kcmkamera - en to el translation catalogue (36 entries)

en: Unable to initialize the gPhoto2 libraries.
el: Αδυναμία αρχικοποίησης των βιβλιοθηκών gPhoto2.

en: Add
el: Προσθήκη

en: Click this button to add a new camera.
el: Πατήστε αυτό το κουμπί για να προσθέσετε μια νέα φωτογραφική μηχανή.

en: Test
el: Έλεγχος

en: Click this button to test the connection to the selected camera.
el: Κάντε κλικ σε αυτό το κουμπί για τον έλεγχο σύνδεσης της επιλεγμένης φωτογραφικής μηχανής.

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Click this button to remove the selected camera from the list.
el: Πατήστε αυτό το κουμπί για να αφαιρέσετε την επιλεγμένη φωτογραφική μηχανή από τη λίστα.

en: Configure...
el: Διαμόρφωση...

en: Click this button to change the configuration of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Configuration dialog depend on the camera model.
el: Πατήστε αυτό το κουμπί για να αλλάξετε τη διαμόρφωση της επιλεγμένης φωτογραφικής μηχανής.<br><br>Η διαθεσιμότητα αυτού του χαρακτηριστικού και το περιεχόμενο του διαλόγου διαμόρφωσης εξαρτάται από το μοντέλο της φωτογραφικής μηχανής.

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Click this button to view a summary of the current status of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Information dialog depend on the camera model.
el: Κάντε κλικ σε αυτό το κουμπί για να δείτε μια περίληψη της τρέχουσας κατάστασης της επιλεγμένης φωτογραφικής μηχανής.<br><br>Η διαθεσιμότητα αυτού του χαρακτηριστικού και το περιεχόμενο του διαλόγου πληροφοριών εξαρτάται από το μοντέλο της φωτογραφικής μηχανής.

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Click this button to cancel the current camera operation.
el: Πατήστε αυτό το κουμπί για να ακυρώσετε την τρέχουσα λειτουργία της φωτογραφικής μηχανής.

en: Camera test was successful.
el: Ο έλεγχος της φωτογραφικής μηχανής ήταν επιτυχής.

en: <h1>Digital Camera</h1>
    This module allows you to configure support for your digital camera.
    You need to select the camera's model and the port it is connected
    to on your computer (e.g. USB, Serial, Firewire). If your camera does not
    appear on the list of <i>Supported Cameras</i>, go to the
    <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto web site</a> for a possible update.<br><br>
    To view and download images from the digital camera, go to the address
    <a href="camera:/">camera:/</a> in Konqueror and other KDE applications.
el: <h1>Ψηφιακή φωτογραφική μηχανή</h1>
    Αυτό το άρθρωμα σας επιτρέπει να διαμορφώσετε την υποστήριξη για την ψηφιακή φωτογραφική μηχανή σας.
    Θα πρέπει να επιλέξετε το μοντέλο της φωτογραφικής μηχανής και τη θύρα στην οποία είναι συνδεδεμένη
    στον υπολογιστή σας (π.χ. USB, Σειριακή, Firewire). Αν η φωτογραφική μηχανή σας δεν
    εμφανίζεται στη λίστα <i>Υποστηριζόμενες φωτογραφικές μηχανές</i>, πηγαίνετε
    στον <a href="http://www.gphoto.org">Ιστοχώρο του GPhoto</a> για πιθανές ενημερώσεις.<br><br>
    Για να προβάλετε και να κάνετε λήψη φωτογραφιών από την ψηφιακή φωτογραφική μηχανή, πηγαίνετε στη διεύθυνση
    <a href="camera:/">camera:/</a> στον Konqueror και σε άλλες εφαρμογές του KDE.

en: Button (not supported by KControl)
el: Κουμπί (δεν υποστηρίζεται από το KControl)

en: Date (not supported by KControl)
el: Ημερομηνία (δεν υποστηρίζεται από το KControl)

en: Could not allocate memory for the abilities list.
el: Αδυναμία παραχώρησης μνήμης για τη λίστα δυνατοτήτων.

en: Could not load ability list.
el: Αδυναμία φόρτωσης της λίστας δυνατοτήτων.

en: Description of abilities for camera %1 is not available. Configuration options may be incorrect.
el: Η περιγραφή των δυνατοτήτων για τη φωτογραφική μηχανή %1 δεν είναι διαθέσιμη. Οι επιλογές διαμόρφωσης μπορεί να είναι λανθασμένες.

en: Could not access driver. Check your gPhoto2 installation.
el: Αδυναμία πρόσβασης στον οδηγό. Ελέγξτε την εγκατάσταση του gPhoto2.

en: Unable to initialize camera. Check your port settings and camera connectivity and try again.
el: Αδυναμία αρχικοποίησης της φωτογραφικής μηχανής. Ελέγξτε τις ρυθμίσεις θύρας σας και τη συνδεσιμότητα της φωτογραφικής μηχανής και προσπαθήστε ξανά.

en: No camera summary information is available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμες πληροφορίες περίληψης για τη φωτογραφική μηχανή.

en: Camera configuration failed.
el: Η διαμόρφωση της φωτογραφικής μηχανής απέτυχε.

en: Serial
el: Σειριακή

en: Unknown port
el: Άγνωστη θύρα

en: Select Camera Device
el: Επιλέξτε συσκευή φωτογραφικής μηχανής

[ctx: @title:column]
en: Supported Cameras
el: Υποστηριζόμενες φωτογραφικές μηχανές

en: Port
el: Θύρα

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's serial ports (known as COM ports in Microsoft Windows.)
el: Αν αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη η φωτογραφική μηχανή πρέπει να είναι συνδεδεμένη σε μία από τις σειριακές θύρες (γνωστές ως COM στα Microsoft Windows) του υπολογιστή σας.

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's USB ports, or to a USB hub.
el: Αν αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη, η φωτογραφική μηχανή πρέπει να είναι συνδεδεμένη σε μία από τις υποδοχές USB του υπολογιστή σας ή σε ένα USB hub.

en: Port Settings
el: Ρυθμίσεις θύρας

en: No port type selected.
el: Δεν επιλέχθηκε τύπος θύρας.

en: Port:
el: Θύρα:

en: Specify here the serial port to which you connect the camera.
el: Επιλέξτε εδώ τη σειριακή θύρα στην οποία συνδέετε τη φωτογραφική μηχανή.

en: No further configuration is required for USB cameras.
el: Δεν απαιτείται άλλη διαμόρφωση για USB φωτογραφικές μηχανές.
