kapptemplate - en to el translation catalogue (45 entries)

[ctx: @title:column]
en: Templates Projects
el: Έργα προτύπων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: Get More Templates
el: Ανάκτηση περισσότερων προτύπων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Template From File
el: Εγκατάσταση πρότυπου από αρχείο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Project name:
el: Όνομα έργου:

en: Choose your project template
el: Επιλέξτε το πρότυπο του έργου σας

en: No sample picture available.
el: Κανένα διαθέσιμο δείγμα εικόνας.

en: Template description
el: Περιγραφή προτύπου

en: Generating your project
el: Δημιουργία του έργου σας

en: %1 cannot be created.
el: Το %1 δεν μπορεί να δημιουργηθεί.

en: Path %1 could not be created.
el: Η διαδρομή %1 δεν μπορεί να δημιουργηθεί.

en: Failed to integrate your project information into the file %1. The project has not been generated and all temporary files will be removed.
el: Αποτυχία ενσωμάτωσης πληροφοριών του έργου σας στο αρχείο %1. Η εργασίαδεν έχει δημιουργηθεί και όλα τα προσωρινά αρχεία θα πρέπει να αφαιρεθούν.

en: Could not copy template file to %1.
el: Αδυναμία αντιγραφής πρότυπου αρχείου στο %1.

en: Generation Progress
el: Πρόοδος δημιουργίας

en: Succeeded.
el: Επιτυχία.

en: Your project name is: <b>%1</b>, based on the %2 template.<br />
el: Το όνομα του έργου είναι: <b>%1</b>, με βάση το πρότυπο %2.<br />

en: Version: %1 <br /><br />
el: Έκδοση: %1 <br /><br />

en: Installed in: %1 <br /><br />
el: Εγκατάσταση: %1 <br /><br />

en: You will find a README in your project folder <b>%1</b><br /> to help you get started with your project.
el: Θα βρείτε ένα αρχείο README στο φάκελο του έργου σας <b>%1</b><br /> το οποίο θα σας βοηθήσει να ξεκινήσετε με το έργο σας.

[ctx: @title:window]
en: Error
el: Σφάλμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This wizard will help you generate a new project.
    You will be able to start developing your own software using Qt and KDE technologies from this template.
el: Αυτός ο οδηγός θα σας βοηθήσει στη δημιουργία ενός προτύπου έργου.
    Θα μπορείτε να ξεκινήσετε την ανάπτυξη του δικού σας λογισμικού χρησιμοποιώντας Qt και τεχνολογίες KDE από αυτό το πρότυπο.

[ctx: @title:window]
en: KDE and Qt Template Generator
el: Δημιουργία προτύπου KDE και Qt

[ctx: @title:tab]
en: Introduction
el: Εισαγωγή

en: Set the project properties
el: Ορισμός ιδιοτήτων του έργου

[ctx: @action:button]
en: Generate
el: Δημιουργία

en: Your project name is: %1
el: Το όνομα του έργου σας είναι: %1

note: i18n: ectx: label, entry (appName), group (Project)
en: Name of the project
el: Όνομα του έργου

note: i18n: ectx: label, entry (appVersion), group (Project)
en: Project version
el: Έκδοση έργου

note: i18n: ectx: label, entry (url), group (Project)
en: Home dir of the user
el: Προσωπικός κατάλογος χρήστη

note: i18n: ectx: label, entry (name), group (User)
en: Name of the user
el: Όνομα του χρήστη

note: i18n: ectx: label, entry (email), group (User)
en: Email of the user
el: Email του χρήστη

en: KAppTemplate
el: Πρότυπο KApp

en: KAppTemplate is a KDE project template generator
el: Το KAppTemplate είναι ένας δημιουργός προτύπων έργων του KDE

en: Icons from Oxygen Team icons
el: Εικονίδια από την ομάδα εικονιδίων του Oxygen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, versionLabel)
en: &Version number:
el: &Αριθμός έκδοσης:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_appVersion)
en: Project's version number
el: Ο αριθμός έκδοσης του έργου

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_appVersion)
en: Set your project version number. A first project should start with version 0.1.
el: Ορισμός του αριθμού έκδοσης του έργου. Ένα αρχικό έργο θα πρέπει να ξεκινά με την έκδοση 0.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, installLabel)
en: In&stallation directory:
el: Κατάλογος εγκατά&στασης:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_url)
en: The directory where you will build your project
el: Ο κατάλογος στον οποίο θα γίνει κατασκευή του έργου σας

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_url)
en: Choose the directory where you will build your project. Your home /src is a good default location.
el: Επιλέξτε έναν κατάλογο κατασκευής του έργου σας. Ο /src του προσωπικού σας καταλόγου είναι μια καλή τοποθεσία.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authorLabel)
en: Author &name:
el: Ό&νομα συγγραφέα:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_name)
en: Your first name and name
el: Το επώνυμο και όνομά σας

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_name)
en: This will set the copyright to this name
el: Αυτό ορίζει τα πνευματικά δικαιώματα σε αυτό το όνομα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: A&uthor email:
el: Διεύθυνση ηλ. &αλληλογραφίας συγγραφέα:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_email)
en: Your email address
el: Η διεύθυνση email σας

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_email)
en: This email address will be next to your name in the copyright credit of the project files.
el: Η διεύθυνση email θα βρίσκεται δίπλα στο όνομά σας στη σημείωση πνευματικών δικαιωμάτων των αρχείων του έργου.
