kcmkamera - en to tg translation catalogue (24 entries)

en: Unable to initialize the gPhoto2 libraries.
tg: Наметавонам китобхонаҳои gPhoto2-ро инитсиализатсия кунам.

en: Click this button to add a new camera.
tg: Барои афзудани камераи нав, ин тугмаро пахш кунед.

en: Test
tg: Озмоиш

en: Click this button to remove the selected camera from the list.
tg: Барои ҳузф намудани камераи интихобшуда аз рӯйхат, ин тугмаро пахш кунед.

en: Configure...
tg: Танзимот...

en: Click this button to change the configuration of the selected camera.<br><br>The availability of this feature and the contents of the Configuration dialog depend on the camera model.
tg: Барои танзим намудани камераи интихобшуда, ба рӯи ин тугма пахш кунед. <br><br>Дастрасии таъғири танзимот ва худи танзимот аз услуби камера вобаста аст.

en: Click this button to cancel the current camera operation.
tg: Барои барҳам додани амалиёт бо камераи интихобшуда, ба рӯи ин тугма пахш кунед.

en: Camera test was successful.
tg: Озмоиши камера бомуваффақият гузашт.

en: <h1>Digital Camera</h1>
    This module allows you to configure support for your digital camera.
    You need to select the camera's model and the port it is connected
    to on your computer (e.g. USB, Serial, Firewire). If your camera does not
    appear on the list of <i>Supported Cameras</i>, go to the
    <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto web site</a> for a possible update.<br><br>
    To view and download images from the digital camera, go to the address
    <a href="camera:/">camera:/</a> in Konqueror and other KDE applications.
tg: <h1>Камераи рақамӣ</h1>
    Ин модул иҷозат медиҳад, ки пуштибонии
    камераи рақамии худро танзим кунед.
    Шумо бояд услуби камера ва портро, ки он дар
    компютер пайваст шудааст (USB, пасрав ё Firewire), ишора кунед. Агар камераи шумо дар рӯйхати <i>Камераҳои пуштибонишуда</i> пайдо нашавад,
    таъминоти барномавиро аз сайти <a href="http://www.gphoto.org">GPhoto</a> нав кунед.<br><br>
    Барои намоиш ва кашида гирифтани тасвирот аз камера, дар сатри адреси Konqueror ё дигар барномаҳои KDE <a href="camera:/">camera:/</a> ворид кунед.

en: Button (not supported by KControl)
tg: Тугма (бо KControl пуштибонӣ намешавад)

en: Date (not supported by KControl)
tg: Сана (бо KControl пуштибонӣ намешавад)

en: Could not load ability list.
tg: Наметавонам рӯйхати имконоти камераро пурбор кунам.

en: Description of abilities for camera %1 is not available. Configuration options may be incorrect.
tg: Тасвироти имконияти камераи %1 дастрас нест. Параметрҳои танзимот метавон ғайри саҳеҳ бошад.

en: Could not access driver. Check your gPhoto2 installation.
tg: Наметавонам драйверро васл кунам. Сабтоти gPhoto2-ро биозмоед.

en: Unable to initialize camera. Check your port settings and camera connectivity and try again.
tg: Наметавонам камераро инитсиализатсия кунам. Танзимоти портро ва пайвастагии камераро биозмоед ва боз сайъ кунед.

en: No camera summary information is available.
tg: Иттилооти умумӣ доир ба камера дастрас нест.

en: Camera configuration failed.
tg: Хатои танзимоти камера.

en: Serial
tg: мураттаб

en: Unknown port
tg: Порти номуайян

en: Select Camera Device
tg: Дастгоҳи камераро интихоб кунед

en: Port
tg: Порт

en: Port Settings
tg: Танзимоти порт

en: No port type selected.
tg: Навъи порт ишора нашудааст.

en: Port:
tg: Порт:
