kasts - en to ca@valencia translation catalogue (386 entries)

en: Streaming on metered connection not allowed
ca@valencia: No es permet la transmissió en continu amb una connexió d'ús mesurat

en: No network connection
ca@valencia: No hi ha cap connexió de xarxa

en: Invalid Media
ca@valencia: Fitxer multimèdia no vàlid

en: Podcast downloads not allowed on metered connection
ca@valencia: Baixades de pòdcast no permeses amb la connexió d'ús mesurat

[ctx: <name> and <name>]
en: %1 and %2
ca@valencia: %1 i %2

[ctx: <name(s)>, and <name>]
en: %1, and %2
ca@valencia: %1, i %2

en: Podcast update error
ca@valencia: S'ha produït un error mentre s'actualitzava el pòdcast

en: Media download error
ca@valencia: S'ha produït un error durant la baixada dels elements multimèdia

en: Update not allowed on metered connection
ca@valencia: Actualització no permesa en la connexió d'ús mesurat

en: Invalid media file
ca@valencia: Fitxer multimèdia no vàlid

en: Nothing found
ca@valencia: No s'ha trobat res

en: Error moving storage path
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es movia el camí d'emmagatzematge

en: Error syncing feed and/or episode status
ca@valencia: S'ha produït un error de sincronització en l'estat de la font o de l'episodi

en: Streaming not allowed on metered connection
ca@valencia: Transmissió en continu no permesa en la connexió d'ús mesurat

en: Database error
ca@valencia: S'ha produït un error de la base de dades

en: Example KMediaSession Player
ca@valencia: Exemple de reproductor KMediaSession

en: Select File…
ca@valencia: Tria un fitxer…

en: Select Media File
ca@valencia: Trieu un fitxer multimèdia

en: OR
ca@valencia: O

en: Open
ca@valencia: Obri

en: Play
ca@valencia: Reproduïx

en: Pause
ca@valencia: Pausa

en: Stop
ca@valencia: Para

en: Mute
ca@valencia: Silenci

en: Title: %1
ca@valencia: Títol: %1

en: Artist: %1
ca@valencia: Artista: %1

en: Album: %1
ca@valencia: Àlbum: %1

en: Media status: %1
ca@valencia: Estat del fitxer multimèdia: %1

en: Playback status: %1
ca@valencia: Estat de la reproducció: %1

en: Error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error: %1

[ctx: Explanation for sleep inhibit during media playback]
en: Playing Media
ca@valencia: Reproduïu un fitxer multimèdia

en: Podcast Application
ca@valencia: Aplicació de pòdcast

en: Adds a new podcast to subscriptions.
ca@valencia: Afig un pòdcast nou a les subscripcions.

en: Podcast URL
ca@valencia: URL del pòdcast

en: Podcast Player
ca@valencia: Reproductor de pòdcast

en: © 2020–2025 KDE Community
ca@valencia: © 2020–2025 La comunitat KDE

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: No filter
ca@valencia: Sense filtre

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Played episodes
ca@valencia: Episodis reproduïts

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Unplayed episodes
ca@valencia: Episodis sense reproduir

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as "New"
ca@valencia: Episodis marcats com a «Nou»

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as "New"
ca@valencia: Episodis no marcats com a «Nou»

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as Favorite
ca@valencia: Episodis marcats com a preferits

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as Favorite
ca@valencia: Episodis no marcats com a preferits

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Title
ca@valencia: Títol

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Description
ca@valencia: Descripció

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Podcast title
ca@valencia: Títol del pòdcast

[ctx: @label:chooser Sort episodes by decreasing date]
en: Date: newer first
ca@valencia: Data: primer els més nous

[ctx: @label:chooser Sort episodes by increasing date]
en: Date: older first
ca@valencia: Data: primer els més antics

[ctx: @info]
en: Unnamed chapter
ca@valencia: Capítol sense nom

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: descending
ca@valencia: Nombre de no reproduïts: descendent

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: ascending
ca@valencia: Nombre de no reproduïts: ascendent

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of new episodes]
en: New count: descending
ca@valencia: Nombre de nous: descendent

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of new episodes]
en: New count: ascending
ca@valencia: Nombre de nous: ascendent

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of favorites]
en: Favorite count: descending
ca@valencia: Nombre de preferits: descendent

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of favorites]
en: Favorite count: ascending
ca@valencia: Nombre de preferits: ascendent

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles alphabetically]
en: Podcast title: A → Z
ca@valencia: Títol del pòdcast: A → Z

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles in reverse alphabetical order]
en: Podcast title: Z → A
ca@valencia: Títol del pòdcast: Z → A

en: Add New Podcast
ca@valencia: Afig un pòdcast nou

en: Url:
ca@valencia: URL:

en: Add Podcast
ca@valencia: Afig un pòdcast

[ctx: @info:status]
en: Podcast updates are currently not allowed on metered connections
ca@valencia: Actualment, les actualitzacions de pòdcast no es permeten amb la connexió d'ús mesurat

[ctx: @title:window]
en: Select Option
ca@valencia: Trieu una opció

[ctx: @title:window]
en: Network not reachable
ca@valencia: No es pot accedir a la xarxa

[ctx: @info:status]
en: It seems the network cannot be reached. If this is incorrect, this check can be disabled through: Settings > Network.
ca@valencia: Pareix que no s'ha pogut accedir a la xarxa. Si açò és incorrecte, esta comprovació es pot desactivar a través de «Configuració → Xarxa».

en: Don't Allow
ca@valencia: No la permetes

en: Allow Once
ca@valencia: Permet una vegada

en: Always Allow
ca@valencia: Permet sempre

en: Seek backward
ca@valencia: Busca arrere

en: Seek forward
ca@valencia: Busca avant

en: Skip forward
ca@valencia: Salta cap avant

en: Playback rate:
ca@valencia: Velocitat de reproducció:

[ctx: @action:button]
en: Show chapter list
ca@valencia: Mostra la llista de capítols

[ctx: @action:button]
en: Show episode info
ca@valencia: Mostra la informació dels episodis

[ctx: @action:button]
en: Open sleep timer settings
ca@valencia: Obri la configuració del temporitzador d'adormir-se

[ctx: @action:button]
en: Open volume settings
ca@valencia: Obri la configuració del volum

[ctx: @action:button]
en: Toggle mute
ca@valencia: Canvia el silenci

[ctx: @action:button]
en: Show more
ca@valencia: Mostra'n més

[ctx: @action:button]
en: Chapters
ca@valencia: Capítols

[ctx: @action:button]
en: Show Info
ca@valencia: Mostra la informació

[ctx: @action:button]
en: Sleep Timer
ca@valencia: Temporitzador d'adormir-se

en: Chapters
ca@valencia: Capítols

en: No Episode Title
ca@valencia: No hi ha títol d'episodi

en: No episode loaded
ca@valencia: No hi ha cap episodi carregat

[ctx: @title of page allowing to search for new podcasts online]
en: Discover
ca@valencia: Descobrix

en: Search podcastindex.org
ca@valencia: Busca en podcastindex.org

en: Search
ca@valencia: Busca

en: Subscribe
ca@valencia: Subscriu

en: Subscribed
ca@valencia: Subscrit

[ctx: @title of page with list of downloaded episodes]
en: Downloads
ca@valencia: Baixades

en: Refresh All Podcasts
ca@valencia: Torna a carregar tots els pòdcast

[ctx: @info:placeholder]
en: No downloads
ca@valencia: No hi ha cap baixada

[ctx: @title:group Status of downloaded episodes]
en: Downloading
ca@valencia: S'està baixant

[ctx: @title:group Status of downloaded episodes]
en: Incomplete Downloads
ca@valencia: Baixades incompletes

[ctx: @title:group Status of downloaded episodes]
en: Downloaded
ca@valencia: Baixat

[ctx: @title:group Status of downloaded episodes]
en: Queued
ca@valencia: A la cua

[ctx: @title]
en: Episode Details
ca@valencia: Detalls de l'episodi

[ctx: @action:intoolbar Button to open an episode URL in browser]
en: Open in Browser
ca@valencia: Obri en un navegador

[ctx: @action:intoolbar Button to start episode download]
en: Download
ca@valencia: Baixada

[ctx: @action:intoolbar Button to cancel ongoing download of episode]
en: Cancel Download
ca@valencia: Cancel·la la baixada

[ctx: @action:intoolbar Button to pause the playback of the episode]
en: Pause
ca@valencia: Pausa

[ctx: @action:intoolbar Button to start playback of the episode]
en: Play
ca@valencia: Reproduïx

[ctx: @action:intoolbar Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
ca@valencia: Transmissió en continu

[ctx: @action:intoolbar Button to add an episode to the play queue]
en: Add to Queue
ca@valencia: Afig a la cua

[ctx: @action:intoolbar Button to remove an episode from the play queue]
en: Remove from Queue
ca@valencia: Elimina de la cua

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the downloaded episode audio file]
en: Delete Download
ca@valencia: Suprimix la baixada

[ctx: @action:intoolbar Button to reset the play position of an episode to the start]
en: Reset Play Position
ca@valencia: Restablix la posició de reproducció

[ctx: @action:intoolbar Button to mark eposide as not played]
en: Mark as Unplayed
ca@valencia: Marca com a sense reproduir

[ctx: @action:intoolbar Button to mark episode as played]
en: Mark as Played
ca@valencia: Marca com a reproduït

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove "New" Label
ca@valencia: Elimina l'etiqueta «Nou»

