kcmkamera - en to eu translation catalogue (36 entries)

en: Unable to initialize the gPhoto2 libraries.
eu: Ezin dira gPhoto2 liburutegiak hasieratu.

en: Add
eu: Gehitu

en: Click this button to add a new camera.
eu: Klik egin botoi honetan kamera berri bat gehitzeko.

en: Test
eu: Probatu

en: Click this button to test the connection to the selected camera.
eu: Klik egin botoi honetan hautatutako kamerarekin konexioa probatzeko.

en: Remove
eu: Kendu

en: Click this button to remove the selected camera from the list.
eu: Klik egin botoi honetan hautatutako kamera zerrendatik kentzeko.

en: Configure...
eu: Konfiguratu...

en: Click this button to change the configuration of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Configuration dialog depend on the camera model.
eu: Klik egin botoi honetan hautatutako kameraren konfigurazioa aldatzeko. <br> <br>Aukera hau eta haren konfigurazioa kamera modeloaren araberakoa da.

en: Information
eu: Informazioa

en: Click this button to view a summary of the current status of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Information dialog depend on the camera model.
eu: Klik egin botoi honetan hautatutako kameraren uneko egoeraren laburpena ikusteko. <br> <br>Aukera hau eta elkarrizketa-koadroaren edukia kamera modeloaren araberakoa da.

en: Cancel
eu: Utzi

en: Click this button to cancel the current camera operation.
eu: Klik egin botoi honetan uneko kameraren eragiketa bertan behera uzteko.

en: Camera test was successful.
eu: Karama ongi probatu da.

en: <h1>Digital Camera</h1>
    This module allows you to configure support for your digital camera.
    You need to select the camera's model and the port it is connected
    to on your computer (e.g. USB, Serial, Firewire). If your camera does not
    appear on the list of <i>Supported Cameras</i>, go to the
    <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto web site</a> for a possible update.<br><br>
    To view and download images from the digital camera, go to the address
    <a href="camera:/">camera:/</a> in Konqueror and other KDE applications.
eu: <h1>Kamara digitala</h1>
    Modulu honek zure kamera digitalaren euskarria konfiguratzen uzten dizu.
    Kamararen modeloa eta konektatzeko duzun ataka mota (adib. USB, seriekoa, Firewire) hautatu behar duzu.
    Zure kamera <i>Onartutako kamerak</i> zerrendan ez badago, joan
    <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto web lekura</a> ea eguneraketarik dagoen.<br><br>
    Kamara digitaleko irudiak ikusi eta jeisteko joan
    <a href="camera:/">camera:/</a> helbidera Konqueror-en eta beste KDE aplikazioetan.

en: Button (not supported by KControl)
eu: Botoia (KControlek ez du hau onartzen)

en: Date (not supported by KControl)
eu: Data (KControlek ez du hau onartzen)

en: Could not allocate memory for the abilities list.
eu: Ezin izan da memoria alokatu ahalmenen zerrendarako.

en: Could not load ability list.
eu: Ezin izan da ahalmenen zerrenda kargatu.

en: Description of abilities for camera %1 is not available. Configuration options may be incorrect.
eu: %1 kameraren ahalmenen azalpena ez dago eskuragarri. Konfigurazioko aukerak oker egon daitezke.

en: Could not access driver. Check your gPhoto2 installation.
eu: Ezin izan da kontrolatzailea atzitu. Egiaztatu gPhoto2-ren instalazioa.

en: Unable to initialize camera. Check your port settings and camera connectivity and try again.
eu: Ezin da kamera hasieratu. Egiaztatu atakaren ezarpenak eta kameraren konektibitatea eta saiatu berriz.

en: No camera summary information is available.
eu: Kameraren laburpeneko informazioa ez dago eskuragarri.

en: Camera configuration failed.
eu: Kamararen konfigurazioak huts egin du.

en: Serial
eu: Seriekoa

en: Unknown port
eu: Ataka ezezaguna

en: Select Camera Device
eu: Hautatu kameraren gailua

[ctx: @title:column]
en: Supported Cameras
eu: Onartutako kamerak

en: Port
eu: Ataka

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's serial ports (known as COM ports in Microsoft Windows.)
eu: Aukera hau hautatuta badago, kamera ordenagailuko serieko ataka batera konektatua egon behar da (COM gisa ezagunak Microsoft Windows-en).

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's USB ports, or to a USB hub.
eu: Aukera hau hautatuta badago, kamera ordenagailuko USB ataketako batera konektatuta egon behar da edo USB hub batean.

en: Port Settings
eu: Atakaren ezarpenak

en: No port type selected.
eu: Ez da ataka motarik hautatu.

en: Port:
eu: Ataka:

en: Specify here the serial port to which you connect the camera.
eu: Zehaztu hemen kamera zein serieko atakara konektatu duzun.

en: No further configuration is required for USB cameras.
eu: Ez da konfigurazio gehiagorik behar USB kamararako.
