kasts - en to eu translation catalogue (387 entries)

en: Streaming on metered connection not allowed
eu: Tarifatutako konexioetan ez da korronteak ez daude baimenduta

en: No network connection
eu: Sareko konexiorik ez

en: Invalid Media
eu: Komunikabide baliogabea

en: Podcast downloads not allowed on metered connection
eu: Tarifatutako konexioetan podcast zama-jaisteak ez daude baimenduta

[ctx: <name> and <name>]
en: %1 and %2
eu: %1 eta %2

[ctx: <name(s)>, and <name>]
en: %1, and %2
eu: %1, eta %2

en: Podcast update error
eu: Podcasta eguneratzeko errorea

en: Media download error
eu: Komunikabidea zama-jaisteko errorea

en: Update not allowed on metered connection
eu: Eguneratzea ez dago baimenduta tarifatutako konexioan

en: Invalid media file
eu: Komunikabide-fitxategia baliogabea

en: Nothing found
eu: Ez da ezer aurkitu

en: Error moving storage path
eu: Biltegiratze bide-izena mugitzeko errorea

en: Error syncing feed and/or episode status
eu: Jarioa eta/edo atalen egoera sinkronizatzeko errorea

en: Streaming not allowed on metered connection
eu: Korronterik ez da baimentzen tarifatutako konexioan

en: Database error
eu: Datu-basearen errorea

en: Example KMediaSession Player
eu: KMediaSession jotzaile adibidea

en: Select File…
eu: Hautatu fitxategia…

en: Select Media File
eu: Hautatu komunikabide-fitxategia

en: OR
eu: EDO

en: Open
eu: Ireki

en: Play
eu: Jo

en: Pause
eu: Etenaldia

en: Stop
eu: Gelditu

en: Mute
eu: Isilarazi

en: Title: %1
eu: Izenburua: %1

en: Artist: %1
eu: Artista: %1

en: Album: %1
eu: Albuma: %1

en: Media status: %1
eu: Komunikabidearen egoera: %1

en: Playback status: %1
eu: Atzera-jotze egoera: %1

en: Error: %1
eu: Errorea: %1

[ctx: Explanation for sleep inhibit during media playback]
en: Playing Media
eu: Komunikabidea jotzen

en: Podcast Application
eu: Podcast aplikazioa

en: Adds a new podcast to subscriptions.
eu: Harpidetzetara podcast berri bat gehitzen du.

en: Podcast URL
eu: Podcastaren URL

en: Podcast Player
eu: Podcast jotzailea

en: © 2020–2025 KDE Community
eu: © 2020–2025 KDE Komunitatea

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: No filter
eu: Iragazkirik ez

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Played episodes
eu: Jotako atalak

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Unplayed episodes
eu: Jo gabeko atalak

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as "New"
eu: "Berria" gisa markatutako atalak

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as "New"
eu: "Berria" gisa markatu gabeko atalak

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes marked as Favorite
eu: Gogoko gisa markatutako atalak

[ctx: @label:chooser Choice of filter for episode list]
en: Episodes not marked as Favorite
eu: Gogoko gisa markatu gabeko atalak

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Title
eu: Izenburua

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Description
eu: Deskribapena

[ctx: @label:chooser Choice of fields to search for string]
en: Podcast title
eu: Podcastaren izenburua

[ctx: @label:chooser Sort episodes by decreasing date]
en: Date: newer first
eu: Data: berriagoak aurrena

[ctx: @label:chooser Sort episodes by increasing date]
en: Date: older first
eu: Data: zaharragoak aurrena

[ctx: @info]
en: Unnamed chapter
eu: Atal izengabea

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: descending
eu: Jo gabekoen zenbaketa: beheranzkoa

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of unplayed episodes]
en: Unplayed count: ascending
eu: Jotakoen zenbaketa: goranzkoa

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of new episodes]
en: New count: descending
eu: Berrien zenbaketa: beheranzkoa

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of new episodes]
en: New count: ascending
eu: Berrien zenbaketa: goranzkoa

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by decreasing number of favorites]
en: Favorite count: descending
eu: Gogokoen zenbaketa. beheranzkoa

[ctx: @label:chooser Sort podcasts by increasing number of favorites]
en: Favorite count: ascending
eu: Gogokoen zenbaketa: goranzkoa

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles alphabetically]
en: Podcast title: A → Z
eu: Podcast izenburua: A → Z

[ctx: @label:chooser Sort podcasts titles in reverse alphabetical order]
en: Podcast title: Z → A
eu: Podcast izenburua: Z → A

en: Add New Podcast
eu: Gehitu podcast berria

en: Url:
eu: URL:

en: Add Podcast
eu: Gehitu podcasta

[ctx: @info:status]
en: Podcast updates are currently not allowed on metered connections
eu: Podcast eguneratzeak, une honetan, tarifatutako konexioetan ez daude baimenduta

[ctx: @title:window]
en: Select Option
eu: Hautatu aukera

[ctx: @title:window]
en: Network not reachable
eu: Sarera ezin da iritsi

[ctx: @info:status]
en: It seems the network cannot be reached. If this is incorrect, this check can be disabled through: Settings > Network.
eu: Ematen du sarera ezin dela iritsi. Hori zuzena ez bada, froba hori hemendik ezgaitu daiteke: Ezarpenak > Sarea.

en: Don't Allow
eu: Ez baimendu

en: Allow Once
eu: Baimendu behin

en: Always Allow
eu: Baimendu beti

en: Seek backward
eu: Bilatu atzerantz

en: Seek forward
eu: Bilatu aurrerantz

en: Skip forward
eu: Jauzi aurrerantz

en: Playback rate:
eu: Atzera-jotze emaria:

[ctx: @action:button]
en: Show chapter list
eu: Erakutsi kapitulu-zerrenda

[ctx: @action:button]
en: Show episode info
eu: Erakutsi atalaren informazioa

[ctx: @action:button]
en: Open sleep timer settings
eu: Ireki lokartzeko tenporizadorearen ezarpenak

[ctx: @action:button]
en: Open volume settings
eu: Ireki bolumenaren ezarpenak

[ctx: @action:button]
en: Toggle mute
eu: Txandakatu isilaraztea

[ctx: @action:button]
en: Show more
eu: Erakutsi gehiago

[ctx: @action:button]
en: Chapters
eu: Atalak

[ctx: @action:button]
en: Show Info
eu: Erakutsi informazioa

[ctx: @action:button]
en: Sleep Timer
eu: Lokartzeko tenporizadorea

en: Chapters
eu: Atalak

en: No Track Title
eu: Pistaren titulurik ez

en: No track loaded
eu: Ez da pistarik zamatu

[ctx: @title of page allowing to search for new podcasts online]
en: Discover
eu: Aurkitu

en: Search podcastindex.org
eu: Bilatu hemen, podcastindex.org

en: Search
eu: Bilatu

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Subscribed
eu: Harpidetuta

[ctx: @title of page with list of downloaded episodes]
en: Downloads
eu: Zama-jaitsitakoak

en: Refresh All Podcasts
eu: Berritu podcast guztiak

[ctx: @info:placeholder]
en: No downloads
eu: Zama-jaitsierarik ez

en: Downloading
eu: Zama-jaisten

en: Incomplete Downloads
eu: Osatu gabeko zama-jaitsierak

en: Downloaded
eu: Zama-jaitsita

[ctx: @title]
en: Episode Details
eu: Atalaren xehetasunak

[ctx: @action:intoolbar Button to open an episode URL in browser]
en: Open in Browser
eu: Ireki arakatzailean

[ctx: @action:intoolbar Button to start episode download]
en: Download
eu: Zama-jaitsi

[ctx: @action:intoolbar Button to cancel ongoing download of episode]
en: Cancel Download
eu: Utzi zama-jaistea

[ctx: @action:intoolbar Button to pause the playback of the episode]
en: Pause
eu: Etenaldia

[ctx: @action:intoolbar Button to start playback of the episode]
en: Play
eu: Jo

[ctx: @action:intoolbar Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
eu: Korrontea

[ctx: @action:intoolbar Button to add an episode to the play queue]
en: Add to Queue
eu: Gehitu ilaran

[ctx: @action:intoolbar Button to remove an episode from the play queue]
en: Remove from Queue
eu: Kendu ilaratik

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the downloaded episode audio file]
en: Delete Download
eu: Ezabatu zama-jaitsiera

[ctx: @action:intoolbar Button to reset the play position of an episode to the start]
en: Reset Play Position
eu: Berrezarri jotze-kokalekua

[ctx: @action:intoolbar Button to mark eposide as not played]
en: Mark as Unplayed
eu: Markatu jo gabeko gisa

[ctx: @action:intoolbar Button to mark episode as played]
en: Mark as Played
eu: Markatu jotako gisa

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove "New" Label
eu: Kendu "Berria" etiketa

[ctx: @action:intoolbar]
en: Label as "New"
eu: Etiketatu "Berria" gisa

[ctx: @action:intoolbar Button to remove the "favorite" property of a podcast episode]
en: Remove from Favorites
eu: Kendu gogokoen artetik

[ctx: @action:intoolbar Button to add a podcast episode as favorite]
en: Add to Favorites
eu: Gehitu gogokoetara

[ctx: @action:intoolbar Button to open the podcast URL in browser]
en: Open Podcast
eu: Ireki podcasta

[ctx: @action:button]
en: Copy Episode Download URL
eu: Kopiatu atala zama-jaisteko URL

[ctx: @info:status]
en: Link Copied
eu: Esteka kopiatu da

[ctx: @title of page with list of podcast episodes]
en: Episodes
eu: Atalak

[ctx: @action:intoolbar]
en: Search
eu: Bilatu

en: No episodes available
eu: Ez dago atalik erabilgarri

en: No errors logged
eu: Ez da errorerik erregistratu

en: Error code:
eu: Errore kodea:

[ctx: @title]
en: Error Log
eu: Erroreen egunkaria

[ctx: @action:button]
en: Clear All Errors
eu: Garbitu errore guztiak

en: Show Error Log
eu: Erakutsi erroreen egunkaria

en: Podcast Details
eu: Podcastaren xehetasunak

[ctx: by <author(s)>]
en: by %1
eu: %1(e)k egina

en: Refresh Podcast
eu: Berritu podcasta

en: Show Details
eu: Erakutsi xehetasunak

en: Podcast URL:
eu: Podcastaren URL:

en: Weblink:
eu: Web-esteka:

en: Subscribed since: %1
eu: Noiztik harpidetuta: %1

en: Last updated: %1
eu: Azken eguneratzea: %1

en: 1 Episode | %1 Episodes
eu[0]: Atal 1
eu[1]: %1 atal

en: 1 Unplayed | %1 Unplayed
eu[0]: 1 jo gabe
eu[1]: %1 jo gabe

en: Error (%1): %2
eu: Errorea (%1): %2

en: Remove Podcast
eu: Kendu podcasta

[ctx: @title of page with list of podcast subscriptions]
en: Subscriptions
eu: Harpidetzak

[ctx: @action:intoolbar]
en: Refresh All Podcasts
eu: Berritu podcast guztiak

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add Podcast…
eu: Gehitu podcasta…

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort subscriptions]
en: Sort
eu: Sailkatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort subscriptions
eu: Hautatu harpidetzak nola sailkatu

[ctx: @action:intoolbar]
en: Import Podcasts…
eu: Inportatu podcastak…

[ctx: @action:intoolbar]
en: Export Podcasts…
eu: Esportatu podcastak…

[ctx: @title:window]
en: Import Podcasts
eu: Inportatu podcastak

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: OPML Files (*.opml)
eu: OPML fitxategiak (*.opml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: XML Files (*.xml)
eu: XML fitxategiak (*.xml)

[ctx: @label:listbox File filter option in file dialog]
en: All Files (*)
eu: Fitxategi guztiak (*)

[ctx: @title:window]
en: Export Podcasts
eu: Podcastak esportatu

[ctx: @info Placeholder message for empty podcast list]
en: No podcasts added yet
eu: Ez da oraindik podcastik gehitu

[ctx: @info Placeholder message for podcast list when no podcast matches the search criteria]
en: No podcasts found
eu: Ez da podcastik aurkitu

[ctx: @info:tipoftheday]
en: Get started by adding podcasts:
eu: Hasteko, podcastak gehitu:

[ctx: @action:button]
en: Search Online
eu: Bilatu lerroan

[ctx: @action:button]
en: Synchronize
eu: Sinkronizatu

[ctx: @action:intoolbar]
en: Select All
eu: Hautatu dena

[ctx: @action:intoolbar]
en: Deselect All
eu: Desautatu dena

[ctx: @action:intoolbar]
en: Remove Podcast | Remove Podcasts
eu[0]: Kendu podcasta
eu[1]: Kendu podcastak

[ctx: @action:intoolbar Open view with more podcast details]
en: Podcast Details
eu: Podcastaren xehetasunak

[ctx: @action:button Reset filters active on ListView]
en: Reset
eu: Berrezarri

[ctx: @info:status Name of the filter which is active on the ListView]
en: Active filter: %1
eu: Iragazki aktiboa: %1

en: Played
eu: Jota

en: Read
eu: Irakurri

en: New
eu: Berria

en: Remove from Queue
eu: Kendu ilaratik

en: Download
eu: Zama-jaitsi

en: Cancel Download
eu: Utzi zama-jaistea

en: Delete Download
eu: Ezabatu zama-jaitsiera

en: Add to Queue
eu: Gehitu ilaran

[ctx: @action:inmenu Action to start playback by streaming the episode rather than downloading it first]
en: Stream
eu: Korrontea

[ctx: @action:intoolbar Open menu with options to sort episodes]
en: Sort
eu: Sailkatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Select how to sort episodes
eu: Hautatu atalak nola sailkatu

[ctx: @action:intoolbar Button to open menu to filter episodes based on their status (played, new, etc.)]
en: Filter
eu: Iragazi

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter episodes by status
eu: Iragazi atalak egoeraren arabera

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: Deselect All
eu: Desautatu dena

en: Mark as Played
eu: Markatu jotako gisa

en: Mark as Unplayed
eu: Markatu jo gabeko gisa

en: Label as "New"
eu: Etiketatu "Berria" gisa

en: Remove "New" Label
eu: Kendu "Berria" etiketa

[ctx: context menu action]
en: Delete Download | Delete Downloads
eu[0]: Ezabatu zama-jaitsiera
eu[1]: Ezabatu zama-jaitsierak

[ctx: @info Placeholder text in search box]
en: No search results
eu: Ez dago bilaketaren emaitzarik

[ctx: @action:intoolbar]
en: Advanced Search Options
eu: Bilaketa aukera aurreratuak

[ctx: @title:menu]
en: Search Preferences
eu: Bilaketa hobespenak

[ctx: @title:group Group of fields in which can be searched]
en: Search in:
eu: Bilatu hemen:

[ctx: @title of page showing the list queued items; this is the noun 'the queue', not the verb]
en: Queue
eu: Ilara

[ctx: @title of dialog with app settings]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: Number of Updated Podcasts]
en: Updated %2 of %1 Podcast | Updated %2 of %1 Podcasts
eu[0]: %2/%1 podcast eguneratu da
eu[1]: %2/%1 podcast eguneratu dira

[ctx: Number of Moved Files]
en: Moved %2 of %1 File | Moved %2 of %1 Files
eu[0]: %2/%1 fitxategi mugitu da
eu[1]: %2/%1 fitxategi mugitu dira

[ctx: @info:status]
en: Podcast downloads are currently not allowed on metered connections
eu: Podcast zama-jaisteak, une honetan, tarifatutako konexioetan ez daude baimenduta

en: No Track Loaded
eu: Ez da pistarik zamatu

en: No Title
eu: Izenbururik ez

en: No podcast title
eu: Podcast izenbururik ez

en: No chapters found
eu: Ez da atalik aurkitu

[ctx: @title:window]
en: Playback Rate Presets
eu: Atzera-jotze emari aurrezarpenak

[ctx: @info Label for controls to add new playback rate preset]
en: New Preset:
eu: Aurrezarpen berria:

[ctx: @action:button Add new playback rate value to list]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @info:tooltip]
en: Add new playback rate value to list
eu: Gehitu zerrendara atzera-jotze emari balio berria

[ctx: @action:button]
en: Decrease playback rate
eu: Gutxitu atzera-jotze emaria

[ctx: @action:button]
en: Increase playback rate
eu: Gehitu atzera-jotze emaria

[ctx: @title:group List of custom playback rates]
en: Current Presets:
eu: Uneko aurrezarpenak:

[ctx: @title:window]
en: Select Playback Rate
eu: Hautatu atzera-jotze emaria

[ctx: @action:button]
en: Customize
eu: Neurrira egokitu

[ctx: @info:progress]
en: 1 Episode | %1 Episodes
eu[0]: Atal 1
eu[1]: %1 atal

[ctx: @info:progress]
en: Time Left
eu: Falta den denbora

[ctx: @info]
en: Queue is empty
eu: Ilara hutsik dago

[ctx: @label:textbox Placeholder text for episode search field]
en: Search episodes…
eu: Bilatu atalak…

[ctx: @title Form header for settings related to app appearance]
en: Appearance
eu: Itxura

[ctx: @label:listbox Label for selecting the type of GUI for the app (desktop, mobile or auto)]
en: Optimize interface for mobile/desktop usage
eu: Optimizatu interfazea mugikorrean/mahaigainean erabiltzeko

[ctx: @label]
en: This will require a restart of the app to take effect
eu: Indarrean jartzeko, aplikazioa berrabiarazi beharra dago

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Auto
eu: Automatikoa

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Desktop
eu: Mahaigaina

[ctx: Label for the GUI mode selection]
en: Mobile
eu: Mugikorra

[ctx: @label:listbox]
en: Color theme
eu: Kolore-gaia

[ctx: @option:check]
en: Always show podcast titles in subscription view
eu: Erakutsi beti podcasten izenburuak harpidetza-ikuspegian

[ctx: @option:check]
en: Show episode image instead of podcast image in lists
eu: Zerrendetan, erakutsi atalaren irudia podcast-arenaren ordez

[ctx: @option:check]
en: Show podcast titles in episode lists
eu: Erakutsi podcast-izenburuak atalen zerrendetan

[ctx: @title Title header for settings related to the tray icon]
en: Tray icon
eu: Erretiluko ikonoa

[ctx: @option:check]
en: Show icon in system tray
eu: Erakutsi ikonoa sistemaren erretiluan

[ctx: @option:check]
en: Minimize to tray instead of closing
eu: Ikonotu sistemaren erretiluan itxi ordez

[ctx: @label:listbox Label for selecting the color of the tray icon]
en: Tray icon type
eu: Erretiluko ikono-mota

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Colorful
eu: Koloretsua

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Light
eu: Argia

[ctx: Label describing style of tray icon]
en: Dark
eu: Iluna

[ctx: @title Form header for settings related to text/fonts]
en: Text
eu: Testua

[ctx: @option:check]
en: Use system default
eu: Erabili sisteman lehenetsitakoa

[ctx: @label:spinbox]
en: Font size
eu: Letra-tipoaren neurria

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Error Log
eu: Erroreen egunkaria

[ctx: @action:button]
en: Clear All
eu: Garbitu dena

[ctx: @title Form header for settings related to playback]
en: Playback settings
eu: Atzera-jotze ezarpenak

[ctx: @label:listbox Label for setting to select audio playback backend]
en: Select audio backend
eu: Aukeratu audio-bizkarraldekoa

[ctx: @option:check Label for setting whether the total track time is shown or a countdown of the remaining play time]
en: Show time left instead of total track time
eu: Erakutsi amaitzeko denbora, pistaren denbora osoa erakutsi ordez

[ctx: @option:check]
en: Adjust time left based on current playback speed
eu: Doitu falta den denbora, uneko atzera-jotze abiaduran oinarrituta

[ctx: @option:check]
en: Prefer streaming over downloading
eu: Hobetsi igortzea zama-jaistearen gainetik

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip forward interval (in seconds)
eu: Aurrerantz jauzteko bitartea (segundotan)

[ctx: @label:spinbox]
en: Skip backward interval (in seconds)
eu: Atzerantz jauzteko bitartea (segundotan)

[ctx: @title Form header for settings related podcast updates]
en: Podcast update settings
eu: Podcasta eguneratzeko ezarpenak

[ctx: @label:listbox]
en: Periodically retrieve podcast feeds
eu: Aldian-aldian podcasten jarioak ekarri

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Never
eu: Inoiz ez

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Every hour | Every %1 hours
eu[0]: Orduero
eu[1]: %1 orduero

[ctx: @item:inlistbox automatic podcast update interval]
en: Every day | Every %1 days
eu[0]: Egunero
eu[1]: %1 egunero

[ctx: @option:check]
en: Fetch podcast updates on startup
eu: Ekarri podcasten eguneratzeak abiatzean

[ctx: @option:check]
en: Update existing episode data on refresh (slower)
eu: Berritzean, eguneratu dagoen atalaren datuak (motelagoa)

[ctx: @option:check]
en: Automatically queue new episodes
eu: Atal berriak automatikoki ilaran ipini

[ctx: @option:check]
en: Automatically download new episodes
eu: Atal berriak automatikoki zama-jaitsi

[ctx: @title Form header for settings related to the queue]
en: Queue settings
eu: Ilararen ezarpenak

[ctx: @option:check]
en: Continue playing next episode after current one finishes
eu: Jarraitu hurrengo atala jotzen unekoa amaitu ondoren

[ctx: @option:check]
en: Reset play position after an episode is played
eu: Berrezarri jotze-kokalekua atal bat jo ondoren

[ctx: @label:listbox]
en: Played episode behavior
eu: Jotako atalen jokabidea

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Do not delete
eu: Ez ezabatu

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Delete immediately
eu: Ezabatu berehala

[ctx: @item:inlistbox What to do with played episodes]
en: Delete at next startup
eu: Ezabatu hurrengo abioan

[ctx: @label:spinbox]
en: Mark episodes as played when the given time is remaining (in seconds)
eu: Markatu atalak jotzat falta den denbora adierazitakoa denean (segundotan)

[ctx: @title Form header for settings triggered by adding new podcasts]
en: When adding new podcasts
eu: Podcast berriak gehitzean

[ctx: @option:radio]
en: Mark all episodes as played
eu: Markatu atal guztiak jota gisa

[ctx: @option:radio]
en: Mark most recent episodes as unplayed
eu: Markatu atal berrienak jo gabe gisa

[ctx: @option:radio]
en: Mark all episodes as unplayed
eu: Markatu atal denak jo gabe gisa

[ctx: @title Form header for settings related to network connections]
en: Network
eu: Sarea

