kanagram - en to eo translation catalogue (122 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (currentVocabulary), group (kanagram)
en: This setting stores the currently selected Vocabulary.
eo: Tiu agordo konservas la aktuale elektitan Vortoprovizon.

note: i18n: ectx: label, entry (singlePlayerMode), group (kanagram)
en: This setting allows you to decide one-player or two-player mode
eo: Tiu agordo permesas al vi decidi inter unu- aŭ du-ludanta reĝimo

note: i18n: ectx: label, entry (hintHideTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds how long Kanagram's hint bubble is shown.
eo: Tiu parametro permesas al vi agordi kiom longe la indika globeto de Kanagram montriĝas.

note: i18n: ectx: label, entry (resolveTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds how much time is available for resolving the anagram.
eo: Tiu parametro permesas al vi agordi kiom da tempo vi disponas por solvi la anagramon.

note: i18n: ectx: label, entry (scoreTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds the time interval of the score timer.
eo: Tiu agordo permesas al vi difini en sekundoj la intervalon de la poentara tempumilo.

note: i18n: ectx: label, entry (correctAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with a correct answer.
eo: Tiu agordo permesas al vi difini la poentaron rilate al korekta respondo.

note: i18n: ectx: label, entry (incorrectAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with an incorrect answer.
eo: Tiu agordo permesas al vi difini la poentaron rilate al nekorekta respondo.

note: i18n: ectx: label, entry (revealAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with reveal answer.
eo: Tiu agordo permesas al vi difini la poentaron rilate al malkaŝa respondo.

note: i18n: ectx: label, entry (skippedWordScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with a skipped word.
eo: Tiu agordo permesas al vi difini la poentaron rilate al saltata vorto.

note: i18n: ectx: label, entry (useSounds), group (kanagram) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Turns sounds on/off.
eo: Malŝalti/ŝalti la sonoron.

note: i18n: ectx: label, entry (uppercaseOnly), group (kanagram)
en: Use uppercase.
eo: Uzi majusklojn.

note: i18n: ectx: label, entry (enablePronunciation), group (kanagram)
en: Turns pronunciations on/off.
eo: Malŝaltas/enŝaltas prononcojn.

note: i18n: ectx: label, entry (dataLanguage), group (kanagram)
en: Set the default translation
eo: Doni la defaŭltan tradukon

[ctx: @title:group main settings page name]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MainSettingsWidget)
en: General
eo: Ĝenerala

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VocabSettingsWidget)
en: Vocabularies
eo: Vortprovizo

en: No hint
eo: Neniu helpindiko

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
eo: Neniu

en: An anagram game
eo: Anagrama ludo

en: Coding
eo: Programis

en: Design, Graphics and many Vocabularies
eo: Dizajno, grafikaĵoj kaj multaj vortoprovizoj

en: Maintainer
eo: Fleganto

en: Coding & Design
eo: Kodigo & Dezajno

en: Modularization and porting to Mobile
eo: Moduligo kaj portado al Poŝtelefono

en: Sound effects
eo: Sonorefektoj

en: Italian Data Files
eo: Italaj datumaj dosieroj

en: Danish Data Files
eo: Danaj datumaj dosieroj

en: German Data Files
eo: Germanaj datumaj dosieroj

en: British English Data Files
eo: Britanglaj datumaj dosieroj

en: Swedish Data Files
eo: Svedaj datumaj dosieroj

en: Slovenian Data Files
eo: Slovenaj datumaj dosieroj

en: Ukrainian Data Files
eo: Ukrainaj datumaj dosieroj

en: Hungarian Data Files
eo: Hungaraj datumaj dosieroj

en: 2-player mode
eo: 2-ludanta reĝimo

en: Letters turned to clickable buttons
eo: Literoj fariĝis klakeblaj butonoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, MainSettingsWidget)
en: This setting allows you to set the length of time Kanagram's hint bubble is shown.
eo: Tiu parametro permesas al vi agordi kiel longe la indika globeto de Kanagram montriĝas.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Hints
eo: Helpindikoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Auto-hide hints after:
eo: Aŭtomate kaŝi indikojn post:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: Do Not Auto-Hide Hints
eo: Ne aŭtomate kaŝi indikojn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 3 Seconds
eo: 3 sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 5 Seconds
eo: 5 sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 7 Seconds
eo: 7 sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 9 Seconds
eo: 9 sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelResolveTime)
en: Time for resolving the anagram:
eo: Tempo por solvi la anagramon:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime)
en: No time limit
eo: Neniu tempolimo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 15 Seconds
eo: 15 sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 30 Seconds
eo: 30 sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 45 Seconds
eo: 45 sekundoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 60 Seconds
eo: 60 sekundoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Vocabulary Options
eo: Vortoprovizaj opcioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Play using:
eo: Ludi per:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Scoring Options
eo: Poentaraj Opcioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelScoreTime)
en: Set timer for scoring purpose:
eo: Agordi tempumilon celante poentadon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scoringPointCheckbox)
en: Score Point Settings
eo: Poentaraj Poent-Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textCorrectAnswer)
en: Assign score for correct answer :
eo: Atribui poentaron por ĝusta respondo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +5 points
eo: +5 poentoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +10 points
eo: +10 poentoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +15 points
eo: +15 poentoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +20 points
eo: +20 poentoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textIncorrectAnswer)
en: Assign score for incorrect answer :
eo: Atribui poentaron por malĝusta respondo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore)
en: -1 point
eo: -1 poento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -2 points
eo: -2 poentoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore)
en: -3 points
eo: -3 poentoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -4 points
eo: -4 poentoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textRevealAnswer)
en: Assign score for reveal answer :
eo: Atribui poentaron por malkaŝa respondo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -6 points
eo: -6 poentoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -8 points
eo: -8 poentoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textSkippedWord)
en: Assign score for skipped word :
eo: Atribui poentaron por preterlasita vorto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Use sou&nds
eo: Uzi so&norojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_uppercaseOnly)
en: Use only uppercase letters.
eo: Uzi nur majusklojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uppercaseOnly)
en: Only uppercase letters
eo: Nur majuskloj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enablePronunciation)
en: Turn pronunciations on or off.
eo: Malŝalti/enŝalti prononcojn.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enablePronunciation)
en: Say correct words
eo: Diri ĝustajn vortojn

en: Next Vocabulary
eo: Sekva Vortprovizo

en: Previous Vocabulary
eo: Antaŭa Vortprovizo

en: Start Timer
eo: Komenci Tempumilon

en: Show Hint
eo: Montri Helpindikon

en: Reveal Word
eo: Malkaŝi Vorton

en: Show Wiki Content
eo: Montri Wiki-Enhavon

en: Score :
eo: Poentaro :

en:  Player 1 :
eo:  Ludanto 1 :

en: 
     Player 2 :
eo: 
     Ludanto 2 :

en: 
     Close dialog for new game
eo: 
     Fermi dialogon por nova ludo

en:  Time Up. 
     Player 2's Turn
eo:  Tempo Finiĝis. 
     Vico de Ludanto 2

en: Close
eo: Fermi

en: Quit
eo: Forlasi

en: Change mode
eo: Ŝanĝi Reĝimon

en: Next Anagram
eo: Sekva anagramo

en: 1st Player
eo: 1-a Ludanto

en: 2nd Player
eo: 2-a Ludanto

en: Configure
eo: Agordi Kanagram

en: About
eo: Pri

en: Kanagram Handbook
eo: Kanagram manlibro

en: About Kanagram
eo: Pri Kanagram

en: About KDE
eo: Pri KDE

en: Would you like to save your changes?
eo: Ĉu vi deziras konservi viajn ŝanĝojn ?

en: Save Changes Dialog
eo: Dialogo de konservado

en: New Item
eo: Nova ero

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VocabEditWidget)
en: Vocabulary Editor
eo: Vortproviza redaktilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSave)
en: &Save
eo: &Konservi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClose)
en: &Close
eo: F&ermi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The description of the vocabulary. If you are creating a new vocabulary, add a description so that users of your vocabulary will know what kinds of words it contains.
eo: La priskribo de la vortoprovizo. Se vi kreas novan vortoprovizon, aldonu priskribon, tiel ties uzantoj scios la tipon de vortoj kiujn ĝi enhavas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
eo: &Priskribo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The name of the vocabulary you are editing.
eo: La nomo de la vortprovizo kion vi redaktas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Vocabulary &name:
eo: Vortproviza &nomo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: Removes the selected word.
eo: Forigi la elektitan vorton.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: &Remove Word
eo: Fo&rigi vorton

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: Creates a new word.
eo: Krei novan vorton.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: &New Word
eo: &Nova vorto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, lboxWords)
en: The list of words in the vocabulary.
eo: La listo de vortoj en la vortoprovizo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The selected word. This box allows you to edit the selected word.
eo: La elektita vorto. Tio permesas al vi redakti la elektitan vorton.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Word:
eo: &Vorto:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: The selected hint. Add a hint to aid in guessing the word.
eo: La elektita indiko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Hint:
eo: &Helpindiko:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Creates a new vocabulary.
eo: Krei novan vortprovizon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Create &New
eo: Krei &novan...

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KNSWidgets::Button, btnDownloadNew)
en: Download new vocabulary from "Get hot new Stuff"
eo: Elŝuti novan vortoprovizon de "Get hot new Stuff"

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, btnDownloadNew)
en: Download new vocabulary
eo: Elŝuti novan vortoprovizon

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edits the selected vocabulary.
eo: Redakti la elektitan vortoprovizon.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit
eo: &Redakti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: The list of installed vocabularies.
eo: La listo de instalataj vortoprovizoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Title
eo: Titolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Description
eo: Priskribo