[ctx: @action:intoolbar]
en: Label as "New"
ca@valencia: Etiqueta com a «Nou»

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the "favorite" property of a podcast episode]
en: Remove from Favorites
ca@valencia: Elimina dels preferits

[ctx: @action:intoolbar Button to add a podcast episode as favorite]
en: Add to Favorites
ca@valencia: Afig als preferits

[ctx: @action:intoolbar Button to open the podcast URL in browser]
en: Open Podcast
ca@valencia: Obri un pòdcast

[ctx: @action:button]
en: Copy Episode Download URL
ca@valencia: Copia l'URL de baixada de l'episodi

[ctx: @info:status]
en: Link Copied
ca@valencia: S'ha copiat l'enllaç

[ctx: @title of page with list of podcast episodes]
en: Episodes
ca@valencia: Episodis

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
ca@valencia: Busca

en: No episodes available
ca@valencia: No hi ha cap episodi disponible

en: No errors logged
ca@valencia: Sense errors registrats

en: Error code:
ca@valencia: Codi d'error:

[ctx: @title]
en: Error Log
ca@valencia: Registre d'errors

[ctx: @action:button]
en: Clear All Errors
ca@valencia: Neteja tots els errors

en: Show Error Log
ca@valencia: Mostra el registre d'errors

en: Podcast Details
ca@valencia: Detalls del pòdcast

[ctx: by <author(s)>]
en: by %1
ca@valencia: per %1

en: Refresh Podcast
ca@valencia: Actualitza els pòdcast

en: Show Details
ca@valencia: Mostra els detalls

en: Podcast URL:
ca@valencia: URL del pòdcast:

en: Weblink:
ca@valencia: Enllaç web:

en: Subscribed since: %1
ca@valencia: Subscrit des de: %1

en: Last updated: %1
ca@valencia: Última actualització: %1

en: 1 Episode | %1 Episodes
ca@valencia[0]: 1 episodi
ca@valencia[1]: %1 episodis

en: 1 Unplayed | %1 Unplayed
ca@valencia[0]: 1 sense reproduir
ca@valencia[1]: %1 sense reproduir

en: Error (%1): %2
ca@valencia: S'ha produït un error (%1): %2

en: Remove Podcast
ca@valencia: Elimina el pòdcast

[ctx: @info Placeholder message for empty podcast list]
en: No podcasts added yet
ca@valencia: Encara no s'ha afegit cap pòdcast

[ctx: @info Placeholder message for podcast list when no podcast matches the search criteria]
en: No podcasts found
ca@valencia: No s'ha trobat cap pòdcast

[ctx: @info:tipoftheday]
en: Get started by adding podcasts:
ca@valencia: Comenceu afegint pòdcast:

[ctx: @action:button]
en: Search Online
ca@valencia: Busca en línia

[ctx: @action:button]
en: Synchronize
ca@valencia: Sincronitza

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select All
ca@valencia: Selecciona-ho tot

[ctx: @action:intoolbar]
en: Deselect All
ca@valencia: Desselecciona-ho tot

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove Podcast | Remove Podcasts
ca@valencia[0]: Elimina el pòdcast
ca@valencia[1]: Elimina els pòdcast

[ctx: @action:intoolbar Open view with more podcast details]
en: Podcast Details
ca@valencia: Detalls del pòdcast

[ctx: @title of page with list of podcast subscriptions]
en: Subscriptions
ca@valencia: Subscripcions

[ctx: @action:intoolbar]
en: Refresh All Podcasts
ca@valencia: Torna a carregar tots els pòdcast

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add Podcast…
ca@valencia: Afig un pòdcast…

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort subscriptions]
en: Sort
ca@valencia: Ordenació

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort subscriptions
ca@valencia: Trieu com ordenar les subscripcions

[ctx: @action:intoolbar]
en: Import Podcasts…
ca@valencia: Importa pòdcast…

[ctx: @action:intoolbar]
en: Export Podcasts…
ca@valencia: Exporta pòdcast…

[ctx: @title:window]
en: Import Podcasts
ca@valencia: Importa pòdcast

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: OPML Files (*.opml)
ca@valencia: Fitxers OPML (*.opml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: XML Files (*.xml)
ca@valencia: Fitxers en XML (*.xml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: All Files (*)
ca@valencia: Tots els fitxers (*)

[ctx: @title:window]
en: Export Podcasts
ca@valencia: Exporta pòdcast

[ctx: @action:button Reset filters active on ListView]
en: Reset
ca@valencia: Restablix

