kcmkamera - en to eo translation catalogue (36 entries)

en: Unable to initialize the gPhoto2 libraries.
eo: Ne eblis prepari la gPhoto2 bibliotekojn.

en: Add
eo: Aldoni

en: Click this button to add a new camera.
eo: Klaku la butonon por aldoni novan fotilon.

en: Test
eo: Testo

en: Click this button to test the connection to the selected camera.
eo: Alklaku ĉi butonon por testi la konekton al la elektita kamerao.

en: Remove
eo: Forigi

en: Click this button to remove the selected camera from the list.
eo: Klaku tiun butonon por forigi la elektitan fotilon el la listo.

en: Configure...
eo: Agordi...

en: Click this button to change the configuration of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Configuration dialog depend on the camera model.
eo: Klaku tiun butonon por ŝanĝi la agordon de la elektita fotilo.<br><br>La uzebleco de tiu funkcio kaj la enhavo de la agordofenestro dependas de la fotila modelo.

en: Information
eo: Informo

en: Click this button to view a summary of the current status of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Information dialog depend on the camera model.
eo: Klaku ĉi tiun butonon por vidi resumon de la aktuala statuso de la elektita kamerao.<br><br>La haveblo de ĉi trajto kaj la enhavo de la Informdialogo dependas de la kameramodelo.

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Click this button to cancel the current camera operation.
eo: Klaku tiun butonon por nuligi la nunan fotilan operacion.

en: Camera test was successful.
eo: La fotilo sukcese testiĝis.

en: <h1>Digital Camera</h1>
    This module allows you to configure support for your digital camera.
    You need to select the camera's model and the port it is connected
    to on your computer (e.g. USB, Serial, Firewire). If your camera does not
    appear on the list of <i>Supported Cameras</i>, go to the
    <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto web site</a> for a possible update.<br><br>
    To view and download images from the digital camera, go to the address
    <a href="camera:/">camera:/</a> in Konqueror and other KDE applications.
eo: <h1>Cifereca fotilo</h1>
    Ĉi tiu modulo ebligas al vi agordi subtenon por via cifereca fotilo.
    Vi devas elekti la modelon de la fotilo kaj la pordon al kiu ĝi estas konektita
    en via komputilo (ekz. USB, Seria, Firewire). Se via fotilo ne
    aperas en la listo de <i>Subtenitaj Fotiloj</i>, iru al la
    <a href="http://www.gphoto.org">retejo de GPhoto</a> por ebla ĝisdatigo.<br><br>
    Por vidi kaj elŝuti bildojn de la cifereca fotilo, iru al la adreso
    <a href="camera:/">camera:/</a> en Konqueror kaj aliaj KDE-aplikoj.

en: Button (not supported by KControl)
eo: Butono (ne subtenita de KControl)

en: Date (not supported by KControl)
eo: Dato (ne subtenita de KControl)

en: Could not allocate memory for the abilities list.
eo: Ne povis lokigi memoron por la kapablolisto.

en: Could not load ability list.
eo: Ne eblis legi la ebleco-liston.

en: Description of abilities for camera %1 is not available. Configuration options may be incorrect.
eo: Priskribo de la eblecoj de la fotilo %1 ne estas uzebla. Agordo eble ne estas korekta.

en: Could not access driver. Check your gPhoto2 installation.
eo: Ne eblis aliri la pelilon. Kontrolu vian gPhoto2 instalaĵon.

en: Unable to initialize camera. Check your port settings and camera connectivity and try again.
eo: Ne eblis prepari la fotilon. Kontrolu vian pordan agordon kaj fotilan konekton kaj reprovu.

en: No camera summary information is available.
eo: Neniu fotila resumo estas uzebla.

en: Camera configuration failed.
eo: Fotila agordo malsukcesis.

en: Serial
eo: Seria

en: Unknown port
eo: Nekonata pordo

en: Select Camera Device
eo: Elekti fotilan aparaton

[ctx: @title:column]
en: Supported Cameras
eo: Subtenitaj fotiloj

en: Port
eo: Pordo

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's serial ports (known as COM ports in Microsoft Windows.)
eo: Se ĉi tiu opcio estas markita, la fotilo devas esti konektita al unu el la seriaj pordoj de la komputilo (konataj kiel COM-pordoj en Vindozo).

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's USB ports, or to a USB hub.
eo: Se ĉi tiu opcio estas markita, la fotilo devas esti konektita al unu el la USB-pordoj de la komputilo aŭ al USB-nabo.

en: Port Settings
eo: Porda agordo

en: No port type selected.
eo: Neniu porda tipo elektita.

en: Port:
eo: Pordo:

en: Specify here the serial port to which you connect the camera.
eo: Specifu ĉi tie la serian pordon al kiu vi konektas la kameraon.

en: No further configuration is required for USB cameras.
eo: Neniom da plua agordo necesas por USB-kameraoj.
