kanagram - en to gl translation catalogue (122 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (currentVocabulary), group (kanagram)
en: This setting stores the currently selected Vocabulary.
gl: Esta opción contén o vocabulario actual.

note: i18n: ectx: label, entry (singlePlayerMode), group (kanagram)
en: This setting allows you to decide one-player or two-player mode
gl: Esta opción permite escoller entre os modos dun xogador ou dous xogadores.

note: i18n: ectx: label, entry (hintHideTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds how long Kanagram's hint bubble is shown.
gl: Esta opción permite indicar en segundos durante canto tempo aparecerá a burbulla da axuda de Kanagram.

note: i18n: ectx: label, entry (resolveTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds how much time is available for resolving the anagram.
gl: Esta opción permite indicar en segundos durante de canto tempo se dispón para resolver o anagrama.

note: i18n: ectx: label, entry (scoreTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds the time interval of the score timer.
gl: Esta opción permite indicar en segundos o intervalo de tempo do temporizador da puntuación.

note: i18n: ectx: label, entry (correctAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with a correct answer.
gl: Esta opción permite indicar a puntuación asociada cunha resposta correcta.

note: i18n: ectx: label, entry (incorrectAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with an incorrect answer.
gl: Esta opción permite indicar a puntuación asociada cunha resposta incorrecta.

note: i18n: ectx: label, entry (revealAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with reveal answer.
gl: Esta opción permite indicar a puntuación asociada con revelar a resposta.

note: i18n: ectx: label, entry (skippedWordScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with a skipped word.
gl: Esta opción permite indicar a puntuación asociada con saltarse unha palabra.

note: i18n: ectx: label, entry (useSounds), group (kanagram) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Turns sounds on/off.
gl: Activa/desactiva os sons.

note: i18n: ectx: label, entry (uppercaseOnly), group (kanagram)
en: Use uppercase.
gl: Usar maiúsculas.

note: i18n: ectx: label, entry (enablePronunciation), group (kanagram)
en: Turns pronunciations on/off.
gl: Activa ou desactiva as pronuncias.

note: i18n: ectx: label, entry (dataLanguage), group (kanagram)
en: Set the default translation
gl: Estabelecer a tradución predeterminada

[ctx: @title:group main settings page name]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MainSettingsWidget)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VocabSettingsWidget)
en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: No hint
gl: Sen pista

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
gl: Ningún

en: An anagram game
gl: Un xogo para adiviñar palabras

en: Coding
gl: Código

en: Design, Graphics and many Vocabularies
gl: Deseño, gráficos e moitos vocabularios

en: Maintainer
gl: Mantedor

en: Coding & Design
gl: Codificación e deseño.

en: Modularization and porting to Mobile
gl: Modularización e portaxe a Mobile

en: Sound effects
gl: Efectos de son

en: Italian Data Files
gl: Ficheiros de datos en italiano

en: Danish Data Files
gl: Ficheiros de datos en dinamarqués

en: German Data Files
gl: Ficheiros de datos en alemán

en: British English Data Files
gl: Ficheiros de datos en inglés

en: Swedish Data Files
gl: Ficheiros de datos en sueco

en: Slovenian Data Files
gl: Ficheiros de datos en esloveno

en: Ukrainian Data Files
gl: Ficheiros de datos en ucraíno

en: Hungarian Data Files
gl: Ficheiros de datos en húngaro

en: 2-player mode
gl: Modo de dous xogadores.

en: Letters turned to clickable buttons
gl: Conversión das letras en botóns que podes premer.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, MainSettingsWidget)
en: This setting allows you to set the length of time Kanagram's hint bubble is shown.
gl: Esta opción permite indicar o tempo durante o cal aparecerá a burbulla da axuda de Kanagram.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Hints
gl: Pistas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Auto-hide hints after:
gl: Agochar automaticamente as pistas tras:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: Do Not Auto-Hide Hints
gl: Non agochar automaticamente as pistas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 3 Seconds
gl: 3 segundos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 5 Seconds
gl: 5 segundos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 7 Seconds
gl: 7 segundos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 9 Seconds
gl: 9 segundos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelResolveTime)
en: Time for resolving the anagram:
gl: Tempo para resolver o anagrama:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime)
en: No time limit
gl: Sen límite de tempo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 15 Seconds
gl: 15 segundos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 30 Seconds
gl: 30 segundos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 45 Seconds
gl: 45 segundos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 60 Seconds
gl: 60 segundos

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Vocabulary Options
gl: Opcións do vocabulario

