kcmkamera - en to km translation catalogue (33 entries)

en: Unable to initialize the gPhoto2 libraries.
km: មិនអាច​ចាប់ផ្តើម​បណ្ណាល័យ gPhoto2​ទេ​ ។

en: Add
km: បន្ថែម

en: Click this button to add a new camera.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​បន្ថែម​ម៉ាស៊ីន​ថត​ថ្មី ។

en: Test
km: សាកល្បង

en: Click this button to test the connection to the selected camera.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​សាកល្បង​ការ​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​ថត​ដែល​បាន​ជ្រើស ។

en: Remove
km: យកចេញ

en: Click this button to remove the selected camera from the list.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​យក​ម៉ាស៊ីន​ថត​ដែលបាន​ជ្រើស​ចេញ​ពី​បញ្ជី ។

en: Configure...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ...

en: Click this button to change the configuration of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Configuration dialog depend on the camera model.
km: ចុច​ប៊ូតុងនេះដើម្បី​ប្តូរ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​ថត​ដែល​បាន​ជ្រើស ។<br><br>ភាពមាន​នៃ​លក្ខណៈពិសេសនេះ​ហើយនិង​មាតិកានៃ​ប្រអប់​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​គឺ​ពឹងផ្អែក​ទៅលើ​ម៉ូដែល​ម៉ាស៊ីន​ថត ។

en: Information
km: ព័ត៌មាន

en: Click this button to view a summary of the current status of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Information dialog depend on the camera model.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​មើល​សង្ខេប​នៃ​ស្ថានភាព​របស់​ម៉ាស៊ីន​ថត​ដែល​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន ។<br><br>សុពលភាប​របស់​លក្ខណៈ​ពិសេស​នេះ និង​មាតិកា​របស់​ប្រអប់​ព័ត៌មាន​ពឹង​ផ្អែក​លើ​ម៉ូដែល​របស់​ម៉ាស៊ីន​ថត ។

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Click this button to cancel the current camera operation.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​បោះបង់ប្រតិបត្តិការ​ម៉ាស៊ីន​ថតបច្ចុប្បន្ន ។

en: Camera test was successful.
km: ម៉ាស៊ីន ថតសាកល្បង​បាន​ជោគជ័យ ។

en: <h1>Digital Camera</h1>
    This module allows you to configure support for your digital camera.
    You need to select the camera's model and the port it is connected
    to on your computer (e.g. USB, Serial, Firewire). If your camera does not
    appear on the list of <i>Supported Cameras</i>, go to the
    <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto web site</a> for a possible update.<br><br>
    To view and download images from the digital camera, go to the address
    <a href="camera:/">camera:/</a> in Konqueror and other KDE applications.
km: <h1>ម៉ាស៊ីន​ថតរូប​ឌីជីថល</h1>
    ម៉ូឌុល​នេះ​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកកំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​គាំទ្រ​សម្រាប់​កាមេរា​ឌីជីថល​របស់​អ្នក ។​
    អ្នកនឹង​ចាំបាច់​ត្រូវជ្រើស​ម៉ូដែលរបស់​ម៉ាស៊ីន​ថត ហើយនិង ច្រក​ដែល​វា​បាន​តភ្ជាប់
    ទៅ​កុំព្យូទ័រ​របស់​អ្នក (ឧទាហរណ៍ ៖ USB, សៀរៀល, Firewire) ។ ប្រសិន​បើម៉ាស៊ីន​ថត​របស់​អ្នក​មិន
    លេចឡើង​នៅក្នុង​បញ្ជី​នៃ <i>ម៉ាស៊ីន​ថត​ដែលបាន​គ្រប់គ្រង</i> ទៅកាន់
    <a href="http://www.gphoto.org">​តំបន់​បណ្តាញ GPhoto​</a> ចំពោះ​ការ​ដែល​អាច​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​បាន ។<br><br>
    ដើម្បី​មើល និងទាញយក​រូបភាព​ពី​កាមេរា​ឌីជីថល ទៅកាន់​អាស័យដ្ឋាន​
    <a href="camera:/">ម៉ាស៊ីន​ថត ៖/</a> នៅក្នុង Konqueror និងកម្មវិធី KDE ដទៃទៀត ។

en: Button (not supported by KControl)
km: ប៊ូតុង (មិនបាន​គាំទ្រ​ដោយ KControl​ទេ)

en: Date (not supported by KControl)
km: កាលបរិច្ឆទ (មិនបាន​គាំទ្រ​ដោយ KControl​ទេ)

en: Could not allocate memory for the abilities list.
km: មិនអាច​បម្រុង​សតិ​ទុក​សម្រាប់​បញ្ជី​សមត្ថភាព​បានទេ​ ។

en: Could not load ability list.
km: មិនអាច​ផ្ទុក​បញ្ជី​សមត្ថភាព​បានទេ ។

en: Description of abilities for camera %1 is not available. Configuration options may be incorrect.
km: សេចក្តី​ពណ៌នា​នៃ​សមត្ថភាព​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​ថត %1 គឺ​មិនអាច​រកឃើញ ។ ជម្រើស​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រហែលជា​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ទេ ។

en: Could not access driver. Check your gPhoto2 installation.
km: មិនអាច​ចូល​ដំណើរការ​ឧបករណ៏​បាន​ទេ ។ ពិនិត្រ​ការ​ដំឡើង gPhoto2 របស់​អ្នក ។

en: Unable to initialize camera. Check your port settings and camera connectivity and try again.
km: មិនអាច​ចាប់ផ្តើម​ម៉ាស៊ីន​ថត​បានទេ ។​ពិនិត្យ​ការ​កំណត់​ច្រក​របស់​អ្នក និងការ​តភ្ជាប់​ម៉ាស៊ីន​ថត និង​ព្យាយាម​ម្តងទៀត ។

en: No camera summary information is available.
km: មិនមាន​ព័ត៌មាន​សង្ខេបម៉ាស៊ីន​ថត​ទេ ។

en: Camera configuration failed.
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​ថត​បាន​បរាជ័យ ។

en: Serial
km: សៀរៀល

en: Unknown port
km: មិន​ស្គាល់​ច្រក

en: Select Camera Device
km: ជ្រើស​ឧបករណ៏​ម៉ាស៊ីន​ថត

[ctx: @title:column]
en: Supported Cameras
km: ម៉ាស៊ីន​ថត​ដែលបាន​គាំទ្រ

en: Port
km: ច្រក

en: Port Settings
km: ការ​កំណត់​ច្រក

en: No port type selected.
km: មិនមាន​ប្រភេទ​ច្រក​ត្រូវបាន​ជ្រើស​ទេ ។

en: Port:
km: ច្រក ៖

en: No further configuration is required for USB cameras.
km: មិន​ត្រូវការ​​​កា​រកំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​បន្ថែម​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​ថត USB ទេ ។
