kalzium - en to ms translation catalogue (14 entries)

en: Dropping Funnel
ms: Corong Penitis

en: Separating Funnel
ms: Corong Pemisah

en: Test Tube Rack
ms: Rak Tabung Uji

en: Test Tube
ms: Tabung Uji

en: Full Pipette
ms: Pipet Penuh

en: Measuring Cylinder
ms: Silinder Penyukat

en: Thermometer
ms: Termometer

en: Distillation bridge
ms: Jejambat penyulingan

en: Separation Beaker
ms: Bikar Pemisahan

en: Burner
ms: Penunu

en: Contact Thermometer
ms: Termometer Sentuh

en: Beaker
ms: Bikar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFamily)
en: Family
ms: Keluarga

en: Colors
ms: Warna
