kanagram - en to ca@valencia translation catalogue (121 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (currentVocabulary), group (kanagram)
en: This setting stores the currently selected Vocabulary.
ca@valencia: Esta opció emmagatzema el vocabulari seleccionat actualment.

note: i18n: ectx: label, entry (singlePlayerMode), group (kanagram)
en: This setting allows you to decide one-player or two-player mode
ca@valencia: Esta opció permet decidir el mode d'un jugador o dos jugadors

note: i18n: ectx: label, entry (hintHideTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds how long Kanagram's hint bubble is shown.
ca@valencia: Esta opció permet especificar la duració de visualització, en segons, dels suggeriments de Kanagram.

note: i18n: ectx: label, entry (resolveTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds how much time is available for resolving the anagram.
ca@valencia: Esta opció permet especificar, en segons, quant de temps teniu per a resoldre l'anagrama.

note: i18n: ectx: label, entry (scoreTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds the time interval of the score timer.
ca@valencia: Esta opció permet especificar, en segons, l'interval de temps del cronòmetre de puntuació.

note: i18n: ectx: label, entry (correctAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with a correct answer.
ca@valencia: Esta opció permet especificar la puntuació associada amb una resposta correcta.

note: i18n: ectx: label, entry (incorrectAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with an incorrect answer.
ca@valencia: Esta opció permet especificar la puntuació associada amb una resposta errònia.

note: i18n: ectx: label, entry (revealAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with reveal answer.
ca@valencia: Esta opció permet especificar la puntuació associada amb una resposta revelada.

note: i18n: ectx: label, entry (skippedWordScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with a skipped word.
ca@valencia: Esta opció permet establir la puntuació associada amb una paraula descartada.

note: i18n: ectx: label, entry (useSounds), group (kanagram) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Turns sounds on/off.
ca@valencia: Activa/desactiva els sons.

note: i18n: ectx: label, entry (uppercaseOnly), group (kanagram)
en: Use uppercase.
ca@valencia: Utilitza majúscules.

note: i18n: ectx: label, entry (enablePronunciation), group (kanagram)
en: Turns pronunciations on/off.
ca@valencia: Activa/desactiva les pronunciacions.

note: i18n: ectx: label, entry (dataLanguage), group (kanagram)
en: Set the default translation
ca@valencia: Indica la traducció predeterminada

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VocabSettingsWidget)
en: Vocabularies
ca@valencia: Vocabularis

en: No hint
ca@valencia: No hi ha cap suggeriment

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
ca@valencia: No disponible

en: An anagram game
ca@valencia: Un joc d'anagrames

en: Coding
ca@valencia: Programació

en: Design, Graphics and many Vocabularies
ca@valencia: Disseny, gràfics i molts vocabularis

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Coding & Design
ca@valencia: Programació i disseny

en: Modularization and porting to Mobile
ca@valencia: Divisió en mòduls i adaptació a mòbils

en: Sound effects
ca@valencia: Efectes de so

en: Italian Data Files
ca@valencia: Fitxers de dades en italià

en: Danish Data Files
ca@valencia: Fitxers de dades en danés

en: German Data Files
ca@valencia: Fitxers de dades en alemany

en: British English Data Files
ca@valencia: Fitxers de dades en anglés de Gran Bretanya

en: Swedish Data Files
ca@valencia: Fitxers de dades en suec

en: Slovenian Data Files
ca@valencia: Fitxers de dades en eslové

en: Ukrainian Data Files
ca@valencia: Fitxers de dades en ucraïnés

en: Hungarian Data Files
ca@valencia: Fitxers de dades en hongarés

en: 2-player mode
ca@valencia: Mode de 2 jugadors

en: Letters turned to clickable buttons
ca@valencia: Fer que les lletres siguen botons on es puga fer clic

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, MainSettingsWidget)
en: This setting allows you to set the length of time Kanagram's hint bubble is shown.
ca@valencia: Este ajust permet especificar la duració de visualització dels suggeriments de Kanagram.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Hints
ca@valencia: Suggeriments

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Auto-hide hints after:
ca@valencia: Oculta automàticament els suggeriments al cap de:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: Do Not Auto-Hide Hints
ca@valencia: No ocultes automàticament els suggeriments

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 3 Seconds
ca@valencia: 3 segons

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 5 Seconds
ca@valencia: 5 segons

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 7 Seconds
ca@valencia: 7 segons

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 9 Seconds
ca@valencia: 9 segons

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelResolveTime)
en: Time for resolving the anagram:
ca@valencia: Temps per a resoldre l'anagrama:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime)
en: No time limit
ca@valencia: Sense límit de temps

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 15 Seconds
ca@valencia: 15 segons

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 30 Seconds
ca@valencia: 30 segons

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 45 Seconds
ca@valencia: 45 segons

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 60 Seconds
ca@valencia: 60 segons

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Vocabulary Options
ca@valencia: Opcions del vocabulari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Play using:
ca@valencia: Juga emprant:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Scoring Options
ca@valencia: Opcions de puntuació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelScoreTime)
en: Set timer for scoring purpose:
ca@valencia: Establix un temporitzador amb finalitat de puntuació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scoringPointCheckbox)
en: Score Point Settings
ca@valencia: Configureu la puntuació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textCorrectAnswer)
en: Assign score for correct answer :
ca@valencia: Assigna la puntuació per resposta correcta:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +5 points
ca@valencia: +5 punts

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +10 points
ca@valencia: +10 punts

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +15 points
ca@valencia: +15 punts

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +20 points
ca@valencia: +20 punts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textIncorrectAnswer)
en: Assign score for incorrect answer :
ca@valencia: Assigna la puntuació per resposta errònia:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore)
en: -1 point
ca@valencia: -1 punt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -2 points
ca@valencia: -2 punts

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore)
en: -3 points
ca@valencia: -3 punts

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -4 points
ca@valencia: -4 punts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textRevealAnswer)
en: Assign score for reveal answer :
ca@valencia: Assigna la puntuació per resposta revelada:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -6 points
ca@valencia: -6 punts

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -8 points
ca@valencia: -8 punts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textSkippedWord)
en: Assign score for skipped word :
ca@valencia: Assigna la puntuació per resposta saltada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Use sou&nds
ca@valencia: Utilitza els so&ns

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_uppercaseOnly)
en: Use only uppercase letters.
ca@valencia: Utilitza només lletres majúscules.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uppercaseOnly)
en: Only uppercase letters
ca@valencia: Només lletres majúscules

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enablePronunciation)
en: Turn pronunciations on or off.
ca@valencia: Activa o desactiva les pronunciacions.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enablePronunciation)
en: Say correct words
ca@valencia: Llig les paraules correctes

en: Next Vocabulary
ca@valencia: Vocabulari següent

en: Previous Vocabulary
ca@valencia: Vocabulari anterior

en: Start Timer
ca@valencia: Inicia el temporitzador

en: Show Hint
ca@valencia: Mostra un suggeriment

en: Reveal Word
ca@valencia: Revela la paraula

en: Show Wiki Content
ca@valencia: Mostra el contingut del wiki

en: Score :
ca@valencia: Puntuació:

en:  Player 1 :
ca@valencia:  Jugador 1:

en: 
     Player 2 :
ca@valencia: 
     Jugador 2:

en: 
     Close dialog for new game
ca@valencia: 
     Tanca el diàleg per a un joc nou

en:  Time Up. 
     Player 2's Turn
ca@valencia:  Temps. 
     És el torn del jugador 2

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Quit
ca@valencia: Ix

en: Change mode
ca@valencia: Canvia el mode

en: Next Anagram
ca@valencia: Anagrama següent

en: 1st Player
ca@valencia: 1r jugador

en: 2nd Player
ca@valencia: 2n jugador

en: Configure
ca@valencia: Configura

en: About
ca@valencia: Quant a...

en: About KDE
ca@valencia: Quant a KDE

en: About Kanagram
ca@valencia: Quant a Kanagram

en: Kanagram Handbook
ca@valencia: Manual de Kanagram

en: Would you like to save your changes?
ca@valencia: Voleu guardar els canvis?

en: Save Changes Dialog
ca@valencia: Diàleg de guardada de canvis

en: New Item
ca@valencia: Element nou

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VocabEditWidget)
en: Vocabulary Editor
ca@valencia: Editor de vocabularis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSave)
en: &Save
ca@valencia: Guar&da

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClose)
en: &Close
ca@valencia: &Tanca

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The description of the vocabulary. If you are creating a new vocabulary, add a description so that users of your vocabulary will know what kinds of words it contains.
ca@valencia: La descripció del vocabulari. Si esteu creant un vocabulari nou, afegiu una descripció per tal que els usuaris del vostre vocabulari sàpien el tipus de paraules que conté.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
ca@valencia: &Descripció:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The name of the vocabulary you are editing.
ca@valencia: El nom del vocabulari que esteu editant.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Vocabulary &name:
ca@valencia: &Nom del vocabulari:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: Removes the selected word.
ca@valencia: Elimina la paraula seleccionada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: &Remove Word
ca@valencia: &Elimina la paraula

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: Creates a new word.
ca@valencia: Crea una paraula nova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: &New Word
ca@valencia: Paraula nova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, lboxWords)
en: The list of words in the vocabulary.
ca@valencia: La llista de les paraules al vocabulari.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The selected word. This box allows you to edit the selected word.
ca@valencia: La paraula seleccionada. Este quadro permet editar la paraula seleccionada.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Word:
ca@valencia: &Paraula:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: The selected hint. Add a hint to aid in guessing the word.
ca@valencia: El suggeriment seleccionat. Afegiu un suggeriment per a ajudar a endevinar la paraula.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Hint:
ca@valencia: &Suggeriment:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Creates a new vocabulary.
ca@valencia: Crea un vocabulari nou.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Create &New
ca@valencia: Crea &nou

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KNSWidgets::Button, btnDownloadNew)
en: Download new vocabulary from "Get hot new Stuff"
ca@valencia: Descarrega un vocabulari nou des de «Obtín les novetats candents»

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, btnDownloadNew)
en: Download new vocabulary
ca@valencia: Descarrega un vocabulari nou

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edits the selected vocabulary.
ca@valencia: Edita el vocabulari seleccionat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit
ca@valencia: &Edita

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: The list of installed vocabularies.
ca@valencia: La llista dels vocabularis instal·lats.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Title
ca@valencia: Títol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Description
ca@valencia: Descripció
