kanagram - en to ka translation catalogue (122 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (currentVocabulary), group (kanagram)
en: This setting stores the currently selected Vocabulary.
ka: ეს პარამეტრი ამჟამად არჩეულ ლექსიკონს შეიცავს.

note: i18n: ectx: label, entry (singlePlayerMode), group (kanagram)
en: This setting allows you to decide one-player or two-player mode
ka: ეს პარამეტრი ერთ ან ორ-კაციან რეჟიმს შორის გადართავს

note: i18n: ectx: label, entry (hintHideTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds how long Kanagram's hint bubble is shown.
ka: ეს პარამეტრი განსაზღვრავს, რამდენ ხანს იქნება Kanagram-ის მინიშნების ბუშტი ნაჩვენები.

note: i18n: ectx: label, entry (resolveTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds how much time is available for resolving the anagram.
ka: ეს პარამეტრის საშუალებას გაძლევთ, დააყენოთ დრო წამებში, რამდენი ხანია ხელმისაწვდომი ანაგრამის ამოსახსნელად.

note: i18n: ectx: label, entry (scoreTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds the time interval of the score timer.
ka: ეს პარამეტრი საუკეთესო ქულების ტაიმერში დროის ინტერვალის წამებში დაყენების საშუალებას გაძლევთ.

note: i18n: ectx: label, entry (correctAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with a correct answer.
ka: ეს პარამეტრი სწორ პასუხთან დაკავშირებული ქულების დაყენების საშუალებას გაძლევთ.

note: i18n: ectx: label, entry (incorrectAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with an incorrect answer.
ka: ეს პარამეტრი არასწორ პასუხთან დაკავშირებული ქულების დაყენების საშუალებას გაძლევთ.

note: i18n: ectx: label, entry (revealAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with reveal answer.
ka: ეს პარამეტრი სწორი პასუხის ჩვენებასთან დაკავშირებული ქულების დაყენების საშუალებას გაძლევთ.

note: i18n: ectx: label, entry (skippedWordScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with a skipped word.
ka: ეს პარამეტრი გამოტოვებულ პასუხთან დაკავშირებული ქულების დაყენების საშუალებას გაძლევთ.

note: i18n: ectx: label, entry (useSounds), group (kanagram) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Turns sounds on/off.
ka: ხმის ჩართ/გამორთ.

note: i18n: ectx: label, entry (uppercaseOnly), group (kanagram)
en: Use uppercase.
ka: მაღალი რეგისტრის გამოყენება.

note: i18n: ectx: label, entry (enablePronunciation), group (kanagram)
en: Turns pronunciations on/off.
ka: გამოთქმის ჩართ/გამორთ.

note: i18n: ectx: label, entry (dataLanguage), group (kanagram)
en: Set the default translation
ka: ნაგულისხმები თარგმანის დაყენება

[ctx: @title:group main settings page name]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MainSettingsWidget)
en: General
ka: მთავარი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VocabSettingsWidget)
en: Vocabularies
ka: ლექსიკონები

en: No hint
ka: მინიშნებების გარეშე

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
ka: არაფერი

en: An anagram game
ka: ანაგრამის თამაში

en: Coding
ka: პროგრამირება

en: Design, Graphics and many Vocabularies
ka: დიზაინი, გრაფიკა და ბევრი ლექსიკონი

en: Maintainer
ka: წამყვანი პროგრამისტი

en: Coding & Design
ka: კოდი და დიზაინი

en: Modularization and porting to Mobile
ka: მოდულარიზაცია და მობილურზე გადატანა

en: Sound effects
ka: ხმის ეფექტები

en: Italian Data Files
ka: მონაცემების იტალიური ფაილები

en: Danish Data Files
ka: მონაცემების დანიური ფაილები

en: German Data Files
ka: მონაცემების გერმანული ფაილები

en: British English Data Files
ka: მონაცემების ბრიტანული ინგლისური ფაილები

en: Swedish Data Files
ka: მონაცემების შვედური ფაილები

en: Slovenian Data Files
ka: მონაცემების სლოვენიური ფაილები

en: Ukrainian Data Files
ka: უკრაინული ფაილები

en: Hungarian Data Files
ka: მონაცემების უნგრული ფაილები

en: 2-player mode
ka: 2-მოთამაშიანი რეჟიმი

en: Letters turned to clickable buttons
ka: ასოები დაწკაპუნებად ღილაკებად იქცნენ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, MainSettingsWidget)
en: This setting allows you to set the length of time Kanagram's hint bubble is shown.
ka: ეს პარამეტრი განსაზღვრავს, რამდენ ხანს იქნება Kanagram-ის მინიშნების ბუშტი ნაჩვენები.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Hints
ka: მინიშნებები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Auto-hide hints after:
ka: მინიშნებების დამალვის დრო:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: Do Not Auto-Hide Hints
ka: მინიშნებები არ დაიმალება

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 3 Seconds
ka: 3 წამი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 5 Seconds
ka: 5 წამი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 7 Seconds
ka: 7 წამი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 9 Seconds
ka: 9 წამი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelResolveTime)
en: Time for resolving the anagram:
ka: ანაგრამის ამოხსნის დრო:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime)
en: No time limit
ka: დროის ლიმიტის გარეშე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 15 Seconds
ka: 15 წამი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 30 Seconds
ka: 30 წამი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 45 Seconds
ka: 45 წამი

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 60 Seconds
ka: 60 წამი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Vocabulary Options
ka: ლექსიკონის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Play using:
ka: დაკვრა:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Scoring Options
ka: ქულების მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelScoreTime)
en: Set timer for scoring purpose:
ka: დააყენეთ ტაიმერი ქულების მიზნით:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scoringPointCheckbox)
en: Score Point Settings
ka: ქულების მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textCorrectAnswer)
en: Assign score for correct answer :
ka: მინიჭებული ქულა სწორი პასუხისთვის :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +5 points
ka: +5 ქულა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +10 points
ka: +10 ქულა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +15 points
ka: +15 ქულა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +20 points
ka: +20 ქულა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textIncorrectAnswer)
en: Assign score for incorrect answer :
ka: მინიჭებული ქულა არასწორი პასუხისთვის :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore)
en: -1 point
ka: -1 ქულა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -2 points
ka: -2 ქულა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore)
en: -3 points
ka: -3 ქულა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -4 points
ka: -4 ქულა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textRevealAnswer)
en: Assign score for reveal answer :
ka: მინიჭებული ქულა ნაჩვენები პასუხისთვის :

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -6 points
ka: -6 ქულა

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -8 points
ka: -8 ქულა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textSkippedWord)
en: Assign score for skipped word :
ka: მინიჭებული ქულა გამოტოვებული სიტყვისთვის :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Use sou&nds
ka: &ხმის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_uppercaseOnly)
en: Use only uppercase letters.
ka: მაღალი რეგისტრის სიმბოლოების გამოყენება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uppercaseOnly)
en: Only uppercase letters
ka: მაღალი რეგისტრის სიმბოლოების გამოყენება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enablePronunciation)
en: Turn pronunciations on or off.
ka: გამოთქმის ჩართვა ან გამორთვა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enablePronunciation)
en: Say correct words
ka: სწორი სიტყვების თქმა

en: Next Vocabulary
ka: შემდეგი ლექსიკონი

en: Previous Vocabulary
ka: წინა ლექსიკონი

en: Start Timer
ka: წამმზომის გაშვება

en: Show Hint
ka: მინიშნების ჩვენება

en: Reveal Word
ka: სიტყვის გამოჩენა

en: Show Wiki Content
ka: Wiki-ის შემცველობის ჩვენება

en: Score :
ka: ქულები:

en:  Player 1 :
ka:  მოთამაშე 1:

en: 
     Player 2 :
ka: 
    მოთამაშე 2:

en: 
     Close dialog for new game
ka: 
    ახალი თამაშისთვის დახურეთ ფანჯარა

en:  Time Up. 
     Player 2's Turn
ka:  დრო გავიდა. 
     მეორე მოთამაშის ჯერია

en: Close
ka: დახურვა

en: Quit
ka: &გასვლა

en: Change mode
ka: რეჟიმის შეცვლა

en: Next Anagram
ka: შემდეგი ანაგრამა

en: 1st Player
ka: პირველი მოთამაშე

en: 2nd Player
ka: მეორე მოთამაშე

en: Configure
ka: მორგება

en: About
ka: შესახებ

en: About KDE
ka: KDE-ს შესახებ

en: About Kanagram
ka: Kanagram-ის შეახებ

en: Kanagram Handbook
ka: Kanagram -ის სახელმძღვანელო

en: Would you like to save your changes?
ka: გნებავთ თქვენი ცვლილებების შენახვა?

en: Save Changes Dialog
ka: ცვლილებების შენახვის ფანჯარა

en: New Item
ka: ახალი ელემენტი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VocabEditWidget)
en: Vocabulary Editor
ka: ლექსიკონის რედაქტორი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSave)
en: &Save
ka: &შენახვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClose)
en: &Close
ka: &დახურვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The description of the vocabulary. If you are creating a new vocabulary, add a description so that users of your vocabulary will know what kinds of words it contains.
ka: ლექსიკონის აღწერა. თუ ახალ ლექსიკონს ქმნით, დაამატეთ აღწერა, რათა მომხმარებლებმა იცოდნენ, რა ტიპის სიტყვებს შეიცავს.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
ka: &აღწერილობა:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The name of the vocabulary you are editing.
ka: ჩასწორებადი ლექსიკონის სახელი.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Vocabulary &name:
ka: ლექსიკონის &სახელი:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: Removes the selected word.
ka: მონიშნული სიტყვის წაშლა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: &Remove Word
ka: სიტყვის &წაშლა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: Creates a new word.
ka: ახალი სიტყვის შექმნა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: &New Word
ka: &ახალი სიტყვა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, lboxWords)
en: The list of words in the vocabulary.
ka: ლექსიკონის სიტყვების სია.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The selected word. This box allows you to edit the selected word.
ka: მონიშნული სიტყვა. ეს ფანჯარა საშუალებას გაძლევთ, მონიშნული სიტყვა ჩაასწოროთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Word:
ka: &სიტყვა:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: The selected hint. Add a hint to aid in guessing the word.
ka: არჩეული მინიშნება. დაამატეთ მინიშნებები, რათა სიტყვის გამოცნობაში დაეხმაროთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Hint:
ka: &მინიშნება:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Creates a new vocabulary.
ka: ახალი ლექსიკონის შექმნა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Create &New
ka: &ახლის შექმნა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KNSWidgets::Button, btnDownloadNew)
en: Download new vocabulary from "Get hot new Stuff"
ka: ახალი ლექსიკონის "ახალი რამერუმეების მიღებიდან" ჩატვირთვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, btnDownloadNew)
en: Download new vocabulary
ka: ახალი ლექსიკონის გადმოწერა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edits the selected vocabulary.
ka: მონიშნული ლექსიკონის ჩასწორება.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: The list of installed vocabularies.
ka: დაყენებული ლექსიკონების სია.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Title
ka: სათაური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Description
ka: აღწერა
