kcmkamera - en to nn translation catalogue (33 entries)

en: Unable to initialize the gPhoto2 libraries.
nn: Kan ikkje gjera klar gPhoto2-biblioteka.

en: Add
nn: Legg til

en: Click this button to add a new camera.
nn: Bruk denne knappen for å leggja til eit nytt kamera.

en: Click this button to test the connection to the selected camera.
nn: Bruk denne knappen for testa tilkoplinga til det valde kameraet.

en: Remove
nn: Fjern

en: Click this button to remove the selected camera from the list.
nn: Bruk denne knappen for å fjerna det valde kameraet frå lista.

en: Configure...
nn: Oppsett …

en: Click this button to change the configuration of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Configuration dialog depend on the camera model.
nn: Bruk denne knappen for å endra oppsettet av det valte kameraet.<br/><br/>Denne funksjonen og innhaldet i oppsettvindauget er avhengige av kameramodellen.

en: Information
nn: Informasjon

en: Click this button to view a summary of the current status of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Information dialog depend on the camera model.
nn: Bruk denne knappen for å visa eit samandrag av tilstanden til det valde kameraet.<br/><br/>Denne funksjonen og innhaldet i oppsettvindauget er avhengige av kameramodellen.

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Click this button to cancel the current camera operation.
nn: Bruk denne knappen for å avbryta kamerahandlinga.

en: Camera test was successful.
nn: Kameratesten var vellukka.

en: <h1>Digital Camera</h1>
    This module allows you to configure support for your digital camera.
    You need to select the camera's model and the port it is connected
    to on your computer (e.g. USB, Serial, Firewire). If your camera does not
    appear on the list of <i>Supported Cameras</i>, go to the
    <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto web site</a> for a possible update.<br><br>
    To view and download images from the digital camera, go to the address
    <a href="camera:/">camera:/</a> in Konqueror and other KDE applications.
nn: <h1>Digitalkamera</h1>
    I denne modulen kan du setja opp støtta for digitale kamera. Du må
    velja kameramodellen og tilkoplingsmåten til datamaskina (for eksempel
    USB, serieport eller Firewire). Viss kameraet ikkje står i lista over
    <i>Støtta kamera</i>, kan du sjå etter oppdateringar på
    <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto-nettstaden</a>.
    <br/>
    For å visa og lasta ned bilete frå det digitale kameraet, kan du bruka
    adressa <a href="camera:/">camera:/</a> i Konqueror og andre KDE-program.

en: Button (not supported by KControl)
nn: Knapp (ikkje støtta av KControl)

en: Date (not supported by KControl)
nn: Dato (ikkje støtta av KControl)

en: Could not allocate memory for the abilities list.
nn: Klarte ikkje gje minne til funksjonslista.

en: Could not load ability list.
nn: Klarte ikkje lasta funksjonslista.

en: Description of abilities for camera %1 is not available. Configuration options may be incorrect.
nn: Inga funksjonsskildring for kameraet %1 er tilgjengeleg. Innstillingane i oppsettet kan vera galne.

en: Could not access driver. Check your gPhoto2 installation.
nn: Fekk ikkje tilgang til drivar. Kontroller gPhoto2-installasjonen.

en: Unable to initialize camera. Check your port settings and camera connectivity and try again.
nn: Kan ikkje gjera klart kameraet. Kontroller portinnstillingane og kameratilkoplinga og prøv igjen.

en: No camera summary information is available.
nn: Samandragsinformasjon om kameraet er ikkje tilgjengeleg.

en: Camera configuration failed.
nn: Kameraoppsettet va mislukka.

en: Serial
nn: Serie

en: Unknown port
nn: Ukjend port

en: Select Camera Device
nn: Vel kameraeining

[ctx: @title:column]
en: Supported Cameras
nn: Støtta kameramodellar

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's serial ports (known as COM ports in Microsoft Windows.)
nn: Viss denne funksjonen er vald, må kameraet koplast til ein av serieportane på datamaskina («COM-portar» i Microsoft Windows).

en: If this option is checked, the camera has to be connected to one of the computer's USB ports, or to a USB hub.
nn: Viss denne funksjonen er vald, må kameraet koplast til ein av USB-portane på maskina, eller i eit USB-nav.

en: Port Settings
nn: Portinnstillingar

en: No port type selected.
nn: Ingen porttype er vald.

en: Specify here the serial port to which you connect the camera.
nn: Her vel du kva for ein serieport kameraet er kopla til.

en: No further configuration is required for USB cameras.
nn: Treng ingen fleire innstillingar for USB-kamera.