[ctx: @option:check]
en: Enable network connection checks
eu: Gaitu sare-konexio frogak

[ctx: @title Form header for settings related to metered connections]
en: On metered connections
eu: Tarifatutako konexioetan

[ctx: @option:check]
en: Allow podcast updates
eu: Baimendu podcasten eguneratzeak

[ctx: @option:check]
en: Allow episode downloads
eu: Baimendu atalak zama-jaistea

[ctx: @option:check]
en: Allow image downloads
eu: Baimendu irudiak zama-jaistea

[ctx: @option:check]
en: Allow streaming
eu: Baimendu datu-korronteak

[ctx: @title Form header for settings related to network proxies]
en: Network Proxy
eu: Sareko ordezkaria

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: System Default
eu: Sisteman lehenetsia

[ctx: @option:radio Network proxy selection]
en: No Proxy
eu: Ordezkaririk ez

[ctx: @label:textbox Hostname for proxy config]
en: Host
eu: Ostalaria

[ctx: @label:spinbox Port for proxy config]
en: Port
eu: Portua

[ctx: @label:textbox Username for proxy config]
en: User
eu: Erabiltzailea

[ctx: @label:textbox Password for proxy config]
en: Password
eu: Pasahitza

[ctx: @action:button]
en: Apply
eu: Aplikatu

[ctx: @info:status Warning message related to app proxy settings]
en: Your system level or app level proxy settings might be ignored by the audio backend when streaming audio. The settings should still be honored by all other network related actions, including downloading episodes.
eu: Audioaren bizkarraldekoak sistema- edo aplikazio-mailako ordezkari-ezarpenak ezikus ditzake audio-korronteekin aritzean. Sarearekin lotutako beste ekintza guztiek, atalak zama-jaistea barne, ezarpenei men egin beharko liekete.

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Appearance
eu: Itxura

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Storage
eu: Biltegiratzea

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Network
eu: Sarea

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: Synchronization
eu: Sinkronizatzea

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: About Kasts
eu: Kasts-eri buruz

[ctx: @title:group]
en: About
eu: Honi buruz

[ctx: @title:menu Category in settings]
en: About KDE
eu: KDEri buruz

[ctx: @title Form header for settings related to storage paths]
en: Storage path
eu: Biltegiratzearen bide-izena

[ctx: @option:check]
en: Use default path
eu: Erabili bide-izen lehenetsia

[ctx: @label showing path used for local storage]
en: Storage path
eu: Biltegiratzearen bide-izena

[ctx: @action:button]
en: Select folder…
eu: Hautatu karpeta…

[ctx: @title of dialog box]
en: Select Storage Path
eu: Hautatu biltegiratzearen bide-izena

[ctx: @title Form header for section showing information about local storage]
en: Information
eu: Informazioa

[ctx: @label showing the storage space used by local podcast downloads]
en: Podcast downloads
eu: Zama-jaitsitako podcastak

[ctx: @label Using <amount of bytes> of disk space]
en: Using %1 of disk space
eu: Diskoko lekuaren %1 erabiltzen

[ctx: @label showing the storage space used by the image cache]
en: Image cache
eu: Irudien cachea

[ctx: @action:button]
en: Clear Cache
eu: Garbitu cachea

[ctx: @label]
en: Account
eu: Kontua

[ctx: @info:status Shows which sync account and sync server the user is logged into]
en: Logged into account "%1" on server "%2"
eu: "%2" zerbitzarian "%1" kontuan saio-hasita

[ctx: @info:status]
en: Syncing disabled
eu: Sinkronizatzea ezgaituta dago

[ctx: @action:button]
en: Logout
eu: Saio-itxi

[ctx: @action:button]
en: Login
eu: Saio-hasi

[ctx: @label]
en: Manually sync
eu: Eskuz sinkronizatu

[ctx: @action:button]
en: Sync Now
eu: Sinkronizatu orain

[ctx: @info:status]
en: Last full sync with server
eu: Zerbitzariarekin azken sinkronizazio osoa

[ctx: @info:status]
en: Last quick upload to sync server
eu: Sinkronizatzeko zerbitzarira azken zama-igotze azkarra

[ctx: @title Form header for settings related to automatic syncing]
en: Automatic syncing
eu: Sinkronizatze automatikoa

[ctx: @option:check]
en: Do full sync on startup
eu: Egin sinkronizazio osoa abioan

[ctx: @option:check]
en: Do full sync when fetching podcasts
eu: Egin sinkronizazio osoa podcastak ekartzerakoan

[ctx: @option:check]
en: Upload episode play positions on play/pause toggle
eu: Zama-igo ataleko jotze-kokalekuak jotzea/etenaldia txandakatzean

[ctx: @title Form header for advanced settings related to syncing]
en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

[ctx: @label]
en: Fetch all episode states from server
eu: Ekarri zerbitzaritik atal guztien egoera

[ctx: @action:button]
en: Fetch
eu: Ekarri

[ctx: @label]
en: Push all local episode states to server
eu: Bultzatu zerbitzarira atalen egoera lokal guztiak

[ctx: @action:button]
en: Push
eu: Bultzatu

[ctx: @label]
en: Push all local episode states to server?
eu: Atalen egoera lokal guztiak zerbitzarira bultzatu?

