kalzium - en to ne translation catalogue (387 entries)

en: Problem while opening the file
ne: फाइल खोल्दा समस्या

en: Cannot open the specified file.
ne: निर्दिष्ट गरिएको फाइल खोल्न सकिँदैन ।

en: A cool thing
ne: एउटा चिसो वस्तु

en: (c) 2006, Carsten Niehaus
ne: (C) 2006 कार्सटेन नेइहाउस

en: Carsten Niehaus
ne: कार्सटेन नेइहाउस

en: State of matter
ne: वस्तुको स्थिति

en: Form of a substance; dependant on form stability and whether it takes up a definite volume: solid, liquid or gaseous.
ne: घोल स्वरुप; स्वरुपले परिभाषित मान: ठोस, तरल, वा ग्यास, लिएता पनि स्वरुप स्थिरतामा निरभर हुन्छ ।

en: Chemical Symbol
ne: रासायनीक प्रतीक

en: One, two, or three letter abbreviation; set through international convention.
ne: एक, दुई, वा तीन अक्षरको संक्षिप्तता; अन्तराष्टिय मान्यता अनुरूप सेट गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Element
ne: तत्व

en: Chromatography
ne: क्रोमेटोग्राफी

en: Distillation
ne: विस्थापन

en: Separation of a liquid solution (homogeneous mix) into its components through evaporation and condensation. In a fractionary distillation the process is repeated several times in a column.
ne: तरल घोललाई (समरूपी मिश्रण) यसका अवयवमा वाष्फिकरण र गाढापन विधिबाट छुट्याउन सकिन्छ । भिन्न गर्न सकिने विस्थापन प्रक्रियामा स्तम्भमा यसलाई धेरै पटक दोहोर्याइन्छ ।

en: Matter that cannot be broken down into simpler matter. Chemical elements are cornerstones of Materials. Elements consist of atoms that consist of a nucleus of positive protons, neutral neutrons, and a shell of electrons.
ne: सामान्य वस्तुमा टुक्र्याउन नसकिने वस्तु । Chemical elements are cornerstones of Materials. Elements consist of atoms that consist of a nucleus of positive protons, neutral neutrons, and a shell of electrons.

en: Emulsion
ne: इमुल्सन

en: Heterogeneous mix of two liquids.
ne: दुई तरलको विजातिय मिश्रण

en: Extraction
ne: निष्कर्ष

en: Processing a homogeneous or heterogeneous mix to get pure matter.
ne: शुद्ध वस्तु प्राप्त गर्नका लागि समान वा विजातिय वस्तुको प्रक्रिया ।

en: Mix
ne: मिश्रण

en: Filtering
ne: फिल्टरिङ

en: Separation of a solid matter from a liquid matter or gaseous matter with a filter (porous separation wall).
ne: फिल्टर गरेर तरल वा ग्यास वस्तुबाट ठोस बस्तुको विभाजन (पोरोस विभाजन वाल) ।

en: Matter consisting of differentiated matter, combined in non-set ratios. [i]Homogeneous mixes[/i] have a coherent look, [i]heterogeneous mixes[/i] consist of multiple phases.
ne: छुट्याइएका वस्तु, सेट नभएको अनुपातमा संयोजन गरिएका समाविष्ट वस्तु । [i]समान मिश्रण[/i] सूसङ्गत देखिन्छन्, [i]विजातिय मिश्रण[/i] मा बहुँविध चरण समाविष्ट हुन्छन् ।

en: Accuracy
ne: शुद्धता

en: Consisting of accidental and systematic errors.
ne: आकस्मिक र नियमित त्रुटको समावेश ।

en: Law of Conservation of Mass
ne: पिण्डको संरक्षणको नियम

en: During a chemical reaction mass is neither lost nor gained. The sum mass of the material going into the reaction equals the sum of the mass of the products of the reaction.
ne: रासायनिक प्रतिक्रिया हुँदा नत पिण्डको क्षति हुन्छ न प्राप्त हुन्छ । प्रतिक्रियामा जाने सम्पूर्ण वस्तुको पिण्ड प्रतिक्रियाको प्रतिफलको पिण्डको जोडसँग बराबर हुन्छ ।

en: Law of multiple proportions
ne: बहुँविध गुणको नियम

en: An alloy always contains the same elements in the same mass ratio. Should two or more elements bind together then the mass ratio is constant.
ne: एउटा मिश्रणमा सधैँ समान पिण्ड अनुपात भएमा तत्व समाविष्ट हुन्छन् । दुई वा बढी तत्व सँगसँगै बाइन्ड गर्नुपर्दछ त्यसपछि पिण्ड अनुपात स्थिर हुन्छ ।

en: Crystallization
ne: क्रिस्टलाइजेसन

en: Separation of solid, crystalline matter from a solution, or the liquid or gaseous phases.
ne: ठोस, घोलबाट क्रिस्टल भएका वस्तु, वा तरल वा ग्यास चरणको बिभाजन ।

