetic field inside the heating coil to stir fluids with a magnetic stirrer. This will homogenize the fluid in terms of temperature and composition.
lv: Plītiņas tiek lietotas, lai uzsildītu kolbas un citus traukus. Vairākas plītiņas var tikt savienotas ar termometru, lai nepārsniegtu vajadzīgo temperatūru. Ir iespējams lietot magnētisko lauku iekš sildīšanas virsmas, lai maisītu šķīdumus ar magnētisko maisītāju. Tas homogenizēs šķīdumu gan temperatūras, gan sastāva ziņā.

en: Cork Ring
lv: Korķkoka aplis

en: Large containers like round-bottomed flasks are placed on rings made of cork, a special soft lightweight wood with good insulating qualities to protect fragile instruments.
lv: Lieli trauki (piemēram, apaļkolba) tiek novietoti uz apļiem no korķkoka, speciāla viegla kokmateriāla ar labām izolācijas īpašībām, lai pasargātu trauslus instrumentus.

en: Dropping Funnel
lv: Pilienu piltuve

en: A dropping funnel can be used to drop precise amounts of fluid. The dropping speed can be controlled with a valve.
lv: Pilienu piltuve var tikt lietota, lai nopilinātu precīzu šķidruma daudzumu. Pilēšanas ātrums tiek kontrolēts ar vārstuli.

en: Separating Funnel
lv: Sadalīšanas piltuve

en: A separating funnel can be used to separate a mixture of fluids of differing densities. A valve at the bottom allows the denser fluid to be drained for transfer to another container.
lv: Sadalīšanas piltuve var tikt lietota, lai sadalītu šķidrumu ar atšķirīgiem blīvumiem maisījumu. Vārsts piltuves apakšā ļauj pārliet šķidrumu ar lielāko blīvumu citā traukā.

en: Test Tube Rack
lv: Mēģeņu turētājs

en: This rack is useful when many small amounts of chemicals are to be tested in a row; or alternatively, to dry test tubes.
lv: Turētājs noder, ja ir jāveic vairāki eksperimenti pēc kārtas ar maziem daudzumiem ķimikāliju, vai arī vienkārši mēģeņu žāvēšanai.

en: Vortexer
lv: Virpuļotājs

en: A vortexer serves to homogenize reagents found in laboratories. The container containing liquid to be homogenized is put on a platform. The platform shakes by rotary agitation up to 3000RPM at which point a contact sensor is activated. In this way extremely small volumes of fluid can be homogenized quickly. It is the opposite of a centrifuge, used to separate fluids.
lv: Virpuļotājs kalpo, lai homogenizētu reaģentus laboratorijās. Trauku, kas satur homogenizējamo šķidrumu, liek uz plates. Plate kratās ar rotācijas intensitāti līdz 3000 apgr./min, šajā punktā ieslēdzas saskares sensors. Šādā veidā arī ļoti mazi šķidruma tilpumi var tikt ātri un efektīvi homogenizēti. Iekārtas princips ir pretējs centrifūgai, kas tiek lietota, lai atdalītu šķidrumus.

en: Wash Bottle
lv: Mazgājamā pudele

en: These bottles are used for many purposes. In most laboratories they are usually filled with water, salt, acid or other commonly used fluids. They make it easy to apply the fluid if a precisely measured amount is not needed.
lv: Mazgājamā pudele tiek lietota dažādu mērķu dēļ. Laboratorijās tā parasti tiek piepildīta ar ūdeni, sāli, skābi vai citu līdzīgu šķīdumu. To var izmantot mazu šķīduma daudzumu pievienošanai, ja nav vajadzīga augsta precizitāte.

en: Rotary Evaporator
lv: Rotācijas iztvaikotājs

en: A rotary evaporator consists of a round flask in a bath of hot water, and is designed to evaporate solvents. The flask is rotated and the solvent collects under a vacuum onto a condenser and drips into a condensate collecting flask. In this way solutions can be concentrated or purified. By attaching a vacuum pump, the air pressure and therefore the boiling point of the fluid can be decreased.
lv: Rotācijas iztvaikotājs sastāv no apaļkolbas, ievietotas karstā vannā, un ir veidots tā, lai iztvaicētu šķīdinātāju. Kolbai rotējot, šķīdinātājs vakuumā sakrājas uz kondensatora un nopil kondensāta uzkrāšanas kolbā. Šādā veidā šķīdums var tikt kondensēts vai attīrīts. Pievienojot vakuumpumpi, ir iespējams samazināt gaisa spiedienu un līdz ar to arī vārīšanās punktu.

en: Reflux Condenser
lv: Atplūdu kondensators

en: A reflux condenser subjects fluid to a process where a gas produced by heating is collected on the reflux condenser. The fluid is cooled until it condenses and runs back into the original fluid. Usually it is put on a round-bottomed flask or several neck flasks.
lv: Atplūdu kondensators pakļauj šķidrumu procesam, kura laikā karsēšanas rezultātā iegūtā gāze tiek savākta kondensatorā. Šķidrums tiek dzesēts līdz tas kondensējas un pārvēršas atpakaļ sākotnējā šķidrumā. Parasti tas tiek uzlikts uz apaļkolbas vai vairākām kakla kolbām.

en: Pipette Bulb
lv: Pipetes pūslis

en: A pipette bulb is used to fill pipettes. Squeezing then releasing the bulb produces a negative pressure, causing fluid to flow into the pipette; squeezing the bulb then causes the fluid to flow out of the pipette.
lv: Pipetes bumbieri izmanto, lai uzpildītu pipetes. To saspiežot un tad atlaižot, rodas negatīvs spiediens, kas ļauj šķīdumam ieplūst pipetē. Saspiežot bumbieri, šķīdums no pipetes plūdīs ārā.

en: Test Tube
lv: Mēģene

en: In a test tube small reactions or experiments are performed. There are many different types of tubes. For example some have connectors, some are etched for measurements, some are hardened for durability.
lv: Mēģenēs veic mazus eksperimentus. Ir daudz dažādu mēģeņu veidu. Piemēram, dažām ir savienotāji, citas ir ar gravējumu mērījumiem, vēl citas ir cietinātas lielākai izturībai.

en: Protective Goggles
lv: Aizsargbrilles

en: Most laboratories insist that protective goggles are worn. Without them, it is too risky to work with most chemicals. Usually, the lens is a special type of plastic that affords protection from both mechanical impacts, and acid and base chemicals.
lv: Daudzās laboratorijās ir jānēsā aizsargbrilles. Bez tām ir pārāk bīstami strādāt ar vairākumu ķimikāliju. Parasti lēcas ir veidotas no speciālas plastmasas, kas var pasargāt gan no mehāniskiem riskiem, gan no skābajām un bāziskajām ķimikālijām.

en: Round-Bottomed Flask
lv: Apaļkolba

en: A round-bottomed flask is used for many reactions. Some can be connected to other items, as the frosting on the neck shows. With cork rings they can be placed on a table.
lv: Apaļkolbu izmanto daudzām reakcijām. Dažas var tikt savienotas ar citiem priekšmetiem, ko rāda matēts kakliņš. Izmantojot korķkoka gredzenu, to var novietot uz galda.

en: Full Pipette
lv: Pilnā pipete

en: Unlike a regular pipette, a full pipette only has one marking for a specific volume.
lv: Atšķirībā no parastās pipetes, pilnai pipetei ir tikai viena atzīme konkrētam tilpumam.

en: Drying Tube
lv: Sausēšanas caurule

en: Some reactions need to be kept free of water: to make this possible a drying tube can be used. Drying tubes contains a hygroscopic chemical to absorb water from the atmosphere.
lv: Ir reakcijas, kuras ir jāveic bez ūdens klātbūtnes. Lai to paveiktu, lieto sausēšanas cauruli. Tajā ir iepildītas speciālas higroskopiskas ķimikālijas, kas absorbē ūdeni no atmosfēras.

en: Test Tube Holder
lv: Mēģeņu turētājs

en: Test tube holders make it easier to hold test tubes. By using a holder, there is a safe distance between ones hand and the test tube when the tube is hot. Typically, test tube holders are used to hold test tubes over open flames.
lv: Mēģeņu turētāji padara mēģeņu turēšanu vienkāršāku. Lietojot mēģeņu turētāju, starp mēģeni, kad tā ir karsta, un roku ir drošs attālums. Parasti to lieto mēģeņu karsēšanai virs atklātas liesmas.

en: Measuring Cylinder
lv: Mērcilindrs

en: A measuring cylinder can be used to measure amounts of liquids relatively precisely. Furthermore, the cylinder allows particulate matter to sink: following this, the particulates can be separated from the fluid by decanting.
lv: Mērcilindrs var tikt lietots relatīvi precīzu šķidruma daudzumu nomērīšanai. Vēl jo vairāk, cilindrs ļauj vielu daļiņām nogrimt. Šīs īpatnības dēļ cietu vielu daļiņas var tikt atdalītas no šķidruma ar noliešanas palīdzību.

en: Thermometer
lv: Termometrs

en: A thermometer can be used to determine the temperature of a sample. In a laboratory, special thermometers are used which can also be used within acids or bases.
lv: Termometrs var tikt izmantots parauga temperatūras noteikšanai. Laboratorijās lieto speciālus termometrus, kurus var izmantot arī darbā ar skābēm vai bāzēm.

en: Magnetic Stir Bar
lv: Magnētiskā maisītāja stienītis

en: Magnetic stir bars are highly chemically inert, small magnetic bars. Most heaters have a built-in magnet which can rotate: this causes the stir bar to rotate and the mixture to become homogenized.
lv: Magnētiskā maisītāja stienīši ir ķīmiski inerti, mazi magnētiski stienīši. Vairākumam sildītāju ir iebūvēti magnēti, kas var rotēt. Tas izraisa maisītāja stienīša rotēšanu un maisījuma homogenizēšanos.

en: Magnetic Stir Bar Retriever
lv: Magnētiskā maisītāja stienīša noņēmējs

en: A magnetic stir bar retriever can be used to retrieve magnetic stir bars from containers. The retriever is a bar with a magnet at the end which attracts the stir bars.
lv: Magnētisko maisītāja stienīša noņēmējs var tikt izmantots, lai izņemtu magnētiskā maisītāja stienīšus no trauka. Noņēmēja stienīša galā ir magnēts, kurš pievelk maisītāju.

en: Pipette
lv: Pipete

en: Pipettes are used to introduce small quantities of liquids in laboratories. A pipette has a volume scale and, as a rule, pipette bulbs are used as droppers for liquids. Both sorts of pipettes are calibrated for fluids with a temperature of 20°C and for time of outflow (signified by "Ex."). If needed, times of outflow are indicated on the pipettes.
lv: Pipetes tiek lietotas, lai laboratorijās varētu strādāt ar maziem šķidruma daudzumiem. Uz pipetes ārējās sienas ir atzīmētas tilpuma iedaļas un parasti gumijas cepurīte kalpo par šķidruma uzkrāšanas piltuvi. Abi pipetes veidi ir kalibrēti šķidrumam ar temperatūru 20°C un noteiktam izplūdes laikam (apzīmēts ar "Ex."). Ja nepieciešams, izplūdes laiks tiek norādīts uz pipetes.

en: Erlenmeyer Flask
lv: Erlenmeiera kolba

en: An Erlenmeyer flask, named after the chemist Emil Erlenmeyer (1825-1909), is different to a beaker in that it comes with an inverted conical base and a cylindrical neck. There are different types of Erlenmeyer flasks for laboratory applications: the narrow neck and wide neck forms. Depending on the application the flask may have precision grinding to allow good connection to other containers.
    			<br>
    			The narrow neck reduces the risk of fluid escaping, especially when boiling or during reactions which agitate the contents.
    			<br>
    			An Erlenmeyer flask is useful for mixing fluids or accelerating reactions by stirring or shaking, for example. The Erlenmeyer flask is particularly suited for a magnetic stirrer, since it can be placed directly on the stirring platform. A round-bottomed flask, by contrast, must be placed on a cork ring on the stirring platform.
lv: Šī kolba ir nosaukta par godu ķīmiķim Emīlam Erlenmeieram (1825-1909). Tai ir koniska forma ar cilindrveida kakliņu. Ir dažādi Erlenmeiera kolbu veidi laboratorijas darbu veikšanai - šaura un plata kakla formas. Atkarībā no lietošanas kolbai var būt precizitātes nodalījumi, lai to varētu savienot ar citām tvertnēm.
    			 <br>
    			Šaurais kakls samazina šķidruma izšļakstīšanās risku, sevišķi vārīšanas vai strauju reakciju laikā.
    			 <br>
    			Erlenmeiera kolba ir noderīga šķidrumu sajaukšanai vai reakciju paātrināšanai, maisījumu samaisot vai sakratot. Erlenmeiera kolba ir labipiemērota izmantošanai uz magnētiskā maisītāja, jo tā var tikt novietota tieši uz sildīšanas plates. Turpretim apaļkolba ir jānovieto uz korķa koka riņķa un tikai tad uz plates.

en: Ultrasonic Bath
lv: Ultraskaņas vanna

en: For some chemical reactions it is important that the solvent is gas free. To achieve this the reaction vessel is put for some time into a ultrasonic bath. Due to the high sound frequency, the vapor locks peel away and ascend. This procedure is called out-gassing.
lv: Dažu ķīmisko reakciju norisei ir svarīgi, lai šķīdinātājs nesaturētu gāzes. Lai to panāktu, reakcijas trauku ievieto ultraskaņas vannā. Augstfrekvences skaņas iespaidā gāzu ieslēgumi sadalās un ceļas augšup. Šo procedūru sauc par atgāzēšanu.

en: Scales
lv: Svari

en: In a laboratory, very precise quantities of reagents often have to be weighed out. High precision scales can measure masses down to 1/10000 gram. As such, they stand on granite blocks to avoid vibrations and are protected against changes in airflow by a dome.
lv: Laboratorijā bieži jāsver ļoti precīzs daudzums reaģentu. Augstas precizitātes svari var noteikt masu ar precizitāti līdz 1/10000 grama. Tāpēc tie ir novietoti uz granīta blokiem, lai izvairītos no vibrācijām, un pasargāti no gaisa svārstībām ar kupolu.

en: Distillation bridge
lv: Destilācijas tilts

en: One means of separating a mixture is to use distillation. In this setting, a distillation bridge acts as a conduit between the two pots. One pot contains the mixture to be separated, and through heating, a gas forms which is lead through the bridge. At the end of the bridge the gas phase is condensed and drips into a round flask. Typically, the bridge is cooled by return flow. Also, there is often a thermometer for controlling the temperature of the distillation bridge.
lv: Viens no  maisījuma sadalīšanas paņēmieniem ir destilācija. Destilācijas tilts nodrošina ceļu starp diviem traukiem. Vienā traukā ir maisījums, kurš ir jāsadala. Sildot rodas tvaiks, kas pārvietojas pa tiltiņu. Tā beigās tvaiks kondensējas un satek kolbā. Parasti tilts  tiek atdzesēts ar atpakaļplūsmas palīdzību. Bieži tiek lietots arī termometrs, lai kontrolētu temperatūru destilācijas tiltā.

en: Syringe
lv: Šļirce

en: A syringe consists of two parts, a glass tube and a plunger, both normally made of glass. Gasses flow into the glass tube, and as the syringe is a closed system, the plunger moves outwards. This can be used to measure the volume of a reaction.
lv: Šļirce sastāv no divām daļām - stikla caurules un spiednes. Abas parasti ir gatavotas no stikla. Gāze ieplūst stikla caurulē. Tā kā šļirce ir aizvērta sistēma, tad spiedei pārvietojas ārpus caurules. To var pielietot reakcijas tilpumu mērīšanai.

en: Separation Beaker
lv: Atdalīšanas menzūra

en: First, four small caps are placed at the four ends of the separation beaker. Then, whilst distilling, the beaker is turned by 60 degrees after a certain temperate has been reached. In doing so, at the end of the distillation, all four caps contain a specific liquid, depending on the boiling point of the liquid distilled.
lv: No sākuma četros  menzūras galos tiek ielikti mazi aizbāžņi. Tad, destilēšanas laikā, menzūra tiek pagriezta par 60 grādiem pēc tam, kad tiek sasniegta noteikta temperatūra. Šādi rīkojoties, destilācijas beigās visos četros aizbāžņos ir uzkrājies šķidrums atkarībā no destilētā šķidruma vārīšanās punkta.

en: Burner
lv: Deglis

en: There are several types of burners; this picture shows a Teclu-Burner. Each type of burner has specific uses, and they vary in peak temperature and overall heating capacity.
lv: Ir vairāki degļa tipi. Zīmējumā attēlots 'Teklu' deglis. Katram veidam ir specifisks pielietojums, un tie atšķiras pēc maksimālās sasniedzamās temperatūras un vispārējās sildīšanas spējas.

en: Extractor Hood
lv: Tvaika skapis

en: Extractor hoods are used to filter out gases from chemical reactions. The air, once cleaned, is pumped outside of the building.
lv: Velkmes skapji tiek lietoti gāzu filtrēšanai no ķīmiskajām reakcijām. Attīrītais gaiss tiek izvadīts ārpus ēkas.

en: Contact Thermometer
lv: Kontakta termometrs

en: Contact thermometers differ from regular thermometers in that they are connected to a heating coil, and are hence able to both sense and control the current temperature. In doing so, they allow experiments to be performed under a constant temperature. Contact thermometers work using a negative feedback loop: once the desired temperature has been reached, the heating coil is deactivated; when the temperature falls, the heating coil is reactivated.
lv: Kontakta termometri atšķiras no parastajiem termometriem ar to, ka tie ir savienoti ar sildgredzenu, un tādējādi ir spējīgi gan nolasīt, gan kontrolēt pašreizējo temperatūru. Līdz ar to eksperimenti var tikt izpildīti nemainīgā temperatūrā. Kontakta termometri darbojas pēc negatīvo atsauksmju ķēdes principa: sasniedzot vajadzīgo temperatūru, sildgredzens tiek izslēgts, bet, temperatūrai pazeminoties, tas tiek atkal ieslēgts.

en: Clamps
lv: Skavas

en: Laboratory clamps make it easier to hold many kinds of tools.
lv: Laboratorijas skavas padara vienkāršāku dažādu instrumentu turēšanu.

en: Indicator Paper
lv: Indikatorpapīrs

en: There are multiple ways of measuring the pH value of a solution, one of which is to use indicator paper. Indicator paper changes color depending on the pH of the solution applied to it, and by comparing to a chart a fairly accurate measure of the solution's pH can be obtained. If a more accurate measure is needed, a glass electrode can be used, which works by measuring the conductivity of the solution.
lv: Pastāv dažādi veidi, kā mērīt šķīduma pH līmeni, viens no tiem - ar indikatorpapīra palīdzību. Indikatorpapīrs maina krāsu atkarībā no šķīduma, kurā tas iemērkts, pH vērtības. Salīdzinot papīra krāsu ar speciālu tabulu, var iegūt salīdzinoši precīzu šķīduma pH vērtību. Ja vajadzīgs precīzāks mērījums, var lietot stikla elektrodu, kas atrod pH vērtību, mērot šķīduma elektrovadītspēju.

en: Short-Stem Funnel
lv: Īskājas piltuve

en: A funnel can be used to fill a narrow-necked vessel with a liquid or fine powder.
lv: Piltuve var tikt lietota, lai piepildītu šaurkakla traukus ar šķidrumu vai smalku pulveri.

en: Buret
lv: Birete

en: Burets are used to titrate liquids. A buret is filled with a specific volume of a liquid, and placed beneath it is a container such as an Erlenmeyer flask. By opening the valve on the buret, the liquid in the container will then be titrated. High-quality burets have a venting mechanism with which they can be very easily refilled with the exact volume for which the buret is calibrated.
lv: Biretes lieto šķīdumu titrēšanai. Tā ir piepildīta ar konkrētu šķīduma tilpumu. Zem tās ir novietots trauks, piemēram, Erlenmeiera kolba. Atverot biretes ventili, šķīdums kolbā tiks titrēts. Augsta līmeņa biretām ir vēdināšanas mehānisms, ar kā palīdzību ir viegli iepildīt precīzu tādu šķīduma tilpumu, kuram birete ir kalibrēta.

en: Beaker
lv: Mērglāze

en: Beakers can be used for many tasks. For instance, they are used to store chemicals and to perform chemical reactions. They are often also used for titrations.
lv: Mērglāzes lieto dažādu uzdevumu veikšanai. Piemēram, tās lieto ķimikāliju uzglabāšanai un ķīmisku reakciju veikšanai. Tāpat tās bieži tiek izmantotas titrēšanai.

en: DSC (Differential Scanning Calorimeter)
lv: DSK (Diferenciālās skenēšanas kalorimetrs)

en: A DSC measures the heat flow volume of a compound. This value is very specific for every kind of matter, and thus a DSC can be used to identify chemicals or to describe them.
lv: DSK mēra siltuma plūsmu maisījuma tilpumā. Šī vērtība ir specifiska katrai vielai, tādējādi DSK var tikt lietots, lai identificētu ķimikālijas vai aprakstītu tās.

en: Dewar Vessel
lv: Djuāra trauks

en: A Dewar vessel (or Dewar flask), named after the physicist Sir James Dewar (1842-1923), is a double-walled vacuum flask, designed to provide good thermal insulation. As such, they are useful for keeping liquids cool or warm. One well-known example of a Dewar vessel is a Thermos flask.
lv: Djuāra trauks (vai Djuāra kolba), nosaukta fiziķa Džeimsa Djuāra vārdā (1842-1923), ir dubultsienu vakuumkolba, veidota tā, lai nodrošinātu labu termisko izolāciju. Līdz ar to tas piemērots, lai saglabātu šķidrumus aukstus vai siltus. Labi zināms Djuāra trauka piemērs ir termoss.

note: i18n: tag label attribute value
en: Dummy
lv: Tests

note: i18n: tag label attribute value
en: Hydrogen
lv: Ūdeņradis

note: i18n: tag label attribute value
en: Helium
lv: Hēlijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Lithium
lv: Litijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Beryllium
lv: Berilijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Boron
lv: Bors

note: i18n: tag label attribute value
en: Carbon
lv: Ogleklis

note: i18n: tag label attribute value
en: Nitrogen
lv: Slāpeklis

note: i18n: tag label attribute value
en: Oxygen
lv: Skābeklis

note: i18n: tag label attribute value
en: Fluorine
lv: Fluors

note: i18n: tag label attribute value
en: Neon
lv: Neons

note: i18n: tag label attribute value
en: Sodium
lv: Nātrijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Magnesium
lv: Magnijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Aluminium
lv: Alumīnijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Silicon
lv: Silīcijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Phosphorus
lv: Fosfors

note: i18n: tag label attribute value
en: Sulfur
lv: Sērs

note: i18n: tag label attribute value
en: Chlorine
lv: Hlors

note: i18n: tag label attribute value
en: Argon
lv: Argons

note: i18n: tag label attribute value
en: Potassium
lv: Kālijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Calcium
lv: Kalcijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Scandium
lv: Skandijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Titanium
lv: Titāns

note: i18n: tag label attribute value
en: Vanadium
lv: Vanādijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Chromium
lv: Vanādijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Manganese
lv: Mangāns

en: It was discovered near a town named Magnesia in black earth. Thus, it was named 'magnesia nigra', or for short, Manganese.
lv: Tika atklāts netālu no pilsētas, ko sauca par Magnēziju, melnā rūdā. Tāpēc to nosauca par 'magnesia nigra', vai īsāk - Manganese.

note: i18n: tag label attribute value
en: Iron
lv: Dzelzs

note: i18n: tag label attribute value
en: Cobalt
lv: Kobalts

note: i18n: tag label attribute value
en: Nickel
lv: Niķelis

note: i18n: tag label attribute value
en: Copper
lv: Varš

note: i18n: tag label attribute value
en: Zinc
lv: Cinks

note: i18n: tag label attribute value
en: Gallium
lv: Gallijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Germanium
lv: Germānijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Arsenic
lv: Arsēns

note: i18n: tag label attribute value
en: Selenium
lv: Selēns

note: i18n: tag label attribute value
en: Bromine
lv: Broms

note: i18n: tag label attribute value
en: Krypton
lv: Kriptons

note: i18n: tag label attribute value
en: Rubidium
lv: Rubīdijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Strontium
lv: Stroncijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Yttrium
lv: Itrijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Zirconium
lv: Cirkonijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Niobium
lv: Niobijs

en: Named after Niobe, the daughter of the Greek god Tantalus.
lv: Nosaukts par godu Niobei — grieķu dieva Tantala meitai.

note: i18n: tag label attribute value
en: Molybdenum
lv: Molibdēns

en: This name has Greek roots. It means 'like Platinum' - it was difficult to distinguish Molybdenum from Platinum.
lv: Šim vārdam ir grieķu izcelsme. Tas nozīmē 'līdzīgs Platīnam', jo bija grūti atšķirt Molibdēnu no Platīna.

note: i18n: tag label attribute value
en: Technetium
lv: Tehnēcijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Ruthenium
lv: Rutēnijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Rhodium
lv: Rodijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Palladium
lv: Palādijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Silver
lv: Sudrabs

note: i18n: tag label attribute value
en: Cadmium
lv: Sudrabs

note: i18n: tag label attribute value
en: Indium
lv: Indijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Tin
lv: Alva

note: i18n: tag label attribute value
en: Antimony
lv: Antimons

note: i18n: tag label attribute value
en: Tellurium
lv: Telūrijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Iodine
lv: Jods

en: Greek 'ioeides' for 'violet'.
lv: Grieķu valodā 'ioeides' nozīmē 'violets'.

note: i18n: tag label attribute value
en: Xenon
lv: Ksenons

note: i18n: tag label attribute value
en: Caesium
lv: Cēzijs

en: Latin 'caesius' for 'heaven blue'.
lv: Latīņu valodā 'caesius' nozīmē 'debesu zilais'.

note: i18n: tag label attribute value
en: Barium
lv: Bārijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Lanthanum
lv: Lantāns

en: Greek 'lanthanein' for 'hidden'. The Lanthanoids are also called the 'rare earth' elements.
lv: Grieķu valodā 'lanthanein' nozīmē 'apslēpts'. Lantanoīdi tiek saukti arī par 'retzemju' metāliem.

note: i18n: tag label attribute value
en: Cerium
lv: Cērijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Praseodymium
lv: Prazeodīms

note: i18n: tag label attribute value
en: Neodymium
lv: Neodīms

note: i18n: tag label attribute value
en: Promethium
lv: Prometijs

en: Named after the Greek Prometheus. Prometheus stole the fire from the gods and gave it to mankind.
lv: Nosaukts grieķu Prometeja vārdā. Prometejs nozaga uguni dieviem un dāvāja to cilvēkiem.

note: i18n: tag label attribute value
en: Samarium
lv: Samārijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Europium
lv: Eiropijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Gadolinium
lv: Gadolīnijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Terbium
lv: Terbijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Dysprosium
lv: Disprozijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Holmium
lv: Holmijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Erbium
lv: Erbijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Thulium
lv: Tūlijs

en: Named after the old name of Scandinavia, 'Thule'.
lv: Nosaukts veca Skandināvijas nosaukuma — 'Thule' — vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Ytterbium
lv: Iterbijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Lutetium
lv: Lutēcijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Hafnium
lv: Hafnijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Tantalum
lv: Tantāls

note: i18n: tag label attribute value
en: Tungsten
lv: Volframs

note: i18n: tag label attribute value
en: Rhenium
lv: Rēnijs

en: Named after the German river Rhine (latin 'Rhenium').
lv: Nosaukts Vācijas upes Reinas vārdā (latīņu 'Rhenium').

note: i18n: tag label attribute value
en: Osmium
lv: Osmijs

en: Greek for 'smell'. Its oxides smell strongly like radishes.
lv: Grieķu 'smarža'. Tā oksīdi smaržo līdzīgi kā redīsi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Iridium
lv: Irīdijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Platinum
lv: Platīns

note: i18n: tag label attribute value
en: Gold
lv: Zelts

note: i18n: tag label attribute value
en: Mercury
lv: Dzīvsudrabs

note: i18n: tag label attribute value
en: Thallium
lv: Tallijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Lead
lv: Svins

note: i18n: tag label attribute value
en: Bismuth
lv: Bismuts

en: The old name of Bismuth is 'Wismut', which stood for 'white mass'.
lv: Bismuta vecais nosaukums ir Vismuts, kas nozīmē 'baltā masa'.

note: i18n: tag label attribute value
en: Polonium
lv: Polonijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Astatine
lv: Astats

note: i18n: tag label attribute value
en: Radon
lv: Radons

en: Named after Radium. It ends with 'on' to make it clear that it is a noble gas.
lv: Nosaukts Rādija vārdā. Izskaņa 'ons' norāda, ka tā ir cēlgāze.

note: i18n: tag label attribute value
en: Francium
lv: Francijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Radium
lv: Rādijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Actinium
lv: Aktīnijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Thorium
lv: Torijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Protactinium
lv: Proaktīnijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Uranium
lv: Urāns

en: Greek 'ouranos' for 'heaven'. Named after the planet Uranus.
lv: Grieķu valodā 'ouranos' nozīmē 'debesis'. Nosaukts planētas Urāna vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Neptunium
lv: Neptūnijs

en: Named after the planet Neptune.
lv: Nosaukts planētas Neptūna vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Plutonium
lv: Plutonijs

en: Named after the planet Pluto.
lv: Nosaukts planētas Plutona vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Americium
lv: Amerīcijs

en: Named after America.
lv: Nosaukts Amerikas vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Curium
lv: Kirijs

en: Named after Marie Curie.
lv: Nosaukts Marijas Kirī vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Berkelium
lv: Berklijs

en: Named after the town Berkeley where it was discovered.
lv: Nosaukts pilsētas, kurā to atklāja — Berklijas, vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Californium
lv: Kalifornijs

en: Named after the US-State of California.
lv: Nosaukts ASV štata Kalifornijas vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Einsteinium
lv: Einšteinijs

en: Named after the scientist Albert Einstein.
lv: Nosaukts zinātnieka Alberta Einšteina vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Fermium
lv: Fermijs

en: Named after the scientist Enrico Fermi.
lv: Nosaukts zinātnieka Enriko Fermi vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Mendelevium
lv: Mendeļejevijs

en: Named after the scientist D.I. Mendeleev.
lv: Nosaukts zinātnieka D.I. Mendeļejeva vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Nobelium
lv: Nobēlijs

en: Named after the scientist Alfred Nobel.
lv: Nosaukts zinātnieka Alfreda Nobela vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Lawrencium
lv: Lourensijs

en: Named after the scientist Ernest Orlando Lawrence.
lv: Nosaukts zinātnieka Ernesta Orlando Lorensa vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Rutherfordium
lv: Ruterfordijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Dubnium
lv: Dubnijs

note: i18n: tag label attribute value
en: Seaborgium
lv: Seaborgijs

en: Named after the scientist G. Theodore Seaborg.
lv: Nosaukts zinātnieka G. Teodora Sīborga vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Bohrium
lv: Borijs

en: Named after the scientist Niels Bohr.
lv: Nosaukts zinātnieka Nīlsa Bora vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Hassium
lv: Hassijs

en: Latin 'hassia' for the German county Hessen. In Hessen a lot elements have been discovered.
lv: Latīņu 'hassia' nozīmē Hesene — viena no Vācijas federālajām zemēm. Hesenē ir atklāti daudzi elementi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Meitnerium
lv: Meitenērijs

en: Named after the scientist Lise Meitner.
lv: Nosaukts zinātnieces Līzes Meitneres vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Darmstadtium
lv: Darmštatijs

en: Named after the German city Darmstadt where many elements have been discovered.
lv: Nosaukts Vācijas pilsētas Darmštadtes vārdā, kur tika atklāti daudzi elementi.

note: i18n: tag label attribute value
en: Roentgenium
lv: Rentgenijs

en: Named after Wilhelm Conrad Röntgen.
lv: Nosaukts Vilhelma Konrāda Rentgena vārdā.

note: i18n: tag label attribute value
en: Copernicium
lv: Kopernikijs

en: Historically known as eka-mercury. Named after the astronomer Nicolaus Copernicus.
lv: Vēsturiski pazīstams kā eka-merkūrijs. Nosaukts par godu astronomam Nikolajam Kopernikam.

note: i18n: tag label attribute value
en: Flerovium
lv: Flerovijs

en: Historically known as eka-lead. Named after Flerov Laboratory of Nuclear Reactions (Dubna, Russia) where superheavy elements are synthesized.
lv: Vēsturiski pazīstams kā ekasvins. Nosaukts par godu Fļorova kodolreakciju laboratorijai (Dubna, Krievija), kurā smagie elementi tiek sintezēti.

note: i18n: tag label attribute value
en: Livermorium
lv: Livermorijs

en: Historically known as eka-polonium. Named after Livermore National Laboratory (USA).
lv: Vēsturiski pazīstams kā ekapolonijs. Nosaukts par godu Livermoras Nacionālajai laboratorijai (ASV).

en: Classic Periodic Table
lv: Klasiskā periodiskā tabula

en: Long Periodic Table
lv: Garā periodiskā tabula

en: Short Periodic Table
lv: Īsā periodiskā tabula

en: Transition Elements
lv: Pārejas elementi

en: DZ Periodic Table
lv: DZ periodiskā tabula

en: Equation Balancer
lv: Vienādojumu risinātājs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree)
en: Introduction
lv: Ievads

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, nuclear)
en: Nuclear Calculator
lv: Kodolu kalkulators

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, gas)
en: Gas Calculator
lv: Gāzu kalkulators

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Concentration Calculator
lv: Koncentrācijas kalkulators

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree)
en: Molecular mass Calculator
lv: Molekulmasas kalkulators

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree)
en: Titration Calculator
lv: Titrēšanas kalkulators

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, tree)
en: This is the index of the various calculators available. For more information on each calculator, click on 'Introduction'.
lv: Šis ir dažādo pieejamo kalkulatoru rādītājs. Lai iegūtu vairāk informācijas par katru no kalkulatoriem, noklikšķiniet uz 'Ievads'.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tree)
en: Calculators
lv: Kalkulatori

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, ktextedit)
en: This is the description of the function of each calculator in Kalzium
lv: Šis ir katra Kalzium esošā kalkulatora funkcijas apraksts

en: Percentage should be less than 100.0, please enter a valid value.
lv: Procentuālajai daļai jābūt mazākai nekā 100.0, lūdzu, ievadiet derīgu vērtību.

en: Density cannot be zero, please enter a valid value.
lv: Blīvums nevar būt nulle, lūdzu, ievadiet derīgu vērtību.

en: Mass cannot be zero, please enter a valid value.
lv: Masa nevar būt nulle, lūdzu, ievadiet derīgu vērtību.

en: Volume cannot be zero, please enter a valid value.
lv: Tilpums nevar būt nulle, lūdzu, ievadiet derīgu vērtību.

en: Number of moles cannot be zero, please enter a valid value.
lv: Molu skaits nevar būt nulle, lūdzu, ievadiet derīgu vērtību.

en: Molar mass of solvent is zero, please enter a valid value.
lv: Šķīdinātāja molmasa ir nulle, lūdzu, ievadiet derīgu vērtību.

en: Number of equivalents is zero. Cannot calculate equivalent mass.
lv: Ekvivalentu skaits ir nulle. Nevar aprēķināt ekvivalentmasu.

en: Concentration is zero, please enter a valid value.
lv: Koncentrācija ir nulle, lūdzu, ievadiet derīgu vērtību.

en: The volume of the solvent cannot be zero.
lv: Šķīdinātāja tilpums nevar būt nulle.

en: The number of moles of the solvent cannot be zero.
lv: Šķīdinātāja molu skaits nevar būt nulle.

en: The mass of the solvent cannot be zero.
lv: Šķīdinātāja masa nevar būt nulle.

en: Insufficient data to calculate the required value, please specify normality.
lv: Nepietiekams datu daudzums, lai aprēķinātu vajadzīgo vērtību, lūdzu, norādiet normalitāti.

en: Insufficient data, specify molarity / mole fraction / molality to calculate.
lv: Nepietiekams datu daudzums, norādiet molaritāti / mola daļu / molalitāti, lai aprēķinātu.

en: The amount is specified in moles, cannot calculate molar/equivalent masses. Please specify mass/volume.
lv: Daudzums ir norādīts molos, molmasu/ekvivalentmasu nevar aprēķināt. Lūdzu, norādiet masu/tilpumu.

en: You can calculate the molar mass of solvent only if the mole fraction is specified.
lv: Šķīdinātāja molmasu varat aprēķināt tikai tad, ja ir norādīta moldaļa.

en: Molar mass cannot be zero, please enter a valid value.
lv: Molmasa nevar būt nulle, lūdzu, ievadiet derīgu vērtību.

en: Equivalent mass cannot be zero, please enter a valid value.
lv: Ekvivalentmasa nevar būt nulle, lūdzu, ievadiet derīgu vērtību.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data
lv: Dati

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, amtSolute)
en: This is the box used to specify the amount of solute in the solution.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu izšķīdinātās vielas daudzumu šķīdumā.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, amtSltType)
en: The method by which you want to specify the amount of solute
lv: Metode, kādā vēlaties norādīt izšķīdinātās vielas daudzumu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, amtSltType)
en: This box is used to change the mode in which the amount of solute is specified, i.e. mass, moles or volume.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai mainītu veidu, kādā tiek norādīts izšķīdinātās vielas daudzums, piem., masa, moli vai tilpums.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, molarMass)
en: This box is used to specify the molar mass of the substance.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu vielas molmasu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, eqtMass)
en: This box is used to specify the equivalent mass of the solute. This is required only if concentration in terms of normality is involved.
    Normality = Number of Equivalents / liter of solution
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu izšķīdinātās vielas ekvivalentmasu. Tas ir nepieciešams tikai tad, ja aprēķinos iesaistīta koncentrācija saistībā ar normalitāti.
    Normalitāte = Ekvivalentu skaits / Šķīduma tilpums

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, densitySolute)
en: This box is used to specify the value of the density of the solute. This is required only if you are specifying the amount of solute in terms of volume.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu izšķīdinātās vielas blīvuma vērtību. Tas ir nepieciešams tikai tad, ja izšķīdinātās vielas daudzumu norādiet kā tilpumu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, amtSolvent)
en: This box is used to specify the amount of solvent in the solution.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu šķīdinātāja daudzumu šķīdumā.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, amtSlvtType)
en: This box is used to change the mode in which amount of solvent is specified, i.e. mass, moles or volume.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai mainītu veidu, kādā tiek norādīts šķīdinātāja daudzums, piem., masa, moli vai tilpums.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, molarMassSolvent)
en: This box is used to specify the molar mass of the solvent.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu šķīdinātāja molmasu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, densitySolvent)
en: This box is used to specify the density of the solution and is required only if the amount of solution is specified/needed in terms of mass.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu šķīduma blīvumu un ir nepieciešams tikai tad, ja šķīduma daudzums ir norādīts/vajadzīgs masas vienībās.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, concentration)
en: This box is used to specify the concentration of the solution in respective units to the right.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu šķīduma koncentrāciju atbilstošajās vienībās pa labi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mode)
en: This is the list of quantities that you can calculate. Choose one of the quantities and specify the other required values to calculate it.
lv: Šis ir saraksts ar daudzumiem, ko varat aprēķināt. Izvēlieties vienu no daudzumiem un norādiet pārējās vajadzīgās vērtības, lai to aprēķinātu.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, densSlvt_unit)
en: Specify the units for density of solvent
lv: Norādiet šķīdinātāja blīvuma vienības