[ctx: @info:status Name of the filter which is active on the ListView]
en: Active filter: %1
ca@valencia: Filtre actiu: %1

en: Played
ca@valencia: Reproduït

en: Read
ca@valencia: Llegit

en: New
ca@valencia: Nou

en: Remove from Queue
ca@valencia: Elimina de la cua

en: Download
ca@valencia: Baixa

en: Cancel Download
ca@valencia: Cancel·la la baixada

en: Delete Download
ca@valencia: Suprimix la baixada

en: Add to Queue
ca@valencia: Afig a la cua

[ctx: @action:inmenu Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
ca@valencia: Transmissió en continu

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort episodes]
en: Sort
ca@valencia: Ordena

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort episodes
ca@valencia: Trieu com ordenar els episodis

[ctx: @action:intoolbar Button to open menu to filter episodes based on their status (played, new, etc.)]
en: Filter
ca@valencia: Filtre

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter episodes by status
ca@valencia: Filtra els episodis per estat

en: Select All
ca@valencia: Selecciona-ho tot

en: Deselect All
ca@valencia: Desselecciona-ho tot

en: Mark as Played
ca@valencia: Marca com a reproduït

en: Mark as Unplayed
ca@valencia: Marca com a sense reproduir

en: Label as "New"
ca@valencia: Etiqueta com a «Nou»

en: Remove "New" Label
ca@valencia: Elimina l'etiqueta «Nou»

[ctx: context menu action]
en: Delete Download | Delete Downloads
ca@valencia[0]: Suprimix la baixada
ca@valencia[1]: Suprimix les baixades

[ctx: @info Placeholder text in search box]
en: No search results
ca@valencia: Busca sense cap resultat

[ctx: @action:intoolbar]
en: Advanced Search Options
ca@valencia: Opcions avançades de busca

[ctx: @title:menu]
en: Search Preferences
ca@valencia: Preferències de busca

[ctx: @title:group Group of fields in which can be searched]
en: Search in:
ca@valencia: Busca en:

[ctx: @title of page showing the list queued items; this is the noun 'the queue', not the verb]
en: Queue
ca@valencia: A la cua

[ctx: @title of dialog with app settings]
en: Settings
ca@valencia: Configuració

[ctx: Number of Updated Podcasts]
en: Updated %2 of %1 Podcast | Updated %2 of %1 Podcasts
ca@valencia[0]: %2 actualitzat de %1 pòdcast
ca@valencia[1]: %2 actualitzats de %1 pòdcast

[ctx: Number of Moved Files]
en: Moved %2 of %1 File | Moved %2 of %1 Files
ca@valencia[0]: S'ha mogut %2 de %1 fitxers
ca@valencia[1]: S'han mogut %2 de %1 fitxers

[ctx: @info:status]
en: Podcast downloads are currently not allowed on metered connections
ca@valencia: Actualment, les baixades de pòdcast no es permeten amb la connexió d'ús mesurat

en: No Episode Loaded
ca@valencia: No hi ha cap episodi carregat

en: No Title
ca@valencia: Sense títol

en: No podcast title
ca@valencia: Sense títol de pòdcast

en: No chapters found
ca@valencia: No s'ha trobat cap capítol

[ctx: @title:window]
en: Playback Rate Presets
ca@valencia: Predefinicions de la velocitat de reproducció

[ctx: @info Label for controls to add new playback rate preset]
en: New Preset:
ca@valencia: Predefinició nova:

[ctx: @action:button Add new playback rate value to list]
en: Add
ca@valencia: Afig

[ctx: @info:tooltip]
en: Add new playback rate value to list
ca@valencia: Afig un valor nou de velocitat de reproducció a la llista

[ctx: @action:button]
en: Decrease playback rate
ca@valencia: Reduïx la velocitat de reproducció

[ctx: @action:button]
en: Increase playback rate
ca@valencia: Augmenta la velocitat de reproducció

[ctx: @title:group List of custom playback rates]
en: Current Presets:
ca@valencia: Valors predefinits actuals:

[ctx: @title:window]
en: Select Playback Rate
ca@valencia: Trieu la velocitat de reproducció

[ctx: @action:button]
en: Customize
ca@valencia: Personalitza

[ctx: @info:progress]
en: 1 Episode | %1 Episodes
ca@valencia[0]: 1 episodi
ca@valencia[1]: %1 episodis

[ctx: @info:progress]
en: Time Left
ca@valencia: Temps restant

[ctx: @info]
en: Queue is empty
ca@valencia: La cua està buida

[ctx: @label:textbox Placeholder text for episode search field]
en: Search episodes…
ca@valencia: Busca episodis…

[ctx: @title Form header for settings related to app appearance]
en: Appearance
ca@valencia: Aparença

[ctx: @label:listbox Label for selecting the type of GUI for the app (desktop, mobile or auto)]
en: Optimize interface for mobile/desktop usage
ca@valencia: Optimitza la interfície per a l'ús en mòbil/escriptori

[ctx: @label]
en: This will require a restart of the app to take effect
ca@valencia: Caldrà reiniciar l'aplicació perquè açò tinga efecte

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Auto
ca@valencia: Automàtic

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Desktop
ca@valencia: Escriptori

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Mobile
ca@valencia: Mòbil

[ctx: @label:listbox]
en: Color theme
ca@valencia: Tema de color

[ctx: @option:check]
en: Always show podcast titles in subscription view
ca@valencia: Mostra sempre els títols dels pòdcast en la vista de subscripcions

[ctx: @option:check]
en: Show episode image instead of podcast image in lists
ca@valencia: Mostra la imatge de l'episodi en lloc de la imatge del pòdcast a les llistes

[ctx: @option:check]
en: Show podcast titles in episode lists
ca@valencia: Mostra els títols dels pòdcast a les llistes d'episodis

[ctx: @title Title header for settings related to the tray icon]
en: Tray icon
ca@valencia: Icona de la safata

[ctx: @option:check]
en: Show icon in system tray
ca@valencia: Mostra la icona en la safata del sistema

[ctx: @option:check]
en: Minimize to tray instead of closing
ca@valencia: Minimitza a la safata del sistema en lloc de tancar

[ctx: @label:listbox Label for selecting the color of the tray icon]
en: Tray icon type
ca@valencia: Tipus d'icona de la safata del sistema

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Colorful
ca@valencia: Acolorit

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Light
ca@valencia: Clar

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Dark
ca@valencia: Fosc

[ctx: @option:check]
en: Use system default
ca@valencia: Utilitza la predeterminada del sistema

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
ca@valencia: Mida de la lletra

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Error Log
ca@valencia: Registre d'errors

[ctx: @action:button]
en: Clear All
ca@valencia: Neteja-ho tot

[ctx: @title Form header for settings related to playback]
en: Playback settings
ca@valencia: Configureu la reproducció

[ctx: @label:listbox Label for setting to select audio playback backend]
en: Select audio backend
ca@valencia: Trieu el dorsal d'àudio

[ctx: @option:check Label for setting whether the total episode time is shown or a countdown of the remaining play time]
en: Show time left instead of total episode time
ca@valencia: Mostra el temps restant en lloc del temps total de l'episodi

[ctx: @option:check]
en: Adjust time left based on current playback speed
ca@valencia: Ajusta el temps restant en funció de la velocitat actual de reproducció

[ctx: @option:check]
en: Prefer streaming over downloading
ca@valencia: Preferix la transmissió en continu sobre la baixada

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip forward interval (in seconds)
ca@valencia: Interval de salt cap avant (en segons)

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip backward interval (in seconds)
ca@valencia: Interval de salt cap arrere (en segons)

[ctx: @title Form header for settings related podcast updates]
en: Podcast update settings
ca@valencia: Configureu les actualitzacions dels pòdcast

[ctx: @label:listbox]
en: Periodically retrieve podcast feeds
ca@valencia: Recupera periòdicament les fonts dels pòdcast

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Never
ca@valencia: Mai

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Every hour | Every %1 hours
ca@valencia[0]: Cada hora
ca@valencia[1]: Cada %1 hores

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Every day | Every %1 days
ca@valencia[0]: Cada dia
ca@valencia[1]: Cada %1 dies

[ctx: @option:check]
en: Fetch podcast updates on startup
ca@valencia: Obtín a l'inici les actualitzacions dels pòdcast

[ctx: @option:check]
en: Update existing episode data on refresh (slower)
ca@valencia: Actualitza les dades dels episodis existents en actualitzar (més lent)

[ctx: @option:check]
en: Automatically queue new episodes
ca@valencia: Posa automàticament a la cua els episodis nous

[ctx: @option:check]
en: Automatically download new episodes
ca@valencia: Baixa automàticament els episodis nous

[ctx: @title Form header for settings related to the queue]
en: Queue settings
ca@valencia: Configureu la cua

[ctx: @option:check]
en: Continue playing next episode after current one finishes
ca@valencia: Continua reproduint l'episodi següent una vegada finalitze l'actual

[ctx: @option:check]
en: Reset play position after an episode is played
ca@valencia: Restablix la posició de reproducció després de reproduir un episodi

[ctx: @label:listbox]
en: Played episode behavior
ca@valencia: Comportament dels episodis reproduïts

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Do not delete
ca@valencia: No els suprimisques

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Delete immediately
ca@valencia: Suprimix immediatament

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Delete at next startup
ca@valencia: Suprimix-los en l'inici següent

[ctx: @label:spinbox]
en: Mark episodes as played when the given time is remaining (in seconds)
ca@valencia: Marca els episodis com a reproduïts quan reste el temps indicat (en segons)

[ctx: @title Form header for settings triggered by adding new podcasts]
en: When adding new podcasts
ca@valencia: En afegir pòdcast nous

[ctx: @option:radio]
en: Mark all episodes as played
ca@valencia: Marca tots els episodis com a reproduïts

[ctx: @option:radio]
en: Mark most recent episodes as unplayed
ca@valencia: Marca els episodis més recents com a sense reproduir

[ctx: @option:radio]
en: Mark all episodes as unplayed
ca@valencia: Marca tots els episodis com a sense reproduir

[ctx: @title Form header for download related settings]
en: Downloads
ca@valencia: Baixades

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum number of parallel episode downloads
ca@valencia: Nombre màxim de baixades en paral·lel d'episodis

[ctx: @title Form header for settings related to network connections]
en: Network
ca@valencia: Xarxa

[ctx: @option:check]
en: Enable network connection checks
ca@valencia: Activa les comprovacions de connexió de la xarxa

[ctx: @title Form header for settings related to metered connections]
en: On metered connections
ca@valencia: En les connexions d'ús mesurat

[ctx: @option:check]
en: Allow podcast updates
ca@valencia: Permet les actualitzacions de pòdcast

[ctx: @option:check]
en: Allow episode downloads
ca@valencia: Permet les baixades d'episodis

[ctx: @option:check]
en: Allow image downloads
ca@valencia: Permet les baixades d'imatges

[ctx: @option:check]
en: Allow streaming
ca@valencia: Permet la transmissió en continu

[ctx: @title Form header for settings related to network proxies]
en: Network Proxy
ca@valencia: Servidor intermediari de la xarxa

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: System Default
ca@valencia: Predeterminada del sistema

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: No Proxy
ca@valencia: Sense intermediari

[ctx: @label:textbox Hostname for proxy config]
en: Host
ca@valencia: Amfitrió

[ctx: @label:textbox Username for proxy config]
en: User
ca@valencia: Usuari

[ctx: @label:textbox Password for proxy config]
en: Password
ca@valencia: Contrasenya

[ctx: @action:button]
en: Apply
ca@valencia: Aplica

[ctx: @info:status Warning message related to app proxy settings]
en: Your system level or app level proxy settings might be ignored by the audio backend when streaming audio. The settings should still be honored by all other network related actions, including downloading episodes.
ca@valencia: La configuració del servidor intermediari pel que fa al sistema o pel que fa a l'aplicació pot ser ignorada pel dorsal d'àudio quan es transmet àudio. La configuració encara hauria de ser respectada per totes les altres accions relacionades amb la xarxa, inclosa la baixada d'episodis.

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Appearance
ca@valencia: Aparença

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Storage
ca@valencia: Emmagatzematge

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Network
ca@valencia: Xarxa

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Synchronization
ca@valencia: Sincronitzeu

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: About Kasts
ca@valencia: Quant a Kasts

[ctx: @title:group]
en: About
ca@valencia: Quant a

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: About KDE
ca@valencia: Quant a KDE

[ctx: @title Form header for settings related to storage paths]
en: Storage path
ca@valencia: Camí d'emmagatzematge

[ctx: @option:check]
en: Use default path
ca@valencia: Utilitza el camí predeterminat

[ctx: @label showing path used for local storage]
en: Storage path
ca@valencia: Camí d'emmagatzematge

[ctx: @action:button]
en: Select folder…
ca@valencia: Tria una carpeta…

[ctx: @title of dialog box]
en: Select Storage Path
ca@valencia: Trieu el camí d'emmagatzematge

[ctx: @title Form header for section showing information about local storage]
en: Information
ca@valencia: Informació

[ctx: @label showing the storage space used by local podcast downloads]
en: Podcast downloads
ca@valencia: Baixades de pòdcast

[ctx: @label Using <amount of bytes> of disk space]
en: Using %1 of disk space
ca@valencia: S'està utilitzant %1 de l'espai en disc

[ctx: @label showing the storage space used by the image cache]
en: Image cache
ca@valencia: Memòria cau de les imatges

[ctx: @action:button]
en: Clear Cache
ca@valencia: Neteja la memòria cau

[ctx: @label]
en: Account
ca@valencia: Compte

[ctx: @info:status Shows which sync account and sync server the user is logged into]
en: Logged into account "%1" on server "%2"
ca@valencia: S'ha iniciat la sessió en el compte «%1» al servidor «%2»

[ctx: @info:status]
en: Syncing disabled
ca@valencia: Sincronització desactivada

[ctx: @action:button]
en: Logout
ca@valencia: Eixida

[ctx: @action:button]
en: Login
ca@valencia: Inici de sessió

[ctx: @label]
en: Manually sync
ca@valencia: Sincronitza manualment

[ctx: @action:button]
en: Sync Now
ca@valencia: Sincronitza ara

[ctx: @info:status]
en: Last full sync with server
ca@valencia: Última sincronització completa amb el servidor

[ctx: @info:status]
en: Last quick upload to sync server
ca@valencia: Última pujada ràpida al servidor de sincronització

[ctx: @title Form header for settings related to automatic syncing]
en: Automatic syncing
ca@valencia: Sincronització automàtica

[ctx: @option:check]
en: Do full sync on startup
ca@valencia: Fes una sincronització completa en iniciar

[ctx: @option:check]
en: Do full sync when fetching podcasts
ca@valencia: Fes una sincronització completa quan es busquen pòdcast

[ctx: @option:check]
en: Upload episode play positions on play/pause toggle
ca@valencia: Puja les posicions de reproducció de l'episodi en alternar reproduïx/pausa

[ctx: @title Form header for advanced settings related to syncing]
en: Advanced options
ca@valencia: Opcions avançades

[ctx: @label]
en: Fetch all episode states from server
ca@valencia: Recupera els estats de tots els episodis des del servidor

[ctx: @action:button]
en: Fetch
ca@valencia: Recupera

[ctx: @label]
en: Push all local episode states to server
ca@valencia: Empeny els estats de tots els episodis al servidor

[ctx: @action:button]
en: Push
ca@valencia: Empeny

[ctx: @label]
en: Push all local episode states to server?
ca@valencia: Voleu empényer els estats de tots els episodis al servidor?

[ctx: @label]
en: Please note that pushing the playback state of all local episodes to the server might take a very long time and/or might overload the server. Also note that this action will overwrite all existing episode states on the server.
    
    Continue?
ca@valencia: Cal tindre en compte que empényer l'estat de reproducció de tots els episodis locals al servidor pot tardar força estona o pot sobrecarregar el servidor. També cal tindre en compte que esta acció sobreescriurà l'estat de tots els episodis existents en el servidor.
    
    Voleu continuar?

[ctx: @label]
en: Select Sync Provider
ca@valencia: Trieu el proveïdor de sincronització

[ctx: @label]
en: Synchronize with official gpodder.net server
ca@valencia: Sincronitza amb el servidor gpodder.net oficial

[ctx: @label]
en: Synchronize with GPodder Nextcloud app
ca@valencia: Sincronitza amb l'aplicació GPodder Nextcloud

[ctx: @title of dialog box]
en: Sync Login Credentials
ca@valencia: Sincronitza les credencials d'inici de sessió

[ctx: @label]
en: Sync with GPodder Nextcloud app
ca@valencia: Sincronitza amb l'aplicació GPodder Nextcloud

[ctx: @label]
en: Sync with gpodder.net service
ca@valencia: Sincronitza amb el servei de gpodder.net

[ctx: @label argument is a weblink]
en: Sync with a Nextcloud server that has the GPodder Sync app installed: %1.<br/>It is advised to manually create an app password for Kasts through the web interface and use those credentials.
ca@valencia: Sincronitza amb un servidor Nextcloud que té instal·lada l'aplicació de sincronització de GPodder: %1.<br/>Es recomana crear manualment una contrasenya d'aplicació per a Kasts a través de la interfície web i emprar estes credencials.

[ctx: @label argument is a weblink]
en: If you don't already have an account, you should first create one at %1
ca@valencia: Si encara no teniu un compte, primer n'haureu de crear un a %1

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

[ctx: @option:check]
en: Use custom server
ca@valencia: Utilitza un servidor personalitzat

[ctx: @label:textbox]
en: Hostname:
ca@valencia: Nom de l'amfitrió:

[ctx: @title]
en: Sync Device Settings
ca@valencia: Sincronitzeu les opcions de dispositiu

[ctx: @action:button]
en: Create a new device
ca@valencia: Crea un dispositiu nou

[ctx: @label:textbox]
en: Device Name:
ca@valencia: Nom del dispositiu:

[ctx: @label:textbox]
en: Device Description:
ca@valencia: Descripció del dispositiu:

[ctx: @label:listbox]
en: Device Type:
ca@valencia: Tipus de dispositiu:

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: other
ca@valencia: Altres

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: desktop
ca@valencia: Escriptori

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: laptop
ca@valencia: Ordinador portàtil

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: server
ca@valencia: Servidor

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: mobile
ca@valencia: Mòbil

[ctx: @action:button]
en: Create Device
ca@valencia: Crea un dispositiu

[ctx: @label]
en: or select an existing device
ca@valencia: o trieu un dispositiu existent

[ctx: @title of dialog box]
en: Device Sync Settings
ca@valencia: Configureu la sincronització del dispositiu

[ctx: @label]
en: Should all podcast subscriptions on this gpodder.net account be synced across all devices?
    If you don't know what this means, you should probably select "Ok".
ca@valencia: Totes les subscripcions de pòdcast en este compte de gpodder.net s'han de sincronitzar en tots els dispositius?
    Si no sabeu el que açò significa, probablement hauríeu de seleccionar «D'acord».

[ctx: @title of dialog box]
en: Sync Now?
ca@valencia: Sincronitze ara?

[ctx: @label]
en: Perform a first sync now?
ca@valencia: Realitze ara una primera sincronització?

en: Sleep Timer
ca@valencia: Temporitzador d'adormir-se

en: Start
ca@valencia: Inicia

en: Status: Active
ca@valencia: Estat: Actiu

en: Status: Inactive
ca@valencia: Estat: Inactiu

en: Remaining time: %1
ca@valencia: Temps restant: %1

en: Seconds
ca@valencia: Segons

en: Minutes
ca@valencia: Minuts

en: Hours
ca@valencia: Hores

en: Sync Password Required
ca@valencia: Per a sincronitzar es necessita la contrasenya

en: The password for user "%1" on Nextcloud server "%2" could not be retrieved.
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la contrasenya per a l'usuari «%1» al servidor Nextcloud «%2».

en: The password for user "%1" on "gpodder.net" could not be retrieved.
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la contrasenya per a l'usuari «%1» en «gpodder.net».

en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

en: Abort
ca@valencia: Interromp

en: Never
ca@valencia: Mai

[ctx: Suggested description for this device on gpodder sync service; argument is the hostname]
en: Kasts on %1
ca@valencia: Kasts a %1

en: Could not log into GPodder-nextcloud server
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar la sessió en el servidor Nextcloud de GPodder

en: Could not log into GPodder server
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar la sessió en el servidor de GPodder

en: I/O denied: Cannot save password.
ca@valencia: E/S denegada: no s'ha pogut guardar la contrasenya.

en: I/O denied: Cannot access password file.
ca@valencia: E/S denegada: no s'ha pogut accedir al fitxer de contrasenya.

en: Could not create GPodder device
ca@valencia: No s'ha pogut crear el dispositiu de GPodder

en: Could not retrieve synced device status
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar l'estat del dispositiu sincronitzat

en: Could not retrieve subscriptions for device %1
ca@valencia: No s'han pogut recuperar les subscripcions per al dispositiu %1

en: Could not upload subscriptions for device %1
ca@valencia: No han pogut pujar les subscripcions per al dispositiu %1

en: Could not retrieve subscription updates from server
ca@valencia: No s'han pogut recuperar del servidor les actualitzacions de subscripció

en: Could not upload subscription changes to server
ca@valencia: No han pogut pujar al servidor els canvis de subscripció

en: Could not retrieve episode updates from server
ca@valencia: No s'han pogut recuperar del servidor les actualitzacions d'episodis

en: Could not upload episode updates to server
ca@valencia: No s'han pogut pujar al servidor les actualitzacions d'episodis

en: Internal data error
ca@valencia: S'ha produït un error intern de dades

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Start sync
ca@valencia: (Pas %1 de %2) Inici de la sincronització

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote subscription updates
ca@valencia: (Pas %1 de %2) Sol·licitud remota de les actualitzacions de subscripció

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local subscription updates
ca@valencia: (Pas %1 de %2) Pujada local de les actualitzacions de subscripció

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcast | (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcasts
ca@valencia[0]: (Pas %3 de %4) Actualitzat %2 de %1 pòdcast
ca@valencia[1]: (Pas %3 de %4) Actualitzats %2 de %1 pòdcast

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote episode updates
ca@valencia: (Pas %1 de %2) Sol·licitud remota de les actualitzacions d'episodis

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Applying remote episode changes
ca@valencia: (Pas %1 de %2) S'apliquen els canvis remots dels episodis

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local episode updates
ca@valencia: (Pas %1 de %2) Pujada local de les actualitzacions d'episodis

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Finished sync
ca@valencia: (Pas %1 de %2) Sincronització finalitzada

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync aborted
ca@valencia: Sincronització interrompuda

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync finished with error
ca@valencia: Sincronització acabada amb error

en: Downloading %1
ca@valencia: S'està descarregant %1

en: Old location:
ca@valencia: Ubicació antiga:

en: New location:
ca@valencia: Ubicació nova:

en: Destination path not writable
ca@valencia: No es pot escriure en el camí de destinació

en: Operation aborted by user
ca@valencia: L'operació ha sigut interrompuda per l'usuari

en: An error occurred while copying data
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es copiaven les dades

[ctx: @info:tooltip]
en: Kasts
    Middle-click to play/pause
ca@valencia: Kasts
    Clic del mig per a reproduir o fer pausa

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Backward
ca@valencia: Busca arrere

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
ca@valencia: Reproduïx

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
ca@valencia: Pausa

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Forward
ca@valencia: Busca avant

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Forward
ca@valencia: Salta cap avant

[ctx: @action:inmenu]
en: Quit
ca@valencia: Ix