en: Solution
ne: घोल

en: Homogeneous mix of multiple pure materials
ne: बहुँविध शुद्ध वस्तुको समान मिश्रण

note: i18n("Name"), ChemicalDataObject::name)); i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmtType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmtType) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicMassGradient)
en: Mass
ne: पिण्ड

en: Measurement of an amount of matter.
ne: वस्तुको मात्राको मापन ।

en: Matter
ne: वस्तु

en: All that takes up space and has mass.
ne: सबैले स्थान लिन्छन् र पिण्ड हुन्छ ।

en: Phase
ne: चरण

en: Through chemical composition and physical attributes, homogeneous portion of matter that separated from its environment in its expansion through a surface.
ne: रासायनिक संरचना र भौतिक विशेषताबाट, वस्तुको सतहमा यसको विस्तार परिवेशबाट विभाजन गरिने समान अनुपात ।

en: Accuracy and precision
ne: शुद्धता र सूक्ष्मता

en: Expressed through standard deviation: Values given over accidental errors.
ne: मानक विचलनबाट अभिव्यक्ति गरिन्छन्: आकस्मिक त्रुटिमा मान दिइएको हुन्छ ।

en: Correctness
ne: शुद्धता

en: Values given over accidental errors.
ne: अकस्मिक त्रुटिमा दिइएका मान ।

en: SI-Unit
ne: एसआई (SI)- यूनिट

en: Measurement unit using International Symbols.
ne: अन्तराष्ट्रिय प्रतीक प्रयोग गरेर इकाइ मापन गर्नुहोस् ।

en: Significant figures
ne: महव्वपूर्ण चित्र

en: The number of digits which are meaningful in a number.
ne: नम्बरमा अर्थ दिने अङ्कको नम्बर ।

en: Standard deviation
ne: मानक विचलन

en: Suspension
ne: रोकावट

en: Heterogeneous mix consisting of a liquid and solid matter.
ne: तरल र ठोस वस्तु समाविष्ट विजातिय मिश्रण ।

en: Alloys
ne: मिश्रण

en: Pure matter consisting of multiple elements in a set ratio.
ne: सेट अनुपातमा बहुँविध तत्व समाविष्ट शुद्ध वस्तु ।

en: Alpha rays
ne: अल्फा रे

en: Rays consisting of alpha particles, consisting of two protons and two neutrons that are emitted from the Atoms of certain radioactive elements.
ne: निश्चित रेडियोयाक्टिभ तत्वको परमाणुबाट निकल्ने दुई प्रोटोन र दुई न्यूट्रोन समाविष्ट, अल्फा कण सम्मिलित किरण ।

en: Atom
ne: परमाणु

en: Atoms are chemically inseparable and building blocks of matter. Atoms of one kind are called an Element.
ne: परमाणु रासायनिक रुपमा छुट्याउन नसकिने र वस्तु निर्माणका खण्ड हुन् । एकै प्रकारका परमाणुलाई तत्व भनिन्छ ।

en: Electron
ne: इलेक्ट्रोन

en: Proton
ne: प्रोटोन

en: Neutron
ne: न्यूट्रोन

en: Atomic nucleus
ne: परमाणविक न्यूक्लियस

en: The small, positively-charged center of an Atom, in which Protons and Neutrons are found.
ne: सानो, धनात्मक चार्ज भएको परमाणुको केन्द्र, जसमा प्रोटोन र न्यूट्रोन फेला पार्न सकिन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Mass
ne: परमाणविक पिण्ड

en: Isotope
ne: आइसोटप

en: Isotopes are forms of a chemical element whose nuclei have the same atomic number, Z, but different atomic masses, A. The word isotope, meaning at the same place, comes from the fact that all isotopes of an element are located at the same place on the periodic table.
ne: आइसोटप रासायनिक तत्वको स्वरुप हो जसमा न्यूक्लियसको समान पारमाणविक नम्बर हुन्छ, Z, तर भिन्न पिण्ड हुन्छ । शब्द आइसोटप, एउटै स्थान अर्थ बुझाउछ, एउटा तत्वका सबै आइसोटप पेरियोडिक तालिकाको एउटै स्थानमा रहन्छन् भन्ने तथ्यबाट आएको हो ।

en: Spin
ne: स्पिन

en: Magnetic Moment
ne: चुम्बकिय चाल

en: Decay Mode
ne: डिके मोड

en: Decay Energy
ne: डिके शक्ती

en: The decay energy is the energy released by a nuclear decay.
ne: डिके शक्ती न्युक्लिएर डिकेद्वारा छोडिएको शक्ती हो ।

en: Nuclides
ne: न्युक्लाइड

en: [i]see isotopes[/i]
ne: [i]आइसोटप हेर्नुहोस्[/i]