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, amtSlvt_unit)
en: This box is used to specify the units for the amount of solvent in the solution.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu vienības šķīdinātāja daudzumam šķīdumā.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: (g/mole)
lv: (g/molā)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, densSlt_unit)
en: This box is used to specify the units of the density of the solute. This is required only if you are specifying the amount of solute in terms of volume.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu izšķīdinātās vielas blīvuma vienības. Tas ir nepieciešams tikai tad, ja izšķīdinātās vielas daudzumu norādiet kā tilpumu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, amtSlt_unit)
en: This box is used to specify the units for the amount of solute in the solution.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu vienības izšķīdinātās vielas daudzumam šķīdumā.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reset)
en: Reset
lv: Atstatīt

en: Molar mass cannot be zero, please enter a non-zero value.
lv: Molmasa nevar būt nulle, lūdzu, ievadiet ne-nulles vērtību.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, molarMass)
en: This box can be used to specify the molar mass of the gas, e.g. 2 for Hydrogen gas.
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai norādītu gāzes molmasu, piem., 2 ūdeņradim.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, moles)
en: This box can be used to specify the number of moles of the gas.
    Moles = mass / molar mass
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai norādītu gāzes molu skaitu.
    Moli = masa / molmasa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, mass)
en: This box can be used to specify the mass of the gas.
    Mass = moles * molar mass
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai norādītu gāzes masu.
    Masa = moli / molmasa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mass_unit)
en: This box is used to change the units of mass.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai mainītu masas vienības.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, pressure)
en: This box can be used to change the pressure of the gas.
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai mainītu gāzes spiedienu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, pressure_unit)
en: This box can be used to specify the units of pressure, e.g. atmospheres, bars, etc.
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai norādītu gāzes spiediena vienības, piem., atmosfēras, bāri, u.c.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, temp)
en: This box can be used to specify the temperature of the gas.
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai norādītu gāzes temperatūru.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, temp_unit)
en: This box can be used to specify the units of temperature, e.g. Kelvin, Celsius, etc.
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai norādītu gāzes temperatūras vienības, piem., Kelvinos vai Celsija grādos.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, volume)
en: This box can be used to specify the volume of the gas.
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai norādītu gāzes tilpumu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, volume_unit)
en: This box can be used to change the units of volume, e.g. liters.
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai mainītu tilpuma vienības, piem., litri.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, non_ideal)
en: Data for non-ideal gases
lv: Ne-ideālu gāzu dati

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, b)
en: Specify the units of the van der Waals constant 'b'
lv: Norādiet Van der Vālsa konstantes 'b' vienības

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, b)
en: This box can be used to specify the van der Waals constant 'b' for the gas. This is required only for a real gas. It can be marked as 0.0 for an ideal gas.
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai norādītu Van der Vālsa konstanti 'b' gāzei. Tas ir vajadzīgs tikai reālai gāzei. Ideālai gāzei to var atzīmēt kā 0.0.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, a)
en: Specify the units of the van der Waals constant 'a'
lv: Norādiet Van der Vālsa konstantes 'a' vienības

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, a)
en: This box can be used to specify the van der Waals constant 'a' for the gas. This is required only for a real gas. It can be marked as 0.0 for an ideal gas.
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai norādītu Van der Vālsa konstanti 'a' gāzei. Tas ir vajadzīgs tikai reālai gāzei. Ideālai gāzei to var atzīmēt kā 0.0.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, b_unit)
en: The units of the van der Waals constant 'b'
lv: Van der Vālsa konstantes 'b' vienības

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, b_unit)
en: This can be used to specify the units of the van der Waals constant 'b'.
lv: Šo varat izmantot, lai norādītu Van der Vālsa konstantes 'b' vienības.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: per mole
lv: uz molu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: liter^2 atmosphere/mol^2
lv: litrs^2 atmosfēra/mol^2

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, reset)
en: Click to reset all values to initial values
lv: Noklikšķiniet, lai atstatītu visas vērtības uz sākotnējām

en: Initial amount cannot be zero.
lv: Sākotnējais daudzums nevar būt nulle.

en: Final amount cannot be zero.
lv: Beigu daudzums nevar būt nulle.

en: Time is zero, please enter a valid value.
lv: Ilgums ir nulle, lūdzu, ievadiet derīgu vērtību.

en: The final amount is greater than the initial amount.
lv: Beigu daudzums ir lielāks nekā sākotnējais daudzums.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Elemental data
lv: Elementa dati

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, element)
en: This box is used to specify the element on which calculation is to be performed.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu elementu, ar kuru tiks veikti aprēķini.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, isotope)
en: This box is used to specify the isotope of the above element on which calculation is performed.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu izotopu augšā esošajam elementam, ar kuru tiks veikti aprēķini.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, halfLife)
en: This box is used to specify the half-life of the above isotope.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu pussabrukšanas periodu augšā esošajam izotopam.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, halfLife_unit)
en: This box is used to specify the unit of half-life, e.g. years, seconds, etc.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu pussabrukšanas perioda vienības, piemēram, gadi, sekundes, u.t.t.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: years
lv: gadi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: seconds
lv: sekundes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: minutes
lv: minūtes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: hours
lv: stundas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: days
lv: dienas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: weeks
lv: nedēļas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mass)
en: This label displays the atomic mass of the isotope in grams per mole.
lv: Šī birka rāda izotopa atommasu gramos uz molu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: grams / mole
lv: grami / molā

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Other data
lv: Citi dati

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mode)
en: This box is used to decide what you want to calculate, choose among 'Time', 'Initial amount of the substance' and 'Final amount of the substance'.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai izlemtu, ko vēlaties aprēķināt, izvēlieties no 'Laiks', 'Vielas sākotnējais daudzums' un 'Vielas beigu daudzums'.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, mode)
en: Initial Amount
lv: Sākotnējais daudzums

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, mode)
en: Final Amount
lv: Beigu daudzums

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, mode)
en: Time
lv: Laiks

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, initAmt)
en: This box is used to specify the initial amount of the radioactive substance.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu radioaktīvās vielas sākotnējo daudzumu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, finalAmt)
en: This box is used to specify the final amount of the radioactive substance.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu radioaktīvās vielas beigu daudzumu.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, time)
en: This box is used to specify the time after which the initial amount decreases to the final amount.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu laiku, pēc kura sākotnējais daudzums samazinās līdz beigu daudzumam.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, initAmtType)
en: This box can be used to change the mode in which you want to specify the initial amount of the substance, i.e. mass or moles.
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai mainītu veidu, kādā vēlaties norādīt vielas sākotnējo daudzumu, piem., masu vai molus.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmtType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmtType)
en: moles
lv: moli

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, finalAmtType)
en: This box can be used to change the mode in which you want to specify the final amount of the substance, i.e. mass or moles.
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai mainītu veidu, kādā vēlaties norādīt vielas beigu daudzumu, piem., masu vai molus.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, initAmt_unit)
en: This box can be used to specify the units of the initial amount of the substance. e.g. grams, pounds, etc.
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai norādītu vienības vielas sākotnējam daudzumam, piem., grami, mārciņas, u.c.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: grams
lv: grami

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: tons
lv: tonnas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: carats
lv: karāti

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: pounds
lv: mārciņas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: ounces
lv: unces

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: troy ounces
lv: trojas unces

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: This box can be used to specify the units of the final amount of the substance. e.g. grams, pounds, etc.
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai norādītu vienības vielas beigu daudzumam, piem., grami, mārciņas, u.c.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, time_unit)
en: This box is used to specify the units of time. e.g. years, seconds, etc.
lv: Šis lodziņš tiek izmantots, lai norādītu laika vienības, piem., gadi, sekundes, u.t.t.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider)
en: This slider can be used to specify the time in terms of number of half-lives between 0 half-lives to 10 half-lives.
lv: Šis slīdnis var tikt izmantots, lai norādītu laiku, par vienību izmantojot pussabrukšanas periodu, intervālā no 0 līdz 10.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, error)
en: Information/Error message
lv: Informācija/Kļūdas paziņojums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_mass)
en: Amount is always specified in term of mass
lv: Daudzums vienmēr tiek norādīts kā masa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ideal)
en: Assume Gas is ideal (i.e. do not show Van der Waals co-efficients)
lv: Pieņemt, ka gāze ir ideāla (piem., nerādīt Van der Vālsa koeficientus)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Mass Calculator
lv: Masas kalkulators

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alias)
en: Show details such as aliases
lv: Rādīt detaļas, piemēram, aizstājvārdus.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Show the add alias tab
lv: Rādīt 'Pievienot aizstājvārdu' cilni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_soluteMass)
en: Amount of solute is always specified in terms of mass
lv: Izšķīdinātās vielas daudzums vienmēr tiek norādīts kā masa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_solventVolume)
en: Amount of solvent is always specified in terms of volume
lv: Šķīdinātāja daudzums vienmēr tiek norādīts kā tilpums

en: Experimental values
lv: Eksperimentālās vērtības

en: Theoretical equations
lv: Teorētiskie vienādojumi

en: Error
lv: Kļūda

en: Theoretical curve
lv: Teorētiskā līkne

en: Approximated curve
lv: Aproksimētā līkne

en: Equivalence point
lv: Ekvivalences punkts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveimage)
en: Save plot
lv: Saglabāt grafiku

en: Svg image (*.svg)
lv: Svg attēls (*.svg)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Choose what you want to do:
lv: Izlemjiet, ko vēlaties darīt:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 1
lv: 1. cilne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Find the equivalence point from experimental values:
lv: Atrast ekvivalences punktu no eksperimentālajām vērtībām:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget_2)
en: Volume(X)
lv: Tilpums (X)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
lv: 2. cilne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Solve an equilibrium system and see how the concentration of one ion (Y) changes in function of another one (X)
lv: Atrisināt vienādojumu sistēmu un skatīt, kā viena jona (Y) koncentrācija mainās atkarībā no otra (X) koncentrācijas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Parameter
lv: Parametrs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
lv: Vērtība

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: X axis:
lv: X ass:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Y axis:
lv: Y ass:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Draw Plot
lv: Zīmēt grafiku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Notes:
lv: Piezīmes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: X min:
lv: X minimums:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X max:
lv: X maksimums:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Y min:
lv: Y minimums:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Y max:
lv: Y maksimums:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newfile)
en: New
lv: Jauns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, open)
en: Open
lv: Atvērt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, save)
en: Save
lv: Saglabāt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rapidhelp)
en: Example
lv: Piemērs

en: No element selected
lv: Nav izvēlēts neviens elements

en: No graphic found
lv: Nav atrasts neviens attēls

[ctx: Next element]
en: Next
lv: Nākamais

en: Goes to the next element
lv: Pāriet uz nākamo elementu

[ctx: Previous element]
en: Previous
lv: Iepriekšējais

en: Goes to the previous element
lv: Atgriezties pie iepriekšējā elementa

en: It was discovered by %1.
lv: To atklāja %1.

en: Origin of the name:<br/>%1
lv: Vārda izcelsme: <br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicMeltingPointGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Melting Point
lv: Kušanas punkts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicBoilingPointGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Boiling Point
lv: Vārīšanās punkts

en: Electron Affinity
lv: Elektronu pievilkšanās spēja

en: Electronic configuration
lv: Elektronu konfigurācija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Atomic mass
lv: Atommasa

en: Ionization energy
lv: Jonizācijas enerģija

en: First Ionization energy
lv: Pirmā jonizācijas enerģija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicElectronegativityGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Electronegativity
lv: Elektronegativitāte

en: Oxidation states
lv: Oksidācijas pakāpes

[ctx: Link to element's Wikipedia page, %1 is localized language name]
en: Wikipedia (%1)
lv: Vikipēdija (%1)

en: Neutrons
lv: Neitrons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Percentage
lv: Procentuālā attiecība

en: Half-life period
lv: Pussabrukšanas periods

en: Energy and Mode of Decay
lv: Sabrukšanas enerģija un veids

en: Spin and Parity
lv: Spins un paritāte

note: i18n("Overview")); item->setHeader(i18n("Overview")); item->setIcon(QIcon("overview")); QVBoxLayout *overviewLayout = new QVBoxLayout(m_pOverviewTab); overviewLayout->setMargin(0); dTab = new DetailedGraphicalOverview(m_pOverviewTab); dTab->setObjectName("DetailedGraphicalOverview"); overviewLayout-
en: Data Overview
lv: Datu pārskats

en: Atom Model
lv: Atoma modelis

en: Isotopes
lv: Izotopi

en: Miscellaneous
lv: Dažādi

en: Spectrum
lv: Spektrs

en: Extra information
lv: Papildu informācija

en: Extra Information
lv: Papildu informācija

en: No spectrum of %1 found.
lv: %1 spektrs netika atrasts.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Number
lv: Atomskaitlis

[ctx: Help text for the chemical equation solver]
en: The equation solver allows you to balance a chemical equation.<br> <br><b>Using Variables</b><br>To express variable quantities of an element, put a single character in front of the element's symbol, as shown in this example:<br><i>aH + bO -> 5H2O</i> (Result: <b>10</b> H + <b>5</b> O -&gt; <b>5</b> H<sub>2</sub>O)<br>Solving this expression will give you the needed amount of Hydrogen and Oxygen.<br><br><b>Defining electric charges</b><br>Use box brackets to specify the electric charge of an element, as shown in this example:<br><i>4H[+] + 2O -> cH2O[2+]</i> (Result: <b>4</b> H<b><sup>+</sup></b> + <b>2</b> O -&gt; <b>2</b> H<b><sub>2</sub></b>O<b><sup>2+</sub></b>)
lv: Vienādojumu risinātājs ļauj novienādot ķīmisko vienādojumu.<br> <br><b>Mainīgo izmantošana</b><br>Lai izteiktu mainīgos elementu daudzumus, elementa simbola priekšā rakstiet vienu rakstzīmi, kā parādīts šajā piemērā: <br><i>aH + bO -> 5H2O</i> (Rezultāts: <b>10</b> H + <b>5</b> O -&gt; <b>5</b> H<sub>2</sub>O)<br>Atrisinot šo izteiksmi, tiks parādīti vajadzīgie ūdeņraža un skābekļa daudzumi.<br><br><b>Elektrisko lādiņu definēšana</b><br>Izmantojiet kvadrātiekavas, lai norādītu elementa lādiņu, kā parādīts šajā piemērā:<br><i>4H[+] + 2O -> cH2O[2+]</i> (Rezultāts: <b>4</b> H<b><sup>+</sup></b> + <b>2</b> O -&gt; <b>2</b> H<b><sub>2</sub></b>O<b><sup>2+</sub></b>)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equation:
lv: Vienādojums:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Enter the equation you want to balance in this field.
lv: Ievadiet risināmo vienādojumu šajā laukā.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calculateButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, calculateButton)
en: If you press this button the equation above will be balanced.
lv: Ja nospiedīsiet šo pogu, augšā esošais vienādojums tiks atrisināts.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: &Calculate
lv: &Aprēķināt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCopy)
en: Copy to Clipboard
lv: Kopēt uz starpliktuvi

en: OK
lv: Labi

en: Elements
lv: Elementi

en: Properties
lv: Īpašības

en: Symbol
lv: Simbols

en: Exact Mass
lv: Precīza masa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicIonizationGradient)
en: Ionization
lv: Jonizācija

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFamily)
en: Family
lv: Saime

en: File already exists. Do you want to overwrite it?
lv: Fails jau pastāv. Vai vēlaties to pārrakstīt?

en: Could not open file for writing.
lv: Neizdevās atvērt failu rakstīšanai.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File:
lv: Fails:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
lv: Formāts:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Scheme:
lv: Shēma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gradient:
lv: Pāreja:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, gradient_slider)
en: Slide to change current temperature
lv: Pārbīdiet, lai mainītu pašreizējo temperatūru

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, Play)
en: Click to Play / Pause the increase in temperature.
lv: Noklikšķiniet, lai sāktu / nopauzētu temperatūras palielināšanu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed
lv: Ātrums

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, Speed)
en: Slide to change the speed of increase in temperature.
lv: Pārbīdiet, lai mainītu temperatūras palielināšanas ātrumu.

en: Elements with melting point around this temperature:
lv: Elementi ar aptuveni šādu kušanas temperatūru:

en: No elements with a melting point around this temperature
lv: Nav neviena elementa ar aptuveni šādu kušanas temperatūru

en: Elements with boiling point around this temperature:
lv: Elementi ar aptuveni šādu vārīšanās temperatūru:

en: No elements with a boiling point around this temperature
lv: Nav neviena elementa ar aptuveni šādu vārīšanas temperatūru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Zoom IN / OUT
lv: Tuvināt / tālināt

en: Isotope of Element %1 (%2)
lv: %1 izotops (%2)

[ctx: alpha ray emission]
en: alpha
lv: alfa

[ctx: Many ways]
en: Multiple
lv: Vairāki

[ctx: Stable isotope]
en: Stable
lv: Stabils

[ctx: Unknown magnetic moment]
en: Unknown
lv: Nezināms

en: Magnetic moment: %1
lv: Magnētiskais moments: %1

en: Halflife: %1 %2
lv: Pussabrukšanas periods: %1 %2

en: Halflife: Unknown
lv: Pussabrukšanas periods: nezināms

en: Abundance: %1 %
lv: Procentuālā daļa: %1 %

en: Number of nucleons: %1
lv: Nuklonu skaits: %1

[ctx: Unknown spin]
en: Unknown
lv: Nezināms

en: Spin: %1
lv: Spins: %1

en: Exact mass: %1 u
lv: Precīza masa: %1 u

en: &Export Data...
lv: &Eksportēt datus...

en: &Scheme
lv: &Shēma

en: &Gradients
lv: Krāsu pāre&jas

en: &Tables
lv: &Tabulas

en: &Numeration
lv: &Numerācija

en: &Plot Data...
lv: &Zīmēt datus...

en: Perform &Calculations...
lv: I&zdarīt aprēķinus...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This is the calculator, it performs basic chemical calculations.
lv: Šis ir kalkulators, tas ļauj veikt vienkāršus ķīmiskos aprēķinus.

en: &Isotope Table...
lv: &Izotopu tabula...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This table shows all of the known isotopes of the chemical elements.
lv: Šī tabula parāda visus zināmos ķīmisko elementu izotopus.

en: &Glossary...
lv: &Vārdnīca...

en: &R/S Phrases...
lv: &R/D frāzes:

en: Convert chemical files...
lv: Pārveidot ķīmiskos failus...

[ctx: WhatsThis Help]
en: With this tool, you can convert files containing chemical data between various file formats.
lv: Ar šo rīku jūs varat pārveidot ķīmiskos datus saturošus failus starp dažādiem formātiem.

en: Molecular Editor...
lv: Molekulu redaktors...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This tool allows you to view and edit 3D molecular structures.
lv: Šis rīks ļauj apskatīt un rediģēt trīsdimensionālas molekulu struktūras.

en: &Tables...
lv: &Tabulas...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will open a dialog with listings of symbols and numbers related to chemistry.
lv: Šis atvērs dialoglogu, kurā būs ar ķīmiju saistīto simbolu un skaitļu saraksti.

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will show or hide the legend for the periodic table.
lv: Šis parādīs vai paslēps periodiskās tabulas apzīmējumus.

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will show or hide a sidebar with additional information and a set of tools.
lv: Šis parādīs vai paslēps sānu joslu ar papildus informāciju un rīkiem.

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will show or hide a sidebar with additional information about the table.
lv: Šis parādīs vai paslēps sānu joslu ar papildu informāciju par tabulu.

en: Legend
lv: Leģenda

en: Table Information
lv: Tabulas informācija

en: Information
lv: Informācija

en: Overview
lv: Pārskats

en: View
lv: Skats

en: Save Kalzium's Table In
lv: Saglabāt Kalzium tabulu iekš

en: Knowledge
lv: Zināšanas

en: Tools
lv: Rīki

en: Kalzium Error
lv: Kalzium kļūda

en: This system does not support OpenGL.
lv: Šī sistēma neatbalsta OpenGL.

[ctx: For example: "Carbon (6), Mass: 12.0107 u"]
en: %1 (%2), Mass: %3 u
lv: %1 (%2), masa: %3 u

en: Electronegativity (Pauling)
lv: Elektronegativitāte (Paulinga)

en: Discovery date
lv: Atklāšanas datums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicElectronaffinityGradient)
en: Electronaffinity
lv: Elektronu pievilkšanās spēja

en: First Ionization
lv: Pirmā jonizācija

en: No Numeration
lv: Nav numerācijas

en: Old IUPAC
lv: Vecais IUPAC

en: Monochrome
lv: Melnbalts

en: All the Elements
lv: Visi elementi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBlocks)
en: Blocks
lv: Bloki

en: s-Block
lv: s-Bloks

en: p-Block
lv: p-Bloks

en: d-Block
lv: d-Bloks

en: f-Block
lv: f-Bloks

en: Iconic
lv: Ikonas

en: Each element is represented by an icon which represents its use.
lv: Katrs elements tiek attēlots ar ikonu, kas apzīmē tā pielietojumu.

en: Alkaline
lv: Sārmains

en: Rare Earth
lv: Lantanīds

en: Non-Metals
lv: Nemetāls

en: Alkalie Metal
lv: Sārmu metāls

en: Other Metal
lv: Cits metāls

en: Halogen
lv: Halogēns

en: Transition Metal
lv: Pārejas metāls

en: Noble Gas
lv: Cēlgāze

en: Metalloid
lv: Elements ar metāla un nemetāla īpašībām

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGroups)
en: Groups
lv: Grupas

en: Group 1
lv: 1. grupa

en: Group 2
lv: 2. grupa

en: Group 3
lv: 3. grupa

en: Group 4
lv: 4. grupa

en: Group 5
lv: 5. grupa

en: Group 6
lv: 6. grupa

en: Group 7
lv: 7. grupa

en: Group 8
lv: 8. grupa

en: Colors
lv: Krāsas

note: i18n: ectx: Menu (file_menu)
en: &File
lv: &Fails

note: i18n: ectx: Menu (table_menu)
en: &View
lv: &Skats

note: i18n: ectx: Menu (miscmenu)
en: &Tools
lv: &Rīki

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
lv: Galvenā rīkjosla

en: Value not defined
lv: Vērtība nav definēta

en: Unknown Value
lv: Nezināma vērtība

en: The element has not yet been officially recognized by the IUPAC.
lv: IUPAC vēl nav oficiāli atzinusi šo elementu.

en: This element was known to ancient cultures.
lv: Šis elements bija zināms senajām kultūrām.

en: No Data
lv: Nav datu

en: Glossary
lv: Vārdnīca

en: References
lv: Atsauces

en: Go to '%1'
lv: Iet uz '%1'

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Solid
lv: Cieta viela

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Liquid
lv: Šķidrums

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Vaporous
lv: Gāzveida viela

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Unknown
lv: Nezināms

[ctx: one of the two types of gradients available]
en: logarithmic
lv: logaritmiska

[ctx: one of the two types of gradients available]
en: linear
lv: lineāra

[ctx: Minimum value of the gradient]
en: Minimum: %1
lv: Minimums: %1

[ctx: Maximum value of the gradient]
en: Maximum: %1
lv: Maksimums: %1

en: Scheme: %1
lv: Shēma: %1

en: A periodic table of the elements
lv: Elementu periodiskā tabula

en: Pino Toscano
lv: Pīno Toskāno (Pino Toscano)

en: Large code contributions; resident guru helping the other developers
lv: Devis daudz koda; patstāvīgs guru, kas palīdz citiem izstrādātājiem

en: Benoit Jacob
lv: Benoits Jakobs (Benoit Jacob)

en: Base work on the molecular viewer, mentored Marcus during his SoC
lv: Pamatdarbs pie molekulu skatītāja, uzraudzīja Marcus SoC laikā

en: Marcus Hanwell
lv: Markuss Hanvels (Marcus Hanwell)

en: SoC on the molecular viewer and libavogadro porting/integration
lv: Strādāja SoC ietvaros pie molekulu skatītāja un libavogadro portēšanas/integrēšanas

en: SoC on the calculator widget and a few smaller improvements
lv: SoC ietvaros izstrādāja kalkulatora logdaļu, kā arī citi mazāki uzlabojumi

en: Thomas Nagy
lv: Tomass Neidžijs (Thomas Nagy)

en: EqChem, the equation solver
lv: EqChem, vienādojumu risinātājs

en: Code cleaning, parser for the molecule weight calculator, and a lot of smaller improvements
lv: Koda tīrīšana, parsētājs molekulu svara kalkulatoram un daudz mazāku uzlabojumu

en: Anne-Marie Mahfouf
lv: Anna Marija Mahfofa (Anne-Marie Mahfouf)

en: A lot of small things and the documentation
lv: Daudz dažādu sīkumu un dokumentācija

en: Johannes Simon
lv: Johaness Simons (Johannes Simon)

en: Code and documentation contributions to the equation solver and molecular viewer
lv: Koda un dokumentācijas papildinājumi vienādojumu risinātājam un molekulu skatītājam

en: Jarle Akselsen
lv: Džarle Akselsens (Jarle Akselsen)

en: Many beautiful element icons
lv: Daudz jauku elementu ikonu

en: Many beautiful element icons, too!
lv: Arīdzan daudz skaistu elementu ikonu!

en: Danny Allen
lv: Denijs Alens (Danny Allen)

en: Several icons
lv: Vairākas ikonas

en: Lee Olson
lv: Lī Olsons (Lee Olson)

en: Several icons in the information dialog
lv: Dažas ikonas informācijas dialogā

en: Contributed most isotope information
lv: Ziedoja lielāko daļu izotopu informācijas

en: Marco Martin
lv: Marko Martins (Marco Martin)

en: Some icons and inspiration for others
lv: Dažas ikonas un iedvesma citiem

en: Daniel Haas
lv: Daniels Hāss (Daniel Haas)

en: The design of the information dialog
lv: Informācijas dialoga dizains

en: Brian Beck
lv: Braiens Beks (Brian Beck)

en: The orbits icon
lv: Orbītu ikona

en: New interface design and usability improvements
lv: Jauns saskarnes dizains un lietojamības uzlabojumi

en: Danilo Balzaque
lv: Danilo Balzaks (Danilo Balzaque)

en: Roberto Cunha
lv: Roberto Kunha (Roberto Cunha)

en: Adding new sizable Periodic System
lv: Pievieno jaunu, mērogojamu periodisko sistēmu

en: Open the given molecule file
lv: Atvērt norādīto molekulu failu

en: Can't open more than one molecule at a time
lv: Vienlaikus nevar atvērt vairāk nekā vienu molekulu

en: Enter a formula in the
    widget above and
    click on 'Calc'.
    E.g. #Et#OH
lv: Ievadiet formulu 
    augšējā logdaļā 
    un nospiediet 'Aprēķināt'.
    Piem., #Et#OH

en: Molecular mass:
lv: Molekulas masa:

en: Invalid input
lv: Nederīga ievade

en: Symbol should consist of two or more letters.
lv: Simbolam jāsastāv no diviem vai vairāk burtiem.

en: Symbol already being used
lv: Simbols jau tiek izmantots

en: Expansion is invalid, please specify a valid expansion
lv: Paplašinājums nav derīgs, lūdzu, ievadiet derīgu paplašinājumu

en: done!
lv: darīts!

en: Unable to find the user defined alias file.
lv: Neizdevās atrast lietotāja definēto aizstājvārdu failu.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, calcTab)
en: Calculator
lv: Kalkulators

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, formulaEdit)
en: Enter molecular formula here
lv: Ievadiet molekulas formulu šeit

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, formulaEdit)
en: This box can be used to enter the formula for the molecule.
    e.g. 1.> CaCO3
    e.g. 2.> MeOH
    e.g. 3.> #EDTA#
lv: Šis lodziņš var tikt izmantots, lai ievadītu molekulas formulu.
    Piem. 1.> CaCO3
    Piem. 2.> MeOH
    Piem. 3.> #EDTA#

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calcButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, calcButton)
en: Click on this button to calculate.
lv: Nospiediet šo pogu, lai aprēķinātu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calcButton)
en: Calc
lv: Aprēķināt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, details)
en: Details
lv: Detaļas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Composition
lv: Sastāvs

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, table)
en: Elemental composition
lv: Elementu sastāvs

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableWidget, table)
en: This table previews the elemental composition of the molecule, i.e. the percentage of each element in the molecule.
lv: Šī tabula rāda elementu sastāvu molekulā, piemēram, katra elementa procentuālo daļu molekulā.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Atoms
lv: Atomi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Total mass
lv: Kopējā masa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Aliases used
lv: Izmantotie aizstājvārdi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, alias_list)
en: Aliases used in the formula
lv: Formulā izmantotie aizstājvārdi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableWidget, alias_list)
en: This displays all the aliases used in the molecule.
    For instance, in the molecule MeOH, the alias used is Me = CH3.
lv: Šeit ir parādīti visi aizstājvārdi, kas izmantoti molekulā.
    Piemēram, molekulā MeOH lietotais aizstājvārds ir Me = CH3.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alias_list)
en: aliases
lv: aizstājvārdi

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aliasTab)
en: Aliases
lv: Aizstājējvārdi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, aliasBox)
en: Define alias
lv: Definēt aizstājvārdu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Short-form
lv: Īsā forma

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, shortForm)
en: Short form of the alias
lv: Aizstājvārda īsā forma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, shortForm)
en: You can specify the short form of the alias used here, 
    for instance, Me.
lv: Šeit varat norādīt izmantotā aizstājvārda īso formu, piemēram, Me.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Full-form
lv: Pilnā forma

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fullForm)
en: You can enter the full form of the alias in this box, 
    for instance, CH3.
lv: Šajā lodziņā varat ievadīt aizstājvārda pilno formu, piemēram, CH3.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, alias)
en: Click to add the alias
lv: Nospiediet, lai pievienotu aizstājvārdu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, alias)
en: Click to add the alias if it is valid.
lv: Nospiediet, lai pievienotu aizstājvārdu, ja tas ir derīgs.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, alias)
en: Add Alias
lv: Pievienot aizstājvārdu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Pre-defined aliases
lv: Iepriekšdefinēti aizstājvārdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: User-defined aliases
lv: Lietotāja definēti aizstājvārdi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, pre_defined)
en: List of pre-defined aliases.
lv: Iepriekšdefinēto aizstājvārdu saraksts.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableWidget, pre_defined)
en: This table displays all the pre-defined aliases.
lv: Šajā tabulā parādīti visi iepriekšdefinētie aizstājvārdi.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, user_defined)
en: List of user-defined aliases.
lv: Lietotāja definēto aizstājvārdu saraksts.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableWidget, user_defined)
en: This is the list of aliases that you or some other user has added.
lv: Šis ir to aizstājvārdu saraksts, kurus esat pievienojis jūs vai kāds cits lietotājs.

en: Unknown Electron Distribution
lv: Nezināms elektronu sadalījums

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X-Axis
lv: X-ass

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Average value:
lv: Vidējā vērtība:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KCB_y)
en: Here you can define what you want to plot
lv: Šeit jūs varat definēt, ko vēlaties zīmēt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Maximum value:
lv: Maksimālā vērtība:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Minimum value:
lv: Minimālā vērtība:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display:
lv: Rādīt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Element Type:
lv: Elementa tips:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: First element:
lv: Pirmais elements:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Last element:
lv: Pēdējais elements:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, full) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: All elements
lv: Visi elementi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Metals
lv: Metāli