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Play using:
gl: Reproducir con:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Scoring Options
gl: Opcións de puntuación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelScoreTime)
en: Set timer for scoring purpose:
gl: Definir un temporizador para condicionar a puntuación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scoringPointCheckbox)
en: Score Point Settings
gl: Configuración da puntuación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textCorrectAnswer)
en: Assign score for correct answer :
gl: Asignar a puntuación por resposta correcta:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +5 points
gl: +5 puntos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +10 points
gl: +10 puntos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +15 points
gl: +15 puntos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +20 points
gl: +20 puntos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textIncorrectAnswer)
en: Assign score for incorrect answer :
gl: Asignar a puntuación por resposta incorrecta:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore)
en: -1 point
gl: -1 punto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -2 points
gl: -2 puntos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore)
en: -3 points
gl: -3 puntos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -4 points
gl: -4 puntos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textRevealAnswer)
en: Assign score for reveal answer :
gl: Asignar a puntuación por revelar resposta:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -6 points
gl: -6 puntos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -8 points
gl: -8 puntos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textSkippedWord)
en: Assign score for skipped word :
gl: Asignar unha puntuación para saltarse palabras:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Use sou&nds
gl: Utilizar so&ns

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_uppercaseOnly)
en: Use only uppercase letters.
gl: Usar só letras maiúsculas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uppercaseOnly)
en: Only uppercase letters
gl: Usar só letras maiúsculas.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enablePronunciation)
en: Turn pronunciations on or off.
gl: Activar ou desactivar as pronuncias.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enablePronunciation)
en: Say correct words
gl: Dicir as palabras correctas.

en: Next Vocabulary
gl: Vocabulario seguinte

en: Previous Vocabulary
gl: Vocabulario anterior

en: Start Timer
gl: Iniciar o temporizador

en: Show Hint
gl: Mostrar unha pista

en: Reveal Word
gl: Revelar a palabra

en: Show Wiki Content
gl: Mostrar o contido do wiki

en: Score :
gl: Puntuación:

en:  Player 1 :
gl:  Xogador 1:

en: 
     Player 2 :
gl: 
     Xogador 2:

en: 
     Close dialog for new game
gl: 
     Pechar o diálogo para xogar unha nova partida.

en:  Time Up. 
     Player 2's Turn
gl:  Esgotouse o tempo. 
     É a quenda do xogador 2.

en: Close
gl: Pechar

en: Quit
gl: Saír

en: Change mode
gl: Cambiar de modo

en: Next Anagram
gl: Seguinte palabra

en: 1st Player
gl: Xogador 1

en: 2nd Player
gl: Xogador 2

en: Configure
gl: Configurar

en: About
gl: Sobre

en: About KDE
gl: Sobre KDE

en: About Kanagram
gl: Sobre Kanagram

en: Kanagram Handbook
gl: Manual de Kanagram

en: Would you like to save your changes?
gl: Queres gardar os teus cambios?

en: Save Changes Dialog
gl: Diálogo de garda de cambios

en: New Item
gl: Elemento novo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VocabEditWidget)
en: Vocabulary Editor
gl: Editor de vocabularios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSave)
en: &Save
gl: &Gardar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClose)
en: &Close
gl: &Pechar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The description of the vocabulary. If you are creating a new vocabulary, add a description so that users of your vocabulary will know what kinds of words it contains.
gl: A descrición do vocabulario. Se estiveres a crear un vocabulario novo, engade unha descrición para que os usuarios do teu vocabulario saiban as clases de palabras que contén.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
gl: &Descrición:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The name of the vocabulary you are editing.
gl: O nome do vocabulario que estás a editar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Vocabulary &name:
gl: &Nome do vocabulario:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: Removes the selected word.
gl: Retira a palabra escollida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: &Remove Word
gl: &Retirar a palabra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: Creates a new word.
gl: Crea unha palabra nova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: &New Word
gl: &Nova palabra

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, lboxWords)
en: The list of words in the vocabulary.
gl: A lista de palabras do vocabulario.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The selected word. This box allows you to edit the selected word.
gl: A palabra escollida. Este campo permite editar a palabra escollida.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Word:
gl: &Palabra:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: The selected hint. Add a hint to aid in guessing the word.
gl: A axuda escollida. Engade unha para axudar a adiviñar a palabra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Hint:
gl: &Pista:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Creates a new vocabulary.
gl: Crea un vocabulario novo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Create &New
gl: Crear &novo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KNSWidgets::Button, btnDownloadNew)
en: Download new vocabulary from "Get hot new Stuff"
gl: Descargar un vocabulario novo con «Obter novidades»

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, btnDownloadNew)
en: Download new vocabulary
gl: Descargar novos vocabularios

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edits the selected vocabulary.
gl: Edita o vocabulario escollido.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: The list of installed vocabularies.
gl: A lista de vocabularios instalados.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Title
gl: Título

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Description
gl: Descrición