en: Isotone
ne: आइसोटन

en: Nuclear Isomer
ne: न्युक्लिएर आइसोमर

en: Isobars
ne: आइसोबार

en: Two nuclides are isotones if they have the same number N of neutrons.
ne: यदि दुई न्युक्लाइडमा न्युट्रोनको एउटै नम्बर N भएमा तिनीहरू आइसोटोन हुन् ।

en: Isobars are nuclides having the same mass number, i.e. sum of protons plus neutrons.
ne: आइसोबार एउटै पिण्ड नम्बर भएमा न्युक्लाइड हुन्, जस्तै, प्रोटोन र न्युट्रोनको जोड ।

en: Beta rays
ne: बेटा रे

en: Rays consisting of electrons that are emitted from Atoms of radioactive elements.
ne: रेडियोयाक्टिभ तत्वको परमाणुबाट छोडेका इलेक्ट्रोन समाविष्ट किरण ।

en: Cathode Rays
ne: क्याथोड रे

en: Cathode rays are streams of electrons observed in vacuum tubes, i.e. evacuated glass tubes that are equipped with at least two electrodes, a cathode (negative electrode) and an anode (positive electrode) in a configuration known as a diode.
ne: क्याथोड रे खाली ट्युवमा देखिने इलेक्ट्रोनका प्रवाह हुन्, जस्तै; कम्तिमा दुईवटा इलेक्ट्रोडबाट बनाइएको सिसाको ट्युव, कन्फिगरेसनका एउटा क्याथोड (ऋणात्मक इलेक्ट्रोड) र एनोड (धनात्मक इलेक्ट्रोड) लाई डिओडका रूपमा पहिचान गरिन्छ ।

en: Ionic Radius
ne: आयोनिक अर्धव्यास

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicCovalentRadiusGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Covalent Radius
ne: कोभालेन्ट अर्धव्यास

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Radius
ne: पारमाणविक अर्धव्यास

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicVanDerWaalsRadiusGradient)
en: Van der Waals Radius
ne: भान डर वाल्स अर्धव्यास

en: The van der Waals radius of an atom is the radius of an imaginary hard sphere which can be used to model the atom for many purposes. Van der Waals radii are determined from measurements of atomic spacing between pairs of unbonded atoms in crystals.
ne: परमाणुको भान डर वाल्स अर्धव्यास काल्पनिक कडा क्षेत्र हो जुन धेरै उद्देश्यका लागिपरमाणु नमूना बनाउन प्रयोग गर्न सकिन्छ । भान डर वाल्स अर्धव्यासलाई क्रिस्टलका असिमित परमाणुको जोडा बीचको पारमाणविक खालीस्थानको नापद्वारा निर्धारण गरिन्छ ।

en: The atomic radius is the distance from the atomic nucleus to the outmost stable electron orbital in a atom that is at equilibrium.
ne: पारमाणवीक अर्धव्यास परमाणुको पारमाणविक न्युक्लियसबाट सबैभन्दा बाहिरको स्थिर इलेक्ट्रोन कक्ष हो जुन सन्तुलित हुन्छ ।

en: Watchglass
ne: वाचग्लास

en: Dehydrator
ne: डिहाइड्रेटर

en: Spatula
ne: स्पाटुला

en: Water Jet Pump
ne: पानी जेट पम्प

en: Refractometer
ne: रिफ्र्याक्टोमिटर

en: With a refractometer the refractive index of optical media is determined. If the refractive index of a chemical is known it can be used after a synthesis to determine the sample's purity or to audit the synthesis' success.
ne: रिफ्र्याक्टोमिटरबाट दृश्य माध्यमको आवर्तित अनुक्रमणिका निर्धारण गरिन्छ । यदि रसायनको आवर्तित अनुक्रमणिका थाहाभएमा यसलाई मिलावट पश्चात नमूनाको शुद्धता निर्धारण गर्न वा मिलावटको सफलता जाँच गर्न प्रयोग गर्न सकिन्छ ।

en: Mortar
ne: मोटार

en: Heating Coil
ne: तताउने क्वाइल

en: Heating coils are used to heat flasks and other containers. Multiple heating coils can be connected with a thermometer so that the heat will not exceed a specified temperature. It is possible to use a magnetic field inside the heating coil to stir fluids with a magnetic stirrer. This will homogenize the fluid in terms of temperature and composition.
ne: तताउने क्वाइललाई फ्लास्क र अन्य कन्टेनर तताउन प्रयोग गरिन्छन् । तताउने धेरै क्वाइललाई थर्मोमिटरमा जडान गर्न सकिन्छ जसले गर्दा ताप निर्दिष्ट गरिएकोभन्दा बढी तापक्रममा जादैन । तताउने क्वाइल भित्रपट्टि तरल चलाउनलाई चुम्बकीय चालकभएको चुम्बकीय फिल्ड प्रयोग गर्न सम्भव हुन्छ । यसले तरलको तापक्रम र संरचनामा एकरूपता ल्याउदछ ।

