kasts - en to eo translation catalogue (378 entries)

en: Streaming on metered connection not allowed
eo: Streaming sur mezurita konekto ne permesita

en: No network connection
eo: Sur retaj konektoj

en: Invalid Media
eo: Nevalida Komunikilo

en: Podcast downloads not allowed on metered connection
eo: Podkastaj elŝutoj ne permesitaj sur mezuritaj konektoj

[ctx: <name> and <name>]
en: %1 and %2
eo: %1 kaj %2

[ctx: <name(s)>, and <name>]
en: %1, and %2
eo: %1 kaj %2

en: Podcast update error
eo: Eraro pri ĝisdatigo de podkasto

en: Media download error
eo: Eraro pri komunikila elŝuto

en: Update not allowed on metered connection
eo: Ĝisdatigo ne permesita sur mezurita konekto

en: Invalid media file
eo: Nevalida komunikila dosiero

en: Nothing found
eo: Nenio trovita

en: Error moving storage path
eo: Eraro dum movo de konserveja vojo

en: Error syncing feed and/or episode status
eo: Eraro dum sinkronigado de feed kaj/aŭ epizoda stato

en: Streaming not allowed on metered connection
eo: Streaming ne permesita sur mezurita konekto

en: Example KMediaSession Player
eo: Ekzemplo KMediaSession Player

en: Select File…
eo: Elekti Dosieron…

en: Select Media File
eo: Elekti Komunikaĵan Dosieron

en: OR
eo: AŬ

en: Open
eo: Malfermi

en: Play
eo: Ludi

en: Pause
eo: Paŭzo

en: Stop
eo: Halti

en: Title: %1
eo: Titolo: %1

en: Artist: %1
eo: Artisto: %1

en: Album: %1
eo: Albumo: %1

en: Media status: %1
eo: Komunikila stato: %1

en: Playback status: %1
eo: Reprodukta stato: %1

en: Error: %1
eo: Eraro: %1

[ctx: Explanation for sleep inhibit during media playback]
en: Playing Media
eo: Ludante Komunikilon

en: Podcast Application
eo: Podkasta Apliko

en: Adds a new podcast to subscriptions.
eo: Aldonas novan podkaston al abonoj.

en: Podcast URL
eo: Podkasta URL

en: Podcast Player
eo: Podkasto-Ludilo

en: © 2020–2025 KDE Community
eo: © 2020–2025 KDE-Komunumo

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: No filter
eo: Neniu filtrilo

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Played episodes
eo: Ludis epizodojn

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Unplayed episodes
eo: Neluditaj epizodoj

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as "New"
eo: Epizodoj markitaj kiel "Novaj"

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as "New"
eo: Epizodoj ne markitaj kiel "Novaj"

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as Favorite
eo: Epizodoj markitaj kiel Favoritaj

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as Favorite
eo: Epizodoj ne markitaj kiel Favoritaj

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Podcast title
eo: Podkasta titolo

[ctx: @label:chooser Sort episodes by decreasing date]
en: Date: newer first
eo: Dato: pli nova unue

[ctx: @label:chooser Sort episodes by increasing date]
en: Date: older first
eo: Dato: pli malnova unue

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: descending
eo: Neludata kalkulo: descendanta

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: ascending
eo: Neludata kalkulo: ascendanta

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of new episodes]
en: New count: descending
eo: Nova kalkulo: descendanta

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of new episodes]
en: New count: ascending
eo: Nova kalkulo: ascendanta

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of favorites]
en: Favorite count: descending
eo: Plej ŝatata kalkulo: descenda

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of favorites]
en: Favorite count: ascending
eo: Plej ŝatata kalkulo: ascendanta

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles alphabetically]
en: Podcast title: A → Z
eo: Podkasttitolo: A → Z

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles in reverse alphabetical order]
en: Podcast title: Z → A
eo: Podkasttitolo: Z → A

en: Add New Podcast
eo: Aldoni Novan Podkaston

en: Add Podcast
eo: Aldoni Podkaston

[ctx: @info:status]
en: Podcast updates are currently not allowed on metered connections
eo: Podkastaj ĝisdatigoj aktuale ne estas permesitaj sur mezuritaj konektoj

[ctx: @title:window]
en: Select Option
eo: Elekti Opcion

[ctx: @title:window]
en: Network not reachable
eo: Reto ne atingebla

[ctx: @info:status]
en: It seems the network cannot be reached. If this is incorrect, this check can be disabled through: Settings > Network.
eo: Ŝajnas, ke la reto ne estas atingebla. Se tio estas malĝusta, ĉi tiu kontrolo povas esti malŝaltita per: Agordoj > Reto.

en: Don't Allow
eo: Ne Permesi

en: Allow Once
eo: Permesi Unufoje

en: Always Allow
eo: Ĉiam Permesi

en: Seek backward
eo: Serĉi malantaŭen

en: Seek forward
eo: Serĉi antaŭen

en: Skip forward
eo: Salti antaŭen

en: Playback rate:
eo: Reprodukta frekvenco:

[ctx: @action:button]
en: Show chapter list
eo: Montri liston de ĉapitroj

[ctx: @action:button]
en: Show episode info
eo: Montri epizodajn informojn

[ctx: @action:button]
en: Open sleep timer settings
eo: Malfermi agordojn de dorma tempumilo

[ctx: @action:button]
en: Open volume settings
eo: Malfermi laŭtecajn agordojn

[ctx: @action:button]
en: Toggle mute
eo: Baskuligi silenton

[ctx: @action:button]
en: Show more
eo: Montri pli

[ctx: @action:button]
en: Chapters
eo: Ĉapitroj

[ctx: @action:button]
en: Show Info
eo: Montri Informojn

en: Chapters
eo: Ĉapitroj

en: No Track Title
eo: Neniu Trak-titolo

en: No track loaded
eo: Neniu trako ŝargita

[ctx: @title of page allowing to search for new podcasts online]
en: Discover
eo: Malkovri

en: Search podcastindex.org
eo: Serĉi podcastindex.org

en: Search
eo: Serĉi

en: Subscribe
eo: Aboni

en: Subscribed
eo: Abonita

[ctx: @title of page with list of downloaded episodes]
en: Downloads
eo: Elŝutoj

en: Refresh All Podcasts
eo: Refreŝigi Ĉiujn Podkastojn

[ctx: @info:placeholder]
en: No downloads
eo: Neniuj elŝutoj

en: Downloading
eo: Elŝutante

en: Incomplete Downloads
eo: Nekompletaj Elŝutoj

en: Downloaded
eo: Elŝutite

[ctx: @title]
en: Episode Details
eo: Epizodaj Detaloj

[ctx: @action:intoolbar Button to open an episode URL in browser]
en: Open in Browser
eo: Malfermi en Retumilo

[ctx: @action:intoolbar Button to start episode download]
en: Download
eo: Elŝuti

[ctx: @action:intoolbar Button to cancel ongoing download of episode]
en: Cancel Download
eo: Nuligi Elŝuton

[ctx: @action:intoolbar Button to pause the playback of the episode]
en: Pause
eo: Paŭzo

[ctx: @action:intoolbar Button to start playback of the episode]
en: Play
eo: Ludi

[ctx: @action:intoolbar Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
eo: Rojo

[ctx: @action:intoolbar Button to add an episode to the play queue]
en: Add to Queue
eo: Aldoni al Vico

[ctx: @action:intoolbar Button to remove an episode from the play queue]
en: Remove from Queue
eo: Forigi de Queue

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the downloaded episode audio file]
en: Delete Download
eo: Forigi Elŝuton

[ctx: @action:intoolbar Button to reset the play position of an episode to the start]
en: Reset Play Position
eo: Restarigi Ludan Pozicion

[ctx: @action:intoolbar Button to mark eposide as not played]
en: Mark as Unplayed
eo: Marki kiel Neludata

[ctx: @action:intoolbar Button to mark episode as played]
en: Mark as Played
eo: Marki kiel Ludita

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove "New" Label
eo: Forigi Etikedon "Nova"

[ctx: @action:intoolbar]
en: Label as "New"
eo: Etikedi kiel "Nova"

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the "favorite" property of a podcast episode]
en: Remove from Favorites
eo: Forigi el Favoritoj

[ctx: @action:intoolbar Button to add a podcast episode as favorite]
en: Add to Favorites
eo: Aldoni al Favoritoj

[ctx: @action:intoolbar Button to open the podcast URL in browser]
en: Open Podcast
eo: Malfermi Podkaston

[ctx: @action:button]
en: Copy Episode Download URL
eo: Kopii Epizod-Elŝutan URL

[ctx: @info:status]
en: Link Copied
eo: Ligo Kopiita

[ctx: @title of page with list of podcast episodes]
en: Episodes
eo: Epizodoj

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
eo: Serĉi

en: No episodes available
eo: Neniuj epizodoj haveblaj

en: No errors logged
eo: Neniuj eraroj registritaj

en: Error code:
eo: Erarkodo:

[ctx: @title]
en: Error Log
eo: Registro de eraroj

[ctx: @action:button]
en: Clear All Errors
eo: Forigi Ĉiujn Erarojn

en: Show Error Log
eo: Montri Erarprotokolon

en: Podcast Details
eo: Podkastaj Detaloj

[ctx: by <author(s)>]
en: by %1
eo: de %1

en: Refresh Podcast
eo: Refreŝigi Podkaston

en: Show Details
eo: Montri Detalojn

en: Podcast URL:
eo: Podkasta URL:

en: Weblink:
eo: Retligilo:

en: Subscribed since: %1
eo: Abonita ekde: %1

en: Last updated: %1
eo: Laste ĝisdatigita: %1

en: 1 Episode | %1 Episodes
eo[0]: 1 Epizodo
eo[1]: %1 Epizodoj

en: 1 Unplayed | %1 Unplayed
eo[0]: 1 Neludita
eo[1]: %1 Neluditaj

en: Error (%1): %2
eo: Eraro (%1): %2

en: Remove Podcast
eo: Forigi Podkaston

[ctx: @title of page with list of podcast subscriptions]
en: Subscriptions
eo: Abonoj

[ctx: @action:intoolbar]
en: Refresh All Podcasts
eo: Refreŝigi Ĉiujn Podkastojn

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add Podcast…
eo: Aldoni Podkaston…

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort subscriptions]
en: Sort
eo: Ordigi

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort subscriptions
eo: Elekti kiel ordigi abonojn

[ctx: @action:intoolbar]
en: Import Podcasts…
eo: Importi podkastojn…

[ctx: @action:intoolbar]
en: Export Podcasts…
eo: Eksporti Podkastojn…

[ctx: @title:window]
en: Import Podcasts
eo: Importi Podkastojn

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: OPML Files (*.opml)
eo: OPML-dosieroj (*.opml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: XML Files (*.xml)
eo: XML-dosieroj (*.xml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: All Files (*)
eo: Ĉiuj dosieroj (*)

[ctx: @title:window]
en: Export Podcasts
eo: Eksporti Podkastojn

[ctx: @info Placeholder message for empty podcast list]
en: No podcasts added yet
eo: Ankoraŭ neniuj podkastoj aldonitaj

[ctx: @info Placeholder message for podcast list when no podcast matches the search criteria]
en: No podcasts found
eo: Neniuj podkastoj trovitaj

[ctx: @info:tipoftheday]
en: Get started by adding podcasts:
eo: Komenci aldonante podkastojn:

[ctx: @action:button]
en: Search Online
eo: Serĉi Enrete

[ctx: @action:button]
en: Synchronize
eo: Sinkronigi

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

[ctx: @action:intoolbar]
en: Deselect All
eo: Malelekti Ĉion

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove Podcast | Remove Podcasts
eo[0]: Forigi Podkaston
eo[1]: Forigi Podkastojn

[ctx: @action:intoolbar Open view with more podcast details]
en: Podcast Details
eo: Podkastaj Detaloj

[ctx: @action:button Reset filters active on ListView]
en: Reset
eo: Restarigi

[ctx: @info:status Name of the filter which is active on the ListView]
en: Active filter: %1
eo: Aktiva filtrilo: %1

en: Played
eo: Ludita

en: Read
eo: Legi

en: New
eo: Nova

en: Remove from Queue
eo: Forigi de Queue

en: Download
eo: Elŝuti

en: Cancel Download
eo: Nuligi Elŝuton

en: Delete Download
eo: Forigi Elŝuton

en: Add to Queue
eo: Aldoni al Vico

[ctx: @action:inmenu Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
eo: Rojo

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort episodes]
en: Sort
eo: Ordigi

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort episodes
eo: Elekti kiel ordigi epizodojn

[ctx: @action:intoolbar Button to open menu to filter episodes based on their status (played, new, etc.)]
en: Filter
eo: Filtrilo

