kcmkamera - en to fi translation catalogue (36 entries)

en: Unable to initialize the gPhoto2 libraries.
fi: Ei voitu alustaa gPhoto2-kirjastoja.

en: Add
fi: Lisää

en: Click this button to add a new camera.
fi: Lisää uusi kamera napsauttamalla tätä painiketta.

en: Test
fi: Testaa

en: Click this button to test the connection to the selected camera.
fi: Testaa yhteyttä valittuun kameraan napsauttamalla tätä painiketta.

en: Remove
fi: Poista

en: Click this button to remove the selected camera from the list.
fi: Poista valittu kamera luettelosta napsauttamalla tätä painiketta.

en: Configure...
fi: Asetukset…

en: Click this button to change the configuration of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Configuration dialog depend on the camera model.
fi: Muuta valitun kameran asetuksia napsauttamalla tätä painiketta.<br><br> Kameran mallista riippuu, onko toiminto käytettävissä ja mitä asetusikkuna sisältää.

en: Information
fi: Tietoja

en: Click this button to view a summary of the current status of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Information dialog depend on the camera model.
fi: Tarkastele valitun kameran yhteenvetotietoja napsauttamalla tätä painiketta. <br><br>Kameran mallista riippuu, onko toiminto käytettävissä ja mitä tietoikkuna sisältää.

en: Cancel
fi: Peru

en: Click this button to cancel the current camera operation.
fi: Peru käynnissä oleva kameran toiminto napsauttamalla tätä painiketta.

en: Camera test was successful.
fi: Kameran testaus onnistui.

en: <h1>Digital Camera</h1>
    This module allows you to configure support for your digital camera.
    You need to select the camera's model and the port it is connected
    to on your computer (e.g. USB, Serial, Firewire). If your camera does not
    appear on the list of <i>Supported Cameras</i>, go to the
    <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto web site</a> for a possible update.<br><br>
    To view and download images from the digital camera, go to the address
    <a href="camera:/">camera:/</a> in Konqueror and other KDE applications.
fi: <h1>Digitaalikamera</h1>
    Tästä voit määrittää digitaalikamerasi tuen.
    Valitse kameran malli sekä portti, johon se on yhdistetty
    tietokoneessa (esim. USB, sarjaportti, Firewire). Ellei kameraasi ole
    <i>Tuettujen kameroiden</i> luettelossa, etsi <a href="http://www.gphoto.org">GPhoton kotisivulta</a>
    mahdollisia päivityksiä.<br><br>
    Katsellaksesi ja ladataksesi kuvia digikamerasta siirry Konquerorissa ja muissa KDE-sovelluksissa osoitteeseen
    <a href="camera:/">camera:/</a>.

en: Button (not supported by KControl)
fi: Painike (ei tuettu KControlissa)

en: Date (not supported by KControl)
fi: Päivämäärä (ei tuettu KControlissa)

en: Could not allocate memory for the abilities list.
fi: Ominaisuusluettelolle ei voitu osoittaa muistia.

en: Could not load ability list.
fi: Ominaisuusluetteloa ei saatu ladatuksi.

en: Description of abilities for camera %1 is not available. Configuration options may be incorrect.
fi: Kameran %1 ominaisuuksien kuvaus ei ole saatavissa. Asetukset voivat olla väärin.

en: Could not access driver. Check your gPhoto2 installation.
fi: Ajuria ei voitu käyttää. Tarkista gPhoto2:n asennus.

en: Unable to initialize camera. Check your port settings and camera connectivity and try again.
fi: Kameraa ei voitu alustaa. Tarkista portin asetukset ja kameran yhteydet, ja yritä uudelleen.

en: No camera summary information is available.
fi: Kameran yhteenvetotietoja ei ole saatavilla.

en: Camera configuration failed.
fi: Kameran asetus epäonnistui.

en: Serial
fi: Sarja

en: Unknown port
fi: Tuntematon portti

en: Select Camera Device
fi: Valitse kameralaite

[ctx: @title:column]
en: Supported Cameras
fi: Tuetut kamerat

en: Port
fi: Portti

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's serial ports (known as COM ports in Microsoft Windows.)
fi: Jos tämä asetus on valittu, kameran tulee yhdistää tietokoneen sarjaporttiin (Microsoft Windowsin ”COM-portti”).

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's USB ports, or to a USB hub.
fi: Jos tämä asetus on valittu, kameran tulee yhdistää USB-keskittimeen tai tietokoneen USB-liitäntään.

en: Port Settings
fi: Portin asetukset

en: No port type selected.
fi: Portin tyyppiä ei ole valittu.

en: Port:
fi: Portti:

en: Specify here the serial port to which you connect the camera.
fi: Valitse sarjaportti, johon yhdistät kameran.

en: No further configuration is required for USB cameras.
fi: USB-kameroille ei tarvita lisämäärityksiä.
