kcmkamera - en to nb translation catalogue (33 entries)

en: Unable to initialize the gPhoto2 libraries.
nb: Kan ikke starte gPhoto2-bibliotekene.

en: Add
nb: Legg til

en: Click this button to add a new camera.
nb: Bruk denne knappen for å legge til et nytt kamera.

en: Click this button to test the connection to the selected camera.
nb: Trykk på denne knappen for å teste forbindelsen til det valgte kameraet.

en: Remove
nb: Fjern

en: Click this button to remove the selected camera from the list.
nb: Bruk denne knappen for å fjerne det valgte kameraet fra lista.

en: Configure...
nb: Tilpass …

en: Click this button to change the configuration of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Configuration dialog depend on the camera model.
nb: Bruk denne knappen for å endre tilpasningen av det valgte kameraet.
    <br/><br/>Denne funksjonen og innholdet av oppsettdialogen er avhengig av kameramodellen.

en: Information
nb: Informasjon

en: Click this button to view a summary of the current status of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Information dialog depend on the camera model.
nb: Bruk denne knappen for å vise et sammendrag av tilstanden til det valgte kameraet.q<br/> <br/>Denne funksjonen og innholdet av oppsettdialogen er avhengig av kameramodellen.

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Click this button to cancel the current camera operation.
nb: Bruk denne knappen for å avbryte kameraoperasjonen.

en: Camera test was successful.
nb: Kameratesten var vellykket.

en: <h1>Digital Camera</h1>
    This module allows you to configure support for your digital camera.
    You need to select the camera's model and the port it is connected
    to on your computer (e.g. USB, Serial, Firewire). If your camera does not
    appear on the list of <i>Supported Cameras</i>, go to the
    <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto web site</a> for a possible update.<br><br>
    To view and download images from the digital camera, go to the address
    <a href="camera:/">camera:/</a> in Konqueror and other KDE applications.
nb: <h1>Kameraoppsett</h1>
    I denne modulen kan du sette opp støtte for digitale kamera.
    Du må velge kameramodellen og tilkoplingsmåten til datamaskinen 
    (USB, serieport eller Firewire). Dersom kameraet ikke står på lista 
    over <i>Støttede kameraer</i>, kan du se etter oppdateringer på 
    <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto-nettstedet</a>.
    <br/><br/>
    For å vise og laste ned bilde fra det digitale kameraet, kan du bruke 
    adressen <a href="camera:/">camera:/</a> i Konqueror og andre KDE-program.

en: Button (not supported by KControl)
nb: Knapp (ikke støttet av KControl)

en: Date (not supported by KControl)
nb: Dato (ikke støttet av KControl)

en: Could not allocate memory for the abilities list.
nb: Klarte ikke å tildele nok minne for funksjonslista.

en: Could not load ability list.
nb: Klarte ikke å laste funksjonslista.

en: Description of abilities for camera %1 is not available. Configuration options may be incorrect.
nb: Funksjonsbeskrivelse for kameraet %1 er ikke tilgjengelig. Innstillingene i oppsettet kan være feil.

en: Could not access driver. Check your gPhoto2 installation.
nb: Fikk ikke tilgang til driver. Kontroller gPhoto2-installasjonen.

en: Unable to initialize camera. Check your port settings and camera connectivity and try again.
nb: Kan ikke starte kameraet. Kontroller portinnstillingene og kameratilkoplingen og prøv igjen.

en: No camera summary information is available.
nb: Sammendragsinformasjon om kameraet er ikke tilgjengelig.

en: Camera configuration failed.
nb: Kameraoppsettet mislyktes.

en: Serial
nb: Serie

en: Unknown port
nb: Ukjent port

en: Select Camera Device
nb: Velg kameraenhet

[ctx: @title:column]
en: Supported Cameras
nb: Støttede kameraer

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's serial ports (known as COM ports in Microsoft Windows.)
nb: Dersom denne funksjonen er valgt, må kameraet være koblet til en av serieportene på maskinen («COM-porter» i Microsoft Windows).

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's USB ports, or to a USB hub.
nb: Dersom denne funksjonen er valgt, må kameraet være koblet til en av USB-portene på maskinen eller til en USB-hub.

en: Port Settings
nb: Portinnstillinger

en: No port type selected.
nb: Ingen porttype valgt.

en: Specify here the serial port to which you connect the camera.
nb: Oppgi her hvilken serieport kameraet er koblet til.

en: No further configuration is required for USB cameras.
nb: For USB-kameraer trengs ingen flere innstillinger.
