kanagram - en to ug translation catalogue (59 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (useSounds), group (kanagram) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Turns sounds on/off.
ug: ئاۋازنى ئاچ/تاقا.

note: i18n: ectx: label, entry (dataLanguage), group (kanagram)
en: Set the default translation
ug: كۆڭۈلدىكى تەرجىمە تەڭشىكى

[ctx: @title:group main settings page name]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MainSettingsWidget)
en: General
ug: ئادەتتىكى

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VocabSettingsWidget)
en: Vocabularies
ug: سۆزلۈكلەر

en: No hint
ug: يىپ ئۇچى يوق

[ctx: @item:inlistbox no language for that locale]
en: None
ug: يوق

en: An anagram game
ug: بىر anagram ئويۇنى

en: Coding
ug: كودلاش

en: Design, Graphics and many Vocabularies
ug: لايىھە، گرافىك ۋە نۇرغۇن سۆزلۈكلەر

en: Maintainer
ug: مەسئۇل كىشى

en: Sound effects
ug: ئاۋاز ئۈنۈمى

en: Italian Data Files
ug: ئىتاليانچە سانلىق-مەلۇمات ھۆججەتلىرى

en: Danish Data Files
ug: دانىشچە سانلىق-مەلۇمات ھۆججەتلىرى

en: German Data Files
ug: گېرمانچە سانلىق-مەلۇمات ھۆججەتلىرى

en: British English Data Files
ug: ئەنگلىيەچە ئىنگلىزچە سانلىق-مەلۇمات ھۆججەتلىرى

en: Swedish Data Files
ug: شۋېدچە سانلىق-مەلۇمات ھۆججەتلىرى

en: Slovenian Data Files
ug: سىلوۋېنىيەچە سانلىق-مەلۇمات ھۆججەتلىرى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Auto-hide hints after:
ug: ئەسكەرتىشنى ئۆزلۈكىدىن يوشۇرۇش ۋاقتى:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: Do Not Auto-Hide Hints
ug: ئەسكەرتىشنى ئۆزلۈكىدىن يوشۇرما

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 3 Seconds
ug: 3 سېكۇنت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 5 Seconds
ug: 5 سېكۇنت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 7 Seconds
ug: 7 سېكۇنت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_hintHideTime)
en: 9 Seconds
ug: 9 سېكۇنت

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Vocabulary Options
ug: سۆزلۈك تاللانمىسى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Play using:
ug: چېلىشتا ئىشلىتىدىغىنى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSounds)
en: Use sou&nds
ug: ئاۋاز ئىشلەت

en: Next Vocabulary
ug: كېيىنكى سۆزلۈك

en: Previous Vocabulary
ug: ئالدىنقى سۆزلۈك

en: Next Anagram
ug: كېيىنكى Anagram

en: About KDE
ug: ك د ئې(KDE) ھەققىدە

en: About Kanagram
ug: Kanagram ھەققىدە

en: Kanagram Handbook
ug: Kanagram قوللانمىسى

en: Would you like to save your changes?
ug: ئۆزگەرتىشلىرىڭىزنى ساقلامسىز؟

en: Save Changes Dialog
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى ساقلاش سۆزلەشكۈسى

en: New Item
ug: يېڭى تۈر

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, VocabEditWidget)
en: Vocabulary Editor
ug: سۆزلۈك تەھرىرلىگۈچ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnSave)
en: &Save
ug: ساقلا(&S)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnClose)
en: &Close
ug: ياپ(&C)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2)
en: The description of the vocabulary. If you are creating a new vocabulary, add a description so that users of your vocabulary will know what kinds of words it contains.
ug: سۆزلۈك چۈشەندۈرۈشى. ئەگەر سىز يېڭى بىر سۆزلۈك قۇرۇۋاتقان بولسىڭىز، چۈشەندۈرۈشنى قوشۇپ، ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ سۆزلۈك تىپىنى بىلىشىگە قۇلايلىق يارىتىڭ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
ug: چۈشەندۈرۈش(&D):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1)
en: The name of the vocabulary you are editing.
ug: سىز تەھرىرلەۋاتقان سۆزلۈك ئاتى.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Vocabulary &name:
ug: سۆزلۈك ئاتى(&N):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: Removes the selected word.
ug: تاللىغان سۆزنى ئۆچۈرىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnRemoveWord)
en: &Remove Word
ug: سۆزنى چىقىرىۋەت(&R)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: Creates a new word.
ug: يېڭى بىر سۆز قۇرىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNewWord)
en: &New Word
ug: يېڭى سۆز(&N)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, lboxWords)
en: The list of words in the vocabulary.
ug: سۆزلۈكتىكى سۆزلەر تىزىمى.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3)
en: The selected word. This box allows you to edit the selected word.
ug: تاللانغان سۆز. بۇ قۇتىدا تاللىغان سۆزنى تەھرىرلىيەلەيسىز.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: &Word:
ug: سۆز(&W):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel4)
en: The selected hint. Add a hint to aid in guessing the word.
ug: تاللانغان ئەسكەرتىش. سۆزنى قىياس قىلىشقا ياردەم بېرىدىغان ئەسكەرتىش مەزمۇنى قوشىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: &Hint:
ug: ئەسكەرتىش(_H):

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Creates a new vocabulary.
ug: يېڭى بىر سۆزلۈك قۇرىدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnCreateNew)
en: Create &New
ug: يېڭىدىن قۇر(&N)

note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, btnDownloadNew)
en: Download new vocabulary
ug: يېڭى سۆزلۈكلەرنى چۈشۈر

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, btnEdit)
en: Edits the selected vocabulary.
ug: تاللانغان سۆزلۈكنى تەھرىرلەيدۇ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEdit)
en: &Edit
ug: تەھرىر(&E)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: The list of installed vocabularies.
ug: ئورنىتىلغان سۆزلۈكلەر تىزىمى.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Title
ug: ماۋزۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, lviewVocab)
en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش
