kcmkamera - en to gl translation catalogue (36 entries)

en: Unable to initialize the gPhoto2 libraries.
gl: Non é posíbel inicializar as bibliotecas de gPhoto2.

en: Add
gl: Engadir

en: Click this button to add a new camera.
gl: Prema este botón para engadir unha cámara nova.

en: Test
gl: Probar

en: Click this button to test the connection to the selected camera.
gl: Prema este botón para probar a conexión á cámara escollida.

en: Remove
gl: Retirar

en: Click this button to remove the selected camera from the list.
gl: Prema este botón para retirar a cámara seleccionada da lista.

en: Configure...
gl: Configurar…

en: Click this button to change the configuration of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Configuration dialog depend on the camera model.
gl: Prema este botón para cambiar a configuración da cámara seleccionada.<br><br>A dispoñibilidade desta funcionalidade e os contidos do diálogo de configuración dependen do modelo da cámara.

en: Information
gl: Información

en: Click this button to view a summary of the current status of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Information dialog depend on the camera model.
gl: Prema este botón para ver un resumo do estado actual da cámara escollida.<br><br>A dispoñibilidade desta funcionalidade e o contido do diálogo de Información dependen do modelo da cámara.

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Click this button to cancel the current camera operation.
gl: Prema este botón para cancelar a operación coa cámara actual.

en: Camera test was successful.
gl: A proba da cámara superouse con éxito.

en: <h1>Digital Camera</h1>
    This module allows you to configure support for your digital camera.
    You need to select the camera's model and the port it is connected
    to on your computer (e.g. USB, Serial, Firewire). If your camera does not
    appear on the list of <i>Supported Cameras</i>, go to the
    <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto web site</a> for a possible update.<br><br>
    To view and download images from the digital camera, go to the address
    <a href="camera:/">camera:/</a> in Konqueror and other KDE applications.
gl: <h1>Cámara dixital</h1>
    Este módulo permite a configuración a cámara dixital.
    Debe escoller o modelo de cámara e o porto polo que está
    conectada ao computador (p.ex. USB, Serie, Firewire). Se a cámara non
    aparecer na lista de <i>Cámaras coñecidas</i>, vaia ao <a href="http://www.gphoto.org">sitio Web do GPhoto</a> para posíbeis actualizacións.<br><br>
    Para ver e descargar imaxes desde a cámara dixital, vaia ao enderezo
    <a href="camara:/">camera:/</a> en Konqueror e outras aplicacións de KDE.

en: Button (not supported by KControl)
gl: Botón (non admitido por KControl)

en: Date (not supported by KControl)
gl: Data (non admitido por KControl)

en: Could not allocate memory for the abilities list.
gl: Non foi posíbel asignar memoria para a lista de capacidades.

en: Could not load ability list.
gl: Non foi posíbel cargar a lista de capacidades.

en: Description of abilities for camera %1 is not available. Configuration options may be incorrect.
gl: A descrición das capacidades da cámara %1 non está dispoñíbel. A configuración e as opcións poden ser incorrectas.

en: Could not access driver. Check your gPhoto2 installation.
gl: Non foi posíbel acceder ao controlador. Comprobe a instalación de gPhoto2.

en: Unable to initialize camera. Check your port settings and camera connectivity and try again.
gl: Non é posíbel inicializar a cámara. Comprobe a configuración e a conectividade do porto e da cámara e inténteo de novo.

en: No camera summary information is available.
gl: Non hai dispoñíbel un resumo informativo da cámara.

en: Camera configuration failed.
gl: Fallou a configuración da cámara.

en: Serial
gl: Serie

en: Unknown port
gl: Porto descoñecido

en: Select Camera Device
gl: Escolla o dispositivo da cámara

[ctx: @title:column]
en: Supported Cameras
gl: Cámaras permitidas

en: Port
gl: Porto

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's serial ports (known as COM ports in Microsoft Windows.)
gl: Marque esta opción para que a cámara deba estar conectada a un dos portos serie (portos COM en Microsoft Windows) do computador.

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's USB ports, or to a USB hub.
gl: Marque esta opción para que a cámara deba conectarse a un dos portos USB do computador ou a un concentrador USB.

en: Port Settings
gl: Configuración do porto

en: No port type selected.
gl: Non escolleu o tipo de porto.

en: Port:
gl: Porto:

en: Specify here the serial port to which you connect the camera.
gl: Indique aquí o porto serie ao que conecta a cámara.

en: No further configuration is required for USB cameras.
gl: Non se require máis configuración para o USB.