en: Cork Ring
ne: कर्क रिङ

en: Large containers like round-bottomed flasks are placed on rings made of cork, a special soft lightweight wood with good insulating qualities to protect fragile instruments.
ne: राउन्ड बटम फ्लास्क जस्ता ठूला कन्टेनरलाई कर्कद्वारा बनेको रिङमा राखिन्छ, जुन फुट्ने औजारलाई सुरक्षित गर्ने राम्रो अलग्याउन सकिने नरम हल्का वजनको हुन्छ ।

en: Dropping Funnel
ne: थोपा खसाल्ने सोली

en: Separating Funnel
ne: छुट्याउने सोली

en: Test Tube Rack
ne: परीक्षण ट्युब र्याक

en: Vortexer
ne: भर्टेक्सर

en: Wash Bottle
ne: सफा गर्ने बोतल

en: Rotary Evaporator
ne: घुमाउन सकिने इभ्यापोरेटर

en: Reflux Condenser
ne: रेफ्लक्स कन्डेन्सर

en: A reflux condenser subjects fluid to a process where a gas produced by heating is collected on the reflux condenser. The fluid is cooled until it condenses and runs back into the original fluid. Usually it is put on a round-bottomed flask or several neck flasks.
ne: रेफ्लक्स कन्डेन्सरले रेफ्लक्स कन्डेन्सरमा ताप दिएर ग्यास सङ्कलन गर्ने प्रक्रियासँग सम्बन्धित हुन्छ । तरललाई कन्डेन्स नहुँदासम्म र मौलिक तरलमा नफर्किदासम्म चिसो पारिन्छ । प्रायजसो यसलाई राउन्ड बटम फ्लास्क वा अन्य गोला फ्लास्कमा राखिन्छ ।

en: Pipette Bulb
ne: पिपेट बल्व

en: Test Tube
ne: परीक्षण ट्युव

en: Protective Goggles
ne: सुरक्षीत चश्मा

en: Full Pipette
ne: पूरा पिपेट

en: Unlike a regular pipette, a full pipette only has one marking for a specific volume.
ne: नियमित पिपेटसँग नमिल्ने, एउटा पूर्ण पिपेटसँग मात्र निर्दिष्ट मात्राको एउटा चिनो छ ।

en: Drying Tube
ne: सुकाउने ट्युव

en: Measuring Cylinder
ne: मापन सिलिन्डर

en: Thermometer
ne: थर्मोमिटर

en: Magnetic Stir Bar Retriever
ne: चुम्बकीय चालपट्टी पूर्वावस्थामा ल्याउने

en: Pipette
ne: पिपेट

en: Erlenmeyer Flask
ne: इर्लेनमेयर फ्लास्क

en: Ultrasonic Bath
ne: अल्ट्रासोनिक बाथ

en: Scales
ne: मापन गर्दछ

en: Distillation bridge
ne: आसवन पुल

en: Syringe
ne: सिरिन्ज

en: Separation Beaker
ne: बिकर पृथकता

en: Burner
ne: बर्नर

en: Extractor Hood
ne: निष्कर्षक हूड

en: Contact Thermometer
ne: कन्ट्याक्ट थर्मोमिटर

en: Clamps
ne: क्ल्याम्प

en: Buret
ne: बुरेट

en: Beaker
ne: बेकर

en: Classic Periodic Table
ne: शास्त्रीय आवधिक तालिका

en: Short Periodic Table
ne: छोटो आवधिक तालिका

en: Transition Elements
ne: सङ्क्रमण तत्व

en: DZ Periodic Table
ne: DZ आवधिक तालिका

en: No element selected
ne: तत्व चयन गरिएको छैन

en: No graphic found
ne: ग्राफिक फेला परेन

[ctx: Next element]
en: Next
ne: पछिल्लो

en: Goes to the next element
ne: पछिल्लो तत्वमा जान्छ

[ctx: Previous element]
en: Previous
ne: अघिल्लो

en: Goes to the previous element
ne: अघिल्लो तत्वमा जान्छ

en: It was discovered by %1.
ne: यसलाई %1 द्वारा पत्ता लगाइएको हो ।

en: Origin of the name:<br/>%1
ne: नामको उत्पति: <br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicMeltingPointGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Melting Point
ne: द्रवण बिन्दु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicBoilingPointGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Boiling Point
ne: उमल्ने बिन्दु

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicElectronegativityGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Electronegativity
ne: इलेक्ट्रोनेगेटिभिटि

en: Neutrons
ne: न्युट्रोन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Percentage
ne: प्रतिशत

en: Half-life period
ne: आधा-जीवन अवधि

en: Energy and Mode of Decay
ne: शक्ति र क्षयको मोड

en: Spin and Parity
ne: स्पिन र समानता

note: i18n("Overview")); item->setHeader(i18n("Overview")); item->setIcon(QIcon("overview")); QVBoxLayout *overviewLayout = new QVBoxLayout(m_pOverviewTab); overviewLayout->setMargin(0); dTab = new DetailedGraphicalOverview(m_pOverviewTab); dTab->setObjectName("DetailedGraphicalOverview"); overviewLayout-
en: Data Overview
ne: डेटा सिंहावलोकन

en: Atom Model
ne: एटम नमूना

en: Isotopes
ne: आइसोटप

en: Miscellaneous
ne: विविध

[ctx: Help text for the chemical equation solver]
en: The equation solver allows you to balance a chemical equation.<br> <br><b>Using Variables</b><br>To express variable quantities of an element, put a single character in front of the element's symbol, as shown in this example:<br><i>aH + bO -> 5H2O</i> (Result: <b>10</b> H + <b>5</b> O -&gt; <b>5</b> H<sub>2</sub>O)<br>Solving this expression will give you the needed amount of Hydrogen and Oxygen.<br><br><b>Defining electric charges</b><br>Use box brackets to specify the electric charge of an element, as shown in this example:<br><i>4H[+] + 2O -> cH2O[2+]</i> (Result: <b>4</b> H<b><sup>+</sup></b> + <b>2</b> O -&gt; <b>2</b> H<b><sub>2</sub></b>O<b><sup>2+</sub></b>)
ne: समीकरण समाधानकर्ताले तपाईँलाई रासायनिक समीकरण सन्तुलन गर्न अनुमति दिन्छ ।<br> <br><b>चल प्रयोग गरेर</b><br>तत्वको चल परिमाण प्रस्तुत गर्न, तल देखाइएको उदाहरणमा जस्तै, तत्वको प्रतीक अगाडि एकल क्यारेक्टर राख्नुहोस्:<br><i>aH + bO -> 5H2O</i> (परिणाम: <b>10</b> H + <b>5</b> O -&gt; <b>5</b> H<sub>2</sub>O)<br>यस अभिव्यक्तिको समाधानले तपाईँलाई आवश्यक हाइड्रोजन अक्सिजनको मात्रा प्राप्त हुन्छ ।<br><br><b>इलेक्ट्रिक चार्जको वर्णन</b><br>उदाहरणमा देखाइएको जस्तै, तत्वको इलेक्ट्रिक चार्ज निर्दिष्ट गर्न बाकस कोष्ठकको प्रयोग गर्नुहोस्: <br><i>4H[+] + 2O -> cH2O[2+]</i> (परिणाम: <b>4</b> H<b><sup>+</sup></b> + <b>2</b> O -&gt; <b>2</b> H<b><sub>2</sub></b>O<b><sup>2+</sub></b>)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equation:
ne: समीकरण:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Enter the equation you want to balance in this field.
ne: तपाईँले यस फिल्डमा सन्तुलन गर्न चाहेको समीकरण प्रविष्टि गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: &Calculate
ne: गणना गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicIonizationGradient)
en: Ionization
ne: आयनीकरण

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFamily)
en: Family
ne: परिवार

en: Elements with melting point around this temperature:
ne: यो तापक्रममा पग्लने बिन्दुभएका तत्वहरू:

en: No elements with a melting point around this temperature
ne: यो तापक्रममा पग्लने बिन्दुभएका कुनै तत्व छैनन्

en: Elements with boiling point around this temperature:
ne: यो तापक्रममा उमल्ने बिन्दुभएका तत्वहरू:

en: No elements with a boiling point around this temperature
ne: यो तापक्रममा उमल्ने बिन्दुमा कुनै तत्व छैन

en: Isotope of Element %1 (%2)
ne: तत्व %1 (%2) को आइसोटप

en: &Scheme
ne: योजना

en: &Tables
ne: तालिका

en: &Numeration
ne: गणना

en: &Plot Data...
ne: डेटा प्लट गर्नुहोस्...

en: &Isotope Table...
ne: आइसोटप तालिका...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This table shows all of the known isotopes of the chemical elements.
ne: यस तालिकाले रासायनिक तत्वका सबै परिचित आइसोटप देखाउदछ ।

en: &Glossary...
ne: शब्दकोश...

en: &R/S Phrases...
ne: आर/एस वाक्यांश...

en: Convert chemical files...
ne: रासायनिक फाइलहरू रूपान्तरण गर्नुहोस्...

[ctx: WhatsThis Help]
en: With this tool, you can convert files containing chemical data between various file formats.
ne: यस उपकरणबाट, तपाईँले विभिन्न फाइल ढाँचा बीचमा समाविष्ट रासायनिक डेटा रुपान्तरण गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: &Tables...
ne: तालिका...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will open a dialog with listings of symbols and numbers related to chemistry.
ne: यसले रसायनसँग सम्बन्धित प्रतीक र नम्बर सूचीकृत भएको संवाद खोल्नेछ ।

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will show or hide the legend for the periodic table.
ne: यसले पेरियोडिक तालिकाका लागि लिजेन्ड देखाउने र लुकाउनेछ ।

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will show or hide a sidebar with additional information and a set of tools.
ne: यसले अतिरिक्त सूचना र उपकरणको सेटसँग छेउपट्टी लुकाउने र देखाउनेछ ।

en: Overview
ne: सिंहावलोकन

en: Knowledge
ne: ज्ञान

en: Tools
ne: उपकरण

en: Kalzium Error
ne: काल्जियम त्रुटि

en: This system does not support OpenGL.
ne: यस प्रणालीले ओपनजीएल समर्थन गर्दैन ।

[ctx: For example: "Carbon (6), Mass: 12.0107 u"]
en: %1 (%2), Mass: %3 u
ne: %1 (%2), मास: %3 u

en: Electronegativity (Pauling)
ne: इलेक्ट्रोनेगेटिभिटि (पउलिङ)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicElectronaffinityGradient)
en: Electronaffinity
ne: इलेक्ट्रोन आकर्षण

en: First Ionization
ne: पहिलो आयोनीकरण

en: No Numeration
ne: सङ्ख्या छैन

en: Old IUPAC
ne: पुरानो IUPAC

en: All the Elements
ne: सबै तत्व

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBlocks)
en: Blocks
ne: खण्ड

en: s-Block
ne: s-खण्ड

en: p-Block
ne: p-खण्ड

en: d-Block
ne: d-खण्ड

en: f-Block
ne: f-खण्ड

en: Iconic
ne: प्रतिमामय

en: Each element is represented by an icon which represents its use.
ne: हरेक तत्व एउटा प्रतिमाद्वारा प्रतिनिधित्व गरिएको हुन्छ जसले यसको प्रयोगलाई प्रतिनिधित्व गर्दछ ।

en: Alkaline
ne: क्षारिय

en: Rare Earth
ne: पृथ्वीका दुर्लभ

en: Non-Metals
ne: अधातु

en: Alkalie Metal
ne: क्षारिय धातु

en: Other Metal
ne: अन्य धातु

en: Halogen
ne: हलोजेन

en: Transition Metal
ne: सङ्क्रमित धातु

en: Noble Gas
ne: नोबल ग्यास

en: Metalloid
ne: मेटालोइड

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGroups)
en: Groups
ne: समूह

en: Group 1
ne: समूह १

en: Group 2
ne: समूह २

en: Group 3
ne: समूह ३

en: Group 4
ne: समूह ४

en: Group 5
ne: समूह ५

en: Group 6
ne: समूह ६

en: Group 7
ne: समूह ७

en: Group 8
ne: समूह ८

en: Colors
ne: रङ

note: i18n: ectx: Menu (table_menu)
en: &View
ne: दृश्य

note: i18n: ectx: Menu (miscmenu)
en: &Tools
ne: उपकरण

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ne: मुख्य उपकरणपट्टी

en: Value not defined
ne: मान परिभाषित छैन

en: Unknown Value
ne: अज्ञात मान

en: This element was known to ancient cultures.
ne: यो तत्व प्राचिन संस्कृतिमा ज्ञात थियो ।

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Solid
ne: ठोस

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Liquid
ne: तरल

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Vaporous
ne: बाफ

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Unknown
ne: अज्ञात

[ctx: one of the two types of gradients available]
en: logarithmic
ne: लघुगणकीय

[ctx: one of the two types of gradients available]
en: linear
ne: रेखात्मक

[ctx: Minimum value of the gradient]
en: Minimum: %1
ne: न्यूनतम: %1

[ctx: Maximum value of the gradient]
en: Maximum: %1
ne: अधिकतम: %1

en: Scheme: %1
ne: योजना: %1

en: Kalzium
ne: काल्जियम

en: A periodic table of the elements
ne: तत्वको पेरियोडिक तालिका

en: Pino Toscano
ne: पिनो टोसकानो

en: Large code contributions; resident guru helping the other developers
ne: ठूलो सङ्केतन योगदानकर्ता; अन्य विकासकर्तालाई मद्दत गर्ने रेसिडेन्ट गुरु

en: Benoit Jacob
ne: बेनोइट ज्याकोब

en: Base work on the molecular viewer, mentored Marcus during his SoC
ne: आणविक दर्शककमा आधार कार्य, SoC हुँदा परामर्शदाता मार्कस

en: Marcus Hanwell
ne: मार्कस हानवेल

en: SoC on the molecular viewer and libavogadro porting/integration
ne: आणविक दर्शक र लिबावोगाड्रो पोर्टिङ/एकीकरणमा SoC

en: Thomas Nagy
ne: थोमस नागी

en: EqChem, the equation solver
ne: EqChem, समीकरण समाधानकर्ता

en: Inge Wallin
ne: इन्ज वालिन

en: Code cleaning, parser for the molecule weight calculator, and a lot of smaller improvements
ne: सङ्केतन सफाइ, अणु वजन गणकका लागि पदवर्णनकर्ता, र प्रसस्थ धेरै सुधार

en: Anne-Marie Mahfouf
ne: एन्ने मारिय महफउफ

en: A lot of small things and the documentation
ne: कागजात र धेरै सानो वस्तु

en: Johannes Simon
ne: जोहानेस सिमोन

en: Code and documentation contributions to the equation solver and molecular viewer
ne: समीकरण समाधानकर्ता र अणु दर्शकमा सङ्केतन र मिसिलिकरण योगदानकर्ता

en: Jarle Akselsen
ne: जार्ली एक्सेल्सन

en: Many beautiful element icons
ne: धेरै राम्रा तत्व प्रतिमा

en: Noémie Scherer
ne: नोयमी स्चेरर

en: Many beautiful element icons, too!
ne: धेरै राम्रा तत्व प्रतिमा, पनि!

en: Danny Allen
ne: ड्यानी एलेन

en: Several icons
ne: धेरै प्रतिमा

en: Lee Olson
ne: ली ओल्सान

en: Several icons in the information dialog
ne: सूचना संवादमा धेरै प्रतिमा

en: Jörg Buchwald
ne: जर्ग बुचवाल्ड

en: Contributed most isotope information
ne: धेरै आइसोटप सूचनामा योगदान

en: Marco Martin
ne: मार्को मार्टिन

en: Some icons and inspiration for others
ne: केही प्रतिमा र अन्यका लागि उत्प्रेरणा

en: Daniel Haas
ne: डानियल हास

en: The design of the information dialog
ne: सूचना संवादको डिजाइन

en: Brian Beck
ne: ब्रेन बेक

en: The orbits icon
ne: कक्ष प्रतिमा

en: Invalid input
ne: अवैध आगत

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calcButton)
en: Calc
ne: क्याल्क

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X-Axis
ne: X-अक्ष

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Average value:
ne: औसत मान:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KCB_y)
en: Here you can define what you want to plot
ne: तपाईँले यहाँ चाहेको प्लटलाई परिभाषित गर्न सक्नुहुन्छ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Maximum value:
ne: अधिकतम मान:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Minimum value:
ne: न्यूनतम मान:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display:
ne: प्रदर्शन गर्नुहोस्:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: First element:
ne: पहिलो तत्व:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Last element:
ne: अन्तिम तत्व:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: No Labels
ne: लेबल छैन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: Element Names
ne: तत्व नाम

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: Element Symbols
ne: तत्व प्रतीक

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Y-Axis
ne: Y-अक्ष

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: R-Phrases:
ne: R-वाक्यांश:

en: S-Phrases:
ne: एस-वाक्यांश:

en: You asked for no R/S-Phrases.
ne: तपाईँले आर/एस-वाक्यांशका लागि सोध्नुभएन ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: S-Phrases:
ne: S-वाक्यांश:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, r_le)
en: Enter the R-Phrases you want to read
ne: तपाईँले पढ्न चाहेको R-वाक्यांश प्रविष्टि गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, r_le) i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, s_le)
en: 1-2-3-4-5-6-7-8-9
ne: १-२-३-४-५-६-७-८-९

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, s_le)
en: Enter the S-Phrases you want to read
ne: तपाईँले पढ्न चाहेको S-वाक्यांश प्रविष्टि गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, filterButton)
en: Click here to search for the phrases you entered on the left
ne: तपाईँले बायाँ प्रविष्टि गरेका वाक्यांशको खोजीका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, filterButton)
en: &Filter
ne: फिल्टर गर्नुहोस्

en: Units
ne: एकाइ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: s-Block:
ne: s-खण्ड:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: p-Block:
ne: p-खण्ड:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: d-Block:
ne: d-खण्ड:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: f-Block:
ne: f-खण्ड:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Group 1:
ne: समूह १:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Group 2:
ne: समूह २:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Group 3:
ne: समूह ३:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Group 4:
ne: समूह ४:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Group 5:
ne: समूह ५:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Group 6:
ne: समूह ६:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Group 7:
ne: समूह ७:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Group 8:
ne: समूह ८:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabStateOfMatter)
en: State of Matter
ne: वस्तुस्थिति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Solid:
ne: ठोस:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Liquid:
ne: तरल:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Vaporous:
ne: बाफ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2_2)
en: Alkali metals:
ne: क्षारिय धातु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Rare earth:
ne: दुर्लभ पृथ्वी:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Non-metals:
ne: अधातु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Alkaline earth metals:
ne: पृथ्वीका क्षारिय धातु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2)
en: Other metals:
ne: अन्य धातु:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2)
en: Halogens:
ne: हलोजेन:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2)
en: Transition metals:
ne: धातु परिवर्तन:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: Noble gases:
ne: नोबल ग्यास:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3_2)
en: Metalloids:
ne: मेटालोइड:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2_2)
en: All the elements:
ne: सबै तत्व:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_noscheme) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_noscheme)
en: This color will be used if no other scheme is selected
ne: यदि अन्य योजना चयन नगरिएमा यो रङ प्रयोग गरिन्छ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instead of using a linear gradient to display the given property of an element in the periodic table, Kalzium can also use a logarithmic gradient.
    
