kalzium - en to oc translation catalogue (37 entries)

en: Extraction
oc: _Traire

en: Accuracy
oc: Precision

en: Spin
oc: Rotacion

en: Scales
oc: Escalas

[ctx: Next element]
en: Next
oc: Seguent

[ctx: Previous element]
en: Previous
oc: Precedent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Percentage
oc: Percentatge

en: Miscellaneous
oc: Divèrs

en: Properties
oc: Propietats

en: Symbol
oc: Simbòl

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFamily)
en: Family
oc: Familha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File:
oc: Fichièr :

en: Overview
oc: Resumit

en: Tools
oc: Espleches

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGroups)
en: Groups
oc: Grops

note: i18n: ectx: Menu (table_menu)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: Menu (miscmenu)
en: &Tools
oc: &Espleches

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Unknown
oc: Desconegut

en: Units
oc: Unitats

en: Temperature:
oc: Temperatura :

en: Uppercase
oc: Majusculas

en: Lowercase
oc: Minusculas

en: alpha
oc: alfa

en: Numbers
oc: Nombres

en: Number
oc: Nombre

[ctx: For example 'Mono' for 1 and 'Tri' for 3]
en: Prefix
oc: Prefixe

en: 0.5
oc: 0,5

en: &Copy
oc: &Copiar

en: All files
oc: Totes los fichièrs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStyle)
en: Style:
oc: Estil :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, optimizeButton)
en: Optimize
oc: Optimizar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Statistics
oc: Estadisticas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Name:
oc: Nom :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Formula:
oc: Formula :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteFileButton)
en: &Remove
oc: &Suprimir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFileButton)
en: &Add
oc: &Apondre
