KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (21 entries)

en: GET READY!!!
hu: Kezdődik a hajsza!

en: Press any arrow key to start
hu: Indítás: bármely kurzorbillentyűvel

en: PAUSED
hu: SZÜNET

[ctx: The number of the game level]
en: Level %1
hu: %1. szint

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
hu: A játék megjelenítését megadó téma.

note: i18n: ectx: label, entry (Sounds), group (General)
en: Whether sound effects should be played.
hu: Hangeffektusok használata vagy kikapcsolása.

[ctx: Used to display the current level of play to the user]
en: Level: %1
hu: Szint: %1

[ctx: Used to inform the user of their current score]
en: Score: %1
hu: Pontszám: %1

[ctx: Used to tell the user how many lives they have left]
en: Lives: %1
hu: Élet: %1

en: Are you sure you want to quit the current game?
hu: Biztosan be szeretné fejezni a most futó játékot?

en: Your score is %1 point. | Your score is %1 points.
hu[0]: Elért pontszám: %1
hu[1]: Elért pontszám: %1

en: Game Over
hu: Vége a játéknak

en: You cheated, no Highscore for you ;)
hu: Csalóknak nincs helye a Dicsőségtáblán! ;)

en: Cheater!
hu: Csalás

[ctx: The number of the game level]
en: Level
hu: Szint

en: Are you sure you want to quit Kapman?
hu: Biztosan ki szeretne lépni a játékból?

[ctx: To quit Kapman]
en: Quit
hu: Kilépés

en: Kapman: Go through the levels escaping ghosts!
hu: Kapman: Fogócska kísértetekkel

en: Copyright (c) 2007-2008 The KapTeam
hu: Copyright (c) - A Kapman készítői, 2007-2008.

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Port to KgSound framework
hu: Portolás a KgSound keretrendszerre
