kdegames - en to bs translation catalogue (19 entries)

en: GET READY!!!
bs: SPREMITE SE!!!

en: Press any arrow key to start
bs: Pritisnite bilo koju strelicu za početak

en: PAUSED
bs: PAUZIRANO

[ctx: The number of the game level]
en: Level %1
bs: Nivo %1

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
bs: Grafička tema za koristiti.

note: i18n: ectx: label, entry (Sounds), group (General)
en: Whether sound effects should be played.
bs: Da li puštati zvučne efekte.

[ctx: Used to display the current level of play to the user]
en: Level: %1
bs: Nivo: %1

[ctx: Used to inform the user of their current score]
en: Score: %1
bs: Rezultat: %1

[ctx: Used to tell the user how many lives they have left]
en: Lives: %1
bs: Života: %1

en: Are you sure you want to quit the current game?
bs: Želite li zaista da prekinete trenutnu igru?

en: Your score is %1 point. | Your score is %1 points.
bs[0]: Postigli ste %1 poen.
bs[1]: Postigli ste %1 poena.
bs[2]: Postigli ste %1 poena.

en: Game Over
bs: Kraj igre

en: You cheated, no Highscore for you ;)
bs: Varali ste, ništa od upisa u najrezultate ;)

en: Cheater!
bs: Varalice!

en: Are you sure you want to quit Kapman?
bs: Želite li napustiti Kapman?

en: Kapman: Go through the levels escaping ghosts!
bs: Kapman: bježanje od duhova kroz nivoe!

en: Copyright (c) 2007-2008 The KapTeam
bs: Autorska prava (c) 2007-2008 Kap tim

en: Developer
bs: Razvojni programer

en: Port to KgSound framework
bs: Prebacivanje na KgSound framework
