kalzium - en to mk translation catalogue (27 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicElectronegativityGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Electronegativity
mk: Електронегативност

en: Atom Model
mk: Модел на атомот

en: &Numeration
mk: &Нумерирање

en: Overview
mk: Преглед

en: s-Block
mk: s-Блок

en: p-Block
mk: p-Блок

en: d-Block
mk: d-Блок

en: f-Block
mk: f-Блок

en: Group 1
mk: Група 1

en: Group 2
mk: Група 2

en: Group 3
mk: Група 3

en: Group 4
mk: Група 4

en: Group 5
mk: Група 5

en: Group 6
mk: Група 6

en: Group 7
mk: Група 7

en: Group 8
mk: Група 8

en: Colors
mk: Бои

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Group 1:
mk: Група 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Group 2:
mk: Група 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Group 3:
mk: Група 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Group 4:
mk: Група 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Group 5:
mk: Група 5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Group 6:
mk: Група 6:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Group 7:
mk: Група 7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Group 8:
mk: Група 8:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Solid:
mk: Цврста:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Liquid:
mk: Течна:
