kalzium - en to uk translation catalogue (1195 entries)

en: Problem while opening the file
uk: Проблема під час відкриття файла

en: Cannot open the specified file.
uk: Неможливо відкрити зазначений файл.

en: Sorry
uk: Вибачте

en: Cannot save to the specified file.
uk: Неможливо зберегти до вказаного файла.

en: Kalzium OpenGL Part
uk: Модуль OpenGL Kalzium

en: A cool thing
uk: Чудова річ

en: (c) 2006, Carsten Niehaus
uk: © Carsten Niehaus, 2002–2006

en: State of matter
uk: Стан речовини

en: Form of a substance; dependant on form stability and whether it takes up a definite volume: solid, liquid or gaseous.
uk: Форма речовини; залежна від стабільності форми та чи займає речовина визначений об'єм: тверда речовина, рідина або газ.

en: Chemical Symbol
uk: Хімічний символ

en: One, two, or three letter abbreviation; set through international convention.
uk: Одно-, дво- або трилітерна абревіатура, встановлена міжнародною угодою.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Element
uk: Елемент

en: Chromatography
uk: Хроматографія

en: Matter separation in a moving medium (mobile phase) through differentiated absorption on a static medium (stationary phase).
uk: Відокремлення речовини у середовищі, що рухається, (рухомій фазі) через диференційовану абсорбцію у нерухомому середовищі (стаціонарній фазі).

en: Distillation
uk: Дистиляція

en: Separation of a liquid solution (homogeneous mix) into its components through evaporation and condensation. In a fractionary distillation the process is repeated several times in a column.
uk: Відокремлення розчину в рідині (однорідної суміші) на її компоненти за допомогою випаровування та конденсації. Для часткової дистиляції процес повторюється декілька разів у колоні.

en: Matter that cannot be broken down into simpler matter. Chemical elements are cornerstones of Materials. Elements consist of atoms that consist of a nucleus of positive protons, neutral neutrons, and a shell of electrons.
uk: Речовина, що не може бути роз'єднана на простіші елементи. Хімічні елементи є наріжними каменями Матеріалів. Елементи складаються з атомів, що складаються з ядра з позитивних протонів, нейтральних нейтронів та оболонки з електронів.

en: Emulsion
uk: Емульсія

en: Heterogeneous mix of two liquids.
uk: Різнорідна суміш двох рідин.

en: Extraction
uk: Екстракція

en: Processing a homogeneous or heterogeneous mix to get pure matter.
uk: Обробка однорідної або різнорідної суміші з метою отримати чисту речовину.

en: Mix
uk: Суміш

en: Filtering
uk: Фільтрування

en: Separation of a solid matter from a liquid matter or gaseous matter with a filter (porous separation wall).
uk: Відокремлення твердої речовини з рідини чи газу за допомогою фільтра (пористої стінки для відокремлення).

en: Matter consisting of differentiated matter, combined in non-set ratios. [i]Homogeneous mixes[/i] have a coherent look, [i]heterogeneous mixes[/i] consist of multiple phases.
uk: Речовина, що складається з різних речовин, взятих у певному відношенні. [i]Однорідні суміші[/i] виглядають суцільними, [i]неоднорідні суміші[/i] складаються з декількох фаз.

en: Accuracy
uk: Точність

en: Consisting of accidental and systematic errors.
uk: Складаються з випадкових та систематичних помилок.

en: Law of Conservation of Mass
uk: Закон збереження маси

en: During a chemical reaction mass is neither lost nor gained. The sum mass of the material going into the reaction equals the sum of the mass of the products of the reaction.
uk: Під час хімічної реакції маса не зменшується і не збільшується. Сумарна маса речовин, що вступають у реакцію, рівна сумарній масі продуктів реакції.

en: Law of multiple proportions
uk: Закон кратних пропорцій

en: An alloy always contains the same elements in the same mass ratio. Should two or more elements bind together then the mass ratio is constant.
uk: Суміш завжди складається з тих самих елементів у незмінному масовому відношенні. Якщо приєднуються два або більше елементів, співвідношення мас початкових елементів не змінюється.

en: Crystallization
uk: Кристалізація

en: Separation of solid, crystalline matter from a solution, or the liquid or gaseous phases.
uk: Відокремлення твердої, кристалічної речовини з розчину, рідини чи газу.

en: Solution
uk: Розчин

en: Homogeneous mix of multiple pure materials
uk: Однорідна суміш декількох чистих субстанцій

note: i18n("Name"), ChemicalDataObject::name)); i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmtType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmtType) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicMassGradient)
en: Mass
uk: Маса

en: Measurement of an amount of matter.
uk: Міра кількості матерії.

en: Matter
uk: Матерія

en: All that takes up space and has mass.
uk: Все, що займає простір та має масу.

en: Phase
uk: Фаза

en: Through chemical composition and physical attributes, homogeneous portion of matter that separated from its environment in its expansion through a surface.
uk: Однорідна за хімічною будовою та фізичними властивостями частина речовини відокремлена від свого середовища у своєму поширенні через поверхню розділу.

en: Accuracy and precision
uk: Ймовірнісна точність

en: Expressed through standard deviation: Values given over accidental errors.
uk: Виражається через стандартне відхилення. Величина, що покриває випадкові похибки.

en: Correctness
uk: Коефіцієнт коректності

en: Values given over accidental errors.
uk: Величина, що покриває випадкові похибки.

en: SI-Unit
uk: Одиниця СІ

en: Measurement unit using International Symbols.
uk: Одиниця виміру за Міжнародними позначеннями.

en: Significant figures
uk: Значимі цифри

en: The number of digits which are meaningful in a number.
uk: Число десяткових знаків, які мають значення у числі.

en: Standard deviation
uk: Стандартне відхилення

en: An amount with which the precision of a measurement can be estimated.
uk: Величина, з якою може бути оцінено точність вимірів.

en: Suspension
uk: Суспензія

en: Heterogeneous mix consisting of a liquid and solid matter.
uk: Неоднорідна суміш з рідини та твердої речовини.

en: Alloys
uk: Сплави

en: Pure matter consisting of multiple elements in a set ratio.
uk: Чиста речовина, що складається з декількох елементів у пропорції.

en: Alpha rays
uk: Альфа-промені

en: Rays consisting of alpha particles, consisting of two protons and two neutrons that are emitted from the Atoms of certain radioactive elements.
uk: Промені, що складаються з альфа-часток, що складаються з двох протонів та двох, що випускаються з атомів деяких радіоактивних елементів.

en: Atom
uk: Атом

en: Atoms are chemically inseparable and building blocks of matter. Atoms of one kind are called an Element.
uk: Атоми — це хімічно нероздільні основні будівельні цеглинки матерії. Атоми одного типу називають Елементом.

en: Electron
uk: Електрон

en: Proton
uk: Протон

en: Neutron
uk: Нейтрон

en: Atomic nucleus
uk: Атомне ядро

en: The small, positively-charged center of an Atom, in which Protons and Neutrons are found.
uk: Маленький, позитивно заряджений центр атома, який складається з протонів та нейтронів.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Mass
uk: Атомна маса

en: Mass of an atom, taken on a scale where the mass of a carbon atom is 12u. In elements that consist of different isotopes the mid-range mass of the isotope mix is given.
uk: Маса атома за шкалою, у якій маса атому вуглецю має величину 12 одиниць. У елементах, які складаються з різних ізотопів, дорівнює середній масі суміші ізотопів.

en: Isotope
uk: Ізотоп

en: Isotopes are forms of a chemical element whose nuclei have the same atomic number, Z, but different atomic masses, A. The word isotope, meaning at the same place, comes from the fact that all isotopes of an element are located at the same place on the periodic table.
uk: Ізотопи — це форми хімічних елементів, чиї ядра мають однаковий атомний номер, Z, але різні атомні маси, A. Слово «ізотоп», означає «на одному місці», походить з того, що всі ізотопи елемента розміщуються на одному місці у періодичній таблиці.

en: Spin
uk: Спін

en: The spin is an intrinsic angular momentum associated with microscopic particles. It is a purely quantum mechanical phenomenon without any analogy in classical mechanics. Whereas classical angular momentum arises from the rotation of an extended object, spin is not associated with any rotating internal masses, but is intrinsic to the particle itself.
uk: Спін — це внутрішній кутовий момент, що притаманний мікроскопічним частинкам. Це явище суто квантової механіки без жодної аналогії у класичній механіці. Тоді як класичний кутовий момент є мірою обертання цілого об'єкта, спін не пов'язаний з будь-яким обертанням внутрішніх мас і притаманний частинці як об'єкту в цілому.

en: Magnetic Moment
uk: Магнітний момент

en: The magnetic moment of an object is a vector relating the aligning torque in a magnetic field experienced by the object to the field vector itself. It is measured in units of the nuclear magneton µ[sub]n[/sub]=(5.0507866 ± 0.0000017) 10[sup]-27[/sup] JT[sup]-1[/sup]
uk: Магнітний момент об'єкта — це вектор, що пов'язує вирівнювальний обертальний момент у магнітному полі, під впливом якого перебуває об'єкт, з вектором напруженості магнітного поля. Він вимірюється у одиницях ядерного магнетону µ[sub]n[/sub]=(5,0507866 ± 0,0000017) 10[sup]-27[/sup] ДжК[sup]-1[/sup]

en: Decay Mode
uk: Режим розпаду

en: The decay mode describes a particular way a particle decays. For radioactive decay (the decay of nuclides) the decay modes are:[br] -> alpha decay (emission of a Helium-4 nucleus).[br] -> ß[sup]-[/sup] decay (emission of an electron)[br] -> ß[sup]+[/sup] decay (emission of a positron) [br] -> electron capture (EC) [br] -> proton emission [br] -> spontaneous fission [br] Typically one decay mode predominates for a particular nuclide.
uk: Вид розпаду пояснює, як саме відбувається розпад. Радіоактивний розпад (розпад нуклідів) має такі види:[br] -> альфа-розпад (випромінювання ядер гелію-4).[br] -> β[sup]-[/sup] розпад (випромінювання електрона)[br] -> β[sup]+[/sup] розпад (випромінювання позитрона) [br] -> захоплення електрона (ЗЕ) [br] -> випромінювання протона [br] -> спонтанний поділ [br] Типово для окремо взятого нукліду переважає один з видів розпаду.

en: Decay Energy
uk: Енергія розпаду

en: The decay energy is the energy released by a nuclear decay.
uk: Енергія розпаду — це енергія, що вивільняється під час ядерного розпаду.

en: Nuclides
uk: Нукліди

en: [i]see isotopes[/i]
uk: [i]див. ізотопи[/i]

en: Isotone
uk: Ізотон

en: Nuclear Isomer
uk: Ядерний ізомер

en: Isobars
uk: Ізобар

en: Two nuclides are isotones if they have the same number N of neutrons.
uk: Два нукліди — ізотони, якщо вони мають однакову кількість нейтронів N.

en: Isobars are nuclides having the same mass number, i.e. sum of protons plus neutrons.
uk: Ізобари — це нукліди з однаковим масовим числом, тобто сумою кількості протонів та нейтронів.

en: A nuclear isomer is a metastable or isomeric state of an atom caused by the excitation of a proton or neutron in its nucleus so that it requires a change in spin before it can release its extra energy. They decay to lower energy states of the nuclide through two isomeric transitions:[br] -> γ- emission (emission of a high-energy photon)[br] -> internal conversion (the energy is used to ionize the atom)[br] Contrast this with the definition of a chemical isomer, the more common use of the word. Also contrast with the meaning of isotope, in which the difference is the number of neutrons in the nucleus. Metastable isomers of a particular atom are usually designated with an "m" (or, in the case of atoms with more than one isomer, 2m, 3m, and so on). This designation is usually placed after the atomic symbol and number of the atom (e.g., Co-58m), but is sometimes placed as a superscript before (e.g., [sup]m[/sup]Co-58 or [sup]58m[/sup]Co).
uk: Ядерний ізомер — це метастабільний або ізометричний стан атома, спричинений збудженням протона або нейтрона у його ядрі, таким чином, що він потребує зміни спіну перед тим, як він зможе позбутися своєї зайвої енергії. Вони переходять у розпадаються на нукліди з меншими енергіями шляхом двох ізомерних переходів:[br] -> γ-емісії (випускання високо енергетичного протону)[br] -> внутрішнього перетворення (енергія використовується на іонізацію атома)[br] Це доволі відрізняється від означення хімічного ізомеру, більш звичного явища для цього слова. Також ізомери відрізняються від ізотопів, у яких відмінною є кількість нейтронів у ядрі. Метастабільні ізомери окремого атома зазвичай позначаються літерою «m» (або, у разі атома з більш, ніж одним ізомером, 2m, 3m, і далі). Позначення зазвичай розташовують за символом та номером атома (наприклад Co-58m), але іноді розташовують як надрядковий символ попереду (наприклад [sup]m[/sup]Co-58 або [sup]58m[/sup]Co).

en: Beta rays
uk: Бета-промені

en: Rays consisting of electrons that are emitted from Atoms of radioactive elements.
uk: Промені, що складаються з електронів та випромінюються атомами радіоактивних елементів.

en: The electron is a subatomic particle with a mass of m[sub]e[/sub]=(9.1093897 ± 0.0000054)e-31 kg and a negative charge of [i]e[/i]=(1.60217733 ± 0.00000049)e-19 C
uk: Електрон є субатомною часткою з масою m[sub]e[/sub]=(9,1093897 ± 0,0000054)e-31 кг та негативним зарядом [i]e[/i]=(1,60217733 ± 0,00000049)e-19 Кл

en: The proton is a subatomic particle with a mass of m[sub]e[/sub]=(1.6726231 ± 0.0000010) 10[sup]-27[/sup] kg and a positive charge of [i]e[/i]=(1.60217733 ± 0.00000049) 10[sup]-19[/sup] C which occurs in the nucleus of an atom.
uk: Протон є субатомною часткою з масою m[sub]e[/sub]=(1,6726231 ± 0,0000010) 10[sup]-27[/sup] кг та позитивним зарядом [i]e[/i]=(1,60217733 ± 0,00000049) 10[sup]-19[/sup] Кл, протон міститься у ядрах атомів.

en: The neutron is a subatomic particle with a mass of m[sub]e[/sub]=(1.6749286 ± 0.0000010) 10[sup]-27[/sup] kg which occurs in the nucleus of an atom.
uk: Нейтрон є субатомною часткою з масою m[sub]e[/sub]=(1,6749286 ± 0,0000010) 10[sup]-27[/sup] кг, нейтрон міститься у ядрах атомів.

en: Cathode Rays
uk: Катодні промені

en: Cathode rays are streams of electrons observed in vacuum tubes, i.e. evacuated glass tubes that are equipped with at least two electrodes, a cathode (negative electrode) and an anode (positive electrode) in a configuration known as a diode.
uk: Катодні промені — це промені електронів, що спостерігаються у вакуумних трубках, тобто скляних трубках, з яких викачане повітря; ці трубки обладнано як мінімум двома електродами, катодом (негативним електродом) та анодом (позитивним електродом) у конфігурації, відомій як діод.

en: Ionic Radius
uk: Іонний радіус

en: The Ionic Radius is the radius of a charged atom, known as an ion. The ion can have a positive or a negative charge. The charge of the ion with the radius shown is also displayed in Kalzium. A positive ion has fewer electrons in its shell than the atom, a negative ion has more electrons. Therefore, a positive ion has a smaller radius than its atom and vice versa.
uk: Іонний радіус — це радіус зарядженого атома, так званого іона. Іон може мати позитивний або негативний заряд. Заряд іона, радіус якого ви бачите, також показано у Kalzium. Позитивний іон має менше електронів у оболонці, ніж простий атом, а негативний іон — більше. Тому позитивний іон має менший радіус, ніж атом, і навпаки.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicCovalentRadiusGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Covalent Radius
uk: Ковалентний радіус

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Radius
uk: Атомний радіус

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicVanDerWaalsRadiusGradient)
en: Van der Waals Radius
uk: Радіус Ван-дер-Ваальса

en: The van der Waals radius of an atom is the radius of an imaginary hard sphere which can be used to model the atom for many purposes. Van der Waals radii are determined from measurements of atomic spacing between pairs of unbonded atoms in crystals.
uk: Радіус Ван-дер-Ваальса атома це радіус уявної твердої сфери, як моделі атома для різних цілей. Радіуси Ван-дер-Ваальса визначаються вимірюванням відстаней між парами незв'язаних атомів у кристалах.

en: The atomic radius is the distance from the atomic nucleus to the outmost stable electron orbital in a atom that is at equilibrium.
uk: Радіус атома це відстань від центра атомного ядра до найдальшої стабільної електронної орбіталі у атомі, що знаходиться у рівновазі.

en: The covalent radius in chemistry corresponds to half of the distance between two identical atomic nuclei, bound by a covalent bond.
uk: Ковалентний радіус у хімії відповідає половині відстані між двома однаковими ядрами атомів, пов'язаних ковалентним зв'язком.

en: Watchglass
uk: Скло годинника

en: Watchglasses are round glass panes with a diameter of around 5 - 10cm, used in various experimental techniques. The border is bent upwards to allow the watchglass to hold small amounts of liquids in order to let them evaporate. The evaporation can be accelerated by heating the watchglass with a Bunsen burner. Watchglasses can also be used to cover Petri dishes or beakers, and are also suited to weighing small amounts of matter or drying them in an airing cupboard. The term watchglass is derived from the former pocket watches' protection glass which was often domed.
uk: Годинникові скельця це круглі скельця діаметру близько 5-10 см, їх використовують для проведення різноманітних дослідів. Їх обід загнуто догори, щоб вони могли утримувати невеликі об'єми рідини для випаровування. Випаровування можна пришвидшувати за допомогою нагрівання годинникового скла пальником Бунзена. Годинникове скло також можна використовувати як кришку для чашок Петрі або мензурок. Крім цього, годинникове скло зручне для зважування невеликих об'ємів речовини або висушування їх у сушильній шафі. Назва годинникового скла походить від давніх опуклих захисних скелець для кишенькових годинників.

en: Dehydrator
uk: Дегідратор

en: A dehydrator is a piece of laboratory apparatus, often made of glass, and which serves to dry chemical matters; that is, to remove water or liquid from a sample.
    			In principle it is a glass bowl with cap that has a planar grinding, so that the bowl is air-tight. The dehydrator's lower part is ordinarily filled with a drying agent such as calcium chloride, silica gel, phosphoric anhydride or sulphuric acid. The sample to be dried is placed on a diaphanous cartridge of plastic or ceramic above the drying agent.
    			The drying agent is hygroscopic, which means that it dehumidifies its environment by absorbing water vapor. The dry atmosphere then takes up water from the sample to be dried.
uk: Дегідратор — лабораторний апарат, який часто виготовляється зі скла і слугує для висушування хімічних речовин, тобто, для вилучення води або рідини зі зразка.
    			Принципово — це скляна чаша з кришкою, яка має матову насічку, так що чаша практично газоізольована. Нижня частина дегідратора зазвичай заповнюється гігроскопічною речовиною, наприклад хлоридом кальцію, силікагелем, фосфорним ангідридом або сірчаною кислотою. Зразок для висушування розташовується на прозорому картриджі з пластику або кераміки над сушильною речовиною.
    			Сушильна речовина — гігроскопічна, це означає, що вона висушує навколишню атмосферу, вбираючи воду у вигляді пари. Сухе повітря, в свою чергу забирає воду у зразка, що висушується.

en: Spatula
uk: Лопаточка

en: The spatula is a laboratory tool to scrape off, grind, and transport chemicals. The material they are made of (e.g. iron, titanium, platinum) and their design (e.g. flat spatula or spoon spatula) varies.
uk: Лопаточка — це лабораторний інструмент для відшкрібання, подрібнення та перенесення хімікатів. Матеріали, з яких вони виготовляються (наприклад сталь, титан, платина), та їхня форма (наприклад плоска та ложкоподібна лопаточка) можуть бути різними.

en: Water Jet Pump
uk: Водяний ежектор

en: The water jet pump has two entry pipes and one exit, and consists, in principle, of two pipes one inside the other. At the water entry a water jet shoots under full pressure out of a nozzle into a slightly larger pipe. The water jet thereby carries away air or fluid from the second entry. <br> This is caused by the negative pressure in a drifting fluid, and thus it is an application of the hydrodynamic paradox (objects close to drifting fluids are aspirated instead of being pushed away).
uk: Водяний ежектор має дві вхідні трубки та одну вихідну та принципово складається з двох труба, одна у іншій. На водяному кінці потік води під великим тиском виривається з сопла у трохи ширшу трубку. Таким чином струмінь води виштовхує повітря чи рідину з іншого кінця. <br>це спричинене зниженням тиску у потоці рідини. Отже ежектор діє внаслідок гідродинамічного парадоксу, який говорить про те, що об'єкти близькі до потоку рідини всотуються, а не відштовхуються.

en: Refractometer
uk: Рефрактометр

en: With a refractometer the refractive index of optical media is determined. If the refractive index of a chemical is known it can be used after a synthesis to determine the sample's purity or to audit the synthesis' success.
uk: За допомогою рефрактометра вимірюється коефіцієнт заломлення середовища. Якщо коефіцієнт заломлення хімікату відомий, його можна використовувати після синтезу хімікату як зразок для перевірки чистоти речовини, а отже успіху синтезу.

en: Mortar
uk: Ступка

en: A mortar is used for manually grinding solids. It can also be used to homogenize a mixture of powders by grinding. A club-shaped tool known as a pestle is used with the mortar for grinding.
uk: Ступка використовується для подрібнення твердих речовин вручну. Її також можна використовувати для змішування порошків за допомогою товчення. Бучкоподібний інструмент, відомий як товкач, використовується зі ступкою для товчення.

en: Heating Coil
uk: Спіральний нагрівач

en: Heating coils are used to heat flasks and other containers. Multiple heating coils can be connected with a thermometer so that the heat will not exceed a specified temperature. It is possible to use a magnetic field inside the heating coil to stir fluids with a magnetic stirrer. This will homogenize the fluid in terms of temperature and composition.
uk: Спіральні нагрівачі використовуються для нагрівання колб та інших місткостей. Складні спіральні нагрівачі можуть бути з'єднані з термометром так, що температура нагрівання не перевищить заданої межі. Магнітне поле всередині спірального нагрівача можна використовувати для перемішування рідин магнітними перемішувачами. Це робить рідину однорідною як за температурою так і за складом.

en: Cork Ring
uk: Коркове кільце

en: Large containers like round-bottomed flasks are placed on rings made of cork, a special soft lightweight wood with good insulating qualities to protect fragile instruments.
uk: Великі місткості, на зразок колб з круглим дном, розташовують на кільцях зроблених з корка, особливого виду м'якої легкої деревини з добрими ізоляційними властивостями для захисту крихких посудин.

en: Dropping Funnel
uk: Зливна лійка

en: A dropping funnel can be used to drop precise amounts of fluid. The dropping speed can be controlled with a valve.
uk: Зливну лійку можна використовувати для відливу точно визначених об'ємів рідини. Швидкість відливу можна контролювати за допомогою клапана.

en: Separating Funnel
uk: Сепараційна лійка

en: A separating funnel can be used to separate a mixture of fluids of differing densities. A valve at the bottom allows the denser fluid to be drained for transfer to another container.
uk: Сепараційну лійку можна використовувати для відокремлення рідин у суміші за різною щільністю. Клапан унизу надає змогу зливати найщільнішу рідину для переливання у іншу місткість.

en: Test Tube Rack
uk: Штатив для пробірок

en: This rack is useful when many small amounts of chemicals are to be tested in a row; or alternatively, to dry test tubes.
uk: Штатив для пробірок зручний для дослідів з кількома речовинами та для просушування пробірок.

en: Vortexer
uk: Вібратор

en: A vortexer serves to homogenize reagents found in laboratories. The container containing liquid to be homogenized is put on a platform. The platform shakes by rotary agitation up to 3000RPM at which point a contact sensor is activated. In this way extremely small volumes of fluid can be homogenized quickly. It is the opposite of a centrifuge, used to separate fluids.
uk: Вібратор слугує для відтворення однорідного стану реагентів у лабораторії. Місткість з рідиною, що має бути однорідною, розміщується на платформі. Платформа починає вібрувати через обертове збудження з частотою обертань 3000 об./хв. у тій точці, де активовано контактний сенсор. Таким чином також можна швидко зробити однорідними дуже малі об'єми рідини. Вібратор — прилад протилежний центрифузі, що використовується для відокремлення рідин.

en: Wash Bottle
uk: Промивочні пляшки

en: These bottles are used for many purposes. In most laboratories they are usually filled with water, salt, acid or other commonly used fluids. They make it easy to apply the fluid if a precisely measured amount is not needed.
uk: Ці пляшки використовують для багатьох потреб. У більшості лабораторій їх, зазвичай, заповнюють водою, сіллю, кислотою або іншими рідинами, що часто використовуються. Вони роблять легким застосування рідини, якщо не потрібно точно вимірювати її об'єм.

en: Rotary Evaporator
uk: Обертовий випарювач

en: A rotary evaporator consists of a round flask in a bath of hot water, and is designed to evaporate solvents. The flask is rotated and the solvent collects under a vacuum onto a condenser and drips into a condensate collecting flask. In this way solutions can be concentrated or purified. By attaching a vacuum pump, the air pressure and therefore the boiling point of the fluid can be decreased.
uk: Обертовий випарювач складається з колби з круглим дном у ванні з гарячою водою, яка створена для випарювання розчинів. Колба обертається і розчин збирається всотуванням у конденсатор і крапає у колбу для збирання конденсату. Таким чином розчини можна концентрувати та очищувати. З'єднанням з вакуумним насосом можна знизити точку кипіння рідини висмоктуючи повітря.

en: Reflux Condenser
uk: Дефлегмаційний конденсатор

en: A reflux condenser subjects fluid to a process where a gas produced by heating is collected on the reflux condenser. The fluid is cooled until it condenses and runs back into the original fluid. Usually it is put on a round-bottomed flask or several neck flasks.
uk: Дефлегмаційний конденсатор піддає рідину процесу, у якому газ, що випарюється через нагрівання, збирається і конденсується у дефлегмаційному конденсаторі. Рідина охолоджується до того часу, поки вона сконденсується і стане початковою рідиною. Зазвичай вона стікає у колбу з круглим дном або колбу з декількома горлянками.

en: Pipette Bulb
uk: Балон піпетки

en: A pipette bulb is used to fill pipettes. Squeezing then releasing the bulb produces a negative pressure, causing fluid to flow into the pipette; squeezing the bulb then causes the fluid to flow out of the pipette.
uk: Балон піпетки використовується для заповнення піпеток. Він створює від'ємний тиск, який змушує рідину заповнювати піпетку. Якщо потім змусити повітря виходити з балону піпетки, рідина потече з піпетки.

en: Test Tube
uk: Пробірка

en: In a test tube small reactions or experiments are performed. There are many different types of tubes. For example some have connectors, some are etched for measurements, some are hardened for durability.
uk: В пробірках проводять реакції з невеликими дозами речовин. Існує багато різних типів пробірок, наприклад з виводами, поділками для вимірювання, підвищеної міцності.

en: Protective Goggles
uk: Захисні окуляри

en: Most laboratories insist that protective goggles are worn. Without them, it is too risky to work with most chemicals. Usually, the lens is a special type of plastic that affords protection from both mechanical impacts, and acid and base chemicals.
uk: У більшості лабораторій є правилом, що кожен одягає захисні окуляри. Без них робота з більшістю хімікалій є занадто небезпечною. Зазвичай, лінзи виготовляють з особливого виду пластику, який захищає вас як від механічних пошкоджень так і від дії кислот та лугів.

en: Round-Bottomed Flask
uk: Колба з круглим дном

en: A round-bottomed flask is used for many reactions. Some can be connected to other items, as the frosting on the neck shows. With cork rings they can be placed on a table.
uk: Колба з круглим дном використовується у багатьох реакціях. Деякі з них можна з'єднувати з іншими елементами, як показує матова поверхня на горлянці. За допомогою коркових кругів ці колби можна ставити на стіл.

en: Full Pipette
uk: Піпетка з фіксованим об'ємом

en: Unlike a regular pipette, a full pipette only has one marking for a specific volume.
uk: На відміну від звичайних піпеток, піпетка з фіксованим об'ємом надає змогу набирати лише фіксований об'єм рідини.

en: Drying Tube
uk: Місткість для висушування

en: Some reactions need to be kept free of water: to make this possible a drying tube can be used. Drying tubes contains a hygroscopic chemical to absorb water from the atmosphere.
uk: Бувають реакції, які слід проводити за відсутності води. Щоб зробити ці реакції можливими використовують місткість для висушування. Вона містить гігроскопічний матеріал, що висмоктує вологу з атмосфери.

en: Test Tube Holder
uk: Затискач для пробірки

en: Test tube holders make it easier to hold test tubes. By using a holder, there is a safe distance between ones hand and the test tube when the tube is hot. Typically, test tube holders are used to hold test tubes over open flames.
uk: За допомогою затискача для пробірок ви легко зможете утримувати пробірку. Якщо ви використовуєте затискач, у випадку, коли пробірка гаряча між рукою та пробіркою існує безпечна відстань. Він, зокрема, може використовуватися для утримання пробірки над відкритим полум'ям.

en: Measuring Cylinder
uk: Вимірювальна мензурка

en: A measuring cylinder can be used to measure amounts of liquids relatively precisely. Furthermore, the cylinder allows particulate matter to sink: following this, the particulates can be separated from the fluid by decanting.
uk: За допомогою вимірювальної мензурки ви можете отримувати відносно точні об'єми рідини. Крім того, циліндр надає змогу зливати частину речовини. Таким чином, ви відділити осад від рідини зціджуванням.

en: Thermometer
uk: Термометр

en: A thermometer can be used to determine the temperature of a sample. In a laboratory, special thermometers are used which can also be used within acids or bases.
uk: За допомогою термометра ви можете виміряти температуру зразка. У лабораторіях використовують спеціальні термометри, стійкі під дією кислот та лугів.

en: Magnetic Stir Bar
uk: Магнітна розмішувальна дробинка

en: Magnetic stir bars are highly chemically inert, small magnetic bars. Most heaters have a built-in magnet which can rotate: this causes the stir bar to rotate and the mixture to become homogenized.
uk: Магнітні розмішувальні дробинки дуже хімічно інертні малі магнітні частинки. Більшість нагрівачів мають вбудований магніт, що обертається. Він змушує розмішувальні дробинки обертатися, отже суміш стає однорідною.

en: Magnetic Stir Bar Retriever
uk: Екстрактор магнітних розмішувальних дробинок

en: A magnetic stir bar retriever can be used to retrieve magnetic stir bars from containers. The retriever is a bar with a magnet at the end which attracts the stir bars.
uk: За допомогою екстрактора магнітних розмішувальних дробинок ви зможете вилучити магнітні розмішувальні дробинки з місткості. Екстрактор це брусок з магнітом, який притягує розмішувальні дробинки.

en: Pipette
uk: Піпетка

en: Pipettes are used to introduce small quantities of liquids in laboratories. A pipette has a volume scale and, as a rule, pipette bulbs are used as droppers for liquids. Both sorts of pipettes are calibrated for fluids with a temperature of 20°C and for time of outflow (signified by "Ex."). If needed, times of outflow are indicated on the pipettes.
uk: Піпетки використовують для перенесення малих об'ємів рідин у лабораторіях. Деякі піпетки мають шкалу об'ємів і можуть використовуватися як крапельниці для рідин. Обидва різновиди піпеток калібровані для рідин з температурою 20°C, на них позначено час витікання (напис «Ex.»). Якщо потрібно також позначається час витікання певного об'єму.

en: Erlenmeyer Flask
uk: Колба Ерленмейєра

en: An Erlenmeyer flask, named after the chemist Emil Erlenmeyer (1825-1909), is different to a beaker in that it comes with an inverted conical base and a cylindrical neck. There are different types of Erlenmeyer flasks for laboratory applications: the narrow neck and wide neck forms. Depending on the application the flask may have precision grinding to allow good connection to other containers.
    			<br>
    			The narrow neck reduces the risk of fluid escaping, especially when boiling or during reactions which agitate the contents.
    			<br>
    			An Erlenmeyer flask is useful for mixing fluids or accelerating reactions by stirring or shaking, for example. The Erlenmeyer flask is particularly suited for a magnetic stirrer, since it can be placed directly on the stirring platform. A round-bottomed flask, by contrast, must be placed on a cork ring on the stirring platform.
uk: Цю колбу названо на честь хіміка Еміля Ерленмейєра (1825-1909), вона — на відміну від мензурки — має донну частину у вигляді перевернутого конуса та циліндричну горлянку. Існують різні типи колб Ерленмейєра для лабораторій, вузько- та широкогорлянкові форми. Залежно від застосування колби можуть бути дрібно матовані для надійного з'єднання з іншими місткостями.
    			<br>
    			Вузьке горло зменшує ризик витоку рідини, особливо під час кип'ятіння або реакцій, які приводять у рух вміст.
    			<br>
    			Колба Ерленмейєра корисна для змішування рідин або пришвидшення реакцій перемішуванням або збовтуванням, наприклад. Колба Ерленмейєра почасти пристосована для магнітного перемішування, оскільки вона може бути розташована на вібраційній платформі. Навпаки, колбу з круглим дном слід розміщувати на корковому кільці на вібраційній платформі.

en: Ultrasonic Bath
uk: Ультразвукова ванна

en: For some chemical reactions it is important that the solvent is gas free. To achieve this the reaction vessel is put for some time into a ultrasonic bath. Due to the high sound frequency, the vapor locks peel away and ascend. This procedure is called out-gassing.
uk: Для деяких хімічних реакцій важливо, щоб у розчині не було газу. Щоб цього досягти, посудину з реагентом розміщають тимчасово в ультразвуковій ванні. Високочастотні хвилі змушують гази збиратися у бульбашки, які спливають. Ця процедура називається дегазацією.

en: Scales
uk: Шкала

en: In a laboratory, very precise quantities of reagents often have to be weighed out. High precision scales can measure masses down to 1/10000 gram. As such, they stand on granite blocks to avoid vibrations and are protected against changes in airflow by a dome.
uk: В лабораторних умовах часто потрібно визначити точну масу реагентів. Надточні ваги надають змогу визначати маси з точністю до 1/10000 грамів. Тому вони стоять на гранітних блоках, щоб уникнути вібрації, та захищені куполом від руху повітря.

en: Distillation bridge
uk: Дистиляційна перемичка

en: One means of separating a mixture is to use distillation. In this setting, a distillation bridge acts as a conduit between the two pots. One pot contains the mixture to be separated, and through heating, a gas forms which is lead through the bridge. At the end of the bridge the gas phase is condensed and drips into a round flask. Typically, the bridge is cooled by return flow. Also, there is often a thermometer for controlling the temperature of the distillation bridge.
uk: Для відокремлення елементів суміші можна використати дистиляцію. Дистиляційна перемичка, таким чином, є посередником між двома місткостями. У одній з місткостей знаходиться суміш. Випарювання формує газ, який проходить через перемичку. На іншому кінці перемички газова фаза конденсується знову і виливається у колбу з круглим дном. Як правило, перемичка охолоджується за допомогою циклічного обмивання рідиною. До того ж, до перемички для контролю приєднується термометр.

en: Syringe
uk: Шприц

en: A syringe consists of two parts, a glass tube and a plunger, both normally made of glass. Gasses flow into the glass tube, and as the syringe is a closed system, the plunger moves outwards. This can be used to measure the volume of a reaction.
uk: Шприц складається з двох частин: скляної трубки та поршня. Обидва звичайно робляться зі скла. Газ тече у скляну трубку. Оскільки шприц герметичний, поршню можна надати зворотний хід. Це можна використовувати для обмеження об'єму реакції.

en: Separation Beaker
uk: Сепаратор

en: First, four small caps are placed at the four ends of the separation beaker. Then, whilst distilling, the beaker is turned by 60 degrees after a certain temperate has been reached. In doing so, at the end of the distillation, all four caps contain a specific liquid, depending on the boiling point of the liquid distilled.
uk: На чотири кінці сепаратора надягаються чотири малих ковпаки. Під час перегонки можна повертати сепаратор на 60 градусів після досягнення потрібної температури. Таким чином, після закінчення перегонки у кожному з ковпаків знаходитиметься окремий продукт, залежно від температури кипіння рідини, що переганяється.

