kasts - en to cs translation catalogue (380 entries)

en: Streaming on metered connection not allowed
cs: Streamování na měřeném připojení není povoleno

en: No network connection
cs: Žádné síťové připojení

en: Invalid Media
cs: Neplatné médium

en: Podcast downloads not allowed on metered connection
cs: Stahování podcastů při použití měřeného síťového připojení není povoleno

[ctx: <name> and <name>]
en: %1 and %2
cs: %1 a %2

[ctx: <name(s)>, and <name>]
en: %1, and %2
cs: %1 a %2

en: Podcast update error
cs: Chyba aktualizace podcastu

en: Media download error
cs: Chyba stahování média

en: Update not allowed on metered connection
cs: Aktualizace při použití měřeného síťového připojení není povolena

en: Invalid media file
cs: Neplatný soubor média

en: Nothing found
cs: Nic nenalezeno

en: Error moving storage path
cs: Chyba při změně místa úložiště

en: Error syncing feed and/or episode status
cs: Chyba při synchronizaci kanálu nebo stavu epizody

en: Streaming not allowed on metered connection
cs: Streamování na měřeném připojení není povoleno

en: Database error
cs: Chyba databáze

en: Example KMediaSession Player
cs: Ukázkový přehrávač KMediaSession

en: Select File…
cs: Vybrat soubor…

en: Select Media File
cs: Zvolte soubory s médii

en: OR
cs: NEBO

en: Open
cs: Otevřít

en: Play
cs: Přehrát

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Stop
cs: Zastavit

en: Mute
cs: Ztlumit

en: Title: %1
cs: Název: %1

en: Artist: %1
cs: Umělec: %1

en: Media status: %1
cs: Stav média: %1

en: Playback status: %1
cs: Stav přehrávání: %1

en: Error: %1
cs: Chyba: %1

[ctx: Explanation for sleep inhibit during media playback]
en: Playing Media
cs: Přehrávám média

en: Podcast Application
cs: Aplikace pro přehrávání podcastů

en: Adds a new podcast to subscriptions.
cs: Přidá nový podcast k odběrům.

en: Podcast URL
cs: URL podcastu

en: Podcast Player
cs: Přehrávač podcastů

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: No filter
cs: Žádný filtr

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Played episodes
cs: Přehrané epizody

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Unplayed episodes
cs: Nepřehrané epizody

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as "New"
cs: Epizody neoznačené jako "Nové"

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as "New"
cs: Epizody neoznačené jako "Nové"

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as Favorite
cs: Epizody označené jako Oblíbené

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as Favorite
cs: Epizody neoznačené jako Oblíbené

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Title
cs: Název

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Description
cs: Popis

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Podcast title
cs: Název podcastu

[ctx: @label:chooser Sort episodes by decreasing date]
en: Date: newer first
cs: Datum: novější dříve

[ctx: @label:chooser Sort episodes by increasing date]
en: Date: older first
cs: Datum: starší dříve

[ctx: @info]
en: Unnamed chapter
cs: Kapitola bez názvu

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: descending
cs: Nepřehrané: sestupně

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: ascending
cs: Nepřehrané: vzestupně

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of new episodes]
en: New count: descending
cs: Nové: sestupně

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of new episodes]
en: New count: ascending
cs: Nové: vzestupně

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of favorites]
en: Favorite count: descending
cs: Oblíbené: sestupně

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of favorites]
en: Favorite count: ascending
cs: Oblíbené: vzestupně

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles alphabetically]
en: Podcast title: A → Z
cs: Název podcastu: A → Z

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles in reverse alphabetical order]
en: Podcast title: Z → A
cs: Název podcastu: Z → A

en: Add New Podcast
cs: Přidat nový podcast

en: Add Podcast
cs: Přidat podcast

[ctx: @info:status]
en: Podcast updates are currently not allowed on metered connections
cs: Aktualizace podcastů při použití měřeného síťového připojení není povolena

[ctx: @title:window]
en: Select Option
cs: Zvolte možnost

[ctx: @title:window]
en: Network not reachable
cs: Síť není dostupná

[ctx: @info:status]
en: It seems the network cannot be reached. If this is incorrect, this check can be disabled through: Settings > Network.
cs: Zdá se, že síť není dostupná. Pokud to není správné, lze tuto kontrolu deaktivovat v: Nastavení > Síť.

en: Don't Allow
cs: Nepovolovat

en: Allow Once
cs: Povolit jednou

en: Always Allow
cs: Vždy povolit

en: Seek backward
cs: Zpětný posun

en: Seek forward
cs: Posun vpřed

en: Skip forward
cs: Přeskočit vpřed

en: Playback rate:
cs: Rychlost přehrávání:

[ctx: @action:button]
en: Show chapter list
cs: Zobrazit seznam kapitol

[ctx: @action:button]
en: Show episode info
cs: Zobrazit informace o epizodě

[ctx: @action:button]
en: Open sleep timer settings
cs: Otevřít nastavení časování uspání

[ctx: @action:button]
en: Open volume settings
cs: Otevřít nastavení hlasitosti

[ctx: @action:button]
en: Toggle mute
cs: Přepnout ztlumení

[ctx: @action:button]
en: Show more
cs: Ukázat víc

[ctx: @action:button]
en: Chapters
cs: Kapitoly

[ctx: @action:button]
en: Show Info
cs: Zobrazit informace

[ctx: @action:button]
en: Sleep Timer
cs: Časovač uspání

en: Chapters
cs: Kapitoly

en: No Episode Title
cs: Žádný název epizody

en: No episode loaded
cs: Žádná epizoda nebyla načtena

[ctx: @title of page allowing to search for new podcasts online]
en: Discover
cs: Prozkoumat

en: Search podcastindex.org
cs: Prohledávat podcastindex.org

en: Search
cs: Hledat

en: Subscribe
cs: Přihlásit se k odběru

en: Subscribed
cs: Odebíráno

[ctx: @title of page with list of downloaded episodes]
en: Downloads
cs: Stahování

en: Refresh All Podcasts
cs: Obnovit všechny podcasty

[ctx: @info:placeholder]
en: No downloads
cs: Žádné stahování

[ctx: @title:group Status of downloaded episodes]
en: Downloading
cs: Stahování

[ctx: @title:group Status of downloaded episodes]
en: Incomplete Downloads
cs: Nedokončená stahování

[ctx: @title:group Status of downloaded episodes]
en: Downloaded
cs: Staženo

[ctx: @title:group Status of downloaded episodes]
en: Queued
cs: Ve frontě

[ctx: @title]
en: Episode Details
cs: Podrobnosti epizody

[ctx: @action:intoolbar Button to open an episode URL in browser]
en: Open in Browser
cs: Otevřít v prohlížeči

[ctx: @action:intoolbar Button to start episode download]
en: Download
cs: Stáhnout

[ctx: @action:intoolbar Button to cancel ongoing download of episode]
en: Cancel Download
cs: Zrušit stahování

[ctx: @action:intoolbar Button to pause the playback of the episode]
en: Pause
cs: Pozastavit

[ctx: @action:intoolbar Button to start playback of the episode]
en: Play
cs: Přehrát

[ctx: @action:intoolbar Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
cs: Streamovat

[ctx: @action:intoolbar Button to add an episode to the play queue]
en: Add to Queue
cs: Zařadit do fronty

[ctx: @action:intoolbar Button to remove an episode from the play queue]
en: Remove from Queue
cs: Odstranit z fronty

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the downloaded episode audio file]
en: Delete Download
cs: Smazat stahování

[ctx: @action:intoolbar Button to reset the play position of an episode to the start]
en: Reset Play Position
cs: Resetovat polohu přehrávání

[ctx: @action:intoolbar Button to mark eposide as not played]
en: Mark as Unplayed
cs: Označit jako nepřehrané

[ctx: @action:intoolbar Button to mark episode as played]
en: Mark as Played
cs: Označit jako přehrané

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove "New" Label
cs: Odstranit "Nový" popisek

[ctx: @action:intoolbar]
en: Label as "New"
cs: Označit jako "Nové"

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the "favorite" property of a podcast episode]
en: Remove from Favorites
cs: Odstranit z oblíbených

[ctx: @action:intoolbar Button to add a podcast episode as favorite]
en: Add to Favorites
cs: Přidat do oblíbených

[ctx: @action:intoolbar Button to open the podcast URL in browser]
en: Open Podcast
cs: Otevřít podcast

