kanagram - en to ms translation catalogue (22 entries)

en: An anagram game
ms: Permainan anagram

en: Sound effects
ms: Kesan bunyi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 3 Seconds
ms: 3 Saat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 5 Seconds
ms: 5 Saat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 7 Seconds
ms: 7 Saat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 9 Seconds
ms: 9 Saat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Vocabulary Options
ms: Pilihan Tatabahasa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Play using:
ms: Main menggunakan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Use sou&nds
ms: Guna bu&nyi

en: About KDE
ms: Perihal KDE

en: About Kanagram
ms: Perihal Kanagram

en: Would you like to save your changes?
ms: Adakah anda mahu menyimpan perubahan?

en: Save Changes Dialog
ms: Dialog Menyimpan Perubahan

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VocabEditWidget)
en: Vocabulary Editor
ms: Penyunting Tatabahasa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: Removes the selected word.
ms: Buang perkataan dipilih.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: Creates a new word.
ms: Cipta perkataan baru.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, lboxWords)
en: The list of words in the vocabulary.
ms: Senarai perkataan dalam perbendaharaan kata.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Creates a new vocabulary.
ms: Cipta perbendaharaan kata baru.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edits the selected vocabulary.
ms: Sunting perbendaharaan kata yang dipilih.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: The list of installed vocabularies.
ms: Senarai perbendaharaan kata yang dipasang.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Title
ms: Tajuk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Description
ms: Huraian
