kapptemplate - en to fi translation catalogue (45 entries)

[ctx: @title:column]
en: Templates Projects
fi: Malliprojektit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, getNewButton)
en: Get More Templates
fi: Hae lisää malleja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Template From File
fi: Asenna malli tiedostosta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Project name:
fi: Projektin nimi:

en: Choose your project template
fi: Projektimallin valinta

en: No sample picture available.
fi: Näytekuvaa ei ole.

en: Template description
fi: Mallin kuvaus

en: Generating your project
fi: Projektisi luominen

en: %1 cannot be created.
fi: Kohdetta %1 ei voi luoda.

en: Path %1 could not be created.
fi: Kansiopolun %1 luonti epäonnistui.

en: Failed to integrate your project information into the file %1. The project has not been generated and all temporary files will be removed.
fi: Projektitietojen integrointi tiedostoon %1 epäonnistui. Projektia ei ole luotu ja väliaikaistiedostot poistetaan.

en: Could not copy template file to %1.
fi: Mallitiedoston kopiointi sijaintiin %1 epäonnistui.

en: Generation Progress
fi: Tuottamisen edistyminen

en: Succeeded.
fi: Onnistui.

en: Your project name is: <b>%1</b>, based on the %2 template.<br />
fi: Projektisi nimi on: <b>%1</b> (perustuen %2-malliin)<br />

en: Version: %1 <br /><br />
fi: Versio: %1 <br /><br />

en: Installed in: %1 <br /><br />
fi: Asennettu sijaintiin: %1 <br /><br />

en: You will find a README in your project folder <b>%1</b><br /> to help you get started with your project.
fi: Löydät projektikansiosta <b>%1</b> README-tiedoston,<br />jonka avulla pääset alkuun.

[ctx: @title:window]
en: Error
fi: Virhe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: This wizard will help you generate a new project.
    You will be able to start developing your own software using Qt and KDE technologies from this template.
fi: Tämä opastettu toiminto auttaa luomaan uuden projektin.
    Pääset sitten aloittamaan oman Qt:ta ja KDE-teknologioita käyttävän ohjelmiston kehittämisen luodusta mallista.

[ctx: @title:window]
en: KDE and Qt Template Generator
fi: KDE- ja Qt-mallien tuottamisohjelma

[ctx: @title:tab]
en: Introduction
fi: Esittely

en: Set the project properties
fi: Projektin ominaisuuksien asettaminen

[ctx: @action:button]
en: Generate
fi: Luo

en: Your project name is: %1
fi: Projektin nimi on: %1

note: i18n: ectx: label, entry (appName), group (Project)
en: Name of the project
fi: Projektin nimi

note: i18n: ectx: label, entry (appVersion), group (Project)
en: Project version
fi: Projektin versio

note: i18n: ectx: label, entry (url), group (Project)
en: Home dir of the user
fi: Käyttäjän kotikansio

note: i18n: ectx: label, entry (name), group (User)
en: Name of the user
fi: Käyttäjän nimi

note: i18n: ectx: label, entry (email), group (User)
en: Email of the user
fi: Käyttäjän sähköposti

en: KAppTemplate is a KDE project template generator
fi: KAppTemplate on KDE:n projektimallin tuottamisohjelma

en: (C) 2008 Anne-Marie Mahfouf
fi: © 2008 Anne-Marie Mahfouf

en: Icons from Oxygen Team icons
fi: Kuvakkeet Oxygenin kehitysryhmältä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, versionLabel)
en: &Version number:
fi: &Versionumero:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_appVersion)
en: Project's version number
fi: Projektin versionumero:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_appVersion)
en: Set your project version number. A first project should start with version 0.1.
fi: Aseta projektisi versionumero. Ensimmäisen projektin tulisi alkaa versionumerosta 0.1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, installLabel)
en: In&stallation directory:
fi: &Asennuskansio:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_url)
en: The directory where you will build your project
fi: Kansio, jossa teet projektiasi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_url)
en: Choose the directory where you will build your project. Your home /src is a good default location.
fi: Valitse kansio, jossa teet projektiasi. Kotikansiosi /src-alikansio on hyvä oletussijainti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authorLabel)
en: Author &name:
fi: &Tekijän nimi:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_name)
en: Your first name and name
fi: Etu- ja sukunimesi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_name)
en: This will set the copyright to this name
fi: Tämä asettaa tekijänoikeuden tälle nimelle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: A&uthor email:
fi: Tekijän &sähköposti:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, kcfg_email)
en: Your email address
fi: Sähköpostiosoitteesi

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, kcfg_email)
en: This email address will be next to your name in the copyright credit of the project files.
fi: Sähköpostiosoitteesi tulee nimesi viereen projektitiedostojen tekijänoikeustietoihin.
