kcmkamera - en to mk translation catalogue (23 entries)

en: Unable to initialize the gPhoto2 libraries.
mk: Не можам да ги иницијализирам gPhoto2 библиотеките.

en: Click this button to add a new camera.
mk: Кликнете на ова копче за да додадете нова камера.

en: Test
mk: Тест

en: Click this button to remove the selected camera from the list.
mk: Кликнете го ова копче да ја отстраните избраната камера од листата.

en: Configure...
mk: Подеси...

en: Click this button to change the configuration of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Configuration dialog depend on the camera model.
mk: Кликнете на ова копче да ги промените подесувањата на избраната камера. <br><br>Можностите на оваа алатка и содржината на дијалогот за Подесувања зависат од моделот на камерата.

en: Click this button to cancel the current camera operation.
mk: Кликнете на ова копче да ја откажете тековната операција на камерата.

en: Camera test was successful.
mk: Тестот на камерата беше успешен.

en: Button (not supported by KControl)
mk: Копче (не е поддржано од KControl)

en: Date (not supported by KControl)
mk: Дата (не е поддржано од KControl)

en: Could not load ability list.
mk: Не можев да ја вчитам листата на можности.

en: Description of abilities for camera %1 is not available. Configuration options may be incorrect.
mk: Описот на можностите на камерата %1 не е достапна. Опциите за подесувања може да не се точни.

en: Could not access driver. Check your gPhoto2 installation.
mk: Не можам да пристапам до драјверот. Проверете ја инсталацијата на gPhoto2.

en: Unable to initialize camera. Check your port settings and camera connectivity and try again.
mk: Не можам да ја иницијализирам камерата. Проверете ги подесувањата на портите и поврзаноста на камерата и пробајте повторно.

en: No camera summary information is available.
mk: Не се достапни никакви информации за резултатите од камерата.

en: Camera configuration failed.
mk: Подесувањето на камерата пропадна.

en: Serial
mk: Сериски

en: Unknown port
mk: Непозната порта

en: Select Camera Device
mk: Избери Камера

en: Port
mk: Порта

en: Port Settings
mk: Подесувања на Порти

en: No port type selected.
mk: Не е избран типот на портата.

en: Port:
mk: Порта:
