kanagram - en to sk translation catalogue (122 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (currentVocabulary), group (kanagram)
en: This setting stores the currently selected Vocabulary.
sk: Toto nastavenie uloží aktuálne vybranú slovnú zásobu.

note: i18n: ectx: label, entry (singlePlayerMode), group (kanagram)
en: This setting allows you to decide one-player or two-player mode
sk: Toto nastavenie vám umožní zvoliť režim pre jedného hráča alebo pre dvoch

note: i18n: ectx: label, entry (hintHideTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds how long Kanagram's hint bubble is shown.
sk: Toto nastavenie vám umožní nastaviť počet sekúnd, ako dlho sa zobrazí bublina s pomocníkom.

note: i18n: ectx: label, entry (resolveTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds how much time is available for resolving the anagram.
sk: Toto nastavenie vám umožní nastaviť počet sekúnd, koľko je dostupných na vyriešenie anagramu.

note: i18n: ectx: label, entry (scoreTime), group (kanagram)
en: This setting allows you to set in seconds the time interval of the score timer.
sk: Toto nastavenie vám umožní nastaviť počet sekúnd intervalu na skórovanie.

note: i18n: ectx: label, entry (correctAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with a correct answer.
sk: Toto nastavenie vám umožní nastaviť body priradené k správnej odpovedi.

note: i18n: ectx: label, entry (incorrectAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with an incorrect answer.
sk: Toto nastavenie vám umožní nastaviť body priradené k nesprávnej odpovedi.

note: i18n: ectx: label, entry (revealAnswerScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with reveal answer.
sk: Toto nastavenie vám umožní nastaviť body priradené za odhalenú odpoveď.

note: i18n: ectx: label, entry (skippedWordScore), group (kanagram)
en: This setting allows you to set the score associated with a skipped word.
sk: Toto nastavenie vám umožní nastaviť body priradené za preskočené slovo.

note: i18n: ectx: label, entry (useSounds), group (kanagram) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Turns sounds on/off.
sk: Zapne/Vypne zvuky

note: i18n: ectx: label, entry (uppercaseOnly), group (kanagram)
en: Use uppercase.
sk: Použiť veľké písmená.

note: i18n: ectx: label, entry (enablePronunciation), group (kanagram)
en: Turns pronunciations on/off.
sk: Zapne/Vypne výslovnosť.

note: i18n: ectx: label, entry (dataLanguage), group (kanagram)
en: Set the default translation
sk: Nastaviť predvolený preklad

[ctx: @title:group main settings page name]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MainSettingsWidget)
en: General
sk: Všeobecné

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VocabSettingsWidget)
en: Vocabularies
sk: Slovníčky

en: No hint
sk: Žiadna rada

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
sk: Žiadne

en: An anagram game
sk: Hra typu anagram

en: Coding
sk: Kódovanie

en: Design, Graphics and many Vocabularies
sk: Dizajn, grafika a veľa slovníkov

en: Maintainer
sk: Správca

en: Coding & Design
sk: Kódovanie & dizajn

en: Modularization and porting to Mobile
sk: Modularizácia a portovanie pre mobily

en: Sound effects
sk: Zvukové efekty

en: Italian Data Files
sk: Dátové súbory pre taliančinu

en: Danish Data Files
sk: Dátové súbory pre dánčinu

en: German Data Files
sk: Dátové súbory pre nemčinu

en: British English Data Files
sk: Dátové súbory pre britskú angličtinu

en: Swedish Data Files
sk: Dátové súbory pre švédčinu

en: Slovenian Data Files
sk: Dátové súbory pre slovinčinu

en: Ukrainian Data Files
sk: Dátové súbory pre ukrajinčinu

en: Hungarian Data Files
sk: Dátové súbory pre maďarčinu

en: 2-player mode
sk: Režim 2 hráčov

en: Letters turned to clickable buttons
sk: Písmená zmenené na klikateľné tlačidlá

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, MainSettingsWidget)
en: This setting allows you to set the length of time Kanagram's hint bubble is shown.
sk: Toto nastavenie umožní nastaviť dĺžku času, počas ktorého je bublinka s návodom zobrazená.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Hints
sk: Návody

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Auto-hide hints after:
sk: Automaticky skryť návody po:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: Do Not Auto-Hide Hints
sk: Neskrývať návody automaticky

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 3 Seconds
sk: 3 sekundy

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 5 Seconds
sk: 5 sekúnd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 7 Seconds
sk: 7 sekúnd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 9 Seconds
sk: 9 sekúnd

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelResolveTime)
en: Time for resolving the anagram:
sk: Čas na vyriešenie anagramu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime)
en: No time limit
sk: Bez časového limitu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 15 Seconds
sk: 15 sekúnd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 30 Seconds
sk: 30 sekúnd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 45 Seconds
sk: 45 sekúnd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_resolveTime) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_scoreTime)
en: 60 Seconds
sk: 60 sekúnd

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Vocabulary Options
sk: Možnosti slovníku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Play using:
sk: Zahrať použitím:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Scoring Options
sk: Voľby skórovania

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabelScoreTime)
en: Set timer for scoring purpose:
sk: Nastaviť časovať pre skórovanie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scoringPointCheckbox)
en: Score Point Settings
sk: Nastavenia bodu skóre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textCorrectAnswer)
en: Assign score for correct answer :
sk: Priradiť body za správnu odpoveď:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +5 points
sk: +5 bodov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +10 points
sk: +10 bodov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +15 points
sk: +15 bodov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_correctAnswerScore)
en: +20 points
sk: +20 bodov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textIncorrectAnswer)
en: Assign score for incorrect answer :
sk: Priradiť body za nesprávnu odpoveď:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore)
en: -1 point
sk: -1 bod

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -2 points
sk: -2 body

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore)
en: -3 points
sk: -3 body

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_incorrectAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -4 points
sk: -4 body

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textRevealAnswer)
en: Assign score for reveal answer :
sk: Priradiť body za odhalenú odpoveď:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -6 points
sk: -6 bodov

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_revealAnswerScore) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_skippedWordScore)
en: -8 points
sk: -8 bodov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textSkippedWord)
en: Assign score for skipped word :
sk: Priradiť body za preskočené slovo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Use sou&nds
sk: Použiť z&vuky

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_uppercaseOnly)
en: Use only uppercase letters.
sk: Použiť iba veľké písmená.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_uppercaseOnly)
en: Only uppercase letters
sk: Iba veľké písmená

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_enablePronunciation)
en: Turn pronunciations on or off.
sk: Zapne/Vypne výslovnosť.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enablePronunciation)
en: Say correct words
sk: Povedať správne slová

en: Next Vocabulary
sk: Ďalšia slovná zásoba

en: Previous Vocabulary
sk: Predošlá slovná zásoba

en: Start Timer
sk: Spustiť časovač

en: Show Hint
sk: Ukázať radu

en: Reveal Word
sk: Odhaliť slovo

en: Show Wiki Content
sk: Zobraziť wiki obsah

en: Score :
sk: Skóre:

en:  Player 1 :
sk: Hráč 1:

en: 
     Player 2 :
sk: 
    Hráč 2:

en: 
     Close dialog for new game
sk: 
     Zatvoriť dialóg pre novú hru

en:  Time Up. 
     Player 2's Turn
sk:  Čas vypršal.
     Na ťahu je Hráč 2

en: Close
sk: Zavrieť

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Change mode
sk: Zmeniť režim

en: Next Anagram
sk: Ďalší anagram

en: 1st Player
sk: 1. hráč

en: 2nd Player
sk: 2. hráč

en: Configure
sk: Nastaviť

en: About
sk: O aplikácii

en: About KDE
sk: O KDE

en: About Kanagram
sk: O programe Kanagram

en: Kanagram Handbook
sk: Príručka Kanagram

en: Would you like to save your changes?
sk: Radi by ste uložili zmeny?

en: Save Changes Dialog
sk: Dialóg uloženia zmien

en: New Item
sk: Nová položka

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VocabEditWidget)
en: Vocabulary Editor
sk: Editor slovníku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSave)
en: &Save
sk: &Uložiť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClose)
en: &Close
sk: &Zavrieť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The description of the vocabulary. If you are creating a new vocabulary, add a description so that users of your vocabulary will know what kinds of words it contains.
sk: Popis slovníku. Ak vytvárate nový slovník, pridajte popis aby užívatelia slovníku vedeli aký druh slov obsahuje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
sk: &Popis:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The name of the vocabulary you are editing.
sk: Meno slovníku, ktorý editujete.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Vocabulary &name:
sk: Názov slovnej zásoby:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: Removes the selected word.
sk: Odstráni vybraté slovo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: &Remove Word
sk: Odstrániť slovo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: Creates a new word.
sk: Vytvorí nové slovo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: &New Word
sk: Nové slovo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, lboxWords)
en: The list of words in the vocabulary.
sk: Zoznam slov v slovníku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The selected word. This box allows you to edit the selected word.
sk: Vybraté slovo. Toto okienko umožňuje editovať vybraté slovo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Word:
sk: &Slovo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: The selected hint. Add a hint to aid in guessing the word.
sk: Vybratý návod. Pridať návod pre pomoc pri hádaní slova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Hint:
sk: Rada

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Creates a new vocabulary.
sk: Vytvorí nový slovník.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Create &New
sk: Vytvoriť nové

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KNSWidgets::Button, btnDownloadNew)
en: Download new vocabulary from "Get hot new Stuff"
sk: Stiahnuť novú slovnú zásobu z "Get hot new Stuff"

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, btnDownloadNew)
en: Download new vocabulary
sk: Stiahnuť novú slovnú zásobu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edits the selected vocabulary.
sk: Edituje vybratý slovník.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: The list of installed vocabularies.
sk: Zoznam inštalovaných slovníkov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Title
sk: Titulok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Description
sk: Popis