en: Burner
uk: Пальник

en: There are several types of burners; this picture shows a Teclu-Burner. Each type of burner has specific uses, and they vary in peak temperature and overall heating capacity.
uk: Існує декілька типів пальників. На фотографії показано газовий пальник Теклю. Кожен тип пальника слугує для окремих цілей. Вони розрізняються за максимальною температурою та загальною потужністю.

en: Extractor Hood
uk: Витяжка

en: Extractor hoods are used to filter out gases from chemical reactions. The air, once cleaned, is pumped outside of the building.
uk: Більшість лабораторій використовують витяжки. Вони фільтрують гази від хімічних реакцій та викачують очищене повітря назовні будинку.

en: Contact Thermometer
uk: Контактний термометр

en: Contact thermometers differ from regular thermometers in that they are connected to a heating coil, and are hence able to both sense and control the current temperature. In doing so, they allow experiments to be performed under a constant temperature. Contact thermometers work using a negative feedback loop: once the desired temperature has been reached, the heating coil is deactivated; when the temperature falls, the heating coil is reactivated.
uk: Контактний термометр відрізняється від звичайного тим, що перевіряє лише задану температуру. Такий термометр приєднується до спірального нагрівача. Якщо сенсор визначить, що досягнуто потрібну температуру, контактний термометр вимкне нагрівач. Таким чином протягом досліду можна підтримувати сталу температуру.

en: Clamps
uk: Затискач

en: Laboratory clamps make it easier to hold many kinds of tools.
uk: За допомогою затискачів, що використовуються у лабораторії, ви легко зможете утримувати всі види інструментів.

en: Indicator Paper
uk: Індикаторний папір

en: There are multiple ways of measuring the pH value of a solution, one of which is to use indicator paper. Indicator paper changes color depending on the pH of the solution applied to it, and by comparing to a chart a fairly accurate measure of the solution's pH can be obtained. If a more accurate measure is needed, a glass electrode can be used, which works by measuring the conductivity of the solution.
uk: Існує декілька способів виміряти концентрацію водневих іонів pH у розчині. За допомогою лакмусового паперу легко дістати достатньо точну величину pH. Колір визначає величину. Якщо вам потрібна точніша величина, ви можете, наприклад, використати pH-мір, який вимірює її за допомогою провідності розчину.

en: Short-Stem Funnel
uk: Лійка з короткою ніжкою

en: A funnel can be used to fill a narrow-necked vessel with a liquid or fine powder.
uk: Воронкою можна скористатися для наповнення посудини з тонкою шийкою рідиною або сильно подрібненою речовиною.

en: Buret
uk: Бюретка

en: Burets are used to titrate liquids. A buret is filled with a specific volume of a liquid, and placed beneath it is a container such as an Erlenmeyer flask. By opening the valve on the buret, the liquid in the container will then be titrated. High-quality burets have a venting mechanism with which they can be very easily refilled with the exact volume for which the buret is calibrated.
uk: Бюретка використовується для титрування рідин. Бюретка наповнюється визначеним об'ємом рідини. Нижче розміщується контейнер на зразок колби Ерленмейєра. Відкриття вентиля призводить до того, що рідину у контейнері буде титровано. Високоякісні бюретки мають отвір, за допомогою якого їх дуже легко перезаповнювати точним об'ємом, для якого бюретку калібровано.

en: Beaker
uk: Мензурка

en: Beakers can be used for many tasks. For instance, they are used to store chemicals and to perform chemical reactions. They are often also used for titrations.
uk: Мензурки використовуються у багатьох місцях для багатьох завдань. Їх використовують для збереження хімікалій та проведення хімічних реакцій. Їх також часто використовують для титрування.

en: DSC (Differential Scanning Calorimeter)
uk: ДСК (Диференційна сканувальна калориметрія)

en: A DSC measures the heat flow volume of a compound. This value is very specific for every kind of matter, and thus a DSC can be used to identify chemicals or to describe them.
uk: ДСК вимірює об'єм потоку тепла суміші. Ця величина сильно залежить від типу матерії. Таким чином ДСК використовується для визначення або описання хімікалій.

en: Dewar Vessel
uk: Посудина Дьюара

en: A Dewar vessel (or Dewar flask), named after the physicist Sir James Dewar (1842-1923), is a double-walled vacuum flask, designed to provide good thermal insulation. As such, they are useful for keeping liquids cool or warm. One well-known example of a Dewar vessel is a Thermos flask.
uk: Посудину Дьюара (або колбу Дьюара) створено для доброї температурної ізоляції і названо на честь фізика сера Джеймса Дюара (1842-1923). Її корпус це двошарова конструкція з порожниною між цими двома шарами. Через це ця посудина придатна для збереження рідин у теплому або холодному стані. Термос — це приклад посудини Дьюара.

note: i18n: tag label attribute value
en: Dummy
uk: Макет

note: i18n: tag label attribute value
en: Hydrogen
uk: Гідроген

en: Greek 'hydro' and 'gennao' for 'forms water'.
uk: Грецькі «гідро» та «гено» разом означають «утворює воду».

note: i18n: tag label attribute value
en: Helium
uk: Гелій

en: The Greek word for the sun was 'helios'.
uk: Походить від грецького слова «геліос» (сонце).

note: i18n: tag label attribute value
en: Lithium
uk: Літій

en: Greek 'lithos' means 'stone'.
uk: Грецьке слово «літос» означає «камінь».

note: i18n: tag label attribute value
en: Beryllium
uk: Берилій

en: Greek 'beryllos' for 'light-green stone'.
uk: Грецьке «бериллос» означає «світло-зелений камінь».

note: i18n: tag label attribute value
en: Boron
uk: Бор

en: Boron means 'Bor(ax) + (carb)on'. It is found in borax and behaves a lot like carbon.
uk: Бор (борон) означає «Бор(акс) + (карб)он» («Бур(а) + (карб)он»). Його знаходять у бурі, а поводить він себе як вуглець (карбон).

note: i18n: tag label attribute value
en: Carbon
uk: Карбон

en: Latin 'carboneum' for carbon.
uk: Походить від латинського слова «carboneum» (вуглець).

note: i18n: tag label attribute value
en: Nitrogen
uk: Нітроген

en: Latin 'nitrogenium' ('forms saltpeter').
uk: Походить від латинського слова «nitrogenium» («утворює селітру»).

note: i18n: tag label attribute value
en: Oxygen
uk: Оксиген

en: Latin 'oxygenium' (forms acids).
uk: Походить від латинського слова «oxygenium» («утворює кислоти»).

note: i18n: tag label attribute value
en: Fluorine
uk: Флуор

en: Latin 'fluere' ('floats').
uk: Походить від латинського слова «fluere» («плаває/спливає на поверхню»).

note: i18n: tag label attribute value
en: Neon
uk: Неон

en: Greek 'neo'. meaning 'new'.
uk: Походить від грецького слова «neo» («новий»).

note: i18n: tag label attribute value
en: Sodium
uk: Натрій

en: The name comes from Latin 'sodanum' which means 'headache remedy'. The symbol comes from Latin 'natrium' for Arabic 'natrun' or English 'soda'.
uk: Англійська назва походить від латинського слова «sodanum», яке означає «той, що притлумлює головний біль». Позначення елемента походить від латинського «natrium», що є латинізованою формою арабського слова «natrun», яке значить «сода».

note: i18n: tag label attribute value
en: Magnesium
uk: Магній

en: Named after the city of Magnesia.
uk: Названо на честь міста Магнезії.

note: i18n: tag label attribute value
en: Aluminium
uk: Алюміній

en: Latin 'alumen'.
uk: Походить від латинського слова «alumen» («галун»).

note: i18n: tag label attribute value
en: Silicon
uk: Силіцій

en: Latin 'silex'.
uk: Походить від латинського слова «silex».

note: i18n: tag label attribute value
en: Phosphorus
uk: Фосфор

en: Greek 'phosphoros' for 'carries light'.
uk: Походить від грецького слова «фосфорос» («несе світло»).

note: i18n: tag label attribute value
en: Sulfur
uk: Сульфур

en: In sanskrit 'sweb' means 'to sleep'.
uk: Походить з санскритського «свеб» («спати»).

note: i18n: tag label attribute value
en: Chlorine
uk: Хлор

en: Greek 'chloros' for 'yellow-green'.
uk: Походить від грецького слова «хлорос» (жовто-зелений).

note: i18n: tag label attribute value
en: Argon
uk: Аргон

en: Greek 'aergon' for 'inactive'.
uk: Походить від грецького слова «ергон» («бездіяльний»).

note: i18n: tag label attribute value
en: Potassium
uk: Калій

en: The name comes from the English 'potash' ('pot ashes') because it is found in caustic potashes. The symbol comes from the Latin 'kalium' for the original Arabic 'al qaliy' which means alkali.
uk: Англійська назва походить від слова «potash» («казановий попіл»), оскільки елемент міститься у каустичній соді. Позначення походить від латинського «kalium», яке є латинізованою формою арабського «аль-калі», яке означає «луг».

note: i18n: tag label attribute value
en: Calcium
uk: Кальцій

en: Latin 'calx' for 'lime'.
uk: Латинське «calx» означає «вапно».

note: i18n: tag label attribute value
en: Scandium
uk: Скандій

en: Named because it was found in Scandinavia.
uk: Названо так, оскільки його було знайдено у Скандинавії.

note: i18n: tag label attribute value
en: Titanium
uk: Титан

en: The Titans were giants in Greek mythology.
uk: Титани — це гіганти у грецькій міфології.

note: i18n: tag label attribute value
en: Vanadium
uk: Ванадій

en: 'Vanadis' is another name for the Nordic goddess Freyja.
uk: «Vanadis» — це інше ім'я нордичної богині Фреї.

note: i18n: tag label attribute value
en: Chromium
uk: Хром

en: Greek 'chroma' means 'color'.
uk: Грецьке «хрома» означає «колір».

note: i18n: tag label attribute value
en: Manganese
uk: Манган

en: It was discovered near a town named Magnesia in black earth. Thus, it was named 'magnesia nigra', or for short, Manganese.
uk: Його було відкрито поблизу міста названого Магнезія у чорній землі. Отже, його було названо «magnesia nigra» (чорна земля) або скорочено: Манганезе

note: i18n: tag label attribute value
en: Iron
uk: Ферум

en: Latin 'ferrum'.
uk: Походить від латинського слова «ferrum».

note: i18n: tag label attribute value
en: Cobalt
uk: Кобальт

en: Named after the German word 'Kobold' for 'goblin'.
uk: Названо за німецьким словом «Кобольд», що означає «гоблін».

note: i18n: tag label attribute value
en: Nickel
uk: Нікол

en: 'Nickel' was the name of a mountain goblin.
uk: «Нікель» — це назва гірського гобліна.

note: i18n: tag label attribute value
en: Copper
uk: Купрум

en: Greek 'cuprum' for Cypres.
uk: Грецьке «купрум» означає «кіпрський».

note: i18n: tag label attribute value
en: Zinc
uk: Цинк

en: German 'zinking' for 'rough', because zinc ore is very rough.
uk: Німецьке «zinking» означає «шерсткий», оскільки цинкова руда дуже шерстка.

note: i18n: tag label attribute value
en: Gallium
uk: Галій

en: 'Gallia' is an old name for France.
uk: «Галлія» — це старовинна назва Франції.

note: i18n: tag label attribute value
en: Germanium
uk: Германій

en: Latin 'germania' is an old name for Germany.
uk: Латинське «germania» — це старовинна назва Німеччини.

note: i18n: tag label attribute value
en: Arsenic
uk: Арсен

en: Greek 'arsenikos' for 'male' or 'bold'.
uk: Грецьке «арсенікос» означає «чоловічий» або «яскравий».

note: i18n: tag label attribute value
en: Selenium
uk: Селен

en: Greek 'selena' for 'moon'.
uk: Грецьке «селена» означає «місяць».

note: i18n: tag label attribute value
en: Bromine
uk: Бром

en: Greek 'bromos' for 'smells badly'.
uk: Грецьке «бромос» означає «смердить».

note: i18n: tag label attribute value
en: Krypton
uk: Криптон

en: Greek 'kryptos' for 'hidden'.
uk: Грецьке «криптос» означає «прихований».

note: i18n: tag label attribute value
en: Rubidium
uk: Рубідій

en: Latin 'rubidus' for 'dark red'.
uk: Латинське «rubidus» означає «темно-червоний».

note: i18n: tag label attribute value
en: Strontium
uk: Стронцій

en: Named after the mineral Strontianit.
uk: Названий за мінералом стронціанітом.

note: i18n: tag label attribute value
en: Yttrium
uk: Ітрій

en: Named after the small town of Ytterby near Stockholm in Sweden. Terbium, Ytterbium and Erbium are also named after this town.
uk: Названо на честь малого містечка Іттерб'ю поблизу Стокгольма у Швеції. Тербій, Ітербій та Ербій також названо на честь цього містечка.

note: i18n: tag label attribute value
en: Zirconium
uk: Цирконій

en: Named after the mineral zircon.
uk: Названо за мінералом цирконом.

note: i18n: tag label attribute value
en: Niobium
uk: Ніобій

en: Named after Niobe, the daughter of the Greek god Tantalus.
uk: Названо на честь Ніоби, дочки грецького бога Тантала

note: i18n: tag label attribute value
en: Molybdenum
uk: Молібден

en: This name has Greek roots. It means 'like Platinum' - it was difficult to distinguish Molybdenum from Platinum.
uk: Ця назва має грецькі корені. Вона означає «схожий на платину» — молібден важко відрізнити від платини.

note: i18n: tag label attribute value
en: Technetium
uk: Технецій

en: Greek 'technetos' for artificial.
uk: Грецьке «технетос» означає «рукотворний».

note: i18n: tag label attribute value
en: Ruthenium
uk: Рутеній

en: Ruthenia is the old name of Russia.
uk: «Рутенія» — це старовинна назва Русі.

note: i18n: tag label attribute value
en: Rhodium
uk: Родій

en: Greek 'rhodeos' means 'red like a rose'.
uk: Грецьке «родеос» означає «червоний, як троянда».

note: i18n: tag label attribute value
en: Palladium
uk: Паладій

en: Named after the asteroid Pallas.
uk: Названо на честь астероїда Паллади.

note: i18n: tag label attribute value
en: Silver
uk: Аргентум

en: Latin 'argentum' for silver.
uk: Походить від латинського слова «argentum» («срібло»).

note: i18n: tag label attribute value
en: Cadmium
uk: Кадмій

en: Greek 'kadmia' ('Galmei' = Zinc carbonate).
uk: Грецьке «кадмія» («Галмей» = карбонат цинку).

note: i18n: tag label attribute value
en: Indium
uk: Індій

en: Named after 'Indigo' because of its blue spectrum.
uk: Названо на честь «індиго» через його блакитний спектр.

note: i18n: tag label attribute value
en: Tin
uk: Станум

en: Latin 'stannum' for tin.
uk: Латинське «stannum» означає цина.

note: i18n: tag label attribute value
en: Antimony
uk: Стибій

en: Arabic 'anthos ammonos' for 'blossom of the god Ammon'.
uk: Арабське «антос аммонос» означає «цвітіння бога Аммона».

note: i18n: tag label attribute value
en: Tellurium
uk: Телур

en: Latin 'tellus' or 'telluris' for 'Planet Earth'.
uk: Латинське «tellus» або «telluris» означає «планета Земля».

note: i18n: tag label attribute value
en: Iodine
uk: Йод

en: Greek 'ioeides' for 'violet'.
uk: Грецьке «йоейдес» означає «фіолетовий»

note: i18n: tag label attribute value
en: Xenon
uk: Ксенон

en: Greek 'xenos' for 'foreigner'.
uk: Грецьке «ксенос» означає «іноземець».

note: i18n: tag label attribute value
en: Caesium
uk: Цезій

en: Latin 'caesius' for 'heaven blue'.
uk: Латинське «caesius» означає «небесно-блакитний»

note: i18n: tag label attribute value
en: Barium
uk: Барій

en: Greek 'barys' for 'heavy'.
uk: Грецьке «баріс» означає «важкий».

note: i18n: tag label attribute value
en: Lanthanum
uk: Лантан

en: Greek 'lanthanein' for 'hidden'. The Lanthanoids are also called the 'rare earth' elements.
uk: Грецьке «лантанейн» означає «прихований». Лантаноїди також називаються «рідкоземельними елементами»

note: i18n: tag label attribute value
en: Cerium
uk: Церій

en: Named after the planetoid Ceres.
uk: Названо на честь малої планети Церери.

note: i18n: tag label attribute value
en: Praseodymium
uk: Празеодим

en: Greek 'prasinos didymos' for 'green twin'.
uk: Грецьке «прасінос дидимус» означає «зелений близнюк».

note: i18n: tag label attribute value
en: Neodymium
uk: Неодим

en: Greek 'neos didymos' for 'new twin'.
uk: Грецьке «неос дидимус» означає «новий близнюк».

note: i18n: tag label attribute value
en: Promethium
uk: Прометій

en: Named after the Greek Prometheus. Prometheus stole the fire from the gods and gave it to mankind.
uk: Названо на честь титана Прометея. Прометей викрав вогонь у богів і віддав його людям

note: i18n: tag label attribute value
en: Samarium
uk: Самарій

en: Named after the mineral Samarskit.
uk: Названо на честь мінералу самарскіта.

note: i18n: tag label attribute value
en: Europium
uk: Європій

en: Named after Europe.
uk: Названо на честь Європи.

note: i18n: tag label attribute value
en: Gadolinium
uk: Гадоліній

en: Named after the Finnish chemist Johan Gadolin.
uk: Названо на честь фінського хіміка Йогана Гадоліна.

note: i18n: tag label attribute value
en: Terbium
uk: Тербій

en: Named after the Swedish town of Ytterby and the mineral ytterbite from which Terbium was first refined. Yttrium, Erbium and Ytterbium are also named after this town.
uk: Названо на честь шведського міста Іттерб'ю та мінерала ітербіта, з якого було вперше отримано Тербій. Ітрій, Ербій та Ітербій також названо на честь цього міста.