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Non-Metals / Metalloids
lv: Nemetāli / Metaloīdi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: s block elements
lv: s bloka elementi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: p block elements
lv: p bloka elementi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: d block elements
lv: d bloka elementi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: f block elements
lv: f bloka elementi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Noble gases
lv: Cēlgāzes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Alkalie metals
lv: Sārmu metāli

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Alkaline earth metals
lv: Sārmainie lantanīdi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Lanthanides
lv: Lantanīdi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Actinides
lv: Aktinīdi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Radio-active elements
lv: Radioaktīvie elementi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: No Labels
lv: Bez etiķetes

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: Element Names
lv: Elementu nosaukumi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: Element Symbols
lv: Elementu simboli

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Y-Axis
lv: Y-ass

en: n/a
lv: n/p

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: R-Phrases:
lv: R-frāzes:

en: S-Phrases:
lv: S-frāzes:

en: You asked for no R/S-Phrases.
lv: Jūs nevaicājāt pēc nevienas R/S frāzes.

en: At least one of the specified phrases is invalid.
lv: Vismaz viena no norādītajām frāzēm ir nederīga.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: S-Phrases:
lv: D-frāzes:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, r_le)
en: Enter the R-Phrases you want to read. Only "-" is allowed as a delimiter. The combinations with "/" are not yet implemented.
lv: Ievadiet R-frāzes, ko vēlaties lasīt. Kā atdalītājrakstzīme ir atļauta tikai "-". Kombinācijas ar "/" vēl nav ieviestas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, r_le)
en: Enter the R-Phrases you want to read
lv: Ievadiet R-frāzes, ko vēlaties lasīt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, s_le)
en: Enter the S-Phrases you want to read. Only "-" is allowed as a delimiter. The combinations with "/" are not yet implemented.
lv: Ievadiet D-frāzes, ko vēlaties lasīt. Kā atdalītājrakstzīme ir atļauta tikai "-". Kombinācijas ar "/" vēl nav ieviestas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, s_le)
en: Enter the S-Phrases you want to read
lv: Ievadiet D-frāzes, ko vēlaties lasīt

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, filterButton)
en: Click here to search for the phrases you entered on the left
lv: Noklikšķiniet šeit, lai meklētu frāzes, ko ievadījāt pa kreisi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, filterButton)
en: &Filter
lv: &Filtrs

en: Schemes
lv: Shēmas

en: Gradients
lv: Pārejas

en: Units
lv: Mērvienības

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: s-Block:
lv: s-Bloks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: p-Block:
lv: p-Bloks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: d-Block:
lv: d-Bloks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: f-Block:
lv: f-Bloks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Group 1:
lv: Grupa 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Group 2:
lv: Grupa 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Group 3:
lv: Grupa 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Group 4:
lv: Grupa 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Group 5:
lv: Grupa 5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Group 6:
lv: Grupa 6:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Group 7:
lv: Grupa 7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Group 8:
lv: Grupa 8:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabStateOfMatter)
en: State of Matter
lv: Vielas stāvoklis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Solid:
lv: Cieta viela:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Liquid:
lv: Šķidrums:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Vaporous:
lv: Gāzveida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2_2)
en: Alkali metals:
lv: Sārmu metāli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Rare earth:
lv: Lantanīdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Non-metals:
lv: Nemetāli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Alkaline earth metals:
lv: Sārmainie lantanīdi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2)
en: Other metals:
lv: Citi metāli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2)
en: Halogens:
lv: Halogēni:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2)
en: Transition metals:
lv: Pārejas metāli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: Noble gases:
lv: Cēlgāzes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3_2)
en: Metalloids:
lv: Elementi ar metālu un nemetālu īpašībām:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNoColor)
en: No Color Scheme
lv: Nav krāsu shēmas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2_2)
en: All the elements:
lv: Visi elementi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_noscheme) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_noscheme)
en: This color will be used if no other scheme is selected
lv: Šī krāsa tiks lietota, ja netiks atlasīta neviena cita shēma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instead of using a linear gradient to display the given property of an element in the periodic table, Kalzium can also use a logarithmic gradient.
    
    Check the properties you want to have displayed with a logarithmic gradient.
lv: Kalzium parasti izmanto lineāru krāsu pāreju, lai parādītu tabulā kādu elementu īpašību, bet tas spēj to attēlot arī logaritmiskā pārejā.
    
    Šeit atzīmējiet, kuras īpašības rādīt logaritmiskā skalā.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicDiscoverydateGradient)
en: Discovery Date
lv: Atklāšanas datums

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximal Value Color:
lv: Maksimālās vērtības krāsa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimal Value Color:
lv: Minimālās vērtības krāsa:

en: Energy:
lv: Enerģija:

en: Length:
lv: Garums:

en: Temperature:
lv: Temperatūra:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, SpectrumView)
en: This page gives an overview of the spectrum of this element. Using the mouse you can zoom into the spectrum.
lv: Šī lapa dod pārskatu par šī elementa spektru. Jūs varat pietuvināt spektru, izmantojot peli.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, SpectrumView)
en: This page gives an overview of the spectrum of this element.
lv: Šī lapa dod pārskatu par šī elementa spektru.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SpectrumWidget, m_spectrumWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (SpectrumWidget, m_spectrumWidget)
en: This is the spectrum of the element.
lv: Šis ir elementa spektrs.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Minimum value:
lv: &Minimālā vērtība:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minimumValue) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, minimumValue)
en: This sets the leftmost wavelength of the spectrum.
lv: Šis uzstāda spektra viļņa garumu, kas atrodas vistālāk pa kreisi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Maximum &value:
lv: Maksimālā &vērtība:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maximumValue) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maximumValue)
en: This sets the rightmost wavelength of the spectrum.
lv: Šis uzstāda spektra viļņa garumu, kas atrodas vistālāk pa labi.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Spectrum Settings
lv: Spektra iestatījumi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_spectrumType)
en: Emission spectrum
lv: Emisijas spektrs

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_spectrumType)
en: Absorption spectrum
lv: Absorbcijas spektrs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Unit:
lv: Vienība:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Type:
lv: Tips:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_resetZoom)
en: Reset zoom
lv: Atstatīt tuvinājumu

en: Wavelength
lv: Viļņa garums

en: Intensity
lv: Intensitāte

en: Greek alphabet
lv: Grieķu alfabēts

en: Uppercase
lv: Lielie burti

en: Lowercase
lv: Mazie burti

[ctx: The name of the greek letter in your language. For example 'Alpha' for the first letter.]
en: Name
lv: Nosaukums

en: alpha
lv: alfa

en: beta
lv: bēta

en: epsilon
lv: epsilons

en: zeta
lv: zēta

en: eta
lv: ēta

en: theta
lv: tēta

en: kappa
lv: kapa

en: mu
lv: mī

en: nu
lv: nī

en: xi
lv: ksī

en: omicron
lv: omikrons

en: pi
lv: pī

en: rho
lv: ro

en: upsilon
lv: ipsilons

en: phi
lv: fī

en: chi
lv: hi

en: Numbers
lv: Skaitļi

en: Numeric Prefixes and Roman Numerals
lv: Skaitļu prefiksi un romiešu cipari

en: Number
lv: Numurs

[ctx: For example 'Mono' for 1 and 'Tri' for 3]
en: Prefix
lv: Prefikss

en: Roman Numerals
lv: Romiešu cipari

en: &Copy
lv: &Kopēt

en: Load Molecule
lv: Ielādēt molekulu

en: Download New Molecules
lv: Lejupielādēt jaunas molekulas

en: Save Molecule
lv: Saglabāt molekulu

en: No tools loaded - it is likely that the Avogadro plugins could not be located.
lv: Nav ielādēts neviens rīks - visticamāk, netika atrasti Avogadro spraudņi.

en: No tools loaded - it is likely that the Avogadro plugins could not be located. No molecules can be viewed until this issue is resolved.
lv: Nav ielādēts neviens rīks - visticamāk, netika atrasti Avogadro spraudņi. Molekulu apskate nav iespējama līdz netiek atrisināta šī problēma.

en: Common molecule formats
lv: Parastie molekulu formāti

en: All files
lv: Visi faili

en: Choose a file to open
lv: Izvēlieties atveramo failu

en: Choose a file to save to
lv: Izvēlieties failu, uz kuru saglabāt

en: Failed to download molecule %1 to %2.
lv: Neizdevās molekulu %1 ielādēt %2.

en: The molecules that could be downloaded have been saved to %1.
lv: Molekulas, kuras izdevās lejupielādēt, tika saglabātas %1.

en: The molecules have been saved to %1.
lv: Molekulas tika saglabātas %1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStyle)
en: Style:
lv: Stils:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, display)
en: Display
lv: Rādīt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, edit)
en: Edit
lv: Labot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, optimizeButton)
en: Optimize
lv: Optimizēt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDrawingButton)
en: Clear drawing
lv: Notīrīt zīmējumu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, measure)
en: Measure
lv: Mērīt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Click on 2 atoms to measure a distance, on 3 atoms to measure an angle, on 4 atoms to measure a dihedral angle.
lv: Noklikšķiniet uz 2 atomiem, lai izmērītu attālumu, uz 3 atomiem - leņķi, uz 4 atomiem, lai izmērītu telpisko leņķi.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Statistics
lv: Statistika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Name:
lv: Nosaukums:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weight:
lv: Masa:

en: Convert
lv: Pārveidot

en: All Files
lv: Visi faili

en: You must select some files first.
lv: Vispirms jāizvēlas daži faili.

en: No files selected
lv: Nav izvēlēts neviens fails

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite if possible?
lv: Fails %1 jau pastāv. Vai vēlaties to pārrakstīt, ja iespējams?

en: The File %1 Already Exists -- KOpenBabel
lv: Fails %1 jau eksistē -- KOpenBabel

en: Is it okay to run these commands? -- KOpenBabel
lv: Palaist šīs komandas? -- KOpenBabel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Files to convert
lv: Pārveidojamie faili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllFileButton)
en: &Select all
lv: Izvēlēties vi&sus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteFileButton)
en: &Remove
lv: I&zņemt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFileButton)
en: &Add
lv: &Pievienot

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, FileListView)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You see the files which will be converted here. Use the buttons to add and remove files from the list.</p></body></html>
lv: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Šeit jūs redzat failus, kuri tiks konvertēti. Izmantojiet pogas lai pievienotu vai izņemtu failus no saraksta.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Convert from:
lv: Pārveidot no:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Convert to:
lv: Pārveidot uz:
