kdeedu - en to sq translation catalogue (37 entries)

en: Mix
sq: Miks

en: Filtering
sq: Filtrim

en: Accuracy
sq: Preçizioni

en: Solution
sq: Zgjidhja

note: i18n("Name"), ChemicalDataObject::name)); i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmtType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmtType) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicMassGradient)
en: Mass
sq: Masë

en: Proton
sq: Protoni

en: Neutron
sq: Neutroni

en: Miscellaneous
sq: Të ndryshme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equation:
sq: Ekuacion:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: &Calculate
sq: &Llogarit

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFamily)
en: Family
sq: Familja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File:
sq: Skedari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
sq: Formati:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed
sq: Shpejtësia

en: Legend
sq: Legjenda

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBlocks)
en: Blocks
sq: Blloqet

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGroups)
en: Groups
sq: Grupet

note: i18n: ectx: Menu (table_menu)
en: &View
sq: &Shfaq

note: i18n: ectx: Menu (miscmenu)
en: &Tools
sq: &Mjetet

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sq: Shiriti Kryesor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X-Axis
sq: Boshti-X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display:
sq: Monitori:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Y-Axis
sq: Boshti-Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, filterButton)
en: &Filter
sq: &Filtro

en: Units
sq: Njësitë

en: Intensity
sq: Intesiteti

en: Number
sq: Numri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStyle)
en: Style:
sq: Stili:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, display)
en: Display
sq: Ekrani

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, edit)
en: Edit
sq: Modifiko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, optimizeButton)
en: Optimize
sq: Përmirëso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Statistics
sq: Statistikat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Name:
sq: Emri:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weight:
sq: Pesha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllFileButton)
en: &Select all
sq: &Përzgjidhi të Gjitha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteFileButton)
en: &Remove
sq: &Hiqe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFileButton)
en: &Add
sq: &Shto