[ctx: @label]
en: Please note that pushing the playback state of all local episodes to the server might take a very long time and/or might overload the server. Also note that this action will overwrite all existing episode states on the server.
    
    Continue?
eu: Kontuan izan atal lokal guztien atzera-jotzeko egoera zerbitzarira bultzatzea denbora luzea har dezakeela eta/edo zerbitzarian gainzama eragin dezakeela. Gainera, jakizu ekintza horrek zerbitzarian dauden atalen egoera guztiak gainidatziko dituela.
    
    Jarraitu?

[ctx: @label]
en: Select Sync Provider
eu: Hautatu sinkronizazio hornitzailea

[ctx: @label]
en: Synchronize with official gpodder.net server
eu: Sinkronizatu «gpodder.net» zerbitzari ofizialarekin

[ctx: @label]
en: Synchronize with GPodder Nextcloud app
eu: Sinkronizatu «GPodder Nextcloud» aplikazioarekin

[ctx: @title of dialog box]
en: Sync Login Credentials
eu: Sinkronizatu saio-haseko egiaztagiriak

[ctx: @label]
en: Sync with GPodder Nextcloud app
eu: Sinkronizatu «GPodder Nextcloud» aplikazioarekin

[ctx: @label]
en: Sync with gpodder.net service
eu: Sinkronizatu «gpodder.net» zerbitzuarekin

[ctx: @label argument is a weblink]
en: Sync with a Nextcloud server that has the GPodder Sync app installed: %1.<br/>It is advised to manually create an app password for Kasts through the web interface and use those credentials.
eu: Sinkronizatu «GPodder» sinkronizatzeko aplikazioa instalatuta duen «Nextcloud» zerbitzari batekin: %1.<br/> «Kasts» aplikaziorako, web interfazearen bidez, eskuz, pasahitz bat sortzea eta egiaztagiri hoiek erabiltzea gomendatzen da.

[ctx: @label argument is a weblink]
en: If you don't already have an account, you should first create one at %1
eu: Oraindik konturik ez baduzu, aurrena bat sortu beharko zenuke, hemen, %1

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
eu: Pasahitza:

[ctx: @option:check]
en: Use custom server
eu: Erabili neurrira ipinitako zerbitzaria

[ctx: @label:textbox]
en: Hostname:
eu: Ostalari-izena:

[ctx: @title]
en: Sync Device Settings
eu: Sinkronizatu gailuaren ezarpenak

[ctx: @action:button]
en: Create a new device
eu: Sortu gailu berri bat

[ctx: @label:textbox]
en: Device Name:
eu: Gailuaren izena:

[ctx: @label:textbox]
en: Device Description:
eu: Gailuaren deskribapena:

[ctx: @label:listbox]
en: Device Type:
eu: Gailu mota:

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: other
eu: bestelakoa

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: desktop
eu: mahaigaina

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: laptop
eu: magalekoa

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: server
eu: zerbitzaria

[ctx: @item:inlistbox type of device]
en: mobile
eu: mugikorra

[ctx: @action:button]
en: Create Device
eu: Sortu gailua

[ctx: @label]
en: or select an existing device
eu: edo hautatu dagoen gailu bat

[ctx: @title of dialog box]
en: Device Sync Settings
eu: Gailua sinkronizatzeko ezarpenak

[ctx: @label]
en: Should all podcast subscriptions on this gpodder.net account be synced across all devices?
    If you don't know what this means, you should probably select "Ok".
eu: «gpodder.net» kontu honetako podcast harpidetza guztiak gailu guztietara sinkronizatu beharko lirateke?
    Horrek zer esan nahi duen ez badakizu, "Ados" hautatu behar zenuke.

[ctx: @title of dialog box]
en: Sync Now?
eu: Orain sinkronizatu?