    Check the properties you want to have displayed with a logarithmic gradient.
ne: पिरियोडिक तालिकामा एउटा तत्वको दिएको गुण प्रदर्शन गर्न रेखात्मक ग्रेडियन्टको साटोमा, काल्जियमले लघुगणकीय ग्रेडियन्ट पनि प्रयोग गर्न सक्दछ ।
    
    तपाईँले लघुगणकीय ग्रेडियन्टसँग प्रदर्शित गर्न चाहेको गुण जाँच गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicDiscoverydateGradient)
en: Discovery Date
ne: अन्वेषण मिति

en: Temperature:
ne: तापक्रम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Minimum value:
ne: न्यूनतम मान:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Maximum &value:
ne: अधिकतम मान:

en: Intensity
ne: घनत्व

en: Greek alphabet
ne: ग्रिक वर्णानुक्रम

en: Uppercase
ne: ठूला अक्षर

en: Lowercase
ne: साना अक्षर

[ctx: The name of the greek letter in your language. For example 'Alpha' for the first letter.]
en: Name
ne: नाम

en: alpha
ne: अल्फा

en: beta
ne: बिटा

en: gamma
ne: गामा

en: delta
ne: डेल्टा

en: epsilon
ne: एप्सिलोन

en: zeta
ne: जेटा

en: eta
ne: इटा

en: theta
ne: थिटा

en: iota
ne: आईओटा

en: kappa
ne: कापा

en: lambda
ne: ल्याम्डा

en: omicron
ne: ओमिक्रोन

en: sigma
ne: सिग्मा

en: upsilon
ne: अप्सिलोन

en: omega
ne: ओमेगा

en: Numbers
ne: नम्बर

en: Numeric Prefixes and Roman Numerals
ne: सङ्ख्यात्मक उपसर्ग र रोमन सङ्केताक्षर

en: Number
ne: नम्बर

[ctx: For example 'Mono' for 1 and 'Tri' for 3]
en: Prefix
ne: उपसर्ग

en: Roman Numerals
ne: रोमन सङ्केताक्षर

en: 0.5
ne: ०.५

en: 1
ne: १

en: 1.5
ne: १.५

en: 2
ne: २

en: 2.5
ne: २.५

en: 3
ne: ३

en: 4
ne: ४

en: 5
ne: ५

en: 6
ne: ६

en: 7
ne: ७

en: 8
ne: ८

en: 9
ne: ९

en: 10
ne: १०

en: 11
ne: ११

en: 12
ne: १२

en: 13
ne: १३

en: 14
ne: १४

en: 15
ne: १५

en: 16
ne: १६

en: 17
ne: १७

en: 18
ne: १८

en: 19
ne: १९

en: 20
ne: २०

en: 40
ne: ४०

en: 50
ne: ५०

en: 60
ne: ६०

en: 90
ne: ९०

en: 100
ne: १००

en: &Copy
ne: प्रतिलिपि बनाउनुहोस्

en: Common molecule formats
ne: सामान्य अणु ढाँचा

en: All files
ne: सबै फाइल

en: Choose a file to open
ne: खोलिने फाइल रोज्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStyle)
en: Style:
ne: शैली:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Statistics
ne: तथ्याङ्क

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Name:
ne: नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Formula:
ne: सूत्र:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weight:
ne: वजन:

en: Convert
ne: बदल्नुहोस्

en: You must select some files first.
ne: तपाईँले पहिला केही फाइल चयन गर्नुपर्दछ ।

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite if possible?
ne: फाइल %1 पहिला नै अवस्थित छ । यदि सम्भव भएमा तपाईँ यसलाई अधिलेखन गर्न चाहनुहुन्छ ?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Files to convert
ne: रुपान्तरण गरिने फाइल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllFileButton)
en: &Select all
ne: सबै चयन गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteFileButton)
en: &Remove
ne: हटाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFileButton)
en: &Add
ne: थप्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Convert from:
ne: यसबाट रुपान्तरण गर्नुहोस्:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Convert to:
ne: यसमा रुपान्तरण गर्नुहोस्:
