kanagram - en to eu translation catalogue (122 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (currentVocabulary), group (kanagram)
en: This setting stores the currently selected Vocabulary.
eu: Ezarpen honek unean hautatutako hiztegia gordetzen du.

note: i18n: ectx: label, entry (singlePlayerMode), group (kanagram)
en: This setting allows you to decide one-player or two-player mode
eu: Ezarpen honek jokalari-bat edo bi-jokalari modua hautatzen uzten dizu.

note: i18n: ectx: label, entry (hintHideTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds how long Kanagram's hint bubble is shown.
eu: Ezarpen honek «Kanagram»en argibide-burbuila zenbat denboraz, segundotan, erakutsiko den ezartzeko aukera ematen dizu.

note: i18n: ectx: label, entry (resolveTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds how much time is available for resolving the anagram.
eu: Ezarpen honek anagrama ebazteko zenbat denbora, segundotan, erabilgarri dagoen ezartzen uzten dizu.

note: i18n: ectx: label, entry (scoreTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds the time interval of the score timer.
eu: Ezarpen honek puntuazio tenporizadorearen denbora tartea segundotan ezartzen uzten dizu.

note: i18n: ectx: label, entry (correctAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with a correct answer.
eu: Ezarpen honek erantzun zuzen bati dagokion puntuazioa ezartzen uzten dizu.

note: i18n: ectx: label, entry (incorrectAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with an incorrect answer.
eu: Ezarpen honek erantzun oker bati dagokion puntuazioa ezartzen uzten dizu.

note: i18n: ectx: label, entry (revealAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with reveal answer.
eu: Ezarpen honek erakutsitako erantzun bati dagokion puntuazioa ezartzen uzten dizu.

note: i18n: ectx: label, entry (skippedWordScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with a skipped word.
eu: Ezarpen honek jauzi egindako erantzun bati dagokion puntuazioa ezartzen uzten dizu.

note: i18n: ectx: label, entry (useSounds), group (kanagram) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Turns sounds on/off.
eu: Soinua pizten/itzaltzen du.

note: i18n: ectx: label, entry (uppercaseOnly), group (kanagram)
en: Use uppercase.
eu: Erabili letra larriak.

note: i18n: ectx: label, entry (enablePronunciation), group (kanagram)
en: Turns pronunciations on/off.
eu: Ahoskatzea pizten/itzaltzen du.

note: i18n: ectx: label, entry (dataLanguage), group (kanagram)
en: Set the default translation
eu: Ezarri itzulpen lehenetsia

[ctx: @title:group main settings page name]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MainSettingsWidget)
en: General
eu: Orokorra

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VocabSettingsWidget)
en: Vocabularies
eu: Hiztegiak

en: No hint
eu: Argibiderik ez

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
eu: Bat ere ez

en: An anagram game
eu: Anagrama joko bat

en: Coding
eu: Kodea

en: Design, Graphics and many Vocabularies
eu: Diseinua, grafikoak eta hainbat hiztegi

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Coding & Design
eu: Kodetzea eta diseinua

en: Modularization and porting to Mobile
eu: Modulutan zatitzea eta Mugikorrera eratortzea

en: Sound effects
eu: Soinu-efektuak

en: Italian Data Files
eu: Datuen fitxategia italieraz

en: Danish Data Files
eu: Datuen fitxategia danieraz

en: German Data Files
eu: Datuen fitxategia alemanez

en: British English Data Files
eu: Datuen fitxategia ingelesez (Britainia Handia)

en: Swedish Data Files
eu: Datuen fitxategia suedieraz

en: Slovenian Data Files
eu: Datuen fitxategia eslovenieraz

en: Ukrainian Data Files
eu: Ukrainerako datu-fitxategiak

en: Hungarian Data Files
eu: Hungarierako datu-fitxategiak

en: 2-player mode
eu: 2-jokalari modua

en: Letters turned to clickable buttons
eu: Letrak botoi klikagarri bihurtuta

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, MainSettingsWidget)
en: This setting allows you to set the length of time Kanagram's hint bubble is shown.
eu: Ezarpen honek «Kanagram»en argibide-burbuila erakutsiko den denbora ezartzeko aukera ematen dizu.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Hints
eu: Argibideak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Auto-hide hints after:
eu: Auto-ezkutatu argibideak honen ondoren:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: Do Not Auto-Hide Hints
eu: Ez auto-ezkutatu argibideak

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 3 Seconds
eu: 3 segundo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 5 Seconds
eu: 5 segundo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 7 Seconds
eu: 7 segundo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 9 Seconds
eu: 9 segundo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelResolveTime)
en: Time for resolving the anagram:
eu: Anagrama ebazteko denbora:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime)
en: No time limit
eu: Denbora mugarik gabe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 15 Seconds
eu: 15 segundo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 30 Seconds
eu: 30 segundo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 45 Seconds
eu: 45 segundo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 60 Seconds
eu: 60 segundo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Vocabulary Options
eu: Hiztegiaren aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Play using:
eu: Jokatu hau erabiliz:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Scoring Options
eu: Puntuatzeko aukerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelScoreTime)
en: Set timer for scoring purpose:
eu: Ezarri tenporizadorea puntuazio helburuarekin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scoringPointCheckbox)
en: Score Point Settings
eu: Puntu-markagailuaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textCorrectAnswer)
en: Assign score for correct answer :
eu: Esleitu erantzun zuzenaren puntuazioa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +5 points
eu: +5 puntu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +10 points
eu: +10 puntu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +15 points
eu: +15 puntu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +20 points
eu: +20 puntu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textIncorrectAnswer)
en: Assign score for incorrect answer :
eu: Esleitu erantzun okerraren puntuazioa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore)
en: -1 point
eu: -1 puntu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -2 points
eu: -2 puntu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore)
en: -3 points
eu: -3 puntu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -4 points
eu: -4 puntu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textRevealAnswer)
en: Assign score for reveal answer :
eu: Esleitu erakutsitako erantzunaren puntuazioa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -6 points
eu: -6 puntu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -8 points
eu: -8 puntu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textSkippedWord)
en: Assign score for skipped word :
eu: Esleitu jauzi egindako hitzaren puntuazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Use sou&nds
eu: Erabili soi&nuak

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_uppercaseOnly)
en: Use only uppercase letters.
eu: Erabili letra larriak bakarrik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uppercaseOnly)
en: Only uppercase letters
eu: Letra larriak bakarrik

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enablePronunciation)
en: Turn pronunciations on or off.
eu: Ahoskatzea piztu edo itzali.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enablePronunciation)
en: Say correct words
eu: Esan hitz zuzenak

en: Next Vocabulary
eu: Hurrengo hiztegia

en: Previous Vocabulary
eu: Aurreko hiztegia

en: Start Timer
eu: Abiatu tenporizadorea

en: Show Hint
eu: Erakutsi argibidea

en: Reveal Word
eu: Erakutsi hitza

en: Show Wiki Content
eu: Erakutsi Wikiaren edukia

en: Score :
eu: Puntuazioa :

en:  Player 1 :
eu:  1 jokalaria :

en: 
     Player 2 :
eu: 
     2 jokalaria :

en: 
     Close dialog for new game
eu: 
     Itxi joko berrirako elkarrizketa-koadroa

en:  Time Up. 
     Player 2's Turn
eu:  Denbora bete da. 
     2. jokalariaren txanda

en: Close
eu: Itxi

en: Quit
eu: Irten

en: Change mode
eu: Aldatu modua

en: Next Anagram
eu: Hurrengo anagrama

en: 1st Player
eu: 1. jokalaria

en: 2nd Player
eu: 2. jokalaria

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: About
eu: Honi buruz

en: Kanagram Handbook
eu: Kanagram-en eskuliburua

en: About Kanagram
eu: Kanagram-i buruz

en: About KDE
eu: KDE-ri buruz

en: Would you like to save your changes?
eu: Zure aldaketak gorde nahi dituzu?

en: Save Changes Dialog
eu: Aldaketak gordetzeko elkarrizketa

en: New Item
eu: Elementu berria

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VocabEditWidget)
en: Vocabulary Editor
eu: Hiztegi-editorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSave)
en: &Save
eu: &Gorde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClose)
en: &Close
eu: It&xi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The description of the vocabulary. If you are creating a new vocabulary, add a description so that users of your vocabulary will know what kinds of words it contains.
eu: Hiztegiaren deskribapena. Hiztegi berri bat sortzen ari bazara, gehitu deskribapen bat zure hiztegiaren erabiltzaileek zer nolako hitz motak dituen jakin dezaten.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
eu: &Deskribapena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The name of the vocabulary you are editing.
eu: Editatzen ari zaren hiztegiaren izena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Vocabulary &name:
eu: Hiztegiaren &izena:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: Removes the selected word.
eu: Hautatutako hitza kentzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: &Remove Word
eu: &Kendu hitza

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: Creates a new word.
eu: Hitz berri bat sortzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: &New Word
eu: Hitz &berria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, lboxWords)
en: The list of words in the vocabulary.
eu: Hiztegiko hitz kopurua.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The selected word. This box allows you to edit the selected word.
eu: Hautatutako hitza. Lauki honek hautatutako hitza editatzeko aukera ematen dizu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Word:
eu: &Hitza:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: The selected hint. Add a hint to aid in guessing the word.
eu: Hautatutako argibidea. Gehitu argibide bat hitza asmatzen laguntzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Hint:
eu: &Argibidea:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Creates a new vocabulary.
eu: Hiztegi berri bat sortzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Create &New
eu: Sortu &berria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KNSWidgets::Button, btnDownloadNew)
en: Download new vocabulary from "Get hot new Stuff"
eu: Zama-jaitsi hiztegi berria "Berrikuntzak eskuratu" bitartez

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, btnDownloadNew)
en: Download new vocabulary
eu: Jaitsi hiztegi berria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edits the selected vocabulary.
eu: Hautatutako hiztegia editatzen du.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: The list of installed vocabularies.
eu: Instalatutako hiztegien zerrenda.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Title
eu: Izenburua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Description
eu: Deskribapena
