kcmkamera - en to pa translation catalogue (30 entries)

en: Unable to initialize the gPhoto2 libraries.
pa: gPhoto2 ਲਾਇਬਰੇਰੀ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ।

en: Add
pa: ਸ਼ਾਮਲ

en: Click this button to add a new camera.
pa: ਨਵਾਂ ਕੈਮਰਾ ਸ਼ਾਮਲ ਕਰਨ ਇਸ ਬਟਨ ਨੂੰ ਦਬਾਉ।

en: Test
pa: ਟੈਸਟ

en: Click this button to test the connection to the selected camera.
pa: ਚੁਣੇ ਕੈਮਰੇ ਨਾਲ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਟੈਸਟ ਕਰਨ ਲਈ ਇੱਥੇ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ।

en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

en: Click this button to remove the selected camera from the list.
pa: ਲਿਸਟ ਵਿੱਚੋਂ ਚੁਣੇ ਕੈਮਰੇ ਨੂੰ ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਇਹ ਬਟਨ ਦਬਾਉ।

en: Configure...
pa: ਸੰਰਚਨਾ...

en: Information
pa: ਜਾਣਕਾਰੀ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Click this button to cancel the current camera operation.
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਕੈਮਰਾ ਕਾਰਵਾਈ ਰੱਦ ਕਰਨ ਲਈ ਇਹ ਬਟਨ ਦਬਾਉ।

en: Camera test was successful.
pa: ਕੈਮਰਾ ਜਾਂਚ ਸਫਲ ਹੋਈ ਹੈ।

en: Button (not supported by KControl)
pa: ਬਟਨ (ਕੇ-ਕੰਟਰੋਲ ਲਈ ਸਹਿਯੋਗੀ ਨਹੀਂ ਹੈ)

en: Date (not supported by KControl)
pa: ਮਿਤੀ (ਕੇ-ਕੰਟਰੋਲ ਲਈ ਸਹਿਯੋਗੀ ਨਹੀਂ ਹੈ)

en: Could not allocate memory for the abilities list.
pa: ਉਪਲੱਬਧਤਾ ਲਿਸਟ ਲਈ ਮੈਮੋਰੀ ਜਾਰੀ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ ਜਾ ਸਕਦੀ ਹੈ।

en: Could not load ability list.
pa: ਉਪਲੱਬਧਤਾ ਲਿਸਟ ਲੋਡ ਨਹੀਂ ਹੋ ਸਕਦੀ ਹੈ।

en: Description of abilities for camera %1 is not available. Configuration options may be incorrect.
pa: %1 ਕੈਮਰੇ ਲਈ ਸਮੱਰਥਾ ਵੇਰਵਾ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ। ਸੰਰਚਨਾ ਚੋਣਾਂ ਗਲਤ ਹੋ ਸਕਦੀਆਂ ਹਨ।

en: Could not access driver. Check your gPhoto2 installation.
pa: ਡਰਾਇਵਰ ਖੋਲ੍ਹਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦਾ ਹੈ। ਆਪਣੀ gPhoto2 ਇੰਸਟਾਲੇਸ਼ਨ ਦੀ ਜਾਂਚ ਕਰੋ।

en: Unable to initialize camera. Check your port settings and camera connectivity and try again.
pa: ਕੈਮਰਾ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਅਸਫਲ ਹੈ। ਆਪਣੀ ਪੋਰਟ ਸੈਟਿੰਗ ਤੇ ਕੈਮਰਾ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਜਾਂਚ ਕਰਕੇ ਮੁੜ ਕੋਸ਼ਿਸ ਕਰੋ।

en: No camera summary information is available.
pa: ਕੋਈ ਕੈਮਰਾ ਵੇਰਵਾ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: Camera configuration failed.
pa: ਕੈਮਰਾ ਸੰਰਚਨਾ ਅਸਫਲ ਹੈ।

en: Serial
pa: ਸੀਰੀਅਲ

en: Unknown port
pa: ਅਣਜਾਣੀ ਪੋਰਟ

en: Select Camera Device
pa: ਕੈਮਰਾ ਜੰਤਰ ਚੁਣੋ

[ctx: @title:column]
en: Supported Cameras
pa: ਸਹਿਯੋਗੀ ਕੈਮਰੇ

en: Port
pa: ਪੋਰਟ

en: Port Settings
pa: ਪੋਰਟ ਸੈਟਿੰਗ

en: No port type selected.
pa: ਕੋਈ ਪੋਰਟ ਕਿਸਮ ਚੁਣੀ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: Port:
pa: ਪੋਰਟ:

en: No further configuration is required for USB cameras.
pa: USB ਕੈਮਰਿਆਂ ਲਈ ਹੋਰ ਸੰਰਚਨਾ ਲੋੜੀਦੀ ਨਹੀਂ ਹੈ।