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter episodes by status
eo: Filtri epizodojn laŭ stato

en: Select All
eo: Elekti ĉiujn

en: Deselect All
eo: Malelekti Ĉion

en: Mark as Played
eo: Marki kiel Ludita

en: Mark as Unplayed
eo: Marki kiel Neludata

en: Label as "New"
eo: Etikedi kiel "Nova"

en: Remove "New" Label
eo: Forigi "Novan" Etikedon

[ctx: context menu action]
en: Delete Download | Delete Downloads
eo[0]: Forigi Elŝuton
eo[1]: Forigi Elŝutojn

[ctx: @info Placeholder text in search box]
en: No search results
eo: Neniuj serĉrezultoj

[ctx: @action:intoolbar]
en: Advanced Search Options
eo: Altnivelaj Serĉaj Opcioj

[ctx: @title:menu]
en: Search Preferences
eo: Serĉaj Preferoj

[ctx: @title:group Group of fields in which can be searched]
en: Search in:
eo: Serĉi en:

[ctx: @title of page showing the list queued items; this is the noun 'the queue', not the verb]
en: Queue
eo: Vico

[ctx: @title of dialog with app settings]
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: Number of Updated Podcasts]
en: Updated %2 of %1 Podcast | Updated %2 of %1 Podcasts
eo[0]: Ĝisdatigis %2 el %1 Podkasto
eo[1]: Ĝisdatigis %2 el %1 Podkastoj

[ctx: Number of Moved Files]
en: Moved %2 of %1 File | Moved %2 of %1 Files
eo[0]: Movis %2 of %1 Dosiero
eo[1]: Movis %2 of %1 Dosieroj

[ctx: @info:status]
en: Podcast downloads are currently not allowed on metered connections
eo: Podkastaj elŝutoj aktuale ne estas permesitaj sur mezuritaj konektoj

en: No Track Loaded
eo: Neniu Trako Ŝargita

en: No Title
eo: Neniu Titolo

en: No podcast title
eo: Neniu podkasta titolo

en: No chapters found
eo: Neniuj ĉapitroj trovitaj

[ctx: @title:window]
en: Playback Rate Presets
eo: Reproduktad-Frekvencaj Antaŭagordoj

[ctx: @info Label for controls to add new playback rate preset]
en: New Preset:
eo: Nova Antaŭmeto:

[ctx: @action:button Add new playback rate value to list]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: @info:tooltip]
en: Add new playback rate value to list
eo: Aldoni novan reproduktan frekvencon al listo

[ctx: @action:button]
en: Decrease playback rate
eo: Malpliigi la reproduktan frekvencon

[ctx: @action:button]
en: Increase playback rate
eo: Pliigi reproduktan frekvencon

[ctx: @title:group List of custom playback rates]
en: Current Presets:
eo: Nunaj Antaŭagordoj:

[ctx: @title:window]
en: Select Playback Rate
eo: Elekti Reproduktan Frekvencon

[ctx: @action:button]
en: Customize
eo: Agordi

[ctx: @info:progress]
en: 1 Episode | %1 Episodes
eo[0]: 1 Epizodo
eo[1]: %1 Epizodoj

[ctx: @info:progress]
en: Time Left
eo: Tempo restas

[ctx: @info]
en: Queue is empty
eo: Vico estas malplena

[ctx: @label:textbox Placeholder text for episode search field]
en: Search episodes…
eo: Serĉi epizodojn…

[ctx: @title Form header for settings related to app appearance]
en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Desktop
eo: labortablo

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Mobile
eo: Portebla

[ctx: @label:listbox]
en: Color theme
eo: Koloretoso

[ctx: @option:check]
en: Always show podcast titles in subscription view
eo: Ĉiam montri podkastajn titolojn en abonvido

[ctx: @option:check]
en: Show episode image instead of podcast image in lists
eo: Montri eipzodbildon anstataŭ podkastbildon en listoj

[ctx: @option:check]
en: Show podcast titles in episode lists
eo: Ĉiam montri podkastajn titolojn en abonvido

[ctx: @title Title header for settings related to the tray icon]
en: Tray icon
eo: Pleta piktogramo

[ctx: @option:check]
en: Show icon in system tray
eo: Montri piktogramon en sistempleto

[ctx: @option:check]
en: Minimize to tray instead of closing
eo: Minimumigi al pleto anstataŭ fermi

[ctx: @label:listbox Label for selecting the color of the tray icon]
en: Tray icon type
eo: Pleta piktogramo-tipo

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Colorful
eo: Bunta

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Light
eo: Lumo

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Dark
eo: Mallumo

[ctx: @title Form header for settings related to text/fonts]
en: Text
eo: Teksto

[ctx: @option:check]
en: Use system default
eo: Uzi sisteman defaŭlton

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
eo: Grando de tiparo

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Error Log
eo: Erarprotokolo

[ctx: @action:button]
en: Clear All
eo: Forigi Ĉiujn

[ctx: @title Form header for settings related to playback]
en: Playback settings
eo: Reproduktaj agordoj

[ctx: @label:listbox Label for setting to select audio playback backend]
en: Select audio backend
eo: Elekti sonan backend

[ctx: @option:check Label for setting whether the total track time is shown or a countdown of the remaining play time]
en: Show time left instead of total track time
eo: Montri tempon restantan anstataŭ suma traktempo

[ctx: @option:check]
en: Adjust time left based on current playback speed
eo: Alĝustigi restantan tempon surbaze de la nuna reprodukta rapido

[ctx: @option:check]
en: Prefer streaming over downloading
eo: Preferi elsendflui anstataŭ elŝuti

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip forward interval (in seconds)
eo: Salti antaŭen intervalon (en sekundoj)

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip backward interval (in seconds)
eo: Salti malantaŭen intervalon (en sekundoj)

[ctx: @title Form header for settings related podcast updates]
en: Podcast update settings
eo: Metoj pri ĝisdatigo de podkasto

[ctx: @label:listbox]
en: Periodically retrieve podcast feeds
eo: Aŭtomate ekpreni podkastajn fluojn

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Never
eo: Neniam

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Every hour | Every %1 hours
eo[0]: Ĉiun horon
eo[1]: Ĉiujn %1 horojn

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Every day | Every %1 days
eo[0]: Ĉiun tagon
eo[1]: Ĉiujn %1 tagojn

[ctx: @option:check]
en: Fetch podcast updates on startup
eo: Aŭtomate alporti podkastajn ĝisdatigojn dum ekfunkciigo

[ctx: @option:check]
en: Update existing episode data on refresh (slower)
eo: Ĝisdatigi ekzistantajn epizoddatumojn dum refreŝiĝo (pli malrapida)

[ctx: @option:check]
en: Automatically queue new episodes
eo: Aŭtomate vicigi novajn epizodojn

[ctx: @option:check]
en: Automatically download new episodes
eo: Aŭtomate elŝuti novajn epizodojn

[ctx: @title Form header for settings related to the queue]
en: Queue settings
eo: Agordoj de vostovico

[ctx: @option:check]
en: Continue playing next episode after current one finishes
eo: Daŭrigi la sekvan epizodon post kiam la nuna finiĝos

[ctx: @option:check]
en: Reset play position after an episode is played
eo: Restarigi ludpozicion post kiam epizodo estas ludita

[ctx: @label:listbox]
en: Played episode behavior
eo: Konduto de luditaj epizodoj

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Do not delete
eo: Ne forigi

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Delete immediately
eo: Forigi tuj

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Delete at next startup
eo: Forigi ĉe la sekva ekfunkciigo

[ctx: @label:spinbox]
en: Mark episodes as played when the given time is remaining (in seconds)
eo: Marki epizodojn kiel luditajn kiam la donita tempo restas (en sekundoj)

[ctx: @title Form header for settings triggered by adding new podcasts]
en: When adding new podcasts
eo: Aldonante novajn podkastojn

[ctx: @option:radio]
en: Mark all episodes as played
eo: Marki ĉiujn epizodojn kiel luditaj

[ctx: @option:radio]
en: Mark most recent episodes as unplayed
eo: Marki plej lastatempajn epizodojn kiel neluditaj

[ctx: @option:radio]
en: Mark all episodes as unplayed
eo: Marki ĉiujn epizodojn kiel neluditaj

[ctx: @title Form header for settings related to network connections]
en: Network
eo: Reto

[ctx: @option:check]
en: Enable network connection checks
eo: Ebligi retkonektajn kontrolojn