[ctx: @label]
en: Perform a first sync now?
eu: Lehen sinkronizazioa orain egin nahi?

en: Sleep Timer
eu: Lokartzeko tenporizadorea

en: Start
eu: Hasi

en: Status: Active
eu: Egoera: Aktibo

en: Status: Inactive
eu: Egoera: Ez aktibo

en: Remaining time: %1
eu: Geratzen den denbora: %1

en: Seconds
eu: segundo

en: Minutes
eu: Minutu

en: Hours
eu: Ordu

en: Sync Password Required
eu: Sinkronizatzeko pasahitza behar da

en: The password for user "%1" on Nextcloud server "%2" could not be retrieved.
eu: Ezin izan da "%1" erabiltzailearen "%2 "Nextcloud" zerbitzariko pasahitza ekarri.

en: The password for user "%1" on "gpodder.net" could not be retrieved.
eu: Ezin izan da "%1" erabiltzailearen "gpodder.net"eko pasahitza ekarri.

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Abort
eu: Utzi bertan behera

[ctx: Volume as a percentage]
en: %1%
eu: %%1

en: Never
eu: Inoiz ez

[ctx: Suggested description for this device on gpodder sync service; argument is the hostname]
en: Kasts on %1
eu: Kasts %1(e)an

en: Could not log into GPodder-nextcloud server
eu: Ezin du saio-hasi «GPodder-nextcloud» zerbitzarian

en: Could not log into GPodder server
eu: Ezin du saio-hasi «GPodder-nextcloud» zerbitzarian

en: I/O denied: Cannot save password.
eu: S/I ukatu da: Ezin da pasahitza gorde.

en: I/O denied: Cannot access password file.
eu: S/I ukatu da: Ezin da pasahitz-fitxategia atzitu.

en: Could not create GPodder device
eu: Ezin izan du «GPodder» gailua sortu

en: Could not retrieve synced device status
eu: Ezin izan du ekarri sinkronizatutako gailuaren egoera

en: Could not retrieve subscriptions for device %1
eu: Ezin izan ditu %1 gailuaren harpidetzak ekarri

en: Could not upload subscriptions for device %1
eu: Ezin izan ditu %1 gailuaren harpidetzak zama-igo

en: Could not retrieve subscription updates from server
eu: Ezin izan ditu zerbitzaritik harpidetza eguneratzeak ekarri

en: Could not upload subscription changes to server
eu: Ezin izan ditu harpidetzen aldaketak zerbitzarira zama-igo

en: Could not retrieve episode updates from server
eu: Ezin izan ditu zerbitzaritik atalen eguneratzeak ekarri

en: Could not upload episode updates to server
eu: Ezin izan ditu atalen eguneratzeak zerbitzarira zama-igo

en: Internal data error
eu: Barneko datuen errorea

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Start sync
eu: (%1/%2 urratsa) Hasi sinkronizatzen

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote subscription updates
eu: (%1/%2 urratsa) Urrutiko harpidetza eguneratzeak eskatzen

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local subscription updates
eu: (%1/%2 urratsa) Harpidetzen eguneratze lokalak zama-igotzen

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcast | (Step %3 of %4) Updated %2 of %1 podcasts
eu[0]: (%3/%4 urratsa) %2/%1 podcast eguneratu da
eu[1]: (%3/%4 urratsa) %2/%1 podcast eguneratu dira

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Requesting remote episode updates
eu: (%1/%2 urratsa) Atalen urrutiko eguneratzeak eskatzen

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Applying remote episode changes
eu: (%1/%2 urratsa) Atalen urrutiko aldaketak aplikatzen

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Uploading local episode updates
eu: (%1/%2 urratsa) Atalen eguneratze lokalak zama-igotzen

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: (Step %1 of %2) Finished sync
eu: (%1/%2 urratsa) Sinkronizazioa amaitu da

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync aborted
eu: Sinkronizatzea bertan behera utzi da

[ctx: Subscription/Episode sync progress step]
en: Sync finished with error
eu: Sinkronizatzea erroreekin amaitu da

en: Downloading %1
eu: %1 zama-jaisten

en: Old location:
eu: Kokaleku zaharra:

en: New location:
eu: Kokaleku berria:

en: Destination path not writable
eu: Helburuko bide-izena ez da idazgarria

en: Operation aborted by user
eu: Erabiltzaileak eragiketa bertan behera utzi du

en: An error occurred while copying data
eu: Datuak kopiatzean errore bat gertatu da

[ctx: @info:tooltip]
en: Kasts
    Middle-click to play/pause
eu: Kasts
    Erdiko-klik jotzeko/eteteko

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Backward
eu: Bilatu atzerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: Play
eu: Jo

[ctx: @action:inmenu]
en: Pause
eu: Etenaldia

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Forward
eu: Bilatu aurrerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: Skip Forward
eu: Jauzi aurrerantz

[ctx: @action:inmenu]
en: Quit
eu: Irten
