kcmkamera - en to bg translation catalogue (36 entries)

en: Unable to initialize the gPhoto2 libraries.
bg: Библиотеките gPhoto2 не могат да се инициализират.

en: Add
bg: Добавяне

en: Click this button to add a new camera.
bg: Добавяне на нов фотоапарат.

en: Test
bg: Проба

en: Click this button to test the connection to the selected camera.
bg: Натиснете бутона за изпробване на връзката към избрания фотоапарат.

en: Remove
bg: Премахване

en: Click this button to remove the selected camera from the list.
bg: Изтриване на избрания фотоапарат от списъка.

en: Configure...
bg: Настройване...

en: Click this button to change the configuration of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Configuration dialog depend on the camera model.
bg: Настройване на избрания фотоапарат.<br><br>Наличието на тази функция, както и съдържанието на прозореца зависят от модела на фотоапарата.

en: Information
bg: Информация

en: Click this button to view a summary of the current status of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Information dialog depend on the camera model.
bg: Информация за състоянието на избрания фотоапарат.<br><br>Наличието на тази функция, както и съдържанието на прозореца зависят от модела на фотоапарата.

en: Cancel
bg: Отказ

en: Click this button to cancel the current camera operation.
bg: Спиране на текущото действие на фотоапарата.

en: Camera test was successful.
bg: Фотоапаратът е проверен успешно.

en: <h1>Digital Camera</h1>
    This module allows you to configure support for your digital camera.
    You need to select the camera's model and the port it is connected
    to on your computer (e.g. USB, Serial, Firewire). If your camera does not
    appear on the list of <i>Supported Cameras</i>, go to the
    <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto web site</a> for a possible update.<br><br>
    To view and download images from the digital camera, go to the address
    <a href="camera:/">camera:/</a> in Konqueror and other KDE applications.
bg: <h1>Фотоапарат</h1>
    Този модул служи за настройка на вашия цифров фотоапарат. Трябва да укажете модела на фотоапарата, както и портът, към който е свързан с компютъра (напр. USB, сериен, Firewire). Ако фотоапаратът не присъства в списъка <i>Поддържани фотоапарати</i>, отидете на сайта на <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto</a> за евентуално обновяване.<br><br>За да разгледате и свалите изображенията от фотоапарата, отидете на адрес <a href="camera:/">camera:/</a> във файловия мениджър Konqueror или другите приложения на KDE.

en: Button (not supported by KControl)
bg: Бутон (не се поддържа от KControl)

en: Date (not supported by KControl)
bg: Дата (не се поддържа от KControl)

en: Could not allocate memory for the abilities list.
bg: Няма достатъчно свободна памет за генериране на списъка с функциите.

en: Could not load ability list.
bg: Списъкът с функциите не може да се зареди.

en: Description of abilities for camera %1 is not available. Configuration options may be incorrect.
bg: Липсва описание за функциите на фотоапарата %1. Може би настройките са неправилни.

en: Could not access driver. Check your gPhoto2 installation.
bg: Няма достъп до драйвера. Проверете инсталацията на външната програма gPhoto2.

en: Unable to initialize camera. Check your port settings and camera connectivity and try again.
bg: Фотоапаратът не може да се инициализира. Проверете настройките на порта и връзката към фотоапарата и опитайте отново.

en: No camera summary information is available.
bg: Липсва информация за фотоапарата.

en: Camera configuration failed.
bg: Фотоапаратът не беше настроен.

en: Serial
bg: Сериен

en: Unknown port
bg: Непознат порт

en: Select Camera Device
bg: Изберете модел фотоапарат

[ctx: @title:column]
en: Supported Cameras
bg: Поддържани фотоапарати

en: Port
bg: Порт

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's serial ports (known as COM ports in Microsoft Windows.)
bg: Ако този вариант е избран, би следвало фотоапаратът да е свързан към един от серийните портовете на компютъра (познати като COM в Microsoft Windows).

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's USB ports, or to a USB hub.
bg: Ако този вариант е избран, би следвало фотоапаратът да е свързан към един от портовете USB на компютъра или към хъб USB.

en: Port Settings
bg: Настройки на порта

en: No port type selected.
bg: Не е избран видът на порта.

en: Port:
bg: Порт:

en: Specify here the serial port to which you connect the camera.
bg: От тук може да да изберете серийния порт, към който е свързан фотоапаратът.

en: No further configuration is required for USB cameras.
bg: Не се изисква допълнителна настройка на фотоапарати през USB.