[ctx: @title Form header for settings related to metered connections]
en: On metered connections
eo: Sur mezuritaj konektoj

[ctx: @option:check]
en: Allow podcast updates
eo: Permesi podkastajn ĝisdatigojn

[ctx: @option:check]
en: Allow episode downloads
eo: Permesi elŝutojn de epizodoj

[ctx: @option:check]
en: Allow image downloads
eo: Permesi elŝutojn de bildoj

[ctx: @option:check]
en: Allow streaming
eo: Permesi streaming

[ctx: @title Form header for settings related to network proxies]
en: Network Proxy
eo: Reta Prokurilo

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: System Default
eo: Sistema Defaŭlto

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: No Proxy
eo: Neniu Prokurilo

[ctx: @label:textbox Hostname for proxy config]
en: Host
eo: Gastiganto

[ctx: @label:spinbox Port for proxy config]
en: Port
eo: Pordo

[ctx: @label:textbox Username for proxy config]
en: User
eo: Uzanto

[ctx: @label:textbox Password for proxy config]
en: Password
eo: Pasvorto

[ctx: @action:button]
en: Apply
eo: Apliki

[ctx: @info:status Warning message related to app proxy settings]
en: Your system level or app level proxy settings might be ignored by the audio backend when streaming audio. The settings should still be honored by all other network related actions, including downloading episodes.
eo: Via sistemnivela aŭ aplikaĵnivela prokuril-agordo eble estos ignorata de la son-backend dum aŭdflua elsendado. La agordo ankoraŭ devas esti honorita de ĉiuj aliaj ret-rilataj agoj, inkluzive de elŝuto de epizodoj.

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Storage
eo: Konservado

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Network
eo: Reto

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Synchronization
eo: Sinkronigo

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: About Kasts
eo: Pri Kasts

[ctx: @title:group]
en: About
eo: Pri

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: About KDE
eo: Pri KDE

[ctx: @title Form header for settings related to storage paths]
en: Storage path
eo: Konserveja vojo

[ctx: @option:check]
en: Use default path
eo: Uzi defaŭltan vojon

[ctx: @label showing path used for local storage]
en: Storage path
eo: Konserveja vojo

[ctx: @action:button]
en: Select folder…
eo: Elekti dosierujon…

[ctx: @title of dialog box]
en: Select Storage Path
eo: Elekti Konservejan Vojon

[ctx: @title Form header for section showing information about local storage]
en: Information
eo: Informoj

[ctx: @label showing the storage space used by local podcast downloads]
en: Podcast downloads
eo: Podkastaj elŝutoj

[ctx: @label Using <amount of bytes> of disk space]
en: Using %1 of disk space
eo: Uzanta %1 de diskspaco

[ctx: @label showing the storage space used by the image cache]
en: Image cache
eo: Bilda kaŝmemoro

[ctx: @action:button]
en: Clear Cache
eo: Malplenigi Kaŝmemoron

[ctx: @label]
en: Account
eo: Konto

[ctx: @info:status Shows which sync account and sync server the user is logged into]
en: Logged into account "%1" on server "%2"
eo: Ensalutinta en konton "%1" sur servilo "%2"

[ctx: @info:status]
en: Syncing disabled
eo: Sinkronigado malebligita

[ctx: @action:button]
en: Logout
eo: Elsaluti

[ctx: @action:button]
en: Login
eo: Ensaluti

[ctx: @label]
en: Manually sync
eo: Mane sinkronigi

[ctx: @action:button]
en: Sync Now
eo: Sinkronigi Nun

[ctx: @info:status]
en: Last full sync with server
eo: Lasta plena sinkronigo kun servilo

[ctx: @info:status]
en: Last quick upload to sync server
eo: Lasta rapida alŝuto al sinkronigi servilon

[ctx: @title Form header for settings related to automatic syncing]
en: Automatic syncing
eo: Aŭtomata sinkronigo

[ctx: @option:check]
en: Do full sync on startup
eo: Fari plenan sinkronigon ĉe ekfunkciigo

[ctx: @option:check]
en: Do full sync when fetching podcasts
eo: Fari plenan sinkronigon kiam vi alportas podkastojn

[ctx: @option:check]
en: Upload episode play positions on play/pause toggle
eo: Alŝuti epizodajn ludpoziciojn sur lud/paŭzo

[ctx: @title Form header for advanced settings related to syncing]
en: Advanced options
eo: Altnivelaj elektebloj

[ctx: @label]
en: Fetch all episode states from server
eo: Preni ĉiujn epizodajn statojn de servilo

[ctx: @action:button]
en: Fetch
eo: Preni

[ctx: @label]
en: Push all local episode states to server
eo: Puŝi ĉiujn lokajn epizodajn statojn al servilo

[ctx: @action:button]
en: Push
eo: Puŝi

[ctx: @label]
en: Push all local episode states to server?
eo: Ĉu puŝi ĉiujn lokajn epizodajn statojn al servilo?

[ctx: @label]
en: Please note that pushing the playback state of all local episodes to the server might take a very long time and/or might overload the server. Also note that this action will overwrite all existing episode states on the server.
    
    Continue?
eo: Bonvolu noti, ke puŝi la reproduktan staton de ĉiuj lokaj epizodoj al la servilo eble daŭros tre longan tempon kaj/aŭ povus troŝarĝi la servilon. Rimarku ankaŭ, ke ĉi tiu ago anstataŭigos ĉiujn ekzistantajn epizodajn statojn sur la servilo.
    
    Ĉu daŭrigi?

[ctx: @label]
en: Select Sync Provider
eo: Elekti Sync Provider

[ctx: @label]
en: Synchronize with official gpodder.net server
eo: Sinkronigi kun oficiala gpodder.net-servilo

[ctx: @label]
en: Synchronize with GPodder Nextcloud app
eo: Sinkronigi kun la aplikaĵo GPodder Nextcloud

[ctx: @title of dialog box]
en: Sync Login Credentials
eo: Sinkronigi Ensalutajn Akreditaĵojn

[ctx: @label]
en: Sync with GPodder Nextcloud app
eo: Sinkronigi kun GPodder Nextcloud-apo

[ctx: @label]
en: Sync with gpodder.net service
eo: Sinkronigi kun gpodder.net-servo

[ctx: @label argument is a weblink]
en: Sync with a Nextcloud server that has the GPodder Sync app installed: %1.<br/>It is advised to manually create an app password for Kasts through the web interface and use those credentials.
eo: Sinkronigi kun Nextcloud-servilo kiu havas la GPodder Sync-apon instalita: %1.<br/>Estas konsilite krei aplikaĵon pasvorton por Kasts per la retinterfaco kaj uzi tiujn akreditaĵojn.

[ctx: @label argument is a weblink]
en: If you don't already have an account, you should first create one at %1
eo: Se vi ne jam havas konton, vi unue kreu unu ĉe %1

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
eo: Uzantnomo:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
eo: Pasvorto:

[ctx: @option:check]
en: Use custom server
eo: Uzi propran servilon

[ctx: @label:textbox]
en: Hostname:
eo: Gastnomo:

[ctx: @title]
en: Sync Device Settings
eo: Sinkronigi Aparatajn Agordojn

[ctx: @action:button]
en: Create a new device
eo: Krei novan aparaton

[ctx: @label:textbox]
en: Device Name:
eo: Aparatnomo:

[ctx: @label:textbox]
en: Device Description:
eo: Aparata Priskribo:

[ctx: @label:listbox]
en: Device Type:
eo: Aparata Tipo:

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: other
eo: alia

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: desktop
eo: labortablo

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: laptop
eo: tekkomputilo

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: server
eo: servilo

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: mobile
eo: portebla

[ctx: @action:button]
en: Create Device
eo: Krei Aparaton

[ctx: @label]
en: or select an existing device
eo: aŭ elekti ekzistantan aparaton

[ctx: @title of dialog box]
en: Device Sync Settings
eo: Agordoj de Sinkronigado de Aparato

[ctx: @label]
en: Should all podcast subscriptions on this gpodder.net account be synced across all devices?
    If you don't know what this means, you should probably select "Ok".
eo: Ĉu ĉiuj podkastaj abonoj en ĉi tiu gpodder.net-konto estu sinkronigitaj tra ĉiuj aparatoj?
    Se vi ne scias, kion tio signifas, vi verŝajne elektu "Bone".

[ctx: @title of dialog box]
en: Sync Now?
eo: Ĉu Sinkronigi Nun?

[ctx: @label]
en: Perform a first sync now?
eo: Ĉu fari unuan sinkronigon nun?

en: Sleep Timer
eo: Dormtempumilo (Sleep Timer)

en: Start
eo: Komenci

en: Status: Active
eo: Statuso: Aktiva

en: Status: Inactive
eo: Statuso: Neaktiva

en: Remaining time: %1
eo: Restanta tempo: %1

en: Seconds
eo: Sekundoj

en: Minutes
eo: Minutoj

en: Hours
eo: Horoj

en: Sync Password Required
eo: Sinkronigi Pasvorton Bezonata

en: The password for user "%1" on Nextcloud server "%2" could not be retrieved.
eo: La pasvorto por uzanto "%1" sur Nextcloud-servilo "%2" ne povis esti reprenita.

en: The password for user "%1" on "gpodder.net" could not be retrieved.
eo: La pasvorto por uzanto "%1" ĉe "gpodder.net" ne eblis repreni.

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Abort
eo: Ĉesigi

en: Never
eo: Neniam

[ctx: Suggested description for this device on gpodder sync service; argument is the hostname]
en: Kasts on %1
eo: Kasts sur %1

en: Could not log into GPodder-nextcloud server
eo: Ne eblis ensaluti en GPodder-nextcloud-servilo

en: Could not log into GPodder server
eo: Ne eblis ensaluti en GPodder-servilo

en: I/O denied: Cannot save password.
eo: I/O neita: Ne povas konservi pasvorton.

en: I/O denied: Cannot access password file.
eo: I/O neita: Ne povas aliri pasvortdosieron.

en: Could not create GPodder device
eo: Ne eblis krei GPodder-aparaton

en: Could not retrieve synced device status
eo: Ne eblis retrovi sinkronigitan aparaton

en: Could not retrieve subscriptions for device %1
eo: Ne eblis retrovi abonojn por aparato %1

en: Could not upload subscriptions for device %1
eo: Ne eblis alŝuti abonojn por aparato %1

en: Could not retrieve subscription updates from server
eo: Ne eblis preni abonajn ĝisdatigojn de servilo

en: Could not upload subscription changes to server
eo: Ne eblis alŝuti abonŝanĝojn al servilo

en: Could not retrieve episode updates from server
eo: Ne eblis preni epizodajn ĝisdatigojn de servilo

en: Could not upload episode updates to server
eo: Ne eblis alŝuti epizodajn ĝisdatigojn al servilo

en: Internal data error
eo: Interna datuma eraro

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Start sync
eo: (Paŝo %1 de %2) Komenci sinkronigon

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote subscription updates
eo: (Paŝo %1 de %2) Petante forajn abonajn ĝisdatigojn

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local subscription updates
eo: (Paŝo %1 de %2) Alŝutante lokajn abonajn ĝisdatigojn

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcast | (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcasts
eo[0]: (Paŝo %3 el %4) Ĝisdatigis %2 el %1 podkasto
eo[1]: (Paŝo %3 el %4) Ĝisdatigis %2 el %1 podkastoj

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote episode updates
eo: (Paŝo %1 de %2) Petante forajn epizodajn ĝisdatigojn

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Applying remote episode changes
eo: (Paŝo %1 de %2) Aplikante forajn epizodajn ŝanĝojn

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local episode updates
eo: (Paŝo %1 de %2) Alŝutante lokajn epizodajn ĝisdatigojn

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Finished sync
eo: (Paŝo %1 de %2) Finita sinkronigo

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync aborted
eo: Sinkronigo ĉesigita

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync finished with error
eo: Sinkronigo finiĝis kun eraro

en: Downloading %1
eo: Elŝutante %1

en: Old location:
eo: Malnova loko:

en: New location:
eo: Nova loko:

en: Destination path not writable
eo: Celvojo ne skribebla

en: Operation aborted by user
eo: Operacio ĉesigita de uzanto

en: An error occurred while copying data
eo: Eraro okazis dum kopiado de datumoj

[ctx: @info:tooltip]
en: Kasts
    Middle-click to play/pause
eo: Kasts
    Mezklaku por ludi/paŭzi

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Backward
eo: Serĉi Malantaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
eo: Ludi

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
eo: Paŭzo

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Forward
eo: Serĉi Antaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Forward
eo: Salti Antaŭen

[ctx: @action:inmenu]
en: Quit
eo: Forlasi
