kdegames - en to sq translation catalogue (20 entries)

en: GET READY!!!
sq: BËHU GATI!!!

en: Press any arrow key to start
sq: Shtyp çdo buton shigjetë për të nisur

en: PAUSED
sq: PAUZË

[ctx: The number of the game level]
en: Level %1
sq: Niveli %1

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
sq: Tema grafike që do të përdoret.

note: i18n: ectx: label, entry (Sounds), group (General)
en: Whether sound effects should be played.
sq: Nëse duhet të luhen apo jo efektet e zërit.

[ctx: Used to display the current level of play to the user]
en: Level: %1
sq: Niveli: %1

[ctx: Used to inform the user of their current score]
en: Score: %1
sq: Pikët: %1

[ctx: Used to tell the user how many lives they have left]
en: Lives: %1
sq: Jetët: %1

en: Are you sure you want to quit the current game?
sq: Jeni i sigurtë se dëshironi të dilni nga loja e tanishme?

en: Your score is %1 point. | Your score is %1 points.
sq[0]: Rezultati juaj është %1 pikë.
sq[1]: Rezultati juaj është %1 pikë.

en: Game Over
sq: Loja Mbaroi

en: You cheated, no Highscore for you ;)
sq: Ju bëtë me hile, nuk ka Pikë të Larta për ju ;)

en: Cheater!
sq: Mashtrues!

[ctx: The number of the game level]
en: Level
sq: Niveli

en: Are you sure you want to quit Kapman?
sq: Jeni të sigurtë që doni të dilni nga Kapman?

[ctx: To quit Kapman]
en: Quit
sq: Dil

en: Kapman: Go through the levels escaping ghosts!
sq: Kapman: Shko përmes niveleve duke i shpëtuar fantazmave!

en: Copyright (c) 2007-2008 The KapTeam
sq: Copyright (c) 2007-2008 Skuadra e Kap

en: Developer
sq: Zhvillues