[ctx: @action:button]
en: Copy Episode Download URL
cs: Zkopírovat odkaz pro stahování epizod

[ctx: @info:status]
en: Link Copied
cs: Odkaz zkopírován

[ctx: @title of page with list of podcast episodes]
en: Episodes
cs: Epizody

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
cs: Hledat

en: No episodes available
cs: Nejsou k dispozici žádné epizody

en: No errors logged
cs: Nebyly zaznamenány žádné chyby

en: Error code:
cs: Kód chyby:

[ctx: @title]
en: Error Log
cs: Záznam o chybách

[ctx: @action:button]
en: Clear All Errors
cs: Smazat všechny chyby

en: Show Error Log
cs: Zobrazit záznam chyb

en: Podcast Details
cs: Podrobnosti podcastu

[ctx: by <author(s)>]
en: by %1
cs: od %1

en: Refresh Podcast
cs: Obnovit podcasty

en: Show Details
cs: Zobrazit podrobnosti

en: Podcast URL:
cs: URL podcastu:

en: Weblink:
cs: Webový odkaz:

en: Subscribed since: %1
cs: Odebíráno od: %1

en: Last updated: %1
cs: Naposledy aktualizováno: %1

en: 1 Episode | %1 Episodes
cs[0]: %1 epizoda
cs[1]: %1 epizody
cs[2]: %1 epizod

en: 1 Unplayed | %1 Unplayed
cs[0]: 1 nepřehraná
cs[1]: %1 nepřehrané
cs[2]: %1 nepřehraných

en: Error (%1): %2
cs: Chyba (%1): %2

en: Remove Podcast
cs: Odstranit podcast

[ctx: @info Placeholder message for empty podcast list]
en: No podcasts added yet
cs: Zatím nebyly přidány žádné podcasty

[ctx: @info Placeholder message for podcast list when no podcast matches the search criteria]
en: No podcasts found
cs: Nebyly nalezeny žádné podcasty.

[ctx: @info:tipoftheday]
en: Get started by adding podcasts:
cs: Začněte přidáním podcastů:

[ctx: @action:button]
en: Search Online
cs: Hledat online

[ctx: @action:button]
en: Synchronize
cs: Synchronizovat

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select All
cs: Vybrat vše

[ctx: @action:intoolbar]
en: Deselect All
cs: Zrušit výběr

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove Podcast | Remove Podcasts
cs[0]: Odstranit podcast
cs[1]: Odstranit podcasty
cs[2]: Odstranit podcasty

[ctx: @action:intoolbar Open view with more podcast details]
en: Podcast Details
cs: Podrobnosti podcastu

[ctx: @title of page with list of podcast subscriptions]
en: Subscriptions
cs: Odběry

[ctx: @action:intoolbar]
en: Refresh All Podcasts
cs: Obnovit všechny podcasty

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add Podcast…
cs: Přidat podcast...

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort subscriptions]
en: Sort
cs: Seřadit

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort subscriptions
cs: Vyberte způsob řazení odběrů

[ctx: @action:intoolbar]
en: Import Podcasts…
cs: Importovat podcasty…

[ctx: @action:intoolbar]
en: Export Podcasts…
cs: Exportovat podcasty…

[ctx: @title:window]
en: Import Podcasts
cs: Importovat podcasty

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: OPML Files (*.opml)
cs: Soubory OPML (*.opml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: XML Files (*.xml)
cs: Soubory XML (*.xml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: All Files (*)
cs: Všechny soubory (*)

[ctx: @title:window]
en: Export Podcasts
cs: Exportovat podcasty

[ctx: @action:button Reset filters active on ListView]
en: Reset
cs: Obnovit

[ctx: @info:status Name of the filter which is active on the ListView]
en: Active filter: %1
cs: Aktivní filtr: %1

en: Played
cs: Přehráno

en: Read
cs: Čtení

en: New
cs: Nový

en: Remove from Queue
cs: Odstranit z fronty

en: Download
cs: Stáhnout

en: Cancel Download
cs: Zrušit stahování

en: Delete Download
cs: Smazat stahování

en: Add to Queue
cs: Zařadit do fronty

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort episodes]
en: Sort
cs: Seřadit

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort episodes
cs: Zvolte, jak seřadit epizody

[ctx: @action:intoolbar Button to open menu to filter episodes based on their status (played, new, etc.)]
en: Filter
cs: Filtrovat

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter episodes by status
cs: Filtrovat epizody podle stavu

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Deselect All
cs: Zrušit výběr

en: Mark as Played
cs: Označit jako přehrané

en: Mark as Unplayed
cs: Označit jako nepřehrané

en: Label as "New"
cs: Označit jako "Nové"

en: Remove "New" Label
cs: Odstranit označení "Nové"

[ctx: context menu action]
en: Delete Download | Delete Downloads
cs[0]: Smazat stahování
cs[1]: Smazat stahování
cs[2]: Smazat stahování

[ctx: @info Placeholder text in search box]
en: No search results
cs: Žádné výsledky hledání

[ctx: @action:intoolbar]
en: Advanced Search Options
cs: Pokročilé možnosti hledání

[ctx: @title:menu]
en: Search Preferences
cs: Předvolby hledání

[ctx: @title:group Group of fields in which can be searched]
en: Search in:
cs: Hledat v:

[ctx: @title of page showing the list queued items; this is the noun 'the queue', not the verb]
en: Queue
cs: Fronta

[ctx: @title of dialog with app settings]
en: Settings
cs: Nastavení

[ctx: Number of Updated Podcasts]
en: Updated %2 of %1 Podcast | Updated %2 of %1 Podcasts
cs[0]: Aktualizován %2 z %1 podcastů
cs[1]: Aktualizovány %2 z %1 podcastů
cs[2]: Aktualizováno %2 z %1 podcastů

[ctx: Number of Moved Files]
en: Moved %2 of %1 File | Moved %2 of %1 Files
cs[0]: Přesunut %2 z %1 souboru
cs[1]: Přesunuty %2 ze %1 souborů
cs[2]: Přesunuto %2 ze %1 souborů

[ctx: @info:status]
en: Podcast downloads are currently not allowed on metered connections
cs: Stahování podcastů při použití měřeného síťového připojení není povoleno

en: No Episode Loaded
cs: Žádná epizoda nebyla načtena

en: No Title
cs: Bez názvu

en: No podcast title
cs: Žádný název podcastu

en: No chapters found
cs: Nebyly nalezeny žádné kapitoly

[ctx: @title:window]
en: Playback Rate Presets
cs: Předvolby rychlosti přehrávání

[ctx: @info Label for controls to add new playback rate preset]
en: New Preset:
cs: Nové přednastavení:

[ctx: @action:button Add new playback rate value to list]
en: Add
cs: Přidat

[ctx: @info:tooltip]
en: Add new playback rate value to list
cs: Přidat novou hodnotu rychlosti přehrávání do seznamu

[ctx: @action:button]
en: Decrease playback rate
cs: Snížit rychlost přehrávání

[ctx: @action:button]
en: Increase playback rate
cs: Zvýšit rychlost přehrávání

[ctx: @title:group List of custom playback rates]
en: Current Presets:
cs: Současná přednastavení:

[ctx: @title:window]
en: Select Playback Rate
cs: Vyberte rychlost přehrávací

[ctx: @action:button]
en: Customize
cs: Přizpůsobit

[ctx: @info:progress]
en: 1 Episode | %1 Episodes
cs[0]: %1 epizoda
cs[1]: %1 epizody
cs[2]: %1 epizod

[ctx: @info:progress]
en: Time Left
cs: Zbývající čas

[ctx: @info]
en: Queue is empty
cs: Fronta je prázdná

[ctx: @label:textbox Placeholder text for episode search field]
en: Search episodes…
cs: Vyhledávat epizody...

[ctx: @title Form header for settings related to app appearance]
en: Appearance
cs: Vzhled

[ctx: @label:listbox Label for selecting the type of GUI for the app (desktop, mobile or auto)]
en: Optimize interface for mobile/desktop usage
cs: Optimalizace rozhraní pro použití na mobilních zařízeních/stolních počítačích

[ctx: @label]
en: This will require a restart of the app to take effect
cs: Aby se tato změna projevila, je nutné aplikaci restartovat

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Mobile
cs: Mobilní

[ctx: @label:listbox]
en: Color theme
cs: Barevný motiv

[ctx: @option:check]
en: Always show podcast titles in subscription view
cs: Vždy zobrazovat názvy podcastů v pohledu přihlášení

[ctx: @option:check]
en: Show episode image instead of podcast image in lists
cs: Povolit v kartičkách použití obrázků namísto slov

[ctx: @option:check]
en: Show podcast titles in episode lists
cs: Vždy zobrazovat názvy podcastů v seznamu epizod

[ctx: @title Title header for settings related to the tray icon]
en: Tray icon
cs: Ikona v systémové části:

[ctx: @option:check]
en: Show icon in system tray
cs: Zobrazit ikonu v systémovém panelu

[ctx: @option:check]
en: Minimize to tray instead of closing
cs: Minimalizovat do systémové lišty namísto zavření

[ctx: @label:listbox Label for selecting the color of the tray icon]
en: Tray icon type
cs: Typ ikony v systémové lišt

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Colorful
cs: Barevný

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Light
cs: Světlý

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Dark
cs: Tmavý

[ctx: @option:check]
en: Use system default
cs: Použít výchozí systémový

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
cs: Velikost písma

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Error Log
cs: Záznam o chybách

[ctx: @action:button]
en: Clear All
cs: Smazat vše

[ctx: @title Form header for settings related to playback]
en: Playback settings
cs: Možnosti přehrávání

[ctx: @label:listbox Label for setting to select audio playback backend]
en: Select audio backend
cs: Vyberte podpůrnou vrstvu pro audio

[ctx: @option:check Label for setting whether the total episode time is shown or a countdown of the remaining play time]
en: Show time left instead of total episode time
cs: Zobrazit zbývající čas namísto celkové délky epizody

[ctx: @option:check]
en: Adjust time left based on current playback speed
cs: Upravit zbývající čas podle rychlosti přehrávání

[ctx: @option:check]
en: Prefer streaming over downloading
cs: Upřednostňovat streamování před stahováním

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip forward interval (in seconds)
cs: Interval přeskočení vpřed (v sekundách)

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip backward interval (in seconds)
cs: Interval přeskočení vzad (v sekundách)

[ctx: @title Form header for settings related podcast updates]
en: Podcast update settings
cs: Aktualizace nastavení podcastu

[ctx: @label:listbox]
en: Periodically retrieve podcast feeds
cs: Pravidelně načítat podcastové kanály

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Never
cs: Nikdy

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Every hour | Every %1 hours
cs[0]: Každou hodinu
cs[1]: Každé %1 hodiny
cs[2]: Každých %1 hodin

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Every day | Every %1 days
cs[0]: Každý den
cs[1]: Každé %1 dny
cs[2]: Každých %1 dní

[ctx: @option:check]
en: Fetch podcast updates on startup
cs: Automaticky stahovat aktualizace podcastů při spuštění

[ctx: @option:check]
en: Update existing episode data on refresh (slower)
cs: Aktualizovat data existující epizody při obnovení (pomalejší)

[ctx: @option:check]
en: Automatically queue new episodes
cs: Automaticky zařadit nové epizody

[ctx: @option:check]
en: Automatically download new episodes
cs: Automaticky stahovat nové epizody

[ctx: @title Form header for settings related to the queue]
en: Queue settings
cs: Nastavení fronty

[ctx: @option:check]
en: Continue playing next episode after current one finishes
cs: Pokračovat v přehrávání následující epizody po přehrání současné

[ctx: @option:check]
en: Reset play position after an episode is played
cs: Resetovat pozici přehrávání poté, co je epizoda přehrána

[ctx: @label:listbox]
en: Played episode behavior
cs: Chování přehraných epizod

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Do not delete
cs: Nemazat

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Delete immediately
cs: Okamžitě smazat

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Delete at next startup
cs: Smazat při následujícím spuštění

[ctx: @label:spinbox]
en: Mark episodes as played when the given time is remaining (in seconds)
cs: Označit epizody jako přehrané, když zbývá daný čas (v sekundách)

[ctx: @title Form header for settings triggered by adding new podcasts]
en: When adding new podcasts
cs: Při přidání nových podcastů

[ctx: @option:radio]
en: Mark all episodes as played
cs: Označit všechny epizody jako přehrané

[ctx: @option:radio]
en: Mark most recent episodes as unplayed
cs: Označit nejnovější epizody jako nepřehrané

[ctx: @option:radio]
en: Mark all episodes as unplayed
cs: Označit všechny epizody jako nepřehrané

[ctx: @title Form header for download related settings]
en: Downloads
cs: Stahování

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum number of parallel episode downloads
cs: Maximální počet souběžných stahování epizod

[ctx: @title Form header for settings related to network connections]
en: Network
cs: Síť

[ctx: @option:check]
en: Enable network connection checks
cs: Povolit kontroly síťového spojení

[ctx: @title Form header for settings related to metered connections]
en: On metered connections
cs: Na měřených spojeních

[ctx: @option:check]
en: Allow podcast updates
cs: Povolit aktualizace podcastů

[ctx: @option:check]
en: Allow episode downloads
cs: Povolit stahování epizod

[ctx: @option:check]
en: Allow image downloads
cs: Povolit stahování obrázků

[ctx: @option:check]
en: Allow streaming
cs: Povolit streamování

[ctx: @title Form header for settings related to network proxies]
en: Network Proxy
cs: Síťová proxy

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: System Default
cs: Výchozí systémový

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: No Proxy
cs: Žádná proxy

[ctx: @label:textbox Hostname for proxy config]
en: Host
cs: Hostitel

[ctx: @label:textbox Username for proxy config]
en: User
cs: Uživatel

[ctx: @label:textbox Password for proxy config]
en: Password
cs: Heslo

[ctx: @action:button]
en: Apply
cs: Použít

[ctx: @info:status Warning message related to app proxy settings]
en: Your system level or app level proxy settings might be ignored by the audio backend when streaming audio. The settings should still be honored by all other network related actions, including downloading episodes.
cs: Nastavení proxy na úrovni systému nebo aplikace může být při streamování zvuku ignorováno zvukovou podpůrnou vrstvou. Nastavení by však mělo být respektováno všemi ostatními akcemi souvisejícími se sítí, včetně stahování epizod.

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: General
cs: Obecné

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Appearance
cs: Vzhled

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Storage
cs: Úložiště

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Network
cs: Síť

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Synchronization
cs: Synchronizace

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: About Kasts
cs: O aplikaci Kasts

[ctx: @title:group]
en: About
cs: O aplikaci

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: About KDE
cs: O prostředí KDE

[ctx: @title Form header for settings related to storage paths]
en: Storage path
cs: Cesta k úložišti

[ctx: @option:check]
en: Use default path
cs: Použít výchozí cestu

[ctx: @label showing path used for local storage]
en: Storage path
cs: Cesta k úložišti

[ctx: @action:button]
en: Select folder…
cs: Vyberte složku…

[ctx: @title of dialog box]
en: Select Storage Path
cs: Vyberte cestu k úložišti

[ctx: @title Form header for section showing information about local storage]
en: Information
cs: Informace

[ctx: @label showing the storage space used by local podcast downloads]
en: Podcast downloads
cs: Stahování podcastů

[ctx: @label Using <amount of bytes> of disk space]
en: Using %1 of disk space
cs: Používá %1 místa na disku

[ctx: @label showing the storage space used by the image cache]
en: Image cache
cs: Mezipaměť obrázků

[ctx: @action:button]
en: Clear Cache
cs: Vyčistit mezipaměť

[ctx: @label]
en: Account
cs: Účet

[ctx: @info:status Shows which sync account and sync server the user is logged into]
en: Logged into account "%1" on server "%2"
cs: Přihlášen k účtu "%1" na serveru "%2"

[ctx: @info:status]
en: Syncing disabled
cs: Synchronizace byla vypnuta

[ctx: @action:button]
en: Logout
cs: Odhlásit se

[ctx: @action:button]
en: Login
cs: Přihlášení

[ctx: @label]
en: Manually sync
cs: Synchronizovat ručně

[ctx: @action:button]
en: Sync Now
cs: Synchronizovat nyní

[ctx: @info:status]
en: Last full sync with server
cs: Poslední plná synchronizace se serverem

[ctx: @info:status]
en: Last quick upload to sync server
cs: Poslední rychlé odeslání na synchronizační server

[ctx: @title Form header for settings related to automatic syncing]
en: Automatic syncing
cs: Automatická synchronizace

[ctx: @option:check]
en: Do full sync on startup
cs: Provést plnou synchronizaci při spuštění

[ctx: @option:check]
en: Do full sync when fetching podcasts
cs: Provést plnou synchronizaci při stahování podcastů

[ctx: @option:check]
en: Upload episode play positions on play/pause toggle
cs: Odeslat pozice přehrávání epizod při stisknutí přehrát/pozastavit

[ctx: @title Form header for advanced settings related to syncing]
en: Advanced options
cs: Rozšířené možnosti

[ctx: @label]
en: Fetch all episode states from server
cs: Stáhnout stavy všech epizod ze serveru

[ctx: @action:button]
en: Fetch
cs: Stáhnout

[ctx: @label]
en: Push all local episode states to server
cs: Odeslat stavy místních epizod na server

[ctx: @action:button]
en: Push
cs: Odeslat

[ctx: @label]
en: Push all local episode states to server?
cs: Odeslat stavy místních epizod na server?

[ctx: @label]
en: Please note that pushing the playback state of all local episodes to the server might take a very long time and/or might overload the server. Also note that this action will overwrite all existing episode states on the server.
    
    Continue?
cs: Upozorňujeme, že odeslání stavu přehrávání všech lokálních epizod na server může trvat velmi dlouho nebo může způsobit přetížení serveru. Upozorňujeme také, že tato akce přepíše všechny existující stavy epizod na serveru.
    
    Pokračovat?

[ctx: @label]
en: Select Sync Provider
cs: Zvolte poskytovatele synchronizace

[ctx: @label]
en: Synchronize with official gpodder.net server
cs: Synchronizovat s oficiálním serverem gpodder.net

[ctx: @label]
en: Synchronize with GPodder Nextcloud app
cs: Synchronizovat s aplikací GPodder Nextcloud

[ctx: @title of dialog box]
en: Sync Login Credentials
cs: Synchronizovat přihlašovací údaje

[ctx: @label]
en: Sync with GPodder Nextcloud app
cs: Synchronizovat s aplikací GPodder Nextcloud

[ctx: @label]
en: Sync with gpodder.net service
cs: Synchronizovat se službou gpodder.net

[ctx: @label argument is a weblink]
en: Sync with a Nextcloud server that has the GPodder Sync app installed: %1.<br/>It is advised to manually create an app password for Kasts through the web interface and use those credentials.
cs: Synchronizovat se serverem Nextcloud, na kterém je nainstalována aplikace GPodder Sync: %1.<br/>Doporučujeme ručně vytvořit heslo aplikace pro Kasts prostřednictvím webového rozhraní a použít tyto přihlašovací údaje.

[ctx: @label argument is a weblink]
en: If you don't already have an account, you should first create one at %1
cs: Pokud ještě nemáte účet, měli byste si jej nejprve vytvořit na %1

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
cs: Heslo:

[ctx: @option:check]
en: Use custom server
cs: Použít vlastní server

[ctx: @label:textbox]
en: Hostname:
cs: Název počítače:

[ctx: @title]
en: Sync Device Settings
cs: Synchronizovat nastavení zařízení

[ctx: @action:button]
en: Create a new device
cs: Vytvořit nové zařízení

[ctx: @label:textbox]
en: Device Name:
cs: Název zařízení:

[ctx: @label:textbox]
en: Device Description:
cs: Popis zařízení:

[ctx: @label:listbox]
en: Device Type:
cs: Typ zařízení:

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: other
cs: jiné

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: desktop
cs: pracovní plocha

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: laptop
cs: notebook

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: mobile
cs: mobilní

[ctx: @action:button]
en: Create Device
cs: Vytvořte zařízení

[ctx: @label]
en: or select an existing device
cs: nebo vybrat existující zařízení

[ctx: @title of dialog box]
en: Device Sync Settings
cs: Nastavení synchronizace zařízení

[ctx: @label]
en: Should all podcast subscriptions on this gpodder.net account be synced across all devices?
    If you don't know what this means, you should probably select "Ok".
cs: Mají být všechna odběry podcastů na tomto účtu gpodder.net synchronizována na všech zařízeních?
    Pokud nevíte, co to znamená, měli byste pravděpodobně vybrat možnost "OK".

[ctx: @title of dialog box]
en: Sync Now?
cs: Synchronizovat nyní?

[ctx: @label]
en: Perform a first sync now?
cs: Provést nyní první synchronizaci?

en: Sleep Timer
cs: Časovač uspání

en: Start
cs: Spustit

en: Status: Active
cs: Stav: Aktivní

en: Status: Inactive
cs: Stav: Neaktivní

en: Remaining time: %1
cs: Zbývající čas: %1

en: Seconds
cs: Sekundy

en: Minutes
cs: Minuty

en: Hours
cs: Hodiny

en: Sync Password Required
cs: Vyžadováno heslo pro synchronizaci

en: The password for user "%1" on Nextcloud server "%2" could not be retrieved.
cs: Heslo pro uživatele "%1" na Nextcloud serveru "%2" nebylo možné načíst.

en: The password for user "%1" on "gpodder.net" could not be retrieved.
cs: Heslo pro uživatele "%1" na "gpodder.net" nebylo možné načíst.

en: Password:
cs: Heslo:

en: Abort
cs: Přerušit

en: Never
cs: Nikdy

[ctx: Suggested description for this device on gpodder sync service; argument is the hostname]
en: Kasts on %1
cs: Kasts na %1

en: Could not log into GPodder-nextcloud server
cs: Nelze se přihlásit k serveru GPodder-nextcloud

en: Could not log into GPodder server
cs: Nelze se přihlásit k serveru GPodder

en: I/O denied: Cannot save password.
cs: I/O zamítnuto: Nelze uložit heslo.

en: I/O denied: Cannot access password file.
cs: I/O zamítnuto: Nelze přistupovat k souboru hesel.

en: Could not create GPodder device
cs: Nelze vytvořit zařízení GPodder

en: Could not retrieve synced device status
cs: Nelze načíst stav synchronizovaného zařízení

en: Could not retrieve subscriptions for device %1
cs: Nelze načíst odběry pro zařízení %1

en: Could not upload subscriptions for device %1
cs: Nelze nahrát odběry pro zařízení %1

en: Could not retrieve subscription updates from server
cs: Nelze načíst aktualizace odběrů ze serveru

en: Could not upload subscription changes to server
cs: Nelze nahrát změny odběrů na server

en: Could not retrieve episode updates from server
cs: Nelze načíst aktualizace epizod ze serveru

en: Could not upload episode updates to server
cs: Nelze nahrát aktualizace epizod na server

en: Internal data error
cs: Vnitřní chyba dat

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Start sync
cs: (Krok %1 z %2) Start synchronizace

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote subscription updates
cs: (Krok %1 z %2) Žádost o aktualizace vzdálených odběrů

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local subscription updates
cs: (Krok %1 z %2) Nahrávání aktualizací místních odběrů

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcast | (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcasts
cs[0]: (Krok %3 of %4) Aktualizován %2 z %1 podcastů
cs[1]: (Krok %3 of %4) Aktualizovány %2 z %1 podcastů
cs[2]: (Krok %3 of %4) Aktualizováno %2 z %1 podcastů

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote episode updates
cs: (Krok %1 z %2) Žádost o aktualizace vzdálených epizod

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Applying remote episode changes
cs: (Krok %1 z %2) Aplikování změn vzdálených epizod

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local episode updates
cs: (Krok %1 z %2) Nahrávání aktualizací lokálních epizod

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Finished sync
cs: (Krok %1 z %2) Synchronizace dokončena

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync aborted
cs: Synchronizace přerušena

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync finished with error
cs: Synchronizace byla dokončena s chybou

en: Downloading %1
cs: Stahuje se %1

en: Old location:
cs: Staré umístění:

en: New location:
cs: Nové umístění:

en: Destination path not writable
cs: Do cíle nelze zapisovat

en: Operation aborted by user
cs: Operace byla přerušena uživatelem

en: An error occurred while copying data
cs: Během kopírování dat došlo k chybě.

[ctx: @info:tooltip]
en: Kasts
    Middle-click to play/pause
cs: Kasts
    Kliknutí prostředním tlačítkem myši pro přehrávání/pozastavení

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Backward
cs: Rychle vzad

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
cs: Přehrát

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
cs: Pozastavit

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Forward
cs: Rychle vpřed

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Forward
cs: Přeskočit vpřed

[ctx: @action:inmenu]
en: Quit
cs: Ukončit