note: i18n: tag label attribute value
en: Dysprosium
uk: Диспрозій

en: Greek 'dysprositor' for 'difficult to reach'.
uk: Грецьке «диспрозітор» означає «важкодоступний».

note: i18n: tag label attribute value
en: Holmium
uk: Гольмій

en: Latin 'holmia' for the old name of Stockholm.
uk: Латинське «holmia» є старовинною назвою Стокгольму.

note: i18n: tag label attribute value
en: Erbium
uk: Ербій

en: Named after the Swedish town of Ytterby where the mineral gadolinite (from which Erbium was first refined) was first mined. Yttrium, Terbium and Ytterbium are also named after this town.
uk: Названо на честь шведського міста Іттерб'ю, де було знайдено мінерал гадолініт (з якого було вперше отримано Ербій). Ітрій, Тербій та Ітербій також названо на честь цього міста.

note: i18n: tag label attribute value
en: Thulium
uk: Тулій

en: Named after the old name of Scandinavia, 'Thule'.
uk: Названо на честь старовинної назви Скандинавії, «Туле»

note: i18n: tag label attribute value
en: Ytterbium
uk: Ітербій

en: Like Yttrium, Terbium and Erbium, this is named after the Swedish town of Ytterby.
uk: Так само як Ітрій, Тербій та Ербій, цей елемент названо на честь шведського міста Іттерб'ю.

note: i18n: tag label attribute value
en: Lutetium
uk: Лютецій

en: Named after the Roman name 'Lutetia' for Paris.
uk: Названо на честь римської назви Парижу, «Лютеція».

note: i18n: tag label attribute value
en: Hafnium
uk: Гафній

en: Niels Bohr originally predicted the properties of this element before discovery, so it was named after his hometown of 'Hafnia' (the old Latin name of Copenhagen, Denmark).
uk: Властивості цього елемента було передбачено Нільсом Бором ще до його відкриття. Через це елемент було названо на честь рідного місця цього науковця, «Гафнії» (старовинна латинська назва Копенгагена у Данії).

note: i18n: tag label attribute value
en: Tantalum
uk: Тантал

en: Named after the Greek myth of Tantalos.
uk: Названо за грецьким міфом про Тантала.

note: i18n: tag label attribute value
en: Tungsten
uk: Вольфрам

en: The name comes from the Swedish 'tung sten' which means 'heavy stone'. The symbol comes from the old German name for the element 'wolfram', which described how tungsten interacts with tin 'like a wolf eats a sheep (ram)'.
uk: Англійська назва походить від шведського «tung sten», що означає «важкий камінь». Позначення елемента є першою літерою давньонімецької назви «wolfram», яку пов'язано із тим, що вольфрам сплавляється із оловом так, наче вовк (wolf), який їсть вівцю (ram).

note: i18n: tag label attribute value
en: Rhenium
uk: Реній

en: Named after the German river Rhine (latin 'Rhenium').
uk: Названо на честь німецької річки Рейн (латинське «Rhenium»)

note: i18n: tag label attribute value
en: Osmium
uk: Осмій

en: Greek for 'smell'. Its oxides smell strongly like radishes.
uk: Грецькою означає «пахнути». Його оксиди пахнуть сильно, як редька.

note: i18n: tag label attribute value
en: Iridium
uk: Іридій

en: Greek 'iris' for 'rainbow'.
uk: Грецьке «ірис» означає «веселка».

note: i18n: tag label attribute value
en: Platinum
uk: Платина

en: Spanish 'platina' means 'small silver'.
uk: Іспанське «платина» означає «мале срібло».

note: i18n: tag label attribute value
en: Gold
uk: Аурум

en: Latin 'aurum'. Named after Aurora, the goddess of sunrise.
uk: Латинське «aurum». Названо на честь Аврори, богині світанку.

note: i18n: tag label attribute value
en: Mercury
uk: Меркурій

en: Graeco-Latin 'hydrargyrum' for 'liquid silver'.
uk: Греко-латинське «гідраргірум» означає «рідке срібло».

note: i18n: tag label attribute value
en: Thallium
uk: Талій

en: Greek 'tallos' for 'young twig'.
uk: Грецьке «таллос» означає «молодий прутик».

note: i18n: tag label attribute value
en: Lead
uk: Плюмбум

en: Latin 'plumbum' for Lead.
uk: Латинське «plumbum» означає свинець.

note: i18n: tag label attribute value
en: Bismuth
uk: Бісмут

en: The old name of Bismuth is 'Wismut', which stood for 'white mass'.
uk: «Вісмут» означає «біла маса».

note: i18n: tag label attribute value
en: Polonium
uk: Полоній

en: Named after Poland to honor Marie Curie.
uk: Названо на честь Польщі, щоб увіковічнити Марію Кюрі.

note: i18n: tag label attribute value
en: Astatine
uk: Астат

en: Greek 'astator' for 'changing'.
uk: Грецьке «астатор» означає «змінний».

note: i18n: tag label attribute value
en: Radon
uk: Радон

en: Named after Radium. It ends with 'on' to make it clear that it is a noble gas.
uk: Названо на честь радію. Закінчення «он» вказує, що це благородний газ.

note: i18n: tag label attribute value
en: Francium
uk: Францій

en: Named after France to honor Marguerite Perey.
uk: Названо на честь Франції, щоб увіковічнити Маргаріт Пере.

note: i18n: tag label attribute value
en: Radium
uk: Радій

en: Latin 'radius' for 'beam', as it is radioactive.
uk: Латинське «radius» означає «промінь», оскільки він радіоактивний.

note: i18n: tag label attribute value
en: Actinium
uk: Актиній

en: Greek 'aktis' for 'beam' - actinium is radioactive.
uk: Грецьке «актіс» означає «промінь»: актиній радіоактивний.

note: i18n: tag label attribute value
en: Thorium
uk: Торій

en: Named after the Norse god of thunder: Thor
uk: Названо на честь скандинавського бога грому: Тора

note: i18n: tag label attribute value
en: Protactinium
uk: Протактиній

en: Greek 'protos' for 'ancester'. Protactinium is named in this way because Actinium is a product of decay radiation of Protactinium.
uk: Грецьке «протос» означає «попередник». Протоактиній названо так, оскільки одним з продуктів його радіоактивного розпаду є актиній.

note: i18n: tag label attribute value
en: Uranium
uk: Уран

en: Greek 'ouranos' for 'heaven'. Named after the planet Uranus.
uk: Грецьке «уранос» означає «небесний». Названо на честь планети Уран.

note: i18n: tag label attribute value
en: Neptunium
uk: Нептуній

en: Named after the planet Neptune.
uk: Названо на честь планети Нептун.

note: i18n: tag label attribute value
en: Plutonium
uk: Плутоній

en: Named after the planet Pluto.
uk: Названо на честь планети Плутон.

note: i18n: tag label attribute value
en: Americium
uk: Америцій

en: Named after America.
uk: Названо на честь Америки.

note: i18n: tag label attribute value
en: Curium
uk: Кюрій

en: Named after Marie Curie.
uk: Названо на честь Марії Кюрі.

note: i18n: tag label attribute value
en: Berkelium
uk: Берклій

en: Named after the town Berkeley where it was discovered.
uk: Названо на честь міста Берклі, де його відкрили.

note: i18n: tag label attribute value
en: Californium
uk: Каліфорній

en: Named after the US-State of California.
uk: Названо на честь штату Каліфорнія в США.

note: i18n: tag label attribute value
en: Einsteinium
uk: Ейнштейній

en: Named after the scientist Albert Einstein.
uk: Названо на честь науковця Альберта Ейнштейна.

note: i18n: tag label attribute value
en: Fermium
uk: Фермій

en: Named after the scientist Enrico Fermi.
uk: Названо на честь науковця Енріко Фермі.

note: i18n: tag label attribute value
en: Mendelevium
uk: Менделєвій

en: Named after the scientist D.I. Mendeleev.
uk: Названо на честь науковця Д.І. Менделєєва.

note: i18n: tag label attribute value
en: Nobelium
uk: Нобелій

en: Named after the scientist Alfred Nobel.
uk: Названо на честь науковця Альфреда Нобеля.

note: i18n: tag label attribute value
en: Lawrencium
uk: Лоуренсій

en: Named after the scientist Ernest Orlando Lawrence.
uk: Названо на честь науковця Ернеста Орландо Лоуренса.

note: i18n: tag label attribute value
en: Rutherfordium
uk: Резерфордій

en: Named after the scientist Ernest Rutherford.
uk: Названо на честь науковця Ернста Резерфорда.

note: i18n: tag label attribute value
en: Dubnium
uk: Дубній

en: Named after the science-town Dubna in Russia.
uk: Названо на честь наукового міста Дубна у Росії.

note: i18n: tag label attribute value
en: Seaborgium
uk: Сіборгій

en: Named after the scientist G. Theodore Seaborg.
uk: Названо на честь науковця Дж. Теодора Сіборга.

note: i18n: tag label attribute value
en: Bohrium
uk: Борій

en: Named after the scientist Niels Bohr.
uk: Названо на честь науковця Нільса Бора.

note: i18n: tag label attribute value
en: Hassium
uk: Гасій

en: Latin 'hassia' for the German county Hessen. In Hessen a lot elements have been discovered.
uk: Латинське «hassia» — це назва німецької землі Гессен. У цій землі було відкрито багато інших елементів.

note: i18n: tag label attribute value
en: Meitnerium
uk: Майтнерій

en: Named after the scientist Lise Meitner.
uk: Названо на честь науковця Лізи Майтнер.

note: i18n: tag label attribute value
en: Darmstadtium
uk: Дармштадтій

en: Named after the German city Darmstadt where many elements have been discovered.
uk: Названо на честь німецького міста Дармштадт, де було знайдено чимало елементів.

note: i18n: tag label attribute value
en: Roentgenium
uk: Рентгеній

en: Named after Wilhelm Conrad Röntgen.
uk: Названо на честь Вільгельма конрада Рентгена.

note: i18n: tag label attribute value
en: Copernicium
uk: Коперніцій

en: Historically known as eka-mercury. Named after the astronomer Nicolaus Copernicus.
uk: Історична назва — ека-ртуть. Названо на честь астронома Миколая Коперника.

note: i18n: tag label attribute value
en: Nihonium
uk: Ніхоній

en: Named after 'Nihon', the romanized spelling for 'Japan' in Japanese. The element was the first element discovered in Japan, at the RIKEN Nishina Center for Accelerator-Based Science. Historically known as eka-thallium.
uk: Названо за романізованим записом назви Японії японською, «Nihon». Цей елемент є першим елементом, який відкрито у Японії, у Нішинському центрі RIKEN, за допомогою розташованого там прискорювача. Історична назва — ека-талій.

note: i18n: tag label attribute value
en: Flerovium
uk: Флеровій

en: Historically known as eka-lead. Named after Flerov Laboratory of Nuclear Reactions (Dubna, Russia) where superheavy elements are synthesized.
uk: Відомий також як ека-оливо. Названо на честь Лабораторії ядерних реакцій ім. Флерова (Дубна, Росія). Роботу цієї лабораторії пов'язано з синтезом надважких елементів.

note: i18n: tag label attribute value
en: Moscovium
uk: Московій

en: Named for the Moscow, Russia, region which is home to the Joint Institute for Nuclear Research that was a co-discoverer of this element. Historically known as eka-bismuth.
uk: Названо на честь Московської області, де розташовано Об'єднаний інститут ядерних досліджень, який був співвідкривачем цього елемента. Історична назва — ека-вісмут.

note: i18n: tag label attribute value
en: Livermorium
uk: Ліверморій

en: Historically known as eka-polonium. Named after Livermore National Laboratory (USA).
uk: Історична назва — ека-полоній. Названо на честь Ліверморської національної лабораторії (США).

note: i18n: tag label attribute value
en: Tennessine
uk: Теннесс

en: Named for the American state of Tennessee which is home to the Oak Ridge National Laboratory and Vanderbilt University whom were co-discoverers of this element. Historically known as eka-astatine.
uk: Названо на честь американського штату Теннессі, де розташовано Національну лабораторію Оук-Рідж та університет Вандербілта, які співвідкривачами цього елемента. Історична назва — ека-астат.

note: i18n: tag label attribute value
en: Oganesson
uk: Оганессон

en: Named in honor of Professor Yuri Oganessian's trans-actinide element research. Historically known as eka-radon, eka-emanation before 1960.
uk: Названо на честь професора Юрія Оганессяна, який досліджував трансактиніди. Історичні назви до 1960 року — ека-радон, ека-еманація.

en: Classic Periodic Table
uk: Класична періодична таблиця

en: Long Periodic Table
uk: Довга періодична таблиця

en: Short Periodic Table
uk: Коротка періодична таблиця

en: Transition Elements
uk: Перехідні елементи

en: DZ Periodic Table
uk: Періодична таблиця за орбіталями

[ctx: @title:window]
en: Chemical Calculator
uk: Хімічний калькулятор

en: Equation Balancer
uk: Розв'язання рівнянь

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree)
en: Introduction
uk: Вступ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, nuclear)
en: Nuclear Calculator
uk: Калькулятор ядер

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, gas)
en: Gas Calculator
uk: Калькулятор газів

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Concentration Calculator
uk: Калькулятор концентрації

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree)
en: Molecular mass Calculator
uk: Калькулятор молекулярних мас

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, tree)
en: Titration Calculator
uk: Калькулятор титрування

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, tree)
en: <big>Select the calculator that you want to use</big>
uk: <big>Виберіть калькулятор, яким ви бажаєте користуватися</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, tree)
en: This is the index of the various calculators available. For more information on each calculator, click on 'Introduction'.
uk: Це перелік різноманітних калькуляторів. Щоб дізнатися більше про кожен з калькуляторів, натисніть кнопку «Вступ».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, tree)
en: Calculators
uk: Калькулятори

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <h1>The Kalzium Calculators</h1>
uk: <h1>Калькулятори Kalzium</h1>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTextEdit, ktextedit)
en: <big>Information about the various calculators</big>
uk: <big>Відомості щодо різноманітних калькуляторів</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTextEdit, ktextedit)
en: This is the description of the function of each calculator in Kalzium
uk: Тут наведено опис функцій всіх калькуляторів у Kalzium

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, ktextedit)
en: <big>Welcome to the Kalzium calculators!<br /></big>
    <p>This calculator contains a variety of calculators for different tasks performing different calculations.</p>
    <p>You can find the following calculators in Kalzium:</p>
    <ul><li><b>Molecular mass calculator<br /></b>This calculator helps you calculate the molecular masses of different molecules.<br />You can specify short form of the molecule names add more such aliases.</li>
    <li><b>Concentrations calculator<br /></b>You can calculate quantities which include:</li>
    <ul type="circle"><li>Amount of substance</li>
    <li>Volume of solvent</li>
    <li>Concentration of substance</li></ul>
    <p>There are a wide range of units to choose from and different methods to specify quantities.</p>
    <li><b>Nuclear calculator<br /></b>This calculator makes use of the nuclear data available in Kalzium to predict the expected masses of a material after time.</li>
    <li><b>Gas calculator<br /></b>This calculator can calculate the values of Temperature, pressure, volume, amount of gas etc. for various ideal as well as non-ideal gases.</li>
    <li><b>Equation Balancer<br /></b>This calculator can balance chemical equations.</li>
    <li><b>Titration calculator<br /></b>This calculator tries to find out the equivalence point of a pH-meter followed titration best fitting it with an hyperbolic tangent. You can also let it solve an equilibrium system of equations and see how the concentration of a species changes in function of another one.</li></ul>
uk: <big>Ласкаво просимо до калькуляторів Kalzium!<br /></big>
    <p>Цей калькулятор складається з набору калькуляторів для виконання різноманітних обчислень.</p>
    <p>У Kalzium передбачено такі різновиди калькуляторів:</p>
    <ul><li><b>Калькулятор молекулярної маси</b><br />За допомогою цього калькулятора ви зможете обчислювати різних молекул.<br />Ви можете вказати скорочену форму назви молекули та додати альтернативні форми скорочених назв.</li>
    <li><b>Калькулятор концентрації</b><br />За допомогою цього калькулятора ви можете обчислювати значення з такого набору</li>
    <ul type="circle"><li>Кількість речовини</li>
    <li>Об'єм розчинника</li>
    <li>Концентрація речовини</li></ul>
    <p>Передбачено багато одиниць виміру значень та різні способи вказування значень.</p>
    <li><b>Калькулятор ядер</b><br />У цьому калькуляторі використано дані, доступні у Kalzium, для обчислення очікуваної маси матеріалу через вказаний проміжок часу.</li>
    <li><b>Калькулятор газів</b><br />За допомогою цього калькулятора ви можете обчислити значення температури, тиску, об'єму, кількості речовини тощо для різноманітних ідеальних та реальних газів.</li>
    <li><b>Розв'язувач рівнянь</b><br />За допомогою цього калькулятора можна розв'язувати хімічні рівняння.</li>
    <li><b>Калькулятор титрування</b><br />За допомогою цього калькулятора можна знайти еквівалентну точку на шкалі pH на основі гіперболічного наближення. Також за допомогою цього калькулятора можна спробувати розв'язати систему рівнянь рівноваги і визначити вплив концентрації одного реагенту на концентрацію іншого.</li></ul>

en: Percentage should be less than 100.0, please enter a valid value.
uk: Частина у відсотках має не перевищувати 100, будь ласка, введіть коректні дані.

en: Density cannot be zero, please enter a valid value.
uk: Щільність не може бути меншою за 0. Будь ласка, введіть коректне значення.

en: Mass cannot be zero, please enter a valid value.
uk: Значення молярної маси не може бути нульовим, будь ласка, вкажіть коректне значення.

en: Volume cannot be zero, please enter a valid value.
uk: Значення молярної маси не може бути нульовим, будь ласка, вкажіть коректне значення.

en: Number of moles cannot be zero, please enter a valid value.
uk: Кількість молів не може бути нульовою! Будь ласка, введіть коректне значення.

en: Molar mass of solvent is zero, please enter a valid value.
uk: Вказано нульову молярну масу розчинника. Будь ласка, виправте її.

en: Number of equivalents is zero. Cannot calculate equivalent mass.
uk: Кількість еквівалентів дорівнює нулю. Обчислення еквівалентної маси є неможливим.

en: Concentration is zero, please enter a valid value.
uk: Вказано нульову концентрацію! Будь ласка, виправте її.

en: The volume of the solvent cannot be zero.
uk: Об'єм розчинника не може бути нульовим.

en: The number of moles of the solvent cannot be zero.
uk: Кількість молів речовини розчинника не може бути нульовою.

en: The mass of the solvent cannot be zero.
uk: Маса розчинника не може бути нульовою.

en: Insufficient data to calculate the required value, please specify normality.
uk: Недостатньо даних. Щоб уможливити обчислення, будь ласка, вкажіть потрібну кількість даних.

en: Insufficient data, specify molarity / mole fraction / molality to calculate.
uk: Недостатньо даних. Щоб уможливити обчислення, будь ласка, вкажіть молярність, молярну частку або моляльність.

en: The amount is specified in moles, cannot calculate molar/equivalent masses. Please specify mass/volume.
uk: Кількість речовини вказано у молях, неможливо обчислити молярну або еквівалентну масу. Вкажіть масу або об'єм.

en: You can calculate the molar mass of solvent only if the mole fraction is specified.
uk: Програма може обчислити молярну масу розчинника, лише якщо вказано молярну частку!

en: Molar mass cannot be zero, please enter a valid value.
uk: Значення молярної маси не може бути нульовим, будь ласка, вкажіть коректне значення!

en: Equivalent mass cannot be zero, please enter a valid value.
uk: Еквівалентна маса не може бути нульовою, будь ласка, вкажіть коректне значення.

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, ktextedit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:12pt; font-weight:600;">Some of the following data is not necessary. For instance, if you specify the amount of solute in moles, you do not have to specify the molar mass of the solute.</span></p></body></html>
uk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Liberation Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:12pt; font-weight:600;">Деякі зі значень не є обов'язковими. Наприклад, якщо ви вказали кількість розчиненої речовини у молях, вам не потрібно вказувати молярну масу розчиненої речовини.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Data
uk: Дані

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_36)
en: <big><b>Amount of solute:</b></big>
uk: <big><b>Кількість розчинюваної речовини:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, amtSolute)
en: <big>Specify the amount of solute</big>
uk: <big>Вкажіть кількість розчинюваної речовини</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, amtSolute)
en: This is the box used to specify the amount of solute in the solution.
uk: За допомогою цього поля можна вказати кількість розчиненої речовини у розчині.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, amtSltType)
en: The method by which you want to specify the amount of solute
uk: Спосіб, у який ви бажаєте вказати кількість речовини розчиненої речовини

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, amtSltType)
en: This box is used to change the mode in which the amount of solute is specified, i.e. mass, moles or volume.
uk: За допомогою цього поля можна змінити режим вимірювання кількості розчиненої речовини, тобто у одиницях маси, молях чи одиницях об'єму.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_39)
en: <big><b>Molar mass of solute:</b></big>
uk: <big><b>Молярна маса розчиненої речовини:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, molarMass)
en: <big>Specify the molar mass of the solute</big>
uk: <big>Вкажіть молярну масу розчиненої речовини</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, molarMass)
en: This box is used to specify the molar mass of the substance.
uk: За допомогою цього поля можна вказати молярну масу речовини.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_40)
en: <big><b>Equivalent mass of solute:</b></big>
uk: <big><b>Еквівалентна маса розчинюваної речовини:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, eqtMass)
en: <big>Specify the equivalent mass of the solute</big>
uk: <big>Вкажіть еквівалентну масу розчинюваної речовини</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, eqtMass)
en: This box is used to specify the equivalent mass of the solute. This is required only if concentration in terms of normality is involved.
    Normality = Number of Equivalents / liter of solution
uk: За допомогою цього поля можна вказати еквівалентну масу розчиненої речовини. Це значення використовується лише у разі, якщо концентрацію вказано у нормалізованих одиницях.
    Нормальність = Кількість еквівалентів / літр розчину

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_52)
en: <big><b>Density of solute:</b></big>
uk: <big><b>Щільність розчинюваного:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, densitySolute)
en: <big>Specify the density of the solute</big>
uk: <big>Вкажіть щільність розчинюваної речовини</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, densitySolute)
en: This box is used to specify the value of the density of the solute. This is required only if you are specifying the amount of solute in terms of volume.
uk: За допомогою цього поля можна вказати значення щільності розчиненої речовини. Це значення знадобиться, лише якщо ви вказуєте кількість розчиненої речовини у одиницях об'єму.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_31)
en: <big><b>Amount of Solvent:</b></big>
uk: <big><b>Кількість речовини розчинника:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, amtSolvent)
en: <big>Specify the amount of solvent</big>
uk: <big>Вкажіть кількість речовини розчинника</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, amtSolvent)
en: This box is used to specify the amount of solvent in the solution.
uk: За допомогою цього поля можна вказати кількість розчинника у розчині.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, amtSlvtType)
en: <big>The method by which you want to specify volume</big>
uk: <big>Спосіб, у який ви бажаєте вказати об'єм</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, amtSlvtType)
en: This box is used to change the mode in which amount of solvent is specified, i.e. mass, moles or volume.
uk: За допомогою цього поля можна змінити режим вимірювання кількості розчинника, тобто у одиницях маси, молях чи одиницях об'єму.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_42)
en: <big><b>Molar mass of solvent:</b></big>
uk: <big><b>Молярна маса розчинника:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, molarMassSolvent)
en: <big>Specify the molar mass of the solvent</big>
uk: <big>Вкажіть молярну масу розчинника</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, molarMassSolvent)
en: This box is used to specify the molar mass of the solvent.
uk: У цьому полі можна вказати молярну масу розчинника.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_55)
en: <big><b>Density of Solvent:</b></big>
uk: <big><b>Щільність розчинника:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, densitySolvent)
en: <big>Specify the density of the solvent</big>
uk: <big>Вкажіть щільність розчинника</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, densitySolvent)
en: This box is used to specify the density of the solution and is required only if the amount of solution is specified/needed in terms of mass.
uk: За допомогою цього поля ви можете вказати щільність розчину. Це значення потрібне, лише якщо кількість розчину вказано або слід визначити у одиницях маси.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: <big><b>Concentration:</b></big>
uk: <big><b>Концентрація:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, concentration)
en: <big>Specify the concentration of the solution</big>
uk: <big>Вкажіть концентрацію розчину</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, concentration)
en: This box is used to specify the concentration of the solution in respective units to the right.
uk: За допомогою цього поля ви можете вказати концентрацію розчину у одиницях, вказаних праворуч.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_37) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <big><b>Calculate:</b></big>
uk: <big><b>Обчислити:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mode)
en: <big>Specify what you want to calculate</big>
uk: <big>Вкажіть величину, яку ви бажаєте обчислити</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mode)
en: This is the list of quantities that you can calculate. Choose one of the quantities and specify the other required values to calculate it.
uk: Це список величин, які ви можете обчислити. Оберіть одну з них і вкажіть інші потрібні для її обчислення значення.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, densSlvt_unit)
en: Specify the units for density of solvent
uk: Вкажіть одиницю виміру щільності розчинника

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, conc_unit)
en: <big>Specify the unit/method for specifying concentration</big>
uk: <big>Вкажіть одиницю виміру/спосіб визначення концентрації</big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, amtSlvt_unit)
en: <big>The units for amount of solvent</big>
uk: <big>Одиниця виміру кількості речовини розчинника</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, amtSlvt_unit)
en: This box is used to specify the units for the amount of solvent in the solution.
uk: За допомогою цього поля можна вказати одиниці виміру кількості речовини розчинника у розчині.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_19)
en: <big>The units for molar mass of solvent</big>
uk: <big>Одиниця виміру молярної маси розчинника</big>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_18)
en: (g/mole)
uk: (г/моль)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, densSlt_unit)
en: <big>Specify the units of density</big>
uk: <big>Вкажіть одиницю виміру щільності</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, densSlt_unit)
en: This box is used to specify the units of the density of the solute. This is required only if you are specifying the amount of solute in terms of volume.
uk: За допомогою цього поля можна вказати одиниці виміру щільності розчиненої речовини. Це значення знадобиться, лише якщо ви вказуєте кількість розчиненої речовини у одиницях об'єму.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, amtSlt_unit)
en: <big>Specify the units for the amount of solute</big>
uk: <big>Вкажіть одиницю виміру кількості розчиненої речовини</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, amtSlt_unit)
en: This box is used to specify the units for the amount of solute in the solution.
uk: За допомогою цього поля можна вказати одиниці виміру кількості розчиненої речовини у розчині.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_17)
en: <big>Units for molar mass of solute</big>
uk: <big>Одиниця виміру молярної маси розчиненої речовини</big>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_17) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: (g/mol)
uk: (г/моль)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_18)
en: <big>Units for equivalent mass of solute</big>
uk: <big>Одиниця виміру еквівалентної маси розчиненої речовини</big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, reset)
en: <big>Reset all values to initial values</big>
uk: <big>Відновити початкові значення усіх величин</big>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reset)
en: Reset
uk: Відновити

en: Molar mass cannot be zero, please enter a non-zero value.
uk: Значення молярної маси не може бути нульовим, будь ласка, вкажіть коректне значення.

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, ktextedit)
en: <big><b>Change the quantities and observe the other quantities change dynamically.<br />Mass and moles are directly dependent for a given gas.</b></big>
uk: <big><b>Взаємозміна величин відбуватиметься у динамічному режимі.<br />Маса і кількість речовини для газу є величинами взаємопов'язаними для даного газу.</b></big>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <big><b>Molar mass of the gas:</b></big>
uk: <big><b>Молярна маса газу:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, molarMass)
en: <big>Specify the molar mass of the gas</big>
uk: <big>Вкажіть молярну масу газу</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, molarMass)
en: This box can be used to specify the molar mass of the gas, e.g. 2 for Hydrogen gas.
uk: За допомогою цього поля можна вказати молярну масу гасу, наприклад 2 для водню.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_25)
en: <big><b>Moles:</b></big>
uk: <big><b>Кількість молів:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, moles)
en: <big>Specify the number of moles of the gas</big>
uk: <big>Вкажіть кількість молів газу</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, moles)
en: This box can be used to specify the number of moles of the gas.
    Moles = mass / molar mass
uk: За допомогою цього поля можна вказати кількість речовини газу у молях.
    Кількість речовини = маса / молярну масу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_24)
en: <big><b>Mass:</b></big>
uk: <big><b>Маса:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, mass)
en: <big>Specify the Mass of the gas</big>
uk: <big>Вкажіть масу газу</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, mass)
en: This box can be used to specify the mass of the gas.
    Mass = moles * molar mass
uk: За допомогою цього поля можна вказати масу газу.
    маса = кількість речовини * молярну масу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, mass_unit)
en: <big>Specify the unit of mass of the gas</big>
uk: <big>Вкажіть одиницю виміру маси газу</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mass_unit)
en: This box is used to change the units of mass.
uk: За допомогою цього поля можна змінити одиниці виміру маси.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_27)
en: <big><b>Pressure:</b></big>
uk: <big><b>Тиск:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, pressure)
en: <big>Specify the Pressure of the gas</big>
uk: <big>Вкажіть тиск газу</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, pressure)
en: This box can be used to change the pressure of the gas.
uk: За допомогою цього поля можна змінити значення тиску газу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, pressure_unit)
en: <big>Specify the units for pressure of the gas</big>
uk: <big>Вкажіть одиницю виміру тиску газу</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, pressure_unit)
en: This box can be used to specify the units of pressure, e.g. atmospheres, bars, etc.
uk: За допомогою цього поля можна вказати одиницю виміру тиску, наприклад атмосфери, бари тощо.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_29)
en: <big><b>Temperature:</b></big>
uk: <big><b>Температура:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, temp)
en: <!----><big>Specify the temperature of the gas</big>
uk: <!----><big>Вкажіть температуру газу</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, temp)
en: This box can be used to specify the temperature of the gas.
uk: За допомогою цього поля можна вказати температуру газу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, temp_unit)
en: <big>Specify the units for the temperature of the gas</big>
uk: <big>Вкажіть шкалу виміру температури газу</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, temp_unit)
en: This box can be used to specify the units of temperature, e.g. Kelvin, Celsius, etc.
uk: За допомогою цього поля можна вказати одиницю виміру температури, наприклад градуси Кельвіна, градуси Цельсія тощо.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_26)
en: <big><b>Volume:</b></big>
uk: <big><b>Об'єм:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, volume)
en: <big>Specify the volume of the gas</big>
uk: <big>Вкажіть об'єм газу</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, volume)
en: This box can be used to specify the volume of the gas.
uk: За допомогою цього поля можна вказати об'єм газу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, volume_unit)
en: <big>Specify the units for volume of the gas</big>
uk: <big>Вкажіть одиницю виміру об'єму газу</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, volume_unit)
en: This box can be used to change the units of volume, e.g. liters.
uk: За допомогою цього поля можна змінити одиницю виміру об'єму, наприклад літри.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, non_ideal)
en: Data for non-ideal gases
uk: Дані для неідеальних газів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_30)
en: <big><b>Van der Waals constant 'b':</b></big>
uk: <big><b>Стала Ван-дер-Ваальса «b»:</b></big>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_28)
en: <big><b>Van der Waals constant 'a':</b></big>
uk: <big><b>Стала Ван-дер-Ваальса «a»:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, b)
en: Specify the units of the van der Waals constant 'b'
uk: Вкажіть одиницю виміру сталої Ван-дер-Ваальса b

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, b)
en: This box can be used to specify the van der Waals constant 'b' for the gas. This is required only for a real gas. It can be marked as 0.0 for an ideal gas.
uk: Тут можна вказати одиниці виміру сталої Ван-дер-Ваальса «b» газу. Ця стала потрібна для обчислень для реальних газів. Для ідеального газу її значенням буде 0,0.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, a)
en: Specify the units of the van der Waals constant 'a'
uk: Вкажіть одиницю виміру сталої Ван-дер-Ваальса a

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, a)
en: This box can be used to specify the van der Waals constant 'a' for the gas. This is required only for a real gas. It can be marked as 0.0 for an ideal gas.
uk: Тут можна вказати одиниці виміру сталої Ван-дер-Ваальса «b» газу. Ця стала потрібна для обчислень для реальних газів. Для ідеального газу її значенням буде 0,0.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, b_unit)
en: The units of the van der Waals constant 'b'
uk: Одиниця виміру сталої Ван-дер-Ваальса b

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, b_unit)
en: This can be used to specify the units of the van der Waals constant 'b'.
uk: Тут можна вказати одиниці виміру сталої Ван-дер-Ваальса «b».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: per mole
uk: на моль

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: liter^2 atmosphere/mol^2
uk: літр² атмосфера/моль²

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, reset)
en: Click to reset all values to initial values
uk: Натисніть, щоб відновити початкові значення всі величин

en: Initial amount cannot be zero.
uk: Початкова кількість не може бути нульовою.

en: Final amount cannot be zero.
uk: Остаточна кількість не може бути нульовою.

en: Time is zero, please enter a valid value.
uk: Вказано нульовий час. Будь ласка, вкажіть ненульове значення.

en: The final amount is greater than the initial amount.
uk: Остаточна кількість не може бути більшою за початкову. Будь ласка, виправте дані.

note: i18n: ectx: property (html), widget (KTextEdit, ktextedit)
en: <span style=" font-size:12pt; font-weight:600;">Select what you want to calculate from the combo box next to the "calculate" label and change the values / units to calculate.</span>
uk: <span style=" font-size:12pt; font-weight:600;">Виберіть величину, яку слід обчислити за допомогою спадного списку, розташованого поряд з міткою «Обчислити», і змініть значення/одиниці для обчислення.</span>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Elemental data
uk: Дані щодо елемента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: <big><b>Element Name:</b></big>
uk: <big><b>Назва елемента:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, element)
en: <big>Specify the Element you want to consider</big>
uk: <big>Вкажіть елемент, дані для якого слід обчислити</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, element)
en: This box is used to specify the element on which calculation is to be performed.
uk: За допомогою цього поля можна вказати елемент, для якого буде виконано обчислення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: <big><b>Isotope mass:</b></big>
uk: <big><b>Маса ізотопу:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, isotope)
en: <big>Specify an isotope of the current element</big>
uk: <big>Вкажіть ізотоп поточного елемента</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, isotope)
en: This box is used to specify the isotope of the above element on which calculation is performed.
uk: За допомогою цього поля можна вказати ізотоп вказаного вище елемента, для якого слід виконати обчислення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: <big><b>Half-life:</b></big>
uk: <big><b>Період напіврозпаду:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, halfLife)
en: <big>Specify the half-life of the radioactive isotope</big>
uk: <big>Вкажіть період напіврозпаду радіоактивного ізотопу</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, halfLife)
en: This box is used to specify the half-life of the above isotope.
uk: За допомогою цього поля можна вказати період напіврозпаду вказаного вище ізотопу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, halfLife_unit)
en: <big>The unit of Half-life</big>
uk: <big>Одиниця часу напірозпаду</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, halfLife_unit)
en: This box is used to specify the unit of half-life, e.g. years, seconds, etc.
uk: За допомогою цього поля можна вказати одиницю виміру періоду напірозпаду, наприклад роки, секунди тощо.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: years
uk: роки

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: seconds
uk: секунди

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: minutes
uk: хвилини

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: hours
uk: години

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: days
uk: дні

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, halfLife_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, time_unit)
en: weeks
uk: тижні

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <big><b>Atomic mass:</b></big>
uk: <big><b>Атомна маса:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, mass)
en: <big>Atomic mass of the isotope selected</big>
uk: <big>Атомна маса позначеного ізотопу</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, mass)
en: This label displays the atomic mass of the isotope in grams per mole.
uk: Тут показано атомну масу ізотопу у грамах на моль.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: <big>The unit of atomic mass</big>
uk: <big>Одиниця виміру атомної маси</big>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: grams / mole
uk: грамів/моль

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Other data
uk: Інші дані

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, mode)
en: This box is used to decide what you want to calculate, choose among 'Time', 'Initial amount of the substance' and 'Final amount of the substance'.
uk: За допомогою цього поля можна вказати величину, яку слід обчислити. Ви можете вибрати один з варіантів: «Час», «Початкова кількість речовини» або «Кінцева кількість речовини».

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, mode)
en: Initial Amount
uk: Початкова кількість

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, mode)
en: Final Amount
uk: Кінцева кількість

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, mode)
en: Time
uk: Час

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_69)
en: <big><b>Initial amount:</b></big>
uk: <big><b>Початкова кількість:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, initAmt)
en: <big>Specify the initial amount of the substance</big>
uk: <big>Вкажіть початкову кількість речовини</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, initAmt)
en: This box is used to specify the initial amount of the radioactive substance.
uk: За допомогою цього поля можна вказати початкову кількість речовини радіоактивного елемента.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_72)
en: <big><b>Final amount:</b></big>
uk: <big><b>Остаточна кількість:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, finalAmt)
en: <big>Specify the final amount of the substance</big>
uk: <big>Вкажіть остаточну кількість речовини</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, finalAmt)
en: This box is used to specify the final amount of the radioactive substance.
uk: За допомогою цього поля можна вказати кінцеву кількість речовини радіоактивного елемента.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_19)
en: <big><b>Time:</b></big>
uk: <big><b>Час:</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, time)
en: <big>Specify the time elapsed here</big>
uk: <big>Вкажіть тут час, що минув</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDoubleSpinBox, time)
en: This box is used to specify the time after which the initial amount decreases to the final amount.
uk: За допомогою цього поля можна вказати час, за який початкова кількість речовини елемента зменшується до кінцевої кількості.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, initAmtType)
en: <big>The method by which you want to specify mass</big>
uk: <big>Спосіб, у який ви хочете вказати масу</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, initAmtType)
en: This box can be used to change the mode in which you want to specify the initial amount of the substance, i.e. mass or moles.
uk: За допомогою цього поля ви можете змінити спосіб виміру початкової кількості речовини: маса або кількість речовини у молях.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmtType) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmtType)
en: moles
uk: молів

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, finalAmtType)
en: <big>Method by which you want to specify the final amount</big>
uk: <big>Спосіб, у який ви бажаєте визначити остаточну величину</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, finalAmtType)
en: This box can be used to change the mode in which you want to specify the final amount of the substance, i.e. mass or moles.
uk: За допомогою цього поля ви можете змінити спосіб виміру кінцевої кількості речовини: маса або кількість речовини у молях.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, initAmt_unit)
en: <big>Specify the unit of initial amount of the substance</big>
uk: <big>Вкажіть одиницю виміру початкової кількості речовини</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, initAmt_unit)
en: This box can be used to specify the units of the initial amount of the substance. e.g. grams, pounds, etc.
uk: За допомогою цього поля ви можете вказати одиниці виміру початкової кількості речовини: грами, фунти тощо.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: grams
uk: грамів

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: tons
uk: тонн

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: carats
uk: каратів

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: pounds
uk: фунтів

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: ounces
uk: унцій

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, initAmt_unit) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: troy ounces
uk: тройських унцій

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: <big>Specify the units of the final amount</big>
uk: <big>Вкажіть одиницю виміру остаточної величини</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, finalAmt_unit)
en: This box can be used to specify the units of the final amount of the substance. e.g. grams, pounds, etc.
uk: За допомогою цього поля ви можете вказати одиниці виміру кінцевої кількості речовини: грами, фунти тощо.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, time_unit)
en: <big>Specify the units for the time elapsed</big>
uk: <big>Вкажіть одиницю виміру часу, що минув</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, time_unit)
en: This box is used to specify the units of time. e.g. years, seconds, etc.
uk: За допомогою цього поля можна вказати одиницю виміру часу: роки, секунди тощо.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15)
en: <big><b>Time in half-lives</b></big>
uk: <big><b>Час у періодах напіврозпаду</b></big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, slider)
en: <big>Specify the time elapsed by moving the slider</big>
uk: <big>Вкажіть час пересуванням повзунка</big>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSlider, slider)
en: This slider can be used to specify the time in terms of number of half-lives between 0 half-lives to 10 half-lives.
uk: За допомогою цього повзунка ви можете вказати час у одиницях виміру періоду напіврозпаду у межах від 0 до 10 періодів напіврозпаду.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, numHalfLives)
en: <big>The number of half-lives elapsed</big>
uk: <big>Кількість періодів напіврозпаду, що минули</big>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, error)
en: Information/Error message
uk: Інформація/Повідомлення про помилку

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: <big>The settings of the molecular concentration calculator</big>
uk: <big>Параметри калькулятора молекулярної концентрації</big>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_mass)
en: Amount is always specified in term of mass
uk: Кількість речовини завжди слід задавати у одиницях маси

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ideal)
en: Assume Gas is ideal (i.e. do not show Van der Waals co-efficients)
uk: Вважати газ ідеальним (не показувати коефіцієнти Ван-дер-Ваальса)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Mass Calculator
uk: Калькулятор мас

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_alias)
en: Show details such as aliases
uk: Показати подробиці, зокрема альтернативні назви

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Show the add alias tab
uk: Показувати вкладку додавання альт. назв

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_soluteMass)
en: Amount of solute is always specified in terms of mass
uk: Кількість розчиненої речовини завжди слід задавати у одиницях маси

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_solventVolume)
en: Amount of solvent is always specified in terms of volume
uk: Кількість речовини розчинника завжди слід задавати у одиницях об'єму

en: Experimental values
uk: Експериментальні значення

en: Theoretical equations
uk: Теоретичні рівняння

en: nothing
uk: нічого

en: Error
uk: Помилка

en: Unable to find an equation for Y-axis variable.
uk: Не вдалося знайти рівняння для змінної вісі Y.

en: Theoretical curve
uk: Теоретична крива

en: Approximated curve
uk: Наближена крива

en: Equivalence point
uk: Еквівалентна точка

en: Save work
uk: Збереження роботи

en: Icee File (*.icee)
uk: файл Icee (*.icee)

en: Unable to create %1
uk: Не вдалося створити %1

en: Open work
uk: Відкриття роботи

en: Unable to open %1
uk: Не вдалося відкрити %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, saveimage)
en: Save plot
uk: Зберегти графік

en: Svg image (*.svg)
uk: Зображення SVG (*.svg)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Choose what you want to do:
uk: Виберіть дію:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 1
uk: Вкладка 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Find the equivalence point from experimental values:
uk: Знайти еквівалентну точку за експериментальними даними:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget_2)
en: Volume(X)
uk: Об'єм(X)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
uk: Вкладка 2

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Solve an equilibrium system and see how the concentration of one ion (Y) changes in function of another one (X)
uk: Розв'язати системи рівноваги і визначити залежність концентрації одного з іонів (Y) від концентрації іншого (X)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Parameter
uk: Параметр

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Value
uk: Значення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: X axis:
uk: Вісь X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Y axis:
uk: Вісь Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Draw Plot
uk: Накреслити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Notes:
uk: Примітки:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: X min:
uk: Мін. X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X max:
uk: Макс. X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Y min:
uk: Мін. Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Y max:
uk: Макс. Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newfile)
en: New
uk: Створити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, open)
en: Open
uk: Відкрити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, save)
en: Save
uk: Зберегти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rapidhelp)
en: Example
uk: Приклад

en: No element selected
uk: Не вибрано жодний елемент

en: No graphic found
uk: Немає зображення

[ctx: For example '1.0079u', the mass of an element in units]
en: %1 u
uk: %1 а.о.м.

[ctx: Next element]
en: Next
uk: Наступний

en: Goes to the next element
uk: Переходить до наступного елемента

[ctx: Previous element]
en: Previous
uk: Попередній

en: Goes to the previous element
uk: Переходить до попереднього елемента

en: It was discovered by %1.
uk: Першовідкривач елемента: %1.

en: Origin of the name:<br/>%1
uk: Походження назви:<br/>%1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicMeltingPointGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Melting Point
uk: Точка плавлення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicBoilingPointGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Boiling Point
uk: Точка кипіння

en: Electron Affinity
uk: Спорідненість до електрона

en: Electronic configuration
uk: Електронна конфігурація

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Atomic mass
uk: Атомна маса

en: Ionization energy
uk: Енергія іонізації

en: First Ionization energy
uk: Початкова енергія іонізації

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicElectronegativityGradient) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Electronegativity
uk: Електронегативність

en: Oxidation states
uk: Стани окиснення

[ctx: Link to element's Wikipedia page, %1 is localized language name]
en: Wikipedia (%1)
uk: %1 Вікіпедія

en: Neutrons
uk: Нейтрони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Percentage
uk: Відсотки

en: Half-life period
uk: Період напіврозпаду

en: Energy and Mode of Decay
uk: Енергія і режим напіврозпаду

en: Spin and Parity
uk: Спін і парність

en: %1 u
uk: %1 а.о.м.

en: %1 MeV
uk: %1 МеВ

note: i18n("Overview")); item->setHeader(i18n("Overview")); item->setIcon(QIcon("overview")); QVBoxLayout *overviewLayout = new QVBoxLayout(m_pOverviewTab); overviewLayout->setMargin(0); dTab = new DetailedGraphicalOverview(m_pOverviewTab); dTab->setObjectName("DetailedGraphicalOverview"); overviewLayout-
en: Data Overview
uk: Огляд даних

en: Atom Model
uk: Модель атома

en: Isotopes
uk: Ізотопи

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Spectrum
uk: Спектр

en: Extra information
uk: Додаткова інформація

en: Extra Information
uk: Додаткова інформація

[ctx: @title:window, for example: [C] Carbon (6 - Block p)]
en: [%1] %2 (%3 - Block %4)
uk: [%1] %2 (%3 — блок %4)

en: No spectrum of %1 found.
uk: Спектр елемента %1 не знайдено.

[ctx: @title:window]
en: Plot Data
uk: Графік даних

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, KCB_y)
en: Atomic Number
uk: Атомний номер

[ctx: Help text for the chemical equation solver]
en: The equation solver allows you to balance a chemical equation.<br> <br><b>Using Variables</b><br>To express variable quantities of an element, put a single character in front of the element's symbol, as shown in this example:<br><i>aH + bO -> 5H2O</i> (Result: <b>10</b> H + <b>5</b> O -&gt; <b>5</b> H<sub>2</sub>O)<br>Solving this expression will give you the needed amount of Hydrogen and Oxygen.<br><br><b>Defining electric charges</b><br>Use box brackets to specify the electric charge of an element, as shown in this example:<br><i>4H[+] + 2O -> cH2O[2+]</i> (Result: <b>4</b> H<b><sup>+</sup></b> + <b>2</b> O -&gt; <b>2</b> H<b><sub>2</sub></b>O<b><sup>2+</sub></b>)
uk: Розв'язувач рівнянь надасть вам змогу встановити баланс у хімічних рівняннях.<br> <br><b>Використання змінних</b><br>Щоб виразити змінну кількість одиниць елемента, поставте перед символом елемента одиничну літеру так, як це зроблено у цьому прикладі:<br><i>aH + bO -> 5H2O</i> (Результат: <b>10</b> H + <b>5</b> O -&gt; <b>5</b> H<sub>2</sub>O)<br>Розв'язання цього виразу дасть вам потрібну кількість одиниць водню та кисню.<br><br><b>Визначення електричного заряду</b><br>Щоб позначити електричний заряд іона, використовуйте квадратні дужки так, як це зроблено у такому прикладі:<br><i>4H[+] + 2O -> cH2O[2+]</i> (Результат: <b>4</b> H<b><sup>+</sup></b> + <b>2</b> O -&gt; <b>2</b> H<b><sub>2</sub></b>O<b><sup>2+</sub></b>)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Equation:
uk: Рівняння:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, lineEdit) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, lineEdit)
en: Enter the equation you want to balance in this field.
uk: Введіть в це поле рівняння, яке ви хочете збалансувати.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calculateButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, calculateButton)
en: If you press this button the equation above will be balanced.
uk: Якщо ви натиснете цю кнопку, рівняння вище буде збалансовано.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calculateButton)
en: &Calculate
uk: &Обчислення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCopy)
en: Copy to Clipboard
uk: Скопіювати до буфера

en: OK
uk: Гаразд

[ctx: @title:window]
en: Export Chemical Data
uk: Експорт хімічних даних

en: Elements
uk: Елементи

en: Properties
uk: Властивості

en: Symbol
uk: Символ

en: Exact Mass
uk: Точна маса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicIonizationGradient)
en: Ionization
uk: Іонізація

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabFamily)
en: Family
uk: Родина

en: File already exists. Do you want to overwrite it?
uk: Файл вже існує. Перезаписати його?

en: Could not open file for writing.
uk: Неможливо відкрити файл для запису.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: File:
uk: Файл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Format:
uk: Формат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Scheme:
uk: Схема:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Gradient:
uk: Градієнт:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, gradient_slider)
en: Slide to change current temperature
uk: Перетягніть, щоб змінити поточну температуру

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, Play)
en: Click to Play / Pause the increase in temperature.
uk: Натисніть кнопку Пуск/Стоп, щоб підвищити температуру.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Speed
uk: Швидкість

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, Speed)
en: Slide to change the speed of increase in temperature.
uk: Перетягніть, щоб змінити швидкість збільшення температури.

en: Elements with melting point around this temperature:
uk: Елементи з точкою плавлення близько цієї температури:

en: No elements with a melting point around this temperature
uk: Немає елементів з такою температурою плавлення

en: Elements with boiling point around this temperature:
uk: Елементи з такою температурою кипіння:

en: No elements with a boiling point around this temperature
uk: Немає елементів з такою температурою кипіння

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Zoom IN / OUT
uk: Збільшити або зменшити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <p><b>Information</b></p>
    <p>Right click on an element to view information about it.</p>
    <p>Zoom in and out using your mouse wheel / zoom feature.</p>
    <p>Scroll using left-clicking and dragging / scroll feature.</p>
uk: <p><b>Відомості</b></p>
    <p>Клацніть правою кнопкою на позначці елемента.</p>
    <p>Збільшити або зменшити масштаб можна за допомогою коліщатка миші або можливостей з масштабування.</p>
    <p>Гортання можна виконувати за допомогою натискання лівою кнопкою миші з перетягуванням або можливостей з гортання.</p>

en: Isotope of Element %1 (%2)
uk: Ізотоп елемента %1 (%2)

[ctx: @title:window]
en: Isotope Table
uk: Таблиця ізотопів

[ctx: alpha ray emission]
en: alpha
uk: альфа

[ctx: Electron capture method]
en: EC
uk: ЗЕ

[ctx: Many ways]
en: Multiple
uk: Декілька

[ctx: Beta plus ray emission]
en: Beta +
uk: Бета +

[ctx: Beta minus ray emission]
en: Beta -
uk: Бета -

[ctx: Stable isotope]
en: Stable
uk: Стабільний

[ctx: Unknown Decay]
en: unknown
uk: невідомий

[ctx: Unknown magnetic moment]
en: Unknown
uk: Невідомий

en: Magnetic moment: %1
uk: Магнітний момент: %1

en: Halflife: %1 %2
uk: Період напіврозпаду: %1 %2

en: Halflife: Unknown
uk: Період напіврозпаду: невідомий

en: Abundance: %1 %
uk: Відносний вміст: %1 %

en: Number of nucleons: %1
uk: Кількість нуклонів: %1

[ctx: Unknown spin]
en: Unknown
uk: Невідомий

en: Spin: %1
uk: Спін: %1

en: Exact mass: %1 u
uk: Точна маса: %1 а.о.м.

en: &Export Data...
uk: &Експортувати дані...

en: &Scheme
uk: С&хема

en: &Gradients
uk: &Градієнти

en: &Tables
uk: &Таблиці

en: &Numeration
uk: &Нумерація

en: &Plot Data...
uk: &Графік даних...

en: Perform &Calculations...
uk: Виконати &обчислення...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This is the calculator, it performs basic chemical calculations.
uk: Це калькулятор, він виконує основні хімічні обчислення.

en: &Isotope Table...
uk: Таблиця &ізотопів...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This table shows all of the known isotopes of the chemical elements.
uk: Ця таблиця покаже всі відомі ізотопи хімічних елементів.

en: &Glossary...
uk: &Глосарій...

en: &R/S Phrases...
uk: Попередження про небезпеку та ри&зики...

en: Convert chemical files...
uk: Перетворити файли з хімічними даними...

[ctx: WhatsThis Help]
en: With this tool, you can convert files containing chemical data between various file formats.
uk: За допомогою цього інструмента ви можете перетворювати файли, що містять хімічні дані між різними форматами.

en: Molecular Editor...
uk: Редактор молекул...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This tool allows you to view and edit 3D molecular structures.
uk: Цей інструмент надасть Вам змогу переглядати і змінювати просторові молекулярні конструкції.

en: &Tables...
uk: &Таблиці...

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will open a dialog with listings of symbols and numbers related to chemistry.
uk: Цей елемент відкриє діалогове вікно зі списками позначень та чисел, що стосуються хімії.

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will show or hide the legend for the periodic table.
uk: Цей перемикач покаже або сховає легенду періодичної таблиці.

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will show or hide a sidebar with additional information and a set of tools.
uk: Цей перемикач покаже або сховає бічну панель з додатковою інформацією та набором інструментів.

[ctx: WhatsThis Help]
en: This will show or hide a sidebar with additional information about the table.
uk: Цей перемикач покаже або сховає бічну панель з додатковими відомостями щодо таблиці.

en: Legend
uk: Умовні позначення

en: Table Information
uk: Відомості щодо таблиці

en: Information
uk: Відомості

en: Overview
uk: Огляд

en: View
uk: Перегляд

en: Save Kalzium's Table In
uk: Зберегти таблицю Kalzium у

en: Image files (*.png *.xpm *.jpg *.svg)
uk: файли зображень (*.png *.xpm *.jpg *.svg)

en: Knowledge
uk: Знання

en: Tools
uk: Інструменти

en: Kalzium Error
uk: Помилка Kalzium

en: This system does not support OpenGL.
uk: Ця система не підтримує OpenGL.

[ctx: For example: "Carbon (6), Mass: 12.0107 u"]
en: %1 (%2), Mass: %3 u
uk: %1 (%2), Маса: %3 а.о.м.

[ctx: No Gradient]
en: None
uk: Немає

en: Van Der Waals
uk: Ван-дер-Ваальс

en: u
uk: а.о.м.

en: Electronegativity (Pauling)
uk: Електронегативність (Паулі)

en: Discovery date
uk: Дата відкриття

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicElectronaffinityGradient)
en: Electronaffinity
uk: Спорідненість до електрона

en: First Ionization
uk: Перша іонізація

en: No Numeration
uk: Без нумерації

en: Old IUPAC
uk: Стара IUPAC

en: Monochrome
uk: Монохромна

en: All the Elements
uk: Всі елементи

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabBlocks)
en: Blocks
uk: Блоки

en: s-Block
uk: s-елементи

en: p-Block
uk: p-елементи

en: d-Block
uk: d-елементи

en: f-Block
uk: f-елементи

en: Iconic
uk: Піктограмами

en: Each element is represented by an icon which represents its use.
uk: Кожен елемент представлено піктограмою, що представляє його використання.

en: Alkaline
uk: Лужний

en: Rare Earth
uk: Рідкоземельний

en: Non-Metals
uk: Неметали

en: Alkalie Metal
uk: Лужні метали

en: Other Metal
uk: Інші метали

en: Halogen
uk: Галогени

en: Transition Metal
uk: Перехідний метал

en: Noble Gas
uk: Інертний газ

en: Metalloid
uk: Металоїд

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabGroups)
en: Groups
uk: Групи

en: Group 1
uk: Група 1

en: Group 2
uk: Група 2

en: Group 3
uk: Група 3

en: Group 4
uk: Група 4

en: Group 5
uk: Група 5

en: Group 6
uk: Група 6

en: Group 7
uk: Група 7

en: Group 8
uk: Група 8

en: Colors
uk: Кольори

en: Nice colors without meaning. (From the Open Babel project)
uk: Приємні кольори без особливого значення (з проєкту Open Babel)

note: i18n: ectx: Menu (file_menu)
en: &File
uk: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (table_menu)
en: &View
uk: П&ерегляд

note: i18n: ectx: Menu (miscmenu)
en: &Tools
uk: &Інструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
uk: Головний пенал

en: Value not defined
uk: Значення невизначене

en: Unknown Value
uk: Значення невідоме

[ctx: x u (units). The atomic mass.]
en: %1 u
uk: %1 а.о.м.

en: This element was discovered in the year %1.
uk: Цей елемент було відкрито у %1 році.

en: The element has not yet been officially recognized by the IUPAC.
uk: Цей елемент ще не було офіційно визнано IUPAC.

en: This element was known to ancient cultures.
uk: Цей елемент був відомий ще древнім культурам.

en: No Data
uk: Немає даних

en: Glossary
uk: Глосарій

[ctx: @title:window]
en: Glossary
uk: Глосарій

en: References
uk: Посилання

en: Go to '%1'
uk: Перейти до «%1»

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Solid
uk: Твердий

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Liquid
uk: Рідкий

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Vaporous
uk: Газоподібний

[ctx: one of the three states of matter (solid, liquid, vaporous or unknown)]
en: Unknown
uk: Невідомий

[ctx: one of the two types of gradients available]
en: logarithmic
uk: логарифмічний

[ctx: one of the two types of gradients available]
en: linear
uk: лінійний

[ctx: Minimum value of the gradient]
en: Minimum: %1
uk: Мінімум: %1

[ctx: Maximum value of the gradient]
en: Maximum: %1
uk: Максимум: %1

en: Scheme: %1
uk: Схема: %1

en: A periodic table of the elements
uk: Періодична таблиця елементів

en: (C) 2002-2016 Carsten Niehaus & the KDE Edu Developers
uk: © Carsten Niehaus та розробники KDE Edu, 2002–2016

en: Large code contributions; resident guru helping the other developers
uk: Великий внесок до програмування; постійна керівна допомога іншим розробникам

en: Base work on the molecular viewer, mentored Marcus during his SoC
uk: Основна робота над переглядачем молекул, та керівництво над Маркусом під час його роботи над проєктом Google SoC

en: SoC on the molecular viewer and libavogadro porting/integration
uk: Проєкт Google SoC з переглядача молекул та портування і інтеграція libavogadro

en: SoC on the calculator widget and a few smaller improvements
uk: Віджет калькулятора у межах Google SoC та декілька менших удосконалень

en: EqChem, the equation solver
uk: EqChem — розв'язання рівнянь

en: Code cleaning, parser for the molecule weight calculator, and a lot of smaller improvements
uk: Чищення коду, молекулярний аналізатор і багато невеличких вдосконалень

en: A lot of small things and the documentation
uk: Багато дрібниць та документація

en: Code and documentation contributions to the equation solver and molecular viewer
uk: Код та документація для розв'язувача рівнянь та переглядача молекул

en: Many beautiful element icons
uk: Багато гарних піктограм для елементів

en: Many beautiful element icons, too!
uk: Також багато гарних піктограм для елементів!

en: Several icons
uk: Декілька піктограм

en: Several icons in the information dialog
uk: Декілька піктограм для вікна інформації

en: Contributed most isotope information
uk: Більшість інформації про ізотопи

en: Some icons and inspiration for others
uk: Подяка за деякі піктограми та за натхнення

en: The design of the information dialog
uk: Дизайн вікна інформації

en: The orbits icon
uk: Піктограма орбіт

en: New interface design and usability improvements
uk: Новий дизайн інтерфейсу та покращення у користуванні

en: Adding new sizable Periodic System
uk: Додавання нового зображення періодичної системи зі змінним розміром

en: Open the given molecule file
uk: Відкрити вказаний файл даних молекули

en: Can't open more than one molecule at a time
uk: Відкриття декількох молекул одночасно не передбачено

en: Enter a formula in the
    widget above and
    click on 'Calc'.
    E.g. #Et#OH
uk: Введіть
    формулу у віджеті
    вище і натисніть
    на «Обчислити».
    Приклад: #Et#OH

en: Molecular mass:
uk: Молекулярна маса:

en: Invalid input
uk: Некоректний ввід

en: Symbol should consist of two or more letters.
uk: Символ має складатися з декількох літер.

en: Symbol already being used
uk: Цей символ вже було використано

en: Expansion is invalid, please specify a valid expansion
uk: Розгорнута форма є некоректною, будь ласка, вкажіть коректну форму.

en: done!
uk: Готово!

en: Unable to find the user defined alias file.
uk: Не вдалося знайти файл з визначеними користувачем псевдонімами.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, calcTab)
en: Calculator
uk: Калькулятор

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, formulaEdit)
en: Enter molecular formula here
uk: У це поле слід ввести молекулярну формулу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, formulaEdit)
en: This box can be used to enter the formula for the molecule.
    e.g. 1.> CaCO3
    e.g. 2.> MeOH
    e.g. 3.> #EDTA#
uk: За допомогою цього поля можна ввести формулу молекули.
    Приклад 1.> CaCO3
    Приклад 2.> MeOH
    Приклад 3.> #EDTA#

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, calcButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, calcButton)
en: Click on this button to calculate.
uk: Натисніть кнопку, щоб розпочати обчислення.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, calcButton)
en: Calc
uk: Обчислити

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, details)
en: Details
uk: Подробиці

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Composition
uk: Будова

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, table)
en: Elemental composition
uk: Розподіл за елементами

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableWidget, table)
en: This table previews the elemental composition of the molecule, i.e. the percentage of each element in the molecule.
uk: У цій таблиці наведено розподіл за елементами молекули, тобто відсоток кожного з елементів у молекулі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Atoms
uk: Атоми

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, table)
en: Total mass
uk: Загальна маса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Aliases used
uk: Використані альт. назви

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, alias_list)
en: Aliases used in the formula
uk: Альтернативні назви, використані у формулі

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableWidget, alias_list)
en: This displays all the aliases used in the molecule.
    For instance, in the molecule MeOH, the alias used is Me = CH3.
uk: У цьому полі показано всі альтернативні форми запису молекули.
    Приклад: у молекулі MeOH, використано альтернативну назву Me = CH3.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, alias_list)
en: aliases
uk: альт. назви

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aliasTab)
en: Aliases
uk: Альтернативні назви

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, aliasBox)
en: Define alias
uk: Визначити альт. назву

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Short-form
uk: Скорочена форма

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, shortForm)
en: Short form of the alias
uk: Скорочена форма альт. назви

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, shortForm)
en: You can specify the short form of the alias used here, 
    for instance, Me.
uk: Тут ви можете вказати скорочену форму альтернативної назви.
    Приклад: Me.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Full-form
uk: Повна форма

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, fullForm)
en: You can enter the full form of the alias in this box, 
    for instance, CH3.
uk: У цьому полі ви можете вказати повну формулу альтернативної назви.
    Приклад: CH3.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, alias)
en: Click to add the alias
uk: Натисніть, щоб додати альтернативну назву

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, alias)
en: Click to add the alias if it is valid.
uk: Натисніть, щоб додати альтернативну назву, якщо вона є коректною.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, alias)
en: Add Alias
uk: Додати альт. назву

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Pre-defined aliases
uk: Попередньо визначені альтернативні назви

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: User-defined aliases
uk: Альтернативні назви користувача

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, pre_defined)
en: List of pre-defined aliases.
uk: Список попередньо визначених альт. назв

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableWidget, pre_defined)
en: This table displays all the pre-defined aliases.
uk: У цій таблиці показано всі попередньо визначені альтернативні назви.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTableWidget, user_defined)
en: List of user-defined aliases.
uk: Список альтернативних назв, визначених користувачем

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTableWidget, user_defined)
en: This is the list of aliases that you or some other user has added.
uk: Тут наведено список альтернативних назв, визначених вами або іншим користувачем.

en: Unknown Electron Distribution
uk: Невідомий розподіл електронів

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QPushButton, swapXYAxis)
en: Swap
uk: Поміняти місцями

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, swapXYAxis)
en: Swap X and Y axis
uk: Поміняти місцями вісі X та Y

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: X-Axis
uk: Вісь X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Average value:
uk: Середнє значення:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KCB_x) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, KCB_y)
en: Here you can define what you want to plot
uk: Тут можна вказати те, для чого ви хочете збудувати графік

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Maximum value:
uk: Максимальне значення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_3)
en: Minimum value:
uk: Мінімальне значення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display:
uk: Показ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Element Type:
uk: Тип елемента:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: First element:
uk: Перший елемент:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Last element:
uk: Останній елемент:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, full) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: All elements
uk: Всі елементи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Metals
uk: Метали

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Non-Metals / Metalloids
uk: Неметали/Металоїди

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: s block elements
uk: Елементи s-підгрупи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: p block elements
uk: Елементи p-підгрупи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: d block elements
uk: Елементи d-підгрупи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: f block elements
uk: Елементи f-підгрупи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Noble gases
uk: Інертні гази

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Alkalie metals
uk: Лужні метали

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Alkaline earth metals
uk: Лужноземельні метали

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Lanthanides
uk: Лантаноїди

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Actinides
uk: Актиноїди

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboElementType)
en: Radio-active elements
uk: Радіоактивні елементи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: No Labels
uk: Без надписів

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: Element Names
uk: Написи елементів

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, comboElementLabels)
en: Element Symbols
uk: Символи елементів

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Y-Axis
uk: Вісь Y

en: n/a
uk: н/д

[ctx: @title:window]
en: Risks/Security Phrases
uk: Попередження про небезпеку або ризик

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: R-Phrases:
uk: Попередження про ризики:

en: S-Phrases:
uk: Попередження про небезпеку:

en: You asked for no R/S-Phrases.
uk: Попередження про небезпеку або ризик відсутні.

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S1: Keep locked up
uk: S1: Зберігати у сейфі

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S2: Keep out of the reach of children
uk: S2: Зберігати якнайдалі від дітей

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S3: Keep in a cool place
uk: S3: Зберігати у прохолодному місці

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S4: Keep away from living quarters
uk: S4: Тримати подалі від житлових приміщень

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S5: Keep contents under ... ( appropriate liquid to be specified by the manufacturer )
uk: S5: Тримати вміст під ... ( відповідна рідина має бути вказана виробником )

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S6: Keep under ... ( inert gas to be specified by the manufacturer )
uk: S6: Тримати у середовищі ... ( відповідний інертний газ має бути вказано виробником )

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S7: Keep container tightly closed
uk: S7: Зберігати місткість щільно зачиненою

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S8: Keep container dry
uk: S8: Зберігати місткість у сухому місці

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S9: Keep container in a well-ventilated place
uk: S9: Зберігати місткість у добре провітрюваному приміщенні

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S12: Do not keep the container sealed
uk: S12: Не опечатувати місткість

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S13: Keep away from food, drink and animal feedingstuffs
uk: S13: Тримати подалі від їжі, напоїв та годівниць для тварин

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S14: Keep away from ... ( incompatible materials to be indicated by the manufacturer )
uk: S14: Тримати подалі від ... ( несумісні матеріали має бути вказано виробником )

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S15: Keep away from heat
uk: S15: Тримати подалі від нагрівачів

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S16: Keep away from sources of ignition - No smoking
uk: S16: Тримати подалі від джерел вогню — Не палити

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S17: Keep away from combustible material
uk: S17: Тримати подалі від вогненебезпечних матеріалів

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S18: Handle and open container with care
uk: S18: Обережно поводитися з місткістю та обережно її відкривати

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S20: When using do not eat or drink
uk: S20: Не вживати їжу та напої під час використання

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S21: When using do not smoke
uk: S21: Не палити під час використання

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S22: Do not breathe dust
uk: S22: Не вдихати пил

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S23: Do not breathe gas/fumes/vapour/spray ( appropriate wording to be specified by the manufacturer )
uk: S23: Не вдихати газ/пил/пару/бризки ( відповідні попередження має бути надано виробником )

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S24: Avoid contact with skin
uk: S24: Уникати контакту зі шкірою

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S25: Avoid contact with eyes
uk: S25: Уникати потрапляння у очі

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S26: In case of contact with eyes, rinse immediately with plenty of water and seek medical advice
uk: S26: У разі потрапляння до очей, негайно промити водою і звернутися по медичну допомогу

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S27: Take off immediately all contaminated clothing
uk: S27: Негайно зняти увесь забруднений одяг

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S28: After contact with skin, wash immediately with plenty of ... ( to be specified by the manufacturer )
uk: S28: Місце контакту зі шкірою слід негайно промити... ( назву рідини має визначити виробник )

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S29: Do not empty into drains
uk: S29: Не зливати у каналізаційну мережу

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S30: Never add water to this product
uk: S30: Ніколи не змішувати продукт з водою

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S33: Take precautionary measures against static discharges
uk: S33: Вживати застережних заходів проти накопичення статичного заряду

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S35: This material and its container must be disposed of in a safe way
uk: S35: Цей матеріал та місткість від нього слід утилізувати у безпечний спосіб

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S36: Wear suitable protective clothing
uk: S36: Одягати відповідний захисний одяг

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S37: Wear suitable gloves
uk: S37: Одягати відповідні рукавички

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S38: In case of insufficient ventilation wear suitable respiratory equipment
uk: S38: У разі недостатньої вентиляції користуватися відповідним дихальним спорядженням

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S39: Wear eye/face protection
uk: S39: Одягати захисні пристрої для обличчя та очей

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S40: To clean the floor and all objects contaminated by this material use ... ( to be specified by the manufacturer )
uk: S40: Для очищення підлоги та інших об'єктів забруднених цим матеріалом використовувати... ( миючий засіб має бути зазначений виробником )

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S41: In case of fire and/or explosion do not breathe fumes
uk: S41: У разі займання та/або вибуху не вдихати пил

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S42: During fumigation/spraying wear suitable respiratory equipment ( appropriate wording to be specified by the manufacturer )
uk: S42: Під час фумігації/розбризкування вдягати відповідне дихальне спорядження ( назву спорядження має вказати виробник )

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S43: In case of fire use ... ( indicate in the space the precise type of fire-fighting equipment. If water increases the risk add - Never use water )
uk: S43: У разі займання використовувати... ( замість пропуску зазначають відповідне вогнегасне обладнання. Якщо вода збільшує ризики — Не використовувати воду )

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S45: In case of accident or if you feel unwell seek medical advice immediately ( show the label where possible )
uk: S45: У разі нещасного випадку або, якщо ви погано себе почуваєте, негайно зверніться за медичною допомогою ( покажіть медикові цей надпис, якщо це можливо )

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S46: If swallowed, seek medical advice immediately and show this container or label
uk: S46: У разі, якщо ви проковтнули речовину, негайно зверніться по медичну допомогу, показавши медику цю місткість або надпис з неї

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S47: Keep at temperature not exceeding ... °C ( to be specified by the manufacturer )
uk: S47: Зберігати при температурі, що не перевищує... °C ( температуру має вказати виробник )

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S48: Keep wet with ... ( appropriate material to be specified by the manufacturer )
uk: S48: Зволожувати за допомогою... ( назву відповідного зволожувача має надати виробник )

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S49: Keep only in the original container
uk: S49: Зберігати лише у оригінальній місткості

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S50: Do not mix with ... ( to be specified by the manufacturer )
uk: S50: Не змішувати з... ( назви небезпечних речовин зазначаються виробником )

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S51: Use only in well-ventilated areas
uk: S51: Використовувати лише у добра провітрюваних місцях

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S52: Not recommended for interior use on large surface areas
uk: S52: Не рекомендується до використання всередині приміщень на великих площах

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S53: Avoid exposure - obtain special instructions before use
uk: S53: Уникати контакту з зовнішнім середовищем — перед початком використання отримати додаткові вказівки

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S56: Dispose of this material and its container at hazardous or special waste collection point
uk: S56: Утилізуйте цей матеріал та місткість з-під нього у місці збирання небезпечних та особливих відходів

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S57: Use appropriate containment to avoid environmental contamination
uk: S57: Використовуйте відповідне сховище відходів, щоб уникнути забруднення зовнішнього середовища

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S59: Refer to manufacturer/supplier for information on recovery/recycling
uk: S59: Зверніться до виробника або постачальника за інформацією про відновлення або повторне використання

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S60: This material and its container must be disposed of as hazardous waste
uk: S60: Цей матеріал та місткість з-під нього мають бути утилізовані на звалищі небезпечних відходів

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S61: Avoid release to the environment. Refer to special instructions/safety data sheet
uk: S61: Уникайте викидів до зовнішнього середовища. За інструкціями зверніться до особливого списку інструкцій з безпеки

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S62: If swallowed, do not induce vomiting: seek medical advice immediately and show this container or label
uk: S62: У разі ковтання не викликайте блювання: негайно зверніться по медичну допомогу, покажіть медику цю місткість або надпис від неї

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S63: In case of accident by inhalation: remove casualty to fresh air and keep at rest
uk: S63: У разі випадкового потрапляння до дихальних шляхів винесіть постраждалого на свіже повітря і залиште у спокої

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: S64: If swallowed, rinse mouth with water ( only if the person is conscious )
uk: S64: У разі потрапляння до ротової порожнини промийте рот водою (тільки якщо потерпілий у свідомості)

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R1: Explosive when dry
uk: R1: У сухому вигляді вибухонебезпечний

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R2: Risk of explosion by shock, friction, fire or other sources of ignition
uk: R2: Існує ризик вибуху через удар, тертя, відкритий вогонь або інші джерела займання

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R3: Extreme risk of explosion by shock, friction, fire or other sources of ignition
uk: R3: Існує великий ризик вибуху через удар, тертя, відкритий вогонь або інші джерела займання

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R4: Forms very sensitive explosive metallic compounds
uk: R4: Утворює дуже чутливі вибухонебезпечні сполуки з металами

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R5: Heating may cause an explosion
uk: R5: Нагрівання може призвести до вибуху

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R6: Explosive with or without contact with air
uk: R6: Вибухонебезпечний як у контакті з повітрям, так і за його відсутності

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R7: May cause fire
uk: R7: Може спричинити займання

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R8: Contact with combustible material may cause fire
uk: R8: Контакт з легкозаймистим матеріалом може призвести до займання

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R9: Explosive when mixed with combustible material
uk: R9: Вибухонебезпечний у суміші з легкозаймистим матеріалом

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R10: Flammable
uk: R10: Вогненебезпечний

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R11: Highly flammable
uk: R11: Дуже вогненебезпечний

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R12: Extremely flammable
uk: R12: Найвищою мірою вогненебезпечний

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R14: Reacts violently with water
uk: R14: Бурхливо реагує з водою

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R15: Contact with water liberates extremely flammable gases
uk: R15: Контакт з водою вивільняє дуже вогненебезпечні гази

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R16: Explosive when mixed with oxidising substances
uk: R16: Вибухонебезпечний у суміші з окислювальними речовинами

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R17: Spontaneously flammable in air
uk: R17: Раптово спалахує на повітрі

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R18: In use, may form flammable/explosive vapour-air mixture
uk: R18: Під час використання може утворювати вогненебезпечну або вибухонебезпечну суміш парів з повітрям

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R19: May form explosive peroxides
uk: R19: Може утворювати вибухонебезпечні перекиси

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R20: Harmful by inhalation
uk: R20: Шкідливий при вдиханні

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R21: Harmful in contact with skin
uk: R21: Шкідливий при контакті зі шкірою

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R22: Harmful if swallowed
uk: R22: Шкідливий при потраплянні до ротової порожнини

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R23: Toxic by inhalation
uk: R23: Токсичний при вдиханні

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R24: Toxic in contact with skin
uk: R24: Токсичний при контакті зі шкірою

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R25: Toxic if swallowed
uk: R25: Токсичний при потраплянні до ротової порожнини

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R26: Very toxic by inhalation
uk: R26: Дуже токсичний при вдиханні

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R27: Very toxic in contact with skin
uk: R27: Дуже токсичний при контакті зі шкірою

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R28: Very toxic if swallowed
uk: R28: Дуже токсичний при потраплянні до ротової порожнини

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R29: Contact with water liberates toxic gas.
uk: R29: Контакт з водою вивільняє токсичний газ.

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R30: Can become highly flammable in use
uk: R30: Може стати дуже вогненебезпечним під час використання

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R31: Contact with acids liberates toxic gas
uk: R31: Контакт з кислотами вивільняє токсичний газ

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R32: Contact with acids liberates very toxic gas
uk: R32: Контакт з кислотами вивільняє дуже токсичний газ

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R33: Danger of cumulative effects
uk: R33: Небезпека ефекту накопичення шкоди

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R34: Causes burns
uk: R34: Спричинює опіки

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R35: Causes severe burns
uk: R35: Спричинює важкі опіки

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R36: Irritating to eyes
uk: R36: Подразнює очі

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R37: Irritating to respiratory system
uk: R37: Подразнює дихальну систему

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R38: Irritating to skin
uk: R38: Подразнює шкіру

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R39: Danger of very serious irreversible effects
uk: R39: Небезпека дуже серйозних незворотних ефектів

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R40: Limited evidence of a carcinogenic effect
uk: R40: Є свідоцтва канцерогенного впливу

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R41: Risk of serious damage to eyes
uk: R41: Ризик серйозного пошкодження очей

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R42: May cause sensitisation by inhalation
uk: R42: Може спричинити підвищену чутливість при вдиханні

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R43: May cause sensitisation by skin contact
uk: R43: Може спричинити підвищену чутливість при контакті зі шкірою

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R44: Risk of explosion if heated under confinement
uk: R44: Ризик вибуху, якщо нагрівати у закритому об'ємі

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R45: May cause cancer
uk: R45: Може спричинити захворювання на рак

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R46: May cause heritable genetic damage
uk: R46: Може спричинити пошкодження генетичної системи спадковості

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R48: Danger of serious damage to health by prolonged exposure
uk: R48: Небезпека серйозної шкоди здоров'ю при довготривалому контакті

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R49: May cause cancer by inhalation
uk: R49: Вдихання може призвести до захворювання на рак

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R50: Very toxic to aquatic organisms
uk: R50: Дуже токсичний для водних організмів

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R51: Toxic to aquatic organisms
uk: R51: Токсичний для водних організмів

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R52: Harmful to aquatic organisms
uk: R52: Шкідливий для водних організмів

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R53: May cause long-term adverse effects in the aquatic environment
uk: R53: Може чинити довготривалий шкідливий вплив у водному середовищі

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R54: Toxic to flora
uk: R54: Токсичний для флори

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R55: Toxic to fauna
uk: R55: Токсичний для фауни

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R56: Toxic to soil organisms
uk: R56: Токсичний для ґрунтових організмів

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R57: Toxic to bees
uk: R57: Отруйний для бджіл

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R58: May cause long-term adverse effects in the environment
uk: R58: Може чинити довготривалий негативний вплив на навколишнє середовище

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R59: Dangerous for the ozone layer
uk: R59: Небезпечно для озонового шару

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R60: May impair fertility
uk: R60: Може завдати шкоди дітородним функціям

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R61: May cause harm to the unborn child
uk: R61: Може завдати шкоди ненародженій дитині

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R62: Possible risk of impaired fertility
uk: R62: Можлива загроза дітородним функціям

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R63: Possible risk of harm to the unborn child
uk: R63: Можливий ризик шкоди ненародженій дитині

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R64: May cause harm to breast-fed babies
uk: R64: Може завдати шкоди грудним немовлятам

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R65: Harmful: may cause lung damage if swallowed
uk: R65: Шкідливий: може спричинити пошкодження легенів, якщо потрапить до ротової порожнини

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R66: Repeated exposure may cause skin dryness or cracking
uk: R66: Багаторазовий контакт може спричинити висушування та розтріскування шкіри

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R67: Vapours may cause drowsiness and dizziness
uk: R67: Випари можуть викликати в'ялість і запаморочення

[ctx: Please take the official translations! You find them here: https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX:32001L0059:EN:HTML]
en: R68: Possible risk of irreversible effects
uk: R68: Ризик незворотних наслідків

en: At least one of the specified phrases is invalid.
uk: Принаймні одна з вказаних фраз чинна.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: S-Phrases:
uk: Попередження про небезпеку:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, r_le)
en: Enter the R-Phrases you want to read. Only "-" is allowed as a delimiter. The combinations with "/" are not yet implemented.
uk: Введіть номери попереджень про ризики, які ви бажаєте прочитати. Можна використовувати лише розділювач «-». Сполучення з «/» ще не запрограмовано.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, r_le)
en: Enter the R-Phrases you want to read
uk: Введіть номери попереджень про ризики, які ви бажаєте прочитати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, s_le)
en: Enter the S-Phrases you want to read. Only "-" is allowed as a delimiter. The combinations with "/" are not yet implemented.
uk: Введіть номери попереджень про небезпеку, які ви бажаєте прочитати. Як розділювач можна використовувати лише «-». Сполучення з «/» ще не реалізовано.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, s_le)
en: Enter the S-Phrases you want to read
uk: Введіть номери попереджень про небезпеку, які ви бажаєте прочитати

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, filterButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, filterButton)
en: Click here to search for the phrases you entered on the left
uk: Натисніть цю кнопку, щоб знайти попередження, номери яких ви ввели ліворуч

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, filterButton)
en: &Filter
uk: &Фільтр

en: Search...
uk: Шукати…

en: Next to each other
uk: Поруч

en: One part to the side of the other
uk: Частина поруч із частиною

en: Both parts continuous
uk: Частини неперервно

en: Horizontally
uk: Горизонтально

en: Horizontally (shifted)
uk: Горизонтально (зі зсувом)

en: Schemes
uk: Схеми

en: Gradients
uk: Градієнти

en: Units
uk: Одиниці

en: Isotope Table
uk: Таблиця ізотопів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: s-Block:
uk: s-підрівень:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: p-Block:
uk: p-підрівень:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: d-Block:
uk: d-підрівень:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel16)
en: f-Block:
uk: f-підрівень:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2)
en: Group 1:
uk: Група 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Group 2:
uk: Група 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Group 3:
uk: Група 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Group 4:
uk: Група 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2)
en: Group 5:
uk: Група 5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2)
en: Group 6:
uk: Група 6:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Group 7:
uk: Група 7:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2)
en: Group 8:
uk: Група 8:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabStateOfMatter)
en: State of Matter
uk: Стан речовини

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Solid:
uk: Твердий:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Liquid:
uk: Рідкий:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Vaporous:
uk: Газоподібний:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_2_2)
en: Alkali metals:
uk: Лужні метали:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2)
en: Rare earth:
uk: Рідкоземельні:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7_2)
en: Non-metals:
uk: Неметали:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6_2)
en: Alkaline earth metals:
uk: Лужноземельні метали:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5_2_2)
en: Other metals:
uk: Інші метали:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4_2_2)
en: Halogens:
uk: Галогени:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2_2)
en: Transition metals:
uk: Перехідні метали:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3)
en: Noble gases:
uk: Інертні гази:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_2_3_2)
en: Metalloids:
uk: Металоїди:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabNoColor)
en: No Color Scheme
uk: Без схеми кольорів

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8_2_2)
en: All the elements:
uk: Всі елементи:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, kcfg_noscheme) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, kcfg_noscheme)
en: This color will be used if no other scheme is selected
uk: Цей колір буде використовуватись, якщо не вибрано ніякої схеми

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Instead of using a linear gradient to display the given property of an element in the periodic table, Kalzium can also use a logarithmic gradient.
    
    Check the properties you want to have displayed with a logarithmic gradient.
uk: Замість використання лінійного градієнта для показу заданої властивості елемента періодичної системи, Kalzium може використовувати логарифмічний градієнт.
    
    Позначте ті властивості, які слід показувати з логарифмічним градієнтом.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_LogarithmicDiscoverydateGradient)
en: Discovery Date
uk: Дата відкриття

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximal Value Color:
uk: Колір максимального значення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimal Value Color:
uk: Колір мінімального значення:

en: Energy:
uk: Енергія:

en: Length:
uk: Довжина:

en: Temperature:
uk: Температура:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, SpectrumView)
en: This page gives an overview of the spectrum of this element. Using the mouse you can zoom into the spectrum.
uk: Спектр елемента. За допомогою мишки можна змінити масштаб спектра.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, SpectrumView)
en: This page gives an overview of the spectrum of this element.
uk: На цій сторінці подано вигляд спектра елемента.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (SpectrumWidget, m_spectrumWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (SpectrumWidget, m_spectrumWidget)
en: This is the spectrum of the element.
uk: Спектр елемента.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Minimum value:
uk: &Мінімум:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, minimumValue) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, minimumValue)
en: This sets the leftmost wavelength of the spectrum.
uk: Мінімальна довжина хвилі спектра.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Maximum &value:
uk: Ма&ксимум:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, maximumValue) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, maximumValue)
en: This sets the rightmost wavelength of the spectrum.
uk: Максимальна довжина хвилі спектра.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Spectrum Settings
uk: Параметри спектра

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_spectrumType)
en: Emission spectrum
uk: Спектр випромінювання

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_spectrumType)
en: Absorption spectrum
uk: Спектр поглинання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Unit:
uk: Одиниця:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Type:
uk: Тип:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btn_resetZoom)
en: Reset zoom
uk: Відновити масштаб

en: Wavelength
uk: Довжина хвилі

en: Intensity
uk: Інтенсивність

en: Greek alphabet
uk: Грецька азбука

en: Uppercase
uk: Верхній регістр

en: Lowercase
uk: Нижній регістр

[ctx: The name of the greek letter in your language. For example 'Alpha' for the first letter.]
en: Name
uk: Назва

en: alpha
uk: альфа

en: beta
uk: бета

en: gamma
uk: гамма

en: delta
uk: дельта

en: epsilon
uk: епсилон

en: zeta
uk: зета

en: eta
uk: ета

en: theta
uk: тета

en: iota
uk: йота

en: kappa
uk: каппа

en: lambda
uk: лямбда

en: mu
uk: мю

en: nu
uk: ню

en: xi
uk: ксі

en: omicron
uk: омікрон

en: pi
uk: пі

en: rho
uk: ро

en: sigma
uk: сигма

en: tau
uk: тау

en: upsilon
uk: іпсилон

en: phi
uk: фі

en: chi
uk: хі

en: psi
uk: псі

en: omega
uk: омега

en: Numbers
uk: Числа

en: Numeric Prefixes and Roman Numerals
uk: Числові префікси і римські цифри

en: Number
uk: Номер

[ctx: For example 'Mono' for 1 and 'Tri' for 3]
en: Prefix
uk: Префікс

en: Roman Numerals
uk: Римські цифри

en: &Copy
uk: &Копіювати

[ctx: @title:window]
en: Molecular Editor
uk: Редактор молекул

en: Load Molecule
uk: Завантажити молекулу

en: Download New Molecules
uk: Отримати нові молекули

en: Save Molecule
uk: Зберегти молекулу

en: No tools loaded - it is likely that the Avogadro plugins could not be located.
uk: Не завантажено інструментів — скоріше за все, неможливо встановити розташування додатків Avogadro.

en: No tools loaded - it is likely that the Avogadro plugins could not be located. No molecules can be viewed until this issue is resolved.
uk: Не завантажено жодних інструментів — скоріше за все, неможливо встановити розташування додатків Avogadro. Молекули не можна буде переглядати, доки не буде усунуто цей недолік.

en: Common molecule formats
uk: Звичайні формати молекул

en: All files
uk: Всі файли

en: Choose a file to open
uk: Виберіть файл, який слід відкрити

en: Could not load molecule
uk: Не вдалося завантаження молекулу

en: Loading the molecule failed.
uk: Помилка під час завантаження молекули.

en: Choose a file to save to
uk: Виберіть файл, до якого слід зберегти

[ctx: This 'u' stands for the chemical unit (u for 'units'). Most likely this does not need to be translated at all!]
en: %1 u
uk: %1 а.о.м.

en: Failed to download molecule %1 to %2.
uk: Не вдалося отримати дані молекули %1 до %2.

en: The molecules that could be downloaded have been saved to %1.
uk: Дані отриманих молекул зберігаються до %1.

en: The molecules have been saved to %1.
uk: Дані молекул збережено до %1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelStyle)
en: Style:
uk: Стиль:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, display)
en: Display
uk: Показ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Load a molecule and use the mouse pointer and scroll wheel to change the view point.
uk: Завантажте молекулу і скористайтеся вказівником та коліщатком миші для зміни точки спостереження.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, edit)
en: Edit
uk: Редагування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, optimizeButton)
en: Optimize
uk: Оптимізувати

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearDrawingButton)
en: Clear drawing
uk: Спорожнити область малюнка

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, measure)
en: Measure
uk: Вимірювання

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Click on 2 atoms to measure a distance, on 3 atoms to measure an angle, on 4 atoms to measure a dihedral angle.
uk: Клацніть по двом атомам, щоб виміряти відстань, по трьом атомам, щоб виміряти кут, по чотирьом атомам, щоб виміряти двогранний кут.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Statistics
uk: Статистика

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Name:
uk: Назва:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Formula:
uk: Формула:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Weight:
uk: Вага:

[ctx: @title:window]
en: OpenBabel Frontend
uk: Зовнішній інтерфейс OpenBabel

en: Convert
uk: Перетворити

en: Open Molecule File
uk: Відкриття файла молекули

en: All Files
uk: Всі файли

en: You must select some files first.
uk: Спочатку ви маєте вибрати якісь файли.

en: No files selected
uk: Не вибрано жодного файла

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite if possible?
uk: Файл з назвою %1 вже існує. Бажаєте перезаписати його за можливості?

en: The File %1 Already Exists -- KOpenBabel
uk: Файл з назвою %1 вже існує — KOpenBabel

en: Is it okay to run these commands? -- KOpenBabel
uk: Точно виконати ці команди? — KOpenBabel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Files to convert
uk: Файли для перетворення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllFileButton)
en: &Select all
uk: &Вибрати всі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteFileButton)
en: &Remove
uk: &Вилучити

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addFileButton)
en: &Add
uk: &Додати

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, FileListView)
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">You see the files which will be converted here. Use the buttons to add and remove files from the list.</p></body></html>
uk: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Тут ви бачите файли, які буде перетворено. Використовуйте кнопки, щоб додати або вилучити файли з переліку.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Convert from:
uk: Перетворити з:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Convert to:
uk: Перетворити на:
